ONRC · 31.08.2026
ANAF · 31.08.2026
ANAF · 31.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
com. Arefu, Baraj Vidraru, Hotel Plutitor
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 98,33% |
| persoană | 1,67% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 750.309 RON | 88.757 RON | 896.841 RON | 48.800 RON | 2.370.643 RON | 1.522.602 RON | 3 |
| 2024 | 715.788 RON | 272.792 RON | 559.828 RON | 12.575 RON | 1.899.753 RON | 1.352.500 RON | 1 |
| 2023 | 691.093 RON | 270.545 RON | 279.958 RON | 40.622 RON | 1.319.044 RON | 1.079.708 RON | 2 |
| 2022 | 611.662 RON | 253.403 RON | 326.505 RON | 109.099 RON | 1.026.569 RON | 809.163 RON | 1 |
| 2021 | 471.114 RON | 242.149 RON | 213.111 RON | 76.683 RON | 692.188 RON | 555.760 RON | 3 |
| 2020 | 191.923 RON | 2.650 RON | 288.459 RON | 105.945 RON | 496.125 RON | 313.611 RON | 3 |
| 2019 | 582.236 RON | 197.482 RON | 224.624 RON | 150.694 RON | 384.891 RON | 310.961 RON | 4 |
| 2018 | 356.858 RON | 109.701 RON | 115.130 RON | 62.228 RON | 166.381 RON | 113.479 RON | 3 |
| 2017 | 143.493 RON | -647 RON | 15.117 RON | 11.686 RON | 7.209 RON | 3.778 RON | 4 |
| 2016 | 256.384 RON | 2.425 RON | 93.399 RON | — | 96.424 RON | 3.025 RON | 4 |
| 2015 | 158 RON | -45.089 RON | 1.037.025 RON | 590.620 RON | 64.893 RON | -261.154 RON | 0 |
| 2014 | 315 RON | -56.109 RON | 1.032.324 RON | 603.767 RON | 66.141 RON | -216.066 RON | 0 |
| 2013 | 0 RON | -63.542 RON | 1.020.627 RON | 613.549 RON | 66.770 RON | -163.225 RON | 0 |
| 2012 | 3.694 RON | -81.846 RON | 1.021.338 RON | 626.599 RON | 65.365 RON | -99.683 RON | 0 |
| 2011 | 33.460 RON | -68.618 RON | 1.030.334 RON | 646.692 RON | 84.512 RON | -17.836 RON | 0 |
| 2010 | 33.285 RON | -111.955 RON | 983.512 RON | 676.208 RON | 67.135 RON | 50.781 RON | 1 |
| 2009 | 220.480 RON | -153.200 RON | 591.300 RON | 705.409 RON | 65.864 RON | 179.973 RON | 9 |
| 2008 | 281.386 RON | -106.578 RON | 547.654 RON | 762.820 RON | 118.007 RON | 333.173 RON | 8 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 750.309 RON | 715.788 RON | 691.093 RON | 611.662 RON | 471.114 RON | 191.923 RON | 582.236 RON | 356.858 RON | 143.493 RON | 256.384 RON | 158 RON | 315 RON | 0 RON | 3.694 RON | 33.460 RON | 33.285 RON | 220.480 RON | 281.386 RON |
| Venituri totale | 750.309 RON | 715.820 RON | 691.178 RON | 611.676 RON | 558.450 RON | 200.423 RON | 583.148 RON | 356.996 RON | 143.568 RON | 532.348 RON | 11.275 RON | 8.902 RON | 18.593 RON | 24.936 RON | 36.580 RON | 34.282 RON | 231.552 RON | 281.485 RON |
| Cheltuieli totale | 642.301 RON | 426.487 RON | 414.723 RON | 353.073 RON | 311.589 RON | 195.769 RON | 379.835 RON | 243.725 RON | 142.779 RON | 524.600 RON | 56.358 RON | 65.002 RON | 81.685 RON | 106.782 RON | 105.198 RON | 141.362 RON | 380.419 RON | 388.063 RON |
| Profit brut | 108.008 RON | 289.333 RON | 276.455 RON | 258.603 RON | 246.861 RON | 4.654 RON | 203.313 RON | 113.271 RON | 789 RON | 7.748 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 56.100 RON | 63.092 RON | 81.846 RON | 68.618 RON | 107.080 RON | 148.867 RON | 106.578 RON |
| Profit net | 88.757 RON | 272.792 RON | 270.545 RON | 253.403 RON | 242.149 RON | 2.650 RON | 197.482 RON | 109.701 RON | 0 RON | 2.425 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 647 RON | 0 RON | 45.089 RON | 56.109 RON | 63.542 RON | 81.846 RON | 68.618 RON | 111.955 RON | 153.200 RON | 106.578 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 48.800 RON | 12.575 RON | 40.622 RON | 109.099 RON | 76.683 RON | 105.945 RON | 150.694 RON | 62.228 RON | 11.686 RON | — | 590.620 RON | 603.767 RON | 613.549 RON | 626.599 RON | 646.692 RON | 676.208 RON | 705.409 RON | 762.820 RON |
| Active circulante | 2.370.643 RON | 1.899.753 RON | 1.319.044 RON | 1.026.569 RON | 692.188 RON | 496.125 RON | 384.891 RON | 166.381 RON | 7.209 RON | 96.424 RON | 64.893 RON | 66.141 RON | 66.770 RON | 65.365 RON | 84.512 RON | 67.135 RON | 65.864 RON | 118.007 RON |
| Stocuri | 1.753.533 RON | 1.331.146 RON | 939.255 RON | 558.995 RON | 66.135 RON | 66.135 RON | 66.135 RON | 12.689 RON | — | — | 52.758 RON | 52.915 RON | 53.230 RON | 53.230 RON | 53.230 RON | 53.230 RON | 60.474 RON | 62.828 RON |
| Creante | 612.035 RON | 503.161 RON | 328.007 RON | 179.980 RON | 104.569 RON | 110.955 RON | 72.870 RON | 14.067 RON | 7.250 RON | 93.337 RON | 12.041 RON | 12.824 RON | 12.894 RON | 12.012 RON | 31.055 RON | 13.735 RON | 5.274 RON | 41.827 RON |
| Casa si conturi la banci | 5.075 RON | 65.446 RON | 51.782 RON | 287.594 RON | 521.484 RON | 319.035 RON | 245.886 RON | 139.625 RON | -41 RON | 3.087 RON | 94 RON | 402 RON | 646 RON | 123 RON | 227 RON | 170 RON | 116 RON | 13.352 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 120.358 RON | 146.350 RON | 177.083 RON | 229.691 RON | 281.294 RON | 290.950 RON | — | — |
| Datorii totale | 896.841 RON | 559.828 RON | 279.958 RON | 326.505 RON | 213.111 RON | 288.459 RON | 224.624 RON | 115.130 RON | 15.117 RON | 93.399 RON | 1.037.025 RON | 1.032.324 RON | 1.020.627 RON | 1.021.338 RON | 1.030.334 RON | 983.512 RON | 591.300 RON | 547.654 RON |
| Capitaluri proprii | 1.522.602 RON | 1.352.500 RON | 1.079.708 RON | 809.163 RON | 555.760 RON | 313.611 RON | 310.961 RON | 113.479 RON | 3.778 RON | 3.025 RON | -261.154 RON | -216.066 RON | -163.225 RON | -99.683 RON | -17.836 RON | 50.781 RON | 179.973 RON | 333.173 RON |
| Capital subscris varsat | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 600 RON | — | 300 RON | 300 RON | 300 RON | 300 RON | 300 RON | 300 RON | 300 RON |
| Nr. mediu salariati | 3 | 1 | 2 | 1 | 3 | 3 | 4 | 3 | 4 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 9 | 8 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
13 contracte atribuite, in valoare de 176.416 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 140.345 lei.
Achizitii directe
10 contracte
140.335 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
3 contracte
36.081 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 08:51).