ORCA ACTION SRL
- MICRIS COMPREST SRLdocumentat pana in 2008
- MICRIS COMPREST - AGENT DE ASIGURARE S.R.L.documentat 2008 – 2009
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 341.999 RON | 36.269 RON | 464.202 RON | 383.467 RON | 776.038 RON | 687.602 RON | 1 |
| 2024 | 677.758 RON | 288.942 RON | 350.002 RON | 439.286 RON | 629.327 RON |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
sectorul 1, Corp A
| 706.359 RON |
| 1 |
| 2023 | 600.173 RON | 328.943 RON | 417.652 RON | 440.079 RON | 515.742 RON | 532.091 RON | 1 |
| 2022 | 183.893 RON | 71.699 RON | 594.411 RON | 440.871 RON | 376.251 RON | 203.149 RON | 1 |
| 2021 | 150.801 RON | 87.776 RON | 655.420 RON | 441.663 RON | 347.620 RON | 131.450 RON | 1 |
| 2020 | 234.613 RON | 24.579 RON | 832.509 RON | 471.878 RON | 366.394 RON | 43.674 RON | 1 |
| 2019 | 256.486 RON | 4.046 RON | 780.838 RON | 474.768 RON | 272.764 RON | 19.095 RON | 1 |
| 2018 | 311.395 RON | 12.221 RON | 1.042.179 RON | 486.220 RON | 570.265 RON | 15.049 RON | 1 |
| 2017 | 769.297 RON | 69.899 RON | 506.522 RON | 201.473 RON | 477.701 RON | 174.004 RON | 1 |
| 2016 | 906.173 RON | 64.089 RON | 301.653 RON | 26.551 RON | 476.856 RON | 202.698 RON | 0 |
| 2015 | 1.019.466 RON | 56.017 RON | 179.406 RON | 24.377 RON | 433.067 RON | 278.038 RON | 0 |
| 2014 | 646.208 RON | 25.083 RON | 96.561 RON | 36.138 RON | 281.715 RON | 222.021 RON | 1 |
| 2013 | 1.079.057 RON | 67.556 RON | 245.602 RON | 49.760 RON | 390.707 RON | 196.938 RON | 2 |
| 2012 | 884.598 RON | 10.922 RON | 203.176 RON | 4.414 RON | 328.143 RON | 129.381 RON | 1 |
| 2011 | 670.461 RON | 1.612 RON | 149.861 RON | 6.537 RON | 261.783 RON | 118.459 RON | 1 |
| 2010 | 773.478 RON | 135.807 RON | 211.380 RON | 9.189 RON | 319.039 RON | 116.848 RON | — |
| 2009 | 198.596 RON | -21.788 RON | 55.033 RON | 5.862 RON | 30.211 RON | -18.960 RON | — |
| 2008 | 11.159 RON | 25 RON | 5 RON | — | 2.833 RON | 2.828 RON | — |
| 2016 |
|---|
| 2015 |
|---|
| 2014 |
|---|
| 2013 |
|---|
| 2012 |
|---|
| 2011 |
|---|
| 2010 |
|---|
| 2009 |
|---|
| 2008 |
|---|
| Cifra de afaceri | 341.999 RON | 677.758 RON | 600.173 RON | 183.893 RON | 150.801 RON | 234.613 RON | 256.486 RON | 311.395 RON | 769.297 RON | 906.173 RON | 1.019.466 RON | 646.208 RON | 1.079.057 RON | 884.598 RON | 670.461 RON | 773.478 RON | 198.596 RON | 11.159 RON |
| Venituri totale | 343.183 RON | 677.985 RON | 600.718 RON | 183.944 RON | 150.824 RON | 288.331 RON | 264.067 RON | 647.015 RON | 823.300 RON | 913.081 RON | 1.026.619 RON | 652.081 RON | 1.092.840 RON | 894.411 RON | ||||
| Cheltuieli totale | 301.520 RON | 374.500 RON | 266.673 RON | 109.587 RON | 59.130 RON | 259.183 RON | 257.504 RON | 631.319 RON | 745.714 RON | 842.385 RON | 956.591 RON | 617.620 RON | 1.009.661 RON | 879.338 RON | ||||
| Profit brut | 41.663 RON | 303.485 RON | 334.045 RON | 74.357 RON | 91.694 RON | 29.148 RON | 6.563 RON | 15.696 RON | 77.586 RON | 70.696 RON | 70.028 RON | 34.461 RON | 83.179 RON | 15.073 RON | ||||
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | ||||
| Profit net | 36.269 RON | 288.942 RON | 328.943 RON | 71.699 RON | 87.776 RON | 24.579 RON | 4.046 RON | 12.221 RON | 69.899 RON | 64.089 RON | 56.017 RON | 25.083 RON | 67.556 RON | 10.922 RON | ||||
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | ||||
| Active fixe (imobilizate) | 383.467 RON | 439.286 RON | 440.079 RON | 440.871 RON | 441.663 RON | 471.878 RON | 474.768 RON | 486.220 RON | 201.473 RON | 26.551 RON | 24.377 RON | 36.138 RON | 49.760 RON | 4.414 RON | ||||
| Active circulante | 776.038 RON | 629.327 RON | 515.742 RON | 376.251 RON | 347.620 RON | 366.394 RON | 272.764 RON | 570.265 RON | 477.701 RON | 476.856 RON | 433.067 RON | 281.715 RON | 390.707 RON | 328.143 RON | ||||
| Stocuri | 83.405 RON | 79.819 RON | 59.589 RON | 59.077 RON | 66.096 RON | 73.484 RON | 67.651 RON | 57.714 RON | 36.192 RON | 57.799 RON | 84.686 RON | 70.759 RON | 58.823 RON | 92.736 RON | ||||
| Creante | 644.313 RON | 539.450 RON | 418.005 RON | 164.580 RON | 220.515 RON | 211.245 RON | 200.331 RON | 512.304 RON | 437.167 RON | 158.561 RON | 61.192 RON | 34.430 RON | 142.628 RON | 82.576 RON | ||||
| Casa si conturi la banci | 48.320 RON | 10.058 RON | 38.148 RON | 152.594 RON | 61.009 RON | 81.665 RON | 4.782 RON | 247 RON | 4.342 RON | 260.496 RON | 287.189 RON | 171.526 RON | 183.756 RON | 152.831 RON | ||||
| Cheltuieli in avans | 6.663 RON | 6.786 RON | 6.663 RON | 6.662 RON | 6.663 RON | 46.987 RON | 52.401 RON | 743 RON | 1.352 RON | 944 RON | 0 RON | 729 RON | 2.073 RON | — | ||||
| Datorii totale | 464.202 RON | 350.002 RON | 417.652 RON | 594.411 RON | 655.420 RON | 832.509 RON | 780.838 RON | 1.042.179 RON | 506.522 RON | 301.653 RON | 179.406 RON | 96.561 RON | 245.602 RON | 203.176 RON | ||||
| Venituri in avans | 14.364 RON | 19.038 RON | 12.741 RON | 26.224 RON | 9.076 RON | 9.076 RON | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | ||||
| Capitaluri proprii | 687.602 RON | 706.359 RON | 532.091 RON | 203.149 RON | 131.450 RON | 43.674 RON | 19.095 RON | 15.049 RON | 174.004 RON | 202.698 RON | 278.038 RON | 222.021 RON | 196.938 RON | 129.381 RON | ||||
| Capital subscris varsat | 350 RON | 350 RON | 350 RON | 350 RON | 350 RON | 350 RON | 350 RON | 350 RON | 350 RON | 350 RON | — | 350 RON | 350 RON | 350 RON | ||||
| Nr. mediu salariati | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 1 | 1 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
| 681.836 RON |
| 778.423 RON |
| 199.453 RON |
| 11.159 RON |
| 672.968 RON |
| 617.266 RON |
| 220.141 RON |
| 11.129 RON |
| 8.868 RON |
| 161.157 RON |
| — |
| 30 RON |
| 0 RON |
| — |
| 20.688 RON |
| — |
| 1.612 RON |
| 135.807 RON |
| — |
| 25 RON |
| 0 RON |
| — |
| 21.788 RON |
| — |
| 6.537 RON |
| 9.189 RON |
| 5.862 RON |
| — |
| 261.783 RON |
| 319.039 RON |
| 30.211 RON |
| 2.833 RON |
| 105.788 RON |
| 14.025 RON |
| 509 RON |
| — |
| 68.335 RON |
| 225.188 RON |
| 809 RON |
| — |
| 87.660 RON |
| 79.826 RON |
| 28.893 RON |
| 2.833 RON |
| — |
| — |
| — |
| — |
| 149.861 RON |
| 211.380 RON |
| 55.033 RON |
| 5 RON |
| 0 RON |
| — |
| — |
| — |
| 118.459 RON |
| 116.848 RON |
| -18.960 RON |
| 2.828 RON |
| 350 RON |
| 350 RON |
| 350 RON |
| 350 RON |
| — |
| — |
| — |
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
2 contracte atribuite, in valoare de 39.903 lei
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
2 contracte
39.903 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 213.225 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.650 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.032 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 135 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 11:17).
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.