ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | — |
| persoanăadministrator | — |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Dosare in care o parte poarta o denumire pe care o au mai multe firme, iar aceasta e unul dintre candidati. Nu sunt confirmate ca dosare ale firmei.
Admite excep?ia rămânerii fără obiect a cererii de chemare în judecată, invocată de instan?ă din oficiu. Respinge, ca rămasă fără obiect, cererea formulată de reclamanta MOL ROMANIA PETROLEUM PRODUCTS S....., în contradictoriu cu pârâta MARMURA APUSENI S.R.L., ........ Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare, care se va depune la Judecătoria Zalău. Pronun?ată azi, 20.02.2026, prin punerea solu?iei la dispozi?ie păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei.
Respinge ca neîntemeiat apelul declarat de apelantul Pre?edintele Consiliului Jude?ean Alba, în calitate de reprezentat legal al Jude?ului Alba împotriva Sentinţei civile nr. 399/2025 pronun?ată de Judecătoria Câmpeni în dosarul nr. 1617/203/2023. Obligă apelantul a plata către intimata S.C. Marmura Apuseni S.R.L. a cheltuielilor de judecată în cuantum de 10.000 lei, reprezentând onorariu avoca?ial. Definitivă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 14.01.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 14.01.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 30.12.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 30.12.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 18.12.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 18.12.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 3.12.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 03.12.2025, pentru când soluţia va fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată, azi, 26.11.2025.
Admite în parte cererea de chemare în judecată formulată de reclamantul Pre?edintele Consiliului Jude?ean Alba în contradictoriu cu pârâta Marmura Apuseni SRL ?i, în consecin?ă: Dispune obligarea pârâtei MARMURA APUSENI SRL, în calitate de persoană sanc?ionată contraven?ional, să procedeze la desfiin?area lucrărilor de construc?ii executate nelegal men?ionate în cuprinsul procesului-verbal de constatare şi sancţionare a contravenţiilor nr. 5/17.12.2020, reprezentând infrastructură de sus?inere (funda?ii; socluri) a instala?iilor şi utilajelor pentru sortarea materialului provenit de la exploatarea de rocă (calcar) din vecinătate, respectiv construire fundare ?i placă de beton pentru o clădire anexă cu o suprafa?ă de circa 48 mp, ?i a celor men?ionate par?ial în cuprinsul procesului-verbal de constatare şi sancţionare a contravenţiilor nr. 6/17.12.2020, respectiv lucrări de construire funda?ie şi placă de beton în suprafa?ă de circa 175 mp pe terenul identificat cu nr. topo 4699/1 şi înscris în CF nr.72444 Sohodol, judeţul Alba, în termen de 3 luni de la rămânerea definitivă a hotărârii, iar, în caz de nerespectare a termenului, măsurile vor fi aduse la îndeplinire prin grija reclamantului, cu sprijinul organelor de poli?ie, pe cheltuiala pârâtei. Respinge în rest cererea de chemare în judecată, ca neîntemeiată. Respinge cererea reconven?ională formulată de reclamanta reconven?ională MARMURA APUSENI SRL ca neîntemeiată. Respinge cererea pârâtei de obligare a reclamantei la plata cheltuielilor de judecată, ca neîntemeiată. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare. Calea de atac exercitată şi motivele invocate se înregistrează la Judecătoria Câmpeni.
Amana pronuntarea pentru data de 05.06.2025.
amânat pronun?area la data de 22 mai 2025
Amanat la cererea avocatului paratului pentru intrarea in legalitate.
Pentru studiu înscrisuri.
Amână cauza pentru conexarea dosarului 1618/203/2023.
La cererea de amânare formulate de pârâtă prin apărător ales.
Cerere de amanare.
suspendat în temeiul art.242 alin.1 C.pr. civ.
Acordă termen în vederea citării reclamantei cu menţiuni
Acordă termen pentru a se indica de către reclamantă sediul şi datele de identificare ale pârâtei
Acordă termen pentru a se indica de către reclamantă sediul şi datele de identificare ale pârâtei
Acordă termen pentru a se indica de către reclamantă sediul şi datele de identificare ale pârâtei
Având în vedere Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor de la Judecătoria Zalău nr. 6 din 12.12.2023, prin care s-a hotărât susţinerea protestului desfăşurat de către personalul auxiliar de specialitate şi conex din cadrul Judecătoriei Zalău, protest declanşat în baza Hotărârii Adunării generale extraordinare a Sindicatului Naţional al Grefei Judiciare Dicasterial din data de 07.12.2023, în forma amânării judecării cauzelor pe perioadă nedeterminată, începând cu data de 12.12.2023, cu excepţia, în materie civilă, a următoarelor cauze urgente ordin de protecţie; ordonanţă preşedinţială; asigurare dovezi; suspendarea executării silite; suspendarea provizorie a executării silite; măsuri asigurătorii; internare medicală nevoluntară; confirmare încetare internare medicală nevoluntară; situaţie juridică minor – delegare temporară autoritate părintească; încuviinţare executare silită; suspendare executare hotărâre; incidente procedurale; tutelă specială; consiliere judiciară; tutelă, inclusiv tutelă – autorizare acte tutore; curatelă şi, văzând că prezenta cauză nu se încadrează în rândul excepţiilor de mai sus, va amâna cauza.
Acordă termen în vederea administrării de probe
Acordă termen în vederea administrării de probe
Acordă termen în vederea administrării de probe
Acordă termen în vederea administrării de probe
Acordă termen în vederea traducerii unor înscrisuri
Acordă termen în vederea administrării de probe
Acordă termen în vederea administrării de probe
În vederea recomunicării adresei către DUTCH INTERNATIONAL LEGAL CENTER, va acorda un nou termen de judecată.
În vederea recomunicării adresei către DUTCH INTERNATIONAL LEGAL CENTER, va acorda un nou termen de judecată.
Amână cauza pentru emiterea unei adrese
Acordă termen faţă de lipsa de procedură
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 238.792 RON | -302.712 RON | 3.838.680 RON | 1.177.485 RON | 1.166.751 RON | -1.494.444 RON | 2 |
| 2024 | 766.817 RON | -606.199 RON | 4.909.514 RON | 1.785.346 RON | 1.099.408 RON | -1.191.732 RON | 2 |
| 2023 | 390.566 RON | -211.024 RON | 4.730.085 RON | 1.785.346 RON | 1.526.178 RON | -585.533 RON | 6 |
| 2022 | 553.379 RON | -358.593 RON | 3.873.134 RON | 1.544.127 RON | 1.121.470 RON | -374.509 RON | 8 |
| 2021 | 223.550 RON | -316.771 RON | 3.092.199 RON | 1.501.194 RON | 742.061 RON | -15.916 RON | 7 |
| 2020 | 560.015 RON | -177.325 RON | 2.729.679 RON | 1.452.518 RON | 767.457 RON | 300.855 RON | 5 |
| 2019 | 273.964 RON | 1.096 RON | 2.476.557 RON | 1.346.621 RON | 897.363 RON | 478.180 RON | 2 |
| 2018 | 250.831 RON | 15.408 RON | 1.769.616 RON | 1.197.059 RON | 633.888 RON | 477.084 RON | 3 |
| 2017 | 230.855 RON | 24 RON | 1.273.973 RON | 1.069.638 RON | 666.011 RON | 461.676 RON | 2 |
| 2016 | 170.906 RON | 790 RON | 322.534 RON | 243.602 RON | 540.584 RON | 461.652 RON | 2 |
| 2015 | 0 RON | -2.437 RON | 10.991 RON | — | 18.553 RON | 7.562 RON | — |
| 2014 | 0 RON | 0 RON | 8.515 RON | — | 18.514 RON | 9.999 RON | — |
| 2013 | 0 RON | 0 RON | 8.515 RON | — | 18.514 RON | 9.999 RON | — |
| 2012 | 0 RON | 0 RON | 8.515 RON | 0 RON | 18.514 RON | 9.999 RON | — |
| 2011 | 0 RON | 0 RON | 8.515 RON | 0 RON | 18.514 RON | 9.999 RON | — |
| 2009 | — | -376 RON | 8.515 RON | — | 18.514 RON | 9.999 RON | — |
| 2008 | — | -13 RON | 8.141 RON | — | 18.515 RON | 10.374 RON | — |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 238.792 RON | 766.817 RON | 390.566 RON | 553.379 RON | 223.550 RON | 560.015 RON | 273.964 RON | 250.831 RON | 230.855 RON | 170.906 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — |
| Venituri totale | 419.640 RON | 424.383 RON | 675.072 RON | 702.365 RON | 217.812 RON | 360.231 RON | 504.825 RON | 255.002 RON | 234.964 RON | 170.906 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — |
| Cheltuieli totale | 722.352 RON | 1.029.653 RON | 883.572 RON | 1.057.029 RON | 532.765 RON | 534.931 RON | 501.317 RON | 237.085 RON | 232.590 RON | 168.407 RON | 2.437 RON | — | — | — | — | — | 13 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 3.508 RON | 17.917 RON | 2.374 RON | 2.499 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — |
| Pierdere bruta | 302.712 RON | 605.270 RON | 208.500 RON | 354.664 RON | 314.953 RON | 174.700 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 2.437 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 13 RON |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1.096 RON | 15.408 RON | 24 RON | 790 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — |
| Pierdere neta | 302.712 RON | 606.199 RON | 211.024 RON | 358.593 RON | 316.771 RON | 177.325 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 2.437 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 376 RON | 13 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 1.177.485 RON | 1.785.346 RON | 1.785.346 RON | 1.544.127 RON | 1.501.194 RON | 1.452.518 RON | 1.346.621 RON | 1.197.059 RON | 1.069.638 RON | 243.602 RON | — | — | — | 0 RON | 0 RON | — | — |
| Active circulante | 1.166.751 RON | 1.099.408 RON | 1.526.178 RON | 1.121.470 RON | 742.061 RON | 767.457 RON | 897.363 RON | 633.888 RON | 666.011 RON | 540.584 RON | 18.553 RON | 18.514 RON | 18.514 RON | 18.514 RON | 18.514 RON | 18.514 RON | 18.515 RON |
| Stocuri | 197.326 RON | 16.494 RON | 388.075 RON | 136.952 RON | 17.702 RON | 34.331 RON | 220.920 RON | 4.999 RON | 830 RON | 830 RON | — | — | — | — | — | — | — |
| Creante | 931.606 RON | 1.007.888 RON | 1.057.584 RON | 823.723 RON | 674.503 RON | 517.373 RON | 502.188 RON | 544.912 RON | 654.936 RON | 517.509 RON | 18.515 RON | 18.514 RON | 18.514 RON | 18.514 RON | 18.514 RON | 18.514 RON | 18.515 RON |
| Casa si conturi la banci | 37.819 RON | 75.026 RON | 80.519 RON | 160.795 RON | 49.856 RON | 215.753 RON | 174.255 RON | 83.977 RON | 10.245 RON | 22.245 RON | 38 RON | — | — | — | — | — | — |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | 833.028 RON | 833.028 RON | 833.028 RON | 833.028 RON | 810.559 RON | 710.753 RON | 415.753 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 3.838.680 RON | 4.909.514 RON | 4.730.085 RON | 3.873.134 RON | 3.092.199 RON | 2.729.679 RON | 2.476.557 RON | 1.769.616 RON | 1.273.973 RON | 322.534 RON | 10.991 RON | 8.515 RON | 8.515 RON | 8.515 RON | 8.515 RON | 8.515 RON | 8.141 RON |
| Capitaluri proprii | -1.494.444 RON | -1.191.732 RON | -585.533 RON | -374.509 RON | -15.916 RON | 300.855 RON | 478.180 RON | 477.084 RON | 461.676 RON | 461.652 RON | 7.562 RON | 9.999 RON | 9.999 RON | 9.999 RON | 9.999 RON | 9.999 RON | 10.374 RON |
| Capital subscris varsat | 649.300 RON | 649.300 RON | 649.300 RON | 649.300 RON | 649.300 RON | 649.300 RON | 649.300 RON | 649.300 RON | 649.300 RON | 649.300 RON | 196.000 RON | 196.000 RON | 196.000 RON | 196.000 RON | 196.000 RON | 196.000 RON | 196.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 2 | 2 | 6 | 8 | 7 | 5 | 2 | 3 | 2 | 2 | — | — | — | — | — | — | — |
53 de contracte atribuite, in valoare de 1.439.068 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 1.439.121 lei.
Achizitii directe
53 de contracte
1.439.068 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 15:53).