ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
zona Rânca, parcela nr. 1 și parcela nr. 3
sector 1
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri. Registrul scrie aceasta adresa in 2 feluri, deci firmele stau pe tot atatea chei:
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite cererea de îndreptare a erorii materiale. Dispune îndreptarea erorii materiale strecurate în considerentele şi dispozitivul încheierii din 09.02.2026, pronunţate de Judecătoria Sectorului 1 Bucureşti, în dosarul nr. 3915/299/2026, în sensul că se va menţiona în mod corect denumirea creditoarei respectiv „CASA DE CULTURĂ A STUDENŢILOR DIN BUCUREŞTI” în loc de „CASA DE CULTURĂ A STUDENŢILOR”, aşa cum a fost menţionat din eroare. Celelalte menţiuni rămân neschimbate. Fără cale de atac. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, astăzi, 09.03.2026.
Admite în parte cererea de chemare în judecată. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 936,33 lei reprezentând contravaloare servicii ?i a penalită?ilor de 0,05 % pe zi de întârziere, calculate de la data de 11.09.2022, până la achitarea integrală a debitului. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 370 lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Executorie de drept conform art. 1031 alin. 3 C.pr.civ.. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare, cale de atac care se depune la Judecătoria Sectorului 5 Bucureşti. Pronunţată azi, 24.11.2025, ?i pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 24.11.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 07.11.2025.
termen acordat pe camera de consiliu
Se stabileşte termen administrativ la data de 28.07.2025, 29 admin., fără prezenţa părţilor, pentru când: - se comunică pârâtului * formularul de răspuns însoţit de copia formularului de cerere, a cererii precizatoare şi a înscrisurilor depuse de reclamant, cu menţiunea de a trimite în termen de 30 de zile formularul de răspuns completat corespunzător, alături de înscrisurile de care înţelege să se folosească; totodată, i se va aduce la cunoştinţă posibilitatea de a răspunde prin orice alt mijloc adecvat;
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 899.325 RON | -187.894 RON | 275.519 RON | 147.697 RON | 360.313 RON | 232.491 RON | 7 |
| 2024 | 1.208.009 RON | 11.918 RON | 151.920 RON | 142.454 RON | 429.851 RON | 420.385 RON | 7 |
| 2023 | 2.447.465 RON | 415.325 RON | 288.992 RON | 61.386 RON | 636.073 RON | 408.467 RON | 10 |
| 2022 | 2.112.086 RON | -1.821.761 RON | 330.201 RON | -2.099.693 RON | 602.784 RON | -1.827.110 RON | 6 |
| 2021 | 1.152.305 RON | 370.835 RON | 116.766 RON | 215.380 RON | 217.779 RON | 316.393 RON | 5 |
| 2020 | 561.783 RON | -151.366 RON | 281.445 RON | 126.491 RON | 100.512 RON | -54.442 RON | 7 |
| 2019 | 1.647.400 RON | 461.258 RON | 270.583 RON | 577.221 RON | 116.520 RON | 423.158 RON | — |
| 2018 | 1.210.821 RON | -14.993 RON | 656.926 RON | 577.751 RON | 81.537 RON | -38.101 RON | 9 |
| 2017 | 1.137.705 RON | 420.966 RON | 670.732 RON | 529.026 RON | 166.315 RON | -23.108 RON | 5 |
| 2016 | 1.468.974 RON | 95.305 RON | 829.637 RON | 436.841 RON | -111.201 RON | -508.074 RON | 4 |
| 2015 | 595.432 RON | -25.609 RON | 789.487 RON | 437.371 RON | -203.806 RON | -603.378 RON | 5 |
| 2014 | 196.654 RON | -224.396 RON | 713.343 RON | 438.211 RON | -302.637 RON | -577.769 RON | 4 |
| 2013 | 493.556 RON | 52.588 RON | 818.974 RON | 425.068 RON | 141.642 RON | -252.264 RON | 8 |
| 2012 | 310.839 RON | -50.004 RON | 601.261 RON | 192.016 RON | 104.393 RON | -304.852 RON | 4 |
| 2011 | 524.890 RON | -123.830 RON | 491.554 RON | 25.988 RON | 210.718 RON | -254.848 RON | 7 |
| 2010 | 329.641 RON | -60.062 RON | 372.339 RON | 136.754 RON | 104.567 RON | -131.018 RON | 7 |
| 2009 | 395.229 RON | 30.177 RON | 322.184 RON | 177.903 RON | 73.326 RON | -70.955 RON | 7 |
| 2008 | 380.370 RON | 20.556 RON | 221.920 RON | 68.591 RON | 52.197 RON | -101.132 RON | 6 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 899.325 RON | 1.208.009 RON | 2.447.465 RON | 2.112.086 RON | 1.152.305 RON | 561.783 RON | 1.647.400 RON | 1.210.821 RON | 1.137.705 RON | 1.468.974 RON | 595.432 RON | 196.654 RON | 493.556 RON | 310.839 RON | 524.890 RON | 329.641 RON | 395.229 RON | 380.370 RON |
| Venituri totale | 899.340 RON | 1.209.241 RON | 2.663.421 RON | 2.369.264 RON | 1.570.830 RON | 583.143 RON | 1.647.423 RON | 1.210.821 RON | 1.137.768 RON | 1.469.016 RON | 595.788 RON | 210.330 RON | 741.399 RON | 496.012 RON | 542.260 RON | 329.642 RON | 395.237 RON | 380.385 RON |
| Cheltuieli totale | 1.087.234 RON | 1.195.133 RON | 2.227.711 RON | 4.169.900 RON | 1.187.993 RON | 729.306 RON | 1.169.691 RON | 1.213.706 RON | 716.802 RON | 1.373.711 RON | 631.093 RON | 434.726 RON | 688.811 RON | 546.016 RON | 666.090 RON | 384.829 RON | 360.238 RON | 359.829 RON |
| Profit brut | 0 RON | 14.108 RON | 435.710 RON | 0 RON | 382.837 RON | 0 RON | 477.732 RON | 0 RON | 420.966 RON | 95.305 RON | 0 RON | 0 RON | 52.588 RON | 0 RON | 0 RON | — | 34.999 RON | 20.556 RON |
| Pierdere bruta | 187.894 RON | 0 RON | 0 RON | 1.800.636 RON | 0 RON | 146.163 RON | 0 RON | 2.885 RON | 0 RON | 0 RON | — | 224.396 RON | 0 RON | 50.004 RON | 123.830 RON | 55.187 RON | — | — |
| Profit net | 0 RON | 11.918 RON | 415.325 RON | 0 RON | 370.835 RON | 0 RON | 461.258 RON | 0 RON | 420.966 RON | 95.305 RON | 0 RON | 0 RON | 52.588 RON | 0 RON | 0 RON | — | 30.177 RON | 20.556 RON |
| Pierdere neta | 187.894 RON | 0 RON | 0 RON | 1.821.761 RON | 0 RON | 151.366 RON | 0 RON | 14.993 RON | 0 RON | 0 RON | 25.609 RON | 224.396 RON | 0 RON | 50.004 RON | 123.830 RON | 60.062 RON | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 147.697 RON | 142.454 RON | 61.386 RON | -2.099.693 RON | 215.380 RON | 126.491 RON | 577.221 RON | 577.751 RON | 529.026 RON | 436.841 RON | 437.371 RON | 438.211 RON | 425.068 RON | 192.016 RON | 25.988 RON | 136.754 RON | 177.903 RON | 68.591 RON |
| Active circulante | 360.313 RON | 429.851 RON | 636.073 RON | 602.784 RON | 217.779 RON | 100.512 RON | 116.520 RON | 81.537 RON | 166.315 RON | -111.201 RON | -203.806 RON | -302.637 RON | 141.642 RON | 104.393 RON | 210.718 RON | 104.567 RON | 73.326 RON | 52.197 RON |
| Stocuri | 111.179 RON | 101.470 RON | 33.468 RON | 74.038 RON | -9.548 RON | 45.636 RON | 30.380 RON | 38.408 RON | 54.766 RON | -137.706 RON | 140.333 RON | 173.627 RON | 19.837 RON | 20.310 RON | 36.075 RON | 44.933 RON | 24.736 RON | 9.494 RON |
| Creante | 223.452 RON | 262.029 RON | 592.310 RON | 61.289 RON | 43.284 RON | 29.392 RON | 8.025 RON | 15.665 RON | 40.157 RON | 8.867 RON | -476.779 RON | -471.126 RON | 86.931 RON | 69.783 RON | 153.790 RON | 24.164 RON | 28.603 RON | 29.405 RON |
| Casa si conturi la banci | 25.682 RON | 66.352 RON | 10.295 RON | 467.457 RON | 184.043 RON | 25.484 RON | 78.115 RON | 27.464 RON | 71.392 RON | 17.638 RON | 132.640 RON | -5.138 RON | 34.874 RON | 14.300 RON | 20.853 RON | 35.470 RON | 19.987 RON | 13.298 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | 8.140 RON | 24.828 RON | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 275.519 RON | 151.920 RON | 288.992 RON | 330.201 RON | 116.766 RON | 281.445 RON | 270.583 RON | 656.926 RON | 670.732 RON | 829.637 RON | 789.487 RON | 713.343 RON | 818.974 RON | 601.261 RON | 491.554 RON | 372.339 RON | 322.184 RON | 221.920 RON |
| Venituri in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | — | 40.463 RON | 47.717 RON | 12.217 RON | 72.284 RON | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 232.491 RON | 420.385 RON | 408.467 RON | -1.827.110 RON | 316.393 RON | -54.442 RON | 423.158 RON | -38.101 RON | -23.108 RON | -508.074 RON | -603.378 RON | -577.769 RON | -252.264 RON | -304.852 RON | -254.848 RON | -131.018 RON | -70.955 RON | -101.132 RON |
| Capital subscris varsat | 400 RON | 400 RON | 400 RON | 400 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 7 | 7 | 10 | 6 | 5 | 7 | — | 9 | 5 | 4 | 5 | 4 | 8 | 4 | 7 | 7 | 7 | 6 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
1 contract atribuit, in valoare de 13.357 lei
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
1 contract
13.357 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 15:14).
Nu am gasit contracte publice pentru aceasta firma in SEAP/SICAP.