MILLENNIUM DEVELOPMENT S.R.L.
- MILLENNIUM GAMES SRLdocumentat pana in 2020
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 02.09.2026
în incinta Complexului AGROSEM Constanţa
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri.
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| firmă | 100% |
| persoanăadministrator | — |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Respinge excepţia netimbrării apelului. Constată nulitatea apelului declarat de apelanta – creditoare MILLENNIUM DEVELOPMENT SRL - prin administrator Radu Miruna-Maria, în contradictoriu cu intimatul - lichidator judiciar EURO INSOLV SPRL în reprezentarea debitoarei EURIAL SRL, împotriva Sentinţei nr.118/F din 16 martie 2026 pronunţată de Tribunalul Satu Mare, pe care o menţine în totul. DEFINITIVĂ.
Admite exceptia inadmisibilitatii. Respinge cererea ca inadmisibila.
pentru comunicarea intampinarii, cu reclamanta
Admite apelul. Schimbă în parte hotărârea apelată, în sensul că: Obligă pârâta la plata în favoarea reclamantei a penalităţilor de întârziere în cuantum de 0,5% pe zi întârziere, calculate asupra debitului principal în sumă de 4.501,27 lei, pentru perioada 11.05.2023-28.08.2023. Respinge, în rest, cererea de chemare în judecată, ca neîntemeiată. Definitivă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 10.04.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 10.04.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 26.03.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 26.03.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 11.03.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 11.03.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 24.02.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 24.02.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 07.02.2025.
Admite cererea de chemare în judecată formulată de reclamanta xxx în contradictoriu cu pârâta xxx, astfel cum a fost ulterior precizată. Obligă pârâtul să achite reclamantei suma de 7274, 04 lei, reprezentând contravaloare penalităţi de întârziere. Obligă pârâtul la plata către reclamantă a sumei 200 lei cu titlu de cheltuieli de judecată, reprezentând taxă judiciară de timbru. Executorie de drept. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Constan?a. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, conform art. 396 alin. (2) C. proc. civ., astăzi, 15.04.2024.
Amână pronunţarea în cauză la data de 15.04.2024, când pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, conform art. 396 alin. 2 C.pr.civ. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 12.04.2024.
Amână pronunţarea în cauză la data de 12.04.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 04.04.2024.
pentru comunicarea notelor către reclamanta
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 11.493.893 RON | 191.283 RON | 5.195.369 RON | 670.275 RON | 5.252.784 RON | 728.110 RON | 26 |
| 2024 | 8.874.810 RON | 563.076 RON | 1.812.119 RON | 723.435 RON | 2.594.139 RON | 1.507.783 RON | 28 |
| 2023 | 10.322.054 RON | 417.763 RON | 3.901.955 RON | 904.590 RON | 4.257.347 RON | 1.222.923 RON | 32 |
| 2022 | 7.460.103 RON | 603.021 RON | 1.602.045 RON | 722.532 RON | 1.886.794 RON | 974.130 RON | — |
| 2021 | 3.351.355 RON | 445.725 RON | 1.253.205 RON | 921.563 RON | 1.310.033 RON | 799.366 RON | 23 |
| 2020 | 994.380 RON | 335.050 RON | 1.397.830 RON | 538.488 RON | 1.548.430 RON | 362.259 RON | 7 |
| 2019 | 595.487 RON | 28.773 RON | 1.097.668 RON | 666.976 RON | 957.311 RON | 29.091 RON | 7 |
| 2018 | 328.300 RON | 13.658 RON | 1.102.913 RON | 810.157 RON | 807.933 RON | 13.976 RON | 2 |
| 2017 | 390.361 RON | 14.970 RON | 524.002 RON | 0 RON | 1.134.159 RON | 17.208 RON | 3 |
| 2016 | 1.131.870 RON | 15.426 RON | 692.011 RON | 20.609 RON | 694.941 RON | 26.209 RON | 6 |
| 2015 | 1.661.828 RON | 38.984 RON | 882.525 RON | 42.982 RON | 879.002 RON | 49.767 RON | 2 |
| 2014 | 1.848.879 RON | 19.553 RON | 786.216 RON | 15.679 RON | 803.063 RON | 64.626 RON | 1 |
| 2013 | 3.425.683 RON | 39.886 RON | 511.296 RON | 32.885 RON | 563.370 RON | 84.959 RON | 2 |
| 2012 | 1.340.978 RON | 14.169 RON | 733.451 RON | 43.777 RON | 734.747 RON | 45.073 RON | 1 |
| 2011 | 998.407 RON | 30.816 RON | 395.251 RON | 26.541 RON | 430.430 RON | 61.720 RON | 1 |
| 2010 | 633.783 RON | 376 RON | 186.874 RON | 41.416 RON | 176.006 RON | 31.280 RON | 1 |
| 2009 | 743.840 RON | 1.669 RON | 228.381 RON | 68.236 RON | 191.620 RON | 32.573 RON | 1 |
| 2008 | 925.889 RON | 828 RON | 282.656 RON | 80.085 RON | 233.475 RON | 30.904 RON | 3 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 11.493.893 RON | 8.874.810 RON | 10.322.054 RON | 7.460.103 RON | 3.351.355 RON | 994.380 RON | 595.487 RON | 328.300 RON | 390.361 RON | 1.131.870 RON | 1.661.828 RON | 1.848.879 RON | 3.425.683 RON | 1.340.978 RON | 998.407 RON | 633.783 RON | 743.840 RON | 925.889 RON |
| Venituri totale | 11.717.985 RON | 9.806.303 RON | 10.672.524 RON | 7.620.197 RON | 3.504.439 RON | 1.164.499 RON | 725.273 RON | 419.659 RON | 414.127 RON | 1.167.587 RON | 1.733.610 RON | 1.858.924 RON | 3.426.263 RON | 1.341.470 RON | 999.309 RON | 638.651 RON | 748.532 RON | 945.000 RON |
| Cheltuieli totale | 11.478.971 RON | 9.157.676 RON | 10.182.612 RON | 6.934.179 RON | 3.029.494 RON | 822.399 RON | 690.458 RON | 402.718 RON | 398.422 RON | 1.148.703 RON | 1.694.626 RON | 1.834.980 RON | 3.378.978 RON | 1.323.993 RON | 961.787 RON | 626.383 RON | 741.130 RON | 943.542 RON |
| Profit brut | 239.014 RON | 648.627 RON | 489.912 RON | 686.018 RON | 474.945 RON | 342.100 RON | 34.815 RON | 16.941 RON | 15.705 RON | 18.884 RON | 38.984 RON | 23.944 RON | 47.285 RON | 17.477 RON | 37.522 RON | 12.268 RON | 7.402 RON | 1.458 RON |
| Profit net | 191.283 RON | 563.076 RON | 417.763 RON | 603.021 RON | 445.725 RON | 335.050 RON | 28.773 RON | 13.658 RON | 14.970 RON | 15.426 RON | 38.984 RON | 19.553 RON | 39.886 RON | 14.169 RON | 30.816 RON | 376 RON | 1.669 RON | 828 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 670.275 RON | 723.435 RON | 904.590 RON | 722.532 RON | 921.563 RON | 538.488 RON | 666.976 RON | 810.157 RON | 0 RON | 20.609 RON | 42.982 RON | 15.679 RON | 32.885 RON | 43.777 RON | 26.541 RON | 41.416 RON | 68.236 RON | 80.085 RON |
| Active circulante | 5.252.784 RON | 2.594.139 RON | 4.257.347 RON | 1.886.794 RON | 1.310.033 RON | 1.548.430 RON | 957.311 RON | 807.933 RON | 1.134.159 RON | 694.941 RON | 879.002 RON | 803.063 RON | 563.370 RON | 734.747 RON | 430.430 RON | 176.006 RON | 191.620 RON | 233.475 RON |
| Stocuri | 683.254 RON | 574.924 RON | 35.215 RON | 632.814 RON | 720.020 RON | 980.126 RON | 591.560 RON | 600.727 RON | 47.615 RON | 68.329 RON | 43.405 RON | 33.899 RON | 170.909 RON | 0 RON | 107.657 RON | 36.597 RON | 31.786 RON | 47.772 RON |
| Creante | 3.775.850 RON | 1.593.107 RON | 3.616.897 RON | 409.051 RON | 360.346 RON | 514.520 RON | 283.871 RON | 199.341 RON | 1.003.393 RON | 396.286 RON | 413.937 RON | 88.087 RON | 86.864 RON | 680.296 RON | 26.640 RON | 128.204 RON | 121.072 RON | 139.938 RON |
| Casa si conturi la banci | 793.680 RON | 426.108 RON | 605.235 RON | 844.929 RON | 229.667 RON | 53.784 RON | 81.880 RON | 7.865 RON | 83.151 RON | 230.326 RON | 421.660 RON | 681.077 RON | 305.597 RON | 54.451 RON | 296.133 RON | 11.205 RON | 38.762 RON | 45.765 RON |
| Cheltuieli in avans | 438 RON | 2.328 RON | 6.854 RON | 10.762 RON | 6.636 RON | 581 RON | — | 109.725 RON | 109.725 RON | 2.670 RON | 10.308 RON | 32.100 RON | — | — | — | 732 RON | 1.098 RON | — |
| Datorii totale | 5.195.369 RON | 1.812.119 RON | 3.901.955 RON | 1.602.045 RON | 1.253.205 RON | 1.397.830 RON | 1.097.668 RON | 1.102.913 RON | 524.002 RON | 692.011 RON | 882.525 RON | 786.216 RON | 511.296 RON | 733.451 RON | 395.251 RON | 186.874 RON | 228.381 RON | 282.656 RON |
| Venituri in avans | 18 RON | 0 RON | 43.913 RON | 43.913 RON | 185.661 RON | 327.410 RON | 497.528 RON | 610.926 RON | 702.674 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 728.110 RON | 1.507.783 RON | 1.222.923 RON | 974.130 RON | 799.366 RON | 362.259 RON | 29.091 RON | 13.976 RON | 17.208 RON | 26.209 RON | 49.767 RON | 64.626 RON | 84.959 RON | 45.073 RON | 61.720 RON | 31.280 RON | 32.573 RON | 30.904 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 26 | 28 | 32 | — | 23 | 7 | 7 | 2 | 3 | 6 | 2 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 3 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
1.998 de contracte atribuite, in valoare de 75.867.886 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 6.078.390 lei.
Achizitii directe
1.896 de contracte
6.076.494 lei
Licitatii publice
44 de contracte
67.279.143 lei
Achizitii offline
58 de contracte
2.512.249 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.564 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.544 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.022 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 01:25).
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
| 11 | 10 | 3 | Da | vezi ↗ | |
B.A.L.C. PROIECT CONSTRUCT DESIGN SRLCUI 28560636 | 2 | 2 | 1 | — | vezi ↗ |
GERICOM INDUSTRY SUPPORT SRLCUI 31598924 | 2 | 2 | 0 | — | vezi ↗ |
RAMALI CONSTRUCT SRLCUI 32380897 | 2 | 2 | 0 | — | vezi ↗ |
OMEGA STAR SISTEMS SRLCUI 21392071 | 2 | 2 | 0 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 17 parteneri, deschideti pagina de firme partenere.
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
BLUESPACE TECHNOLOGY S.A.CUI 28627965 | 7 | terț și subcontractant | 6 | — | vezi ↗ |
ROLUMIAL ELECTRIC EXPERTS SRLCUI 37311146 | 8 | subcontractant | 3 | — | vezi ↗ |
EVERYWHERE SYSTEMS S.R.L.CUI 45018261 | 3 | subcontractant | 3 | — | vezi ↗ |
TERRA GENERAL CONTRACTOR SRLCUI 27720925 | 2 | subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
SION SOLUTION SRLCUI 30568089 | 2 | subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 19 subcontractanti si terti sustinatori, deschideti pagina de firme partenere.
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.