ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
parter, corp B, în incinta S.C. CONFECȚII VASLUI - S.A.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Dosare in care o parte poarta o denumire pe care o au mai multe firme, iar aceasta e unul dintre candidati. Nu sunt confirmate ca dosare ale firmei.
Admite cererea având ca obiect dizolvare societate formulată de reclamantul OFICIUL NA?IONAL AL REGISTRULUI COMER?ULUI, cu sediul în mun. Bucure?ti, Sector 3, Bd. Unirii nr. 74, prin OFICIUL REGISTRULUI COMER?ULUI DE PE LÂNGĂ TRIBUNALUL TIMI?, în contradictoriu cu societatea PIXELART SRL. Dispune dizolvarea pârâtului PIXELART SRL. Dispune înregistrarea prezentei hotărâri în registrul comerţului şi publicarea în Buletinul electronic al registrului comerţului. Dispune comunicarea hotărârii Agenţiei Naţionale de Administrare Fiscală - Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş, în conformitate cu art. 237 alin. (3) din Legea nr. 31/1990. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la data publicării hotărârii în Buletinul electronic al registrului comerţului. Cererea de apel va fi depusă la Tribunalul Timiş, iar o copie a cererii de apel va fi depusă la Oficiul Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Timiş, pentru men?ionare în registrul comerţului. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, azi, 09.02.2024.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 365.888 RON | 17.225 RON | 198.312 RON | 120.038 RON | 105.115 RON | 25.228 RON | 3 |
| 2024 | 295.810 RON | 17.116 RON | 184.384 RON | 153.531 RON | 40.469 RON | 8.003 RON | 3 |
| 2023 | 293.923 RON | -32.911 RON | 63.722 RON | 6.355 RON | 49.866 RON | -9.114 RON | 3 |
| 2022 | 293.311 RON | 18.933 RON | 65.467 RON | 14.024 RON | 73.851 RON | 22.408 RON | 3 |
| 2021 | 298.620 RON | 39.506 RON | 75.181 RON | 22.600 RON | 56.056 RON | 3.475 RON | 4 |
| 2020 | 288.669 RON | 3.533 RON | 121.767 RON | 15.786 RON | 69.950 RON | -36.031 RON | 4 |
| 2019 | 292.120 RON | 15.141 RON | 111.631 RON | 12.773 RON | 59.294 RON | -39.564 RON | 3 |
| 2018 | 158.745 RON | -48.912 RON | 88.637 RON | 8.842 RON | 25.090 RON | -54.705 RON | 4 |
| 2017 | 388.314 RON | 3.443 RON | 95.527 RON | 41.005 RON | 107.592 RON | 53.070 RON | — |
| 2016 | 379.328 RON | 1.103 RON | 109.088 RON | 41.005 RON | 119.323 RON | 49.627 RON | 7 |
| 2015 | 300.822 RON | 8.974 RON | 118.362 RON | 42.571 RON | 125.928 RON | 48.524 RON | 5 |
| 2014 | 254.746 RON | 12.263 RON | 159.053 RON | 51.982 RON | 146.621 RON | 39.550 RON | 4 |
| 2013 | 151.054 RON | 1.735 RON | 77.186 RON | 61.393 RON | 43.080 RON | 27.287 RON | 5 |
| 2012 | 244.604 RON | 1.308 RON | 102.124 RON | 44.679 RON | 82.717 RON | 25.552 RON | 5 |
| 2011 | 229.257 RON | 939 RON | 141.173 RON | 57.149 RON | 108.267 RON | 24.243 RON | 6 |
| 2010 | 324.994 RON | 5.656 RON | 111.719 RON | 50.252 RON | 84.772 RON | 23.305 RON | 5 |
| 2009 | 201.045 RON | -61.991 RON | 51.437 RON | 57.169 RON | 11.917 RON | 17.649 RON | 4 |
| 2008 | 369.934 RON | 839 RON | 54.392 RON | 61.488 RON | 72.544 RON | 79.640 RON | 7 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 365.888 RON | 295.810 RON | 293.923 RON | 293.311 RON | 298.620 RON | 288.669 RON | 292.120 RON | 158.745 RON | 388.314 RON | 379.328 RON | 300.822 RON | 254.746 RON | 151.054 RON | 244.604 RON | 229.257 RON | 324.994 RON | 201.045 RON | 369.934 RON |
| Venituri totale | 367.730 RON | 295.948 RON | 294.064 RON | 293.563 RON | 320.873 RON | 358.944 RON | 292.946 RON | 172.406 RON | 393.400 RON | 382.292 RON | 315.920 RON | 256.292 RON | 204.241 RON | 297.979 RON | 294.474 RON | 325.299 RON | 201.050 RON | 374.986 RON |
| Cheltuieli totale | 345.424 RON | 275.876 RON | 324.034 RON | 271.694 RON | 278.158 RON | 351.822 RON | 274.876 RON | 219.594 RON | 386.023 RON | 377.366 RON | 297.455 RON | 236.340 RON | 196.579 RON | 296.396 RON | 292.824 RON | 316.418 RON | 258.707 RON | 373.946 RON |
| Profit brut | 22.306 RON | 20.072 RON | 0 RON | 21.869 RON | 42.715 RON | 7.122 RON | 18.070 RON | 0 RON | 7.377 RON | 4.926 RON | 18.465 RON | 19.952 RON | 7.662 RON | 1.583 RON | 1.650 RON | 8.881 RON | — | 1.040 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 29.970 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 47.188 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 57.657 RON | — |
| Profit net | 17.225 RON | 17.116 RON | 0 RON | 18.933 RON | 39.506 RON | 3.533 RON | 15.141 RON | 0 RON | 3.443 RON | 1.103 RON | 8.974 RON | 12.263 RON | 1.735 RON | 1.308 RON | 939 RON | 5.656 RON | — | 839 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 32.911 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 48.912 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 61.991 RON | — |
| Active fixe (imobilizate) | 120.038 RON | 153.531 RON | 6.355 RON | 14.024 RON | 22.600 RON | 15.786 RON | 12.773 RON | 8.842 RON | 41.005 RON | 41.005 RON | 42.571 RON | 51.982 RON | 61.393 RON | 44.679 RON | 57.149 RON | 50.252 RON | 57.169 RON | 61.488 RON |
| Active circulante | 105.115 RON | 40.469 RON | 49.866 RON | 73.851 RON | 56.056 RON | 69.950 RON | 59.294 RON | 25.090 RON | 107.592 RON | 119.323 RON | 125.928 RON | 146.621 RON | 43.080 RON | 82.717 RON | 108.267 RON | 84.772 RON | 11.917 RON | 72.544 RON |
| Stocuri | 6.091 RON | 3.936 RON | 8.073 RON | 17.135 RON | — | 957 RON | 8.198 RON | 0 RON | 816 RON | 20.723 RON | 19.997 RON | 11.045 RON | 13.149 RON | 15.786 RON | 60.292 RON | 52.180 RON | 6.072 RON | 11.489 RON |
| Creante | 58.912 RON | 34.629 RON | 36.291 RON | 32.444 RON | 38.594 RON | 61.177 RON | 48.385 RON | 24.823 RON | 74.307 RON | 54.422 RON | 64.348 RON | 130.325 RON | 23.911 RON | 29.872 RON | 43.445 RON | 31.606 RON | 21.135 RON | 40.837 RON |
| Casa si conturi la banci | 40.112 RON | 1.904 RON | 5.502 RON | 24.272 RON | 17.462 RON | 7.816 RON | 2.711 RON | 267 RON | 32.469 RON | 44.178 RON | 41.583 RON | 5.251 RON | 6.020 RON | 37.059 RON | 4.530 RON | 986 RON | -15.290 RON | 20.218 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 280 RON | — | — | — | — |
| Datorii totale | 198.312 RON | 184.384 RON | 63.722 RON | 65.467 RON | 75.181 RON | 121.767 RON | 111.631 RON | 88.637 RON | 95.527 RON | 109.088 RON | 118.362 RON | 159.053 RON | 77.186 RON | 102.124 RON | 141.173 RON | 111.719 RON | 51.437 RON | 54.392 RON |
| Venituri in avans | 1.613 RON | 1.613 RON | 1.613 RON | — | — | — | — | — | — | 1.613 RON | 1.613 RON | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 25.228 RON | 8.003 RON | -9.114 RON | 22.408 RON | 3.475 RON | -36.031 RON | -39.564 RON | -54.705 RON | 53.070 RON | 49.627 RON | 48.524 RON | 39.550 RON | 27.287 RON | 25.552 RON | 24.243 RON | 23.305 RON | 17.649 RON | 79.640 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 3 | 3 | 3 | 3 | 4 | 4 | 3 | 4 | — | 7 | 5 | 4 | 5 | 5 | 6 | 5 | 4 | 7 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
421 de contracte atribuite, in valoare de 790.471 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 692.400 lei.
Achizitii directe
349 de contracte
692.051 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
72 de contracte
98.420 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 13:28).