ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 02.09.2026
bl. D8, sc. 2, Tronson B, parter
sector 6, bloc C 1.5, scara A, etaj Parter, apartament 3
sector 5, etaj 3
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | nepublicat |
| persoanăadministrator | nepublicat |
| persoanăadministrator | — |
| firmăadministrator | — |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Pentru a se lua cunoştinţă de înscrisurile depuse la dosar
Admite excepţia necompetenţei materiale a instanţei sesizate, invocată de pârât prin întâmpinare. Declină competenţa de soluţionare a prezentei cauze în favoarea Curţii de Apel Bucureşti. Fără cale de atac. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 04.08.2026.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Procedura deschisa la 07.12.2023
Notificare privind deschiderea procedurii de insolvenţă prin procedură generală · BPI 19993/2023
Tabel preliminar al creanţelor · BPI 2577/2024
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 13.059.343 RON | -326.206 RON | 24.285.192 RON | 2.375.970 RON | 5.316.256 RON | -16.592.966 RON | 78 |
| 2024 | 12.991.238 RON | -2.944.209 RON | 24.363.338 RON | 2.820.608 RON | 5.275.970 RON | -16.266.760 RON | 75 |
| 2023 | 27.240.286 RON | 1.252.559 RON | 25.604.742 RON | 4.291.661 RON | 7.990.530 RON | -13.322.551 RON | 175 |
| 2022 | 25.796.554 RON | 320.724 RON | 27.745.943 RON | 5.691.471 RON | 7.479.362 RON | -14.575.110 RON | 186 |
| 2021 | 23.673.435 RON | 28.512 RON | 27.489.491 RON | 8.851.733 RON | 6.300.274 RON | -12.339.127 RON | 118 |
| 2020 | 20.311.084 RON | 366.473 RON | 27.269.577 RON | 9.808.029 RON | 15.993.464 RON | -1.468.084 RON | 103 |
| 2019 | 19.153.768 RON | 419.126 RON | 24.359.660 RON | 11.340.243 RON | 11.283.250 RON | -1.834.557 RON | 187 |
| 2018 | 15.627.418 RON | 95.653 RON | 21.761.987 RON | 11.061.533 RON | 8.535.485 RON | -2.199.167 RON | — |
| 2017 | 18.078.327 RON | 16.331 RON | 21.561.615 RON | 11.475.798 RON | 7.920.573 RON | -2.294.820 RON | 107 |
| 2016 | 15.477.700 RON | 86.349 RON | 17.276.648 RON | 8.611.336 RON | 6.370.913 RON | -2.310.651 RON | 109 |
| 2015 | 14.462.695 RON | 98.118 RON | 16.419.954 RON | 9.940.856 RON | 7.517.322 RON | 1.065.928 RON | 115 |
| 2014 | 15.178.046 RON | 97.925 RON | 14.829.596 RON | 9.717.138 RON | 7.415.164 RON | 3.220.435 RON | 98 |
| 2013 | 12.921.774 RON | 89.736 RON | 10.621.804 RON | 10.156.211 RON | 3.661.365 RON | 3.244.485 RON | 100 |
| 2012 | 13.967.017 RON | 46.003 RON | 11.439.164 RON | 9.484.035 RON | 4.541.609 RON | 3.086.849 RON | 90 |
| 2011 | 12.825.689 RON | 38.818 RON | 10.037.785 RON | 8.804.774 RON | 4.125.207 RON | 2.896.310 RON | 112 |
| 2010 | 9.991.331 RON | 15.317 RON | 9.307.003 RON | 9.439.692 RON | 2.699.276 RON | 2.857.492 RON | 90 |
| 2009 | 8.430.019 RON | 18.897 RON | 7.278.996 RON | 7.443.611 RON | 2.666.622 RON | 2.877.365 RON | 52 |
| 2008 | 8.049.631 RON | 135.703 RON | 6.535.982 RON | 7.773.862 RON | 1.595.846 RON | 2.858.469 RON | 48 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 13.059.343 RON | 12.991.238 RON | 27.240.286 RON | 25.796.554 RON | 23.673.435 RON | 20.311.084 RON | 19.153.768 RON | 15.627.418 RON | 18.078.327 RON | 15.477.700 RON | 14.462.695 RON | 15.178.046 RON | 12.921.774 RON | 13.967.017 RON | 12.825.689 RON | 9.991.331 RON | 8.430.019 RON | 8.049.631 RON |
| Venituri totale | 13.104.958 RON | 13.087.601 RON | 35.243.338 RON | 27.060.543 RON | 24.525.395 RON | 20.596.588 RON | 19.348.212 RON | 15.778.563 RON | 18.186.409 RON | 16.594.024 RON | 16.964.942 RON | 15.621.758 RON | 15.982.569 RON | 14.297.842 RON | 12.941.624 RON | 10.658.183 RON | 8.967.477 RON | 8.480.010 RON |
| Cheltuieli totale | 13.431.164 RON | 16.031.810 RON | 33.667.712 RON | 26.630.137 RON | 24.414.576 RON | 20.095.598 RON | 18.679.440 RON | 15.579.644 RON | 18.045.426 RON | 16.440.537 RON | 16.779.340 RON | 15.420.919 RON | 15.858.785 RON | 14.197.594 RON | 12.831.630 RON | 10.602.996 RON | 8.882.634 RON | 8.269.195 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 1.575.626 RON | 430.406 RON | 110.819 RON | 500.990 RON | 668.772 RON | 198.919 RON | 140.983 RON | 153.487 RON | 185.602 RON | 200.839 RON | 123.784 RON | 100.248 RON | 109.994 RON | 55.187 RON | 84.843 RON | 210.815 RON |
| Pierdere bruta | 326.206 RON | 2.944.209 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 1.252.559 RON | 320.724 RON | 28.512 RON | 366.473 RON | 419.126 RON | 95.653 RON | 16.331 RON | 86.349 RON | 98.118 RON | 97.925 RON | 89.736 RON | 46.003 RON | 38.818 RON | 15.317 RON | 18.897 RON | 135.703 RON |
| Pierdere neta | 326.206 RON | 2.944.209 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 2.375.970 RON | 2.820.608 RON | 4.291.661 RON | 5.691.471 RON | 8.851.733 RON | 9.808.029 RON | 11.340.243 RON | 11.061.533 RON | 11.475.798 RON | 8.611.336 RON | 9.940.856 RON | 9.717.138 RON | 10.156.211 RON | 9.484.035 RON | 8.804.774 RON | 9.439.692 RON | 7.443.611 RON | 7.773.862 RON |
| Active circulante | 5.316.256 RON | 5.275.970 RON | 7.990.530 RON | 7.479.362 RON | 6.300.274 RON | 15.993.464 RON | 11.283.250 RON | 8.535.485 RON | 7.920.573 RON | 6.370.913 RON | 7.517.322 RON | 7.415.164 RON | 3.661.365 RON | 4.541.609 RON | 4.125.207 RON | 2.699.276 RON | 2.666.622 RON | 1.595.846 RON |
| Stocuri | 518.505 RON | 516.150 RON | 739.002 RON | 669.814 RON | 558.702 RON | 474.965 RON | 370.332 RON | 555.264 RON | 1.498.867 RON | 1.534.289 RON | 594.771 RON | 521.527 RON | 70.514 RON | 102.241 RON | 231.193 RON | 47.621 RON | 21.528 RON | 17.661 RON |
| Creante | 4.094.079 RON | 4.693.277 RON | 5.454.279 RON | 4.512.114 RON | 3.171.449 RON | 11.268.773 RON | 7.793.066 RON | 4.493.460 RON | 4.222.552 RON | 4.044.130 RON | 4.988.075 RON | 5.772.785 RON | 2.917.603 RON | 3.366.075 RON | 3.631.343 RON | 1.269.563 RON | 1.149.675 RON | 818.627 RON |
| Casa si conturi la banci | 703.672 RON | 66.543 RON | 1.797.249 RON | 2.297.434 RON | 2.570.123 RON | 4.249.726 RON | 3.119.852 RON | 3.486.761 RON | 2.199.154 RON | 792.494 RON | 1.934.476 RON | 1.120.852 RON | 673.248 RON | 1.073.293 RON | 262.671 RON | 1.382.092 RON | 1.495.419 RON | 759.558 RON |
| Cheltuieli in avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 31.939 RON | 42.860 RON | 27.704 RON | 917.729 RON | 48.713 RON | 500.369 RON | 4.114 RON | 25.527 RON | 46.128 RON | 24.743 RON |
| Datorii totale | 24.285.192 RON | 24.363.338 RON | 25.604.742 RON | 27.745.943 RON | 27.489.491 RON | 27.269.577 RON | 24.359.660 RON | 21.761.987 RON | 21.561.615 RON | 17.276.648 RON | 16.419.954 RON | 14.829.596 RON | 10.621.804 RON | 11.439.164 RON | 10.037.785 RON | 9.307.003 RON | 7.278.996 RON | 6.535.982 RON |
| Venituri in avans | — | — | — | — | 1.643 RON | — | 98.390 RON | 34.198 RON | 161.515 RON | 59.112 RON | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | -16.592.966 RON | -16.266.760 RON | -13.322.551 RON | -14.575.110 RON | -12.339.127 RON | -1.468.084 RON | -1.834.557 RON | -2.199.167 RON | -2.294.820 RON | -2.310.651 RON | 1.065.928 RON | 3.220.435 RON | 3.244.485 RON | 3.086.849 RON | 2.896.310 RON | 2.857.492 RON | 2.877.365 RON | 2.858.469 RON |
| Capital subscris varsat | 300.230 RON | 300.230 RON | 300.230 RON | 300.230 RON | 300.230 RON | 300.230 RON | 300.230 RON | 300.230 RON | 300.230 RON | 300.230 RON | 300.230 RON | 300.230 RON | 300.230 RON | 300.230 RON | 300.230 RON | 300.230 RON | 300.230 RON | 300.230 RON |
| Patrimoniu regie | — | — | — | — | — | 1.137.913 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nr. mediu salariati | 78 | 75 | 175 | 186 | 118 | 103 | 187 | — | 107 | 109 | 115 | 98 | 100 | 90 | 112 | 90 | 52 | 48 |
367 de contracte atribuite, in valoare de 22.604.373 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 4.367.963 lei.
Achizitii directe
290 de contracte
4.367.673 lei
Licitatii publice
31 de contracte
15.902.289 lei
Achizitii offline
46 de contracte
2.334.412 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 213.220 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.648 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.032 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 135 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 08:09).
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
| 2 | ofertant · l-a avut terț | 2 | — | vezi ↗ | |
ATHENAEUM CONSTRUCT S.R.L.CUI 5602554 | 2 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
| 2 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ | |
GREEN TEAM INSTAL SRLCUI 17153025 | 1 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
Porr Construct SRLCUI 16601724 | 1 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
AVANTAJ TOTAL CONSTRUCT S.R.L.CUI 43030048 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
AMTEH INTERNATIONAL SRLCUI 11446050 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
MIRAL INSTAL COMPANY SRLCUI 15198012 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
POPAESCU & CO SRLCUI 15247573 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
H.I.T & COLD INSTAL SRLCUI 15872695 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 15 subcontractanti si terti sustinatori, deschideti pagina de firme partenere.
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.