ONRC
ONRC
ANAF · anul 2022
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP
Afisate primele 50. Pagina persoanei le arata pe toate.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanănu mai e administrator | 100% |
| persoanăadministrator | — |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 11.646 RON | -10.313 RON | 157 RON | — | 3.535 RON | 3.378 RON | — |
| 2021 | 29.709 RON | 532 RON | 736 RON | — | 14.427 RON | 13.691 RON | — |
| 2020 | 38.570 RON | 20.599 RON | 4.126 RON | — | 17.286 RON | 13.160 RON | — |
| 2019 | 51.646 RON | 11.751 RON | 20.432 RON | — | 12.992 RON | -7.440 RON | — |
| 2018 | 62.877 RON | 17.225 RON | 43.634 RON | — | 24.443 RON | -19.191 RON | — |
| 2017 | 22.123 RON | -112.938 RON | 49.216 RON | — | 12.800 RON | -36.416 RON | 0 |
| 2016 | 20.582 RON | 2.005 RON | 46.671 RON | 0 RON | 123.193 RON | 76.522 RON | 0 |
| 2015 | 50.591 RON | 5.474 RON | 53.914 RON | 0 RON | 128.331 RON | 74.417 RON | 0 |
| 2014 | 59.068 RON | 720 RON | 60.706 RON | 0 RON | 129.648 RON | 68.942 RON | 1 |
| 2013 | 68.168 RON | 379 RON | 71.865 RON | 7.577 RON | 132.511 RON | 68.223 RON | 1 |
| 2012 | 80.004 RON | 286 RON | 128.796 RON | 15.647 RON | 180.992 RON | 67.843 RON | 1 |
| 2011 | 129.082 RON | 1.898 RON | 162.741 RON | 23.470 RON | 206.829 RON | 67.558 RON | 1 |
| 2010 | 143.719 RON | 1.643 RON | 134.926 RON | 41.488 RON | 159.098 RON | 65.660 RON | 1 |
| 2009 | 190.016 RON | 446 RON | 367.027 RON | 59.507 RON | 357.882 RON | 63.106 RON | 1 |
| 2008 | 227.081 RON | -1.357 RON | 386.923 RON | 59.512 RON | 371.067 RON | 62.660 RON | 1 |
| Indicator | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 11.646 RON | 29.709 RON | 38.570 RON | 51.646 RON | 62.877 RON | 22.123 RON | 20.582 RON | 50.591 RON | 59.068 RON | 68.168 RON | 80.004 RON | 129.082 RON | 143.719 RON | 190.016 RON | 227.081 RON |
| Venituri totale | 11.666 RON | 29.710 RON | 48.256 RON | 51.649 RON | 62.879 RON | 23.413 RON | 22.249 RON | 50.592 RON | 62.069 RON | 75.514 RON | 86.512 RON | 146.227 RON | 151.099 RON | 190.188 RON | 238.726 RON |
| Cheltuieli totale | 21.636 RON | 28.303 RON | 26.593 RON | 38.345 RON | 43.681 RON | 135.649 RON | 19.577 RON | 43.600 RON | 59.487 RON | 73.126 RON | 86.149 RON | 143.920 RON | 146.231 RON | 185.409 RON | 239.464 RON |
| Profit brut | 0 RON | 1.407 RON | 21.663 RON | 13.304 RON | 19.198 RON | 0 RON | 2.672 RON | 6.992 RON | 2.582 RON | 2.388 RON | 363 RON | 2.307 RON | 4.868 RON | 4.779 RON | — |
| Pierdere bruta | 9.970 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 112.236 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | 738 RON |
| Profit net | 0 RON | 532 RON | 20.599 RON | 11.751 RON | 17.225 RON | 0 RON | 2.005 RON | 5.474 RON | 720 RON | 379 RON | 286 RON | 1.898 RON | 1.643 RON | 446 RON | — |
| Pierdere neta | 10.313 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 112.938 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | 1.357 RON |
| Active fixe (imobilizate) | — | — | — | — | — | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 7.577 RON | 15.647 RON | 23.470 RON | 41.488 RON | 59.507 RON | 59.512 RON |
| Active circulante | 3.535 RON | 14.427 RON | 17.286 RON | 12.992 RON | 24.443 RON | 12.800 RON | 123.193 RON | 128.331 RON | 129.648 RON | 132.511 RON | 180.992 RON | 206.829 RON | 159.098 RON | 357.882 RON | 371.067 RON |
| Stocuri | — | 3.665 RON | 4.963 RON | 5.398 RON | 3.620 RON | 3.804 RON | 119.773 RON | 128.126 RON | 128.789 RON | 129.734 RON | 175.373 RON | 203.390 RON | 156.911 RON | 344.546 RON | 345.876 RON |
| Creante | 197 RON | 1.453 RON | 1.239 RON | 1.571 RON | 8.992 RON | 4.840 RON | 2.939 RON | 0 RON | 476 RON | 2.425 RON | 3.737 RON | 2.732 RON | 892 RON | 9.940 RON | 21.328 RON |
| Casa si conturi la banci | 3.338 RON | 9.309 RON | 11.084 RON | 6.023 RON | 11.831 RON | 4.156 RON | 481 RON | 205 RON | 383 RON | 352 RON | 1.882 RON | 707 RON | 1.295 RON | 3.396 RON | 3.863 RON |
| Cheltuieli in avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 12.744 RON | 19.004 RON |
| Datorii totale | 157 RON | 736 RON | 4.126 RON | 20.432 RON | 43.634 RON | 49.216 RON | 46.671 RON | 53.914 RON | 60.706 RON | 71.865 RON | 128.796 RON | 162.741 RON | 134.926 RON | 367.027 RON | 386.923 RON |
| Capitaluri proprii | 3.378 RON | 13.691 RON | 13.160 RON | -7.440 RON | -19.191 RON | -36.416 RON | 76.522 RON | 74.417 RON | 68.942 RON | 68.223 RON | 67.843 RON | 67.558 RON | 65.660 RON | 63.106 RON | 62.660 RON |
| Capital subscris varsat | 1.100 RON | 1.100 RON | 1.100 RON | 1.100 RON | 1.100 RON | 1.100 RON | 1.100 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON |
| Nr. mediu salariati | — | — | — | — | — | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
4 contracte atribuite, in valoare de 1.206 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 917 lei.
Achizitii directe
3 contracte
914 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
1 contract
292 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 19:57).