ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 02.09.2026
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Dosare in care o parte poarta o denumire pe care o au mai multe firme, iar aceasta e unul dintre candidati. Nu sunt confirmate ca dosare ale firmei.
Admite cererea debitoarei. În temeiul art. 72 alin. 6 din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, deschide procedura generală împotriva debitoarei Sanda Construct S.R.L.. În cazul în care debitoarea nu depune la dosar, în termen de 10 zile de la pronunţarea prezentei hotărâri, o declaraţie prin care să-şi manifeste intenţia de reorganizare, în temeiul art. 85 alin. 1 raportat la art. 74 şi art. 67 alin. 1 lit. g din Legea nr. 85/2014, urmează a opera ridicarea de drept a dreptului de administrare – constând în dreptul de a-şi conduce activitatea, de a-şi administra bunurile din avere şi de a dispune de acestea, situaţie în care conducerea integrală a activităţii debitoarei revine administratorului judiciar. Dă dispoziţie tuturor băncilor la care debitoarea are disponibil în conturi să nu dispună de acestea fără un ordin al judecătorului sindic sau al administratorului judiciar, obligaţia de înştiinţare a băncilor revenindu-i administratorului judiciar, în cazul în care operează ridicarea de drept a dreptului de administrare. Pune în vedere debitoarei că este obligată să depună în 10 zile de la pronunţarea prezentei hotărâri, la dosarul cauzei, actele şi informaţiile prevăzute la art. 67 alin. 1 din Legea nr. 85/2014. În cazul în care debitoarea nu va depune actele şi informaţiile arătate devin aplicabile dispoziţiile art. 82 alin. 2 şi art. 169 alin. 1 lit. d din Legea nr. 85/2014. Fixează următoarele termene limită: a) termenul limită pentru înregistrarea cererii de admitere a creanţelor asupra averii debitoarei – 24.07.2026; b) termenul de verificare a creanţelor, de întocmire şi publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă a tabelului preliminar de creanţe – 13.08.2026; c) termenul de definitivare a tabelului creanţelor – 07.09.2026; d) data primei şedinţe a adunării generale a creditorilor – 18.08.2026. Desemnează administrator judiciar provizoriu pe C.I.I. Ştefănescu Ovidiu-Alin, care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 58 din Legea nr. 85/2014, cu o remuneraţie provizorie de 5.000 lei din averea debitoarei. În temeiul art. 71 alin. 2 din Legea nr. 85/2014, dispune ca administratorul judiciar să efectueze notificările prevăzute de art. 99 alin. 3 din lege, privind deschiderea procedurii generale împotriva debitoarei, tuturor creditorilor menţionaţi în lista depusă de debitoare în conformitate cu art. 67 alin. 1 lit. c), debitorului şi oficiului registrului comerţului sau, după caz, registrului societăţilor agricole ori registrului asociaţiilor şi fundaţiilor în care debitorul este înmatriculat, pentru efectuarea menţiunii, instanţelor judecătoreşti în a căror jurisdicţie se află sediul declarat la registrul comerţului, şi tuturor băncilor unde debitorul are deschise conturi, în vederea aplicării prevederilor art. 75 din Legea nr. 85/2014. Pune în vedere administratorului judiciar să efectueze în 60 de zile de la data pronunţării prezentei hotărâri inventarierea bunurilor debitoarei, să întocmească şi să depună la dosar, în termen de 20 de zile de la desemnare, raportul prevăzut la art. 92 alin. 1 din Legea nr. 85/2014, şi, în termen de 40 de zile de la desemnare, raportul prevăzut la art. 97 din aceiaşi lege. În temeiul art. 39 din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, dispune deschiderea de către debitoare a unui cont la o unitate bancară din care vor fi suportate cheltuielile aferente procedurii, în termen de 2 zile de la notificarea deschiderii procedurii; în caz de neîndeplinire a atribuţiei, contul va fi deschis de către administratorul judiciar. Eventualele disponibilităţi băneşti vor fi păstrate într-un cont special de depozit bancar. Pune în vedere administratorului judiciar prevederile art. 252 din Legea nr. 31/1990, republicată şi dispune îndeplinirea formalităţilor privind menţionarea la registrul comerţului a reprezentanţilor permanenţi ai săi. Pune în vedere administratorului judiciar să depună lunar la dosar raportul prevăzut de art. 59 alin. 1 din Legea nr. 85/2014, în acest scop urmând ca acesta să efectueze verificări la D.I.T.L.-urile aferente sectoarelor 1-6 Bucureşti, de la sediile secundare, de la punctele de lucru şi de la sediile anterioare, Serviciul Permise Auto, ANCPI şi AFP Sector 2 - conturile bancare. Pune în vedere administratorului judiciar să efectueze demersuri pentru identificarea domiciliului/reşedinţei actuale a administratorului statutar al debitoarei în evidenţele DEPABD/ Inspectoratului General pentru Imigrări şi să notifice debitoarea şi administratorul statutar cu privire la predarea documentelor contabile ale societăţii potrivit art. 99 alin. 3 din Legea 85/2014. Pune în vedere administratorului judiciar ca notificările transmise creditorilor să cuprindă solicitarea de comunicare a declaraţiilor de creanţe, a documentelor justificative, a taxei de timbru: (i) un exemplar va fi transmis atât in format scriptic (hârtie) la grefa Secţiei a VII-a Civilă a Tribunalului Bucureşti, cât şi în format electronic (documente PDF de maximum 4 MB fiecare) pe adresa de e-mail a Secţiei a VII-a Civilă a Tribunalului Bucureşti (trb-insolventa@just.ro); (ii) exemplarul destinat practicianului în insolvenţă va fi transmis pe adresa de corespondenta electronică ce va fi indicată de acesta prin notificare. Pune în vedere administratorului judiciar să depună la dosarul cauzei rapoartele de activitate şi înscrisurile necesare soluţionării dosarului de insolvenţă cu cel puţin 5 zile înaintea termenelor de judecată. Fixează termen pentru continuarea procedurii la data de 19.11.2026, ora 9.00. Executorie. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii prin publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, ce va fi depus la Tribunalul Bucureşti Secţia a VII-a Civilă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 11.06.2026.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 339.028 RON | 194.483 RON | 135.910 RON | 18.678 RON | 311.955 RON | 194.723 RON | 1 |
| 2024 | 344.980 RON | 187.943 RON | 38.470 RON | 6.162 RON | 246.714 RON | 214.406 RON | 4 |
| 2023 | 314.756 RON | 161.946 RON | 28.511 RON | 3.613 RON | 213.307 RON | 188.409 RON | 4 |
| 2022 | 315.470 RON | 134.904 RON | 36.415 RON | 1.604 RON | 196.178 RON | 161.367 RON | 5 |
| 2021 | 244.190 RON | 79.414 RON | 29.088 RON | 19.301 RON | 115.650 RON | 105.863 RON | 5 |
| 2020 | 295.859 RON | 108.254 RON | 37.302 RON | 40.152 RON | 131.598 RON | 134.448 RON | 5 |
| 2019 | 649.420 RON | 155.868 RON | 40.061 RON | 61.003 RON | 160.252 RON | 181.194 RON | 11 |
| 2018 | 928.636 RON | 298.310 RON | 74.818 RON | 73.922 RON | 324.221 RON | 323.325 RON | 14 |
| 2017 | 839.752 RON | 198.804 RON | 77.185 RON | 2.867 RON | 297.333 RON | 223.015 RON | 13 |
| 2016 | 751.775 RON | 165.768 RON | 96.768 RON | 4.363 RON | 281.523 RON | 189.211 RON | 13 |
| 2015 | 734.058 RON | 135.279 RON | 78.796 RON | 10.814 RON | 225.813 RON | 158.443 RON | 14 |
| 2014 | 753.054 RON | 212.640 RON | 114.369 RON | 10.360 RON | 339.112 RON | 235.164 RON | 14 |
| 2013 | 693.439 RON | 176.280 RON | 65.557 RON | 346 RON | 263.735 RON | 198.524 RON | 13 |
| 2012 | 773.764 RON | 142.773 RON | 32.621 RON | 940 RON | 268.725 RON | 237.044 RON | 11 |
| 2011 | 641.642 RON | 14.209 RON | 19.884 RON | 1.533 RON | 252.621 RON | 234.270 RON | 10 |
| 2010 | 524.985 RON | 59.351 RON | 33.135 RON | 2.127 RON | 251.064 RON | 220.060 RON | 14 |
| 2009 | 645.999 RON | 170.101 RON | 33.426 RON | 2.435 RON | 215.699 RON | 184.708 RON | 13 |
| 2008 | 537.440 RON | 157.219 RON | 48.136 RON | 12.965 RON | 283.853 RON | 248.682 RON | 9 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 339.028 RON | 344.980 RON | 314.756 RON | 315.470 RON | 244.190 RON | 295.859 RON | 649.420 RON | 928.636 RON | 839.752 RON | 751.775 RON | 734.058 RON | 753.054 RON | 693.439 RON | 773.764 RON | 641.642 RON | 524.985 RON | 645.999 RON | 537.440 RON |
| Venituri totale | 339.871 RON | 344.987 RON | 314.835 RON | 315.480 RON | 244.196 RON | 295.870 RON | 649.754 RON | 928.681 RON | 843.587 RON | 751.780 RON | 734.061 RON | 753.061 RON | 702.307 RON | 773.825 RON | 642.627 RON | 525.020 RON | 646.074 RON | 539.522 RON |
| Cheltuieli totale | 140.165 RON | 151.193 RON | 149.741 RON | 177.421 RON | 162.510 RON | 185.237 RON | 487.389 RON | 621.083 RON | 634.467 RON | 551.657 RON | 572.198 RON | 498.894 RON | 488.868 RON | 596.389 RON | 624.167 RON | 453.250 RON | 441.465 RON | 351.735 RON |
| Profit brut | 199.706 RON | 193.794 RON | 165.094 RON | 138.059 RON | 81.686 RON | 110.633 RON | 162.365 RON | 307.598 RON | 209.120 RON | 200.123 RON | 161.863 RON | 254.167 RON | 213.439 RON | 177.436 RON | 18.460 RON | 71.770 RON | 204.609 RON | 187.787 RON |
| Profit net | 194.483 RON | 187.943 RON | 161.946 RON | 134.904 RON | 79.414 RON | 108.254 RON | 155.868 RON | 298.310 RON | 198.804 RON | 165.768 RON | 135.279 RON | 212.640 RON | 176.280 RON | 142.773 RON | 14.209 RON | 59.351 RON | 170.101 RON | 157.219 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 18.678 RON | 6.162 RON | 3.613 RON | 1.604 RON | 19.301 RON | 40.152 RON | 61.003 RON | 73.922 RON | 2.867 RON | 4.363 RON | 10.814 RON | 10.360 RON | 346 RON | 940 RON | 1.533 RON | 2.127 RON | 2.435 RON | 12.965 RON |
| Active circulante | 311.955 RON | 246.714 RON | 213.307 RON | 196.178 RON | 115.650 RON | 131.598 RON | 160.252 RON | 324.221 RON | 297.333 RON | 281.523 RON | 225.813 RON | 339.112 RON | 263.735 RON | 268.725 RON | 252.621 RON | 251.064 RON | 215.699 RON | 283.853 RON |
| Stocuri | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 563 RON | — | — | — | — | — | — |
| Creante | 225.501 RON | 80.462 RON | 51.090 RON | 76.591 RON | 29.926 RON | 35.343 RON | 84.585 RON | 204.851 RON | 195.550 RON | 145.183 RON | 187.807 RON | 262.603 RON | 197.118 RON | 165.981 RON | 190.508 RON | 216.427 RON | 178.309 RON | 185.304 RON |
| Casa si conturi la banci | 86.454 RON | 166.252 RON | 162.217 RON | 119.587 RON | 85.724 RON | 96.255 RON | 75.667 RON | 119.370 RON | 101.783 RON | 136.340 RON | 38.006 RON | 75.946 RON | 66.617 RON | 102.744 RON | 62.113 RON | 34.637 RON | 37.390 RON | 98.549 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | 93 RON | 612 RON | 61 RON | — | — | — | 4 RON | — | — |
| Datorii totale | 135.910 RON | 38.470 RON | 28.511 RON | 36.415 RON | 29.088 RON | 37.302 RON | 40.061 RON | 74.818 RON | 77.185 RON | 96.768 RON | 78.796 RON | 114.369 RON | 65.557 RON | 32.621 RON | 19.884 RON | 33.135 RON | 33.426 RON | 48.136 RON |
| Capitaluri proprii | 194.723 RON | 214.406 RON | 188.409 RON | 161.367 RON | 105.863 RON | 134.448 RON | 181.194 RON | 323.325 RON | 223.015 RON | 189.211 RON | 158.443 RON | 235.164 RON | 198.524 RON | 237.044 RON | 234.270 RON | 220.060 RON | 184.708 RON | 248.682 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 1 | 4 | 4 | 5 | 5 | 5 | 11 | 14 | 13 | 13 | 14 | 14 | 13 | 11 | 10 | 14 | 13 | 9 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
22 de contracte atribuite, in valoare de 63.200 lei
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
22 de contracte
63.200 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.564 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.544 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.022 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 01:56).
Nu am gasit contracte publice pentru aceasta firma in SEAP/SICAP.