ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 02.09.2026
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 50% |
| persoană | 50% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Dosare in care o parte poarta o denumire pe care o au mai multe firme, iar aceasta e unul dintre candidati. Nu sunt confirmate ca dosare ale firmei.
Admite excep?ia netimbrării. Anulează cererea de chemare în judecată având ca obiect ”contesta?ie la executare” formulată de contestatorul STOICAN ION, în contradictoriu cu intimatul MELINDA IMPEX S.A., ca netimbrată. Obligă contestatorul către Biroul Executorului Judecătoresc Lăpădat Nicolae, la plata sumei de 198.44 lei reprezentând contravaloarea fotocopierii dosarului de executare nr.154/E/2025. Cu apel în termen de 10 zile de la comunicare. Apelul se va depune la Judecătoria Motru. Pronun?ată astăzi, 10.02.2026, prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin intermediul grefei instan?ei.¬
Termen preschimbat pt. celeritate.
În temeiul art. 318 alin. 15 din Codul de procedură penală, admite cererea formulată de Parchetul de pe lângă Judecătoria Baia Mare şi confirmă soluţia de renunţare la urmărirea penală dispusă prin ordonanţa nr. 2999/P/2023 din data de 25.10.2023, în dosarul nr. 2999/P/2023 în care au fost efectuate cercetări cu privire la săvârşirea infracţiunii de nerespectarea măsurilor legale de securitate şi sănătate în muncă, faptă prevăzută şi pedepsită de art. 350, alin. 1 din Codul penal. În temeiul art. 275 alin. 3 Cod procedură penală cheltuielile judiciare avansate de stat rămân în sarcina acestuia. Definitivă. Pronunţată în camera de consiliu, azi, 05.12.2023.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 578.600 RON | 321 RON | 184.798 RON | 157.381 RON | 96.991 RON | 75.483 RON | 3 |
| 2024 | 710.408 RON | 8.308 RON | 186.967 RON | 235.527 RON | 92.015 RON | 75.162 RON | 3 |
| 2023 | 637.305 RON | 64.253 RON | 304.816 RON | 292.830 RON | 123.244 RON | 66.854 RON | 3 |
| 2022 | 895.345 RON | 137.901 RON | 327.177 RON | 357.066 RON | 210.573 RON | 140.462 RON | 5 |
| 2021 | 1.108.502 RON | 340.868 RON | 97.510 RON | 213.572 RON | 227.327 RON | 343.389 RON | 8 |
| 2020 | 660.295 RON | 49.072 RON | 92.810 RON | 401.404 RON | 81.833 RON | 390.427 RON | 5 |
| 2019 | 526.660 RON | 5.546 RON | 219.920 RON | 358.498 RON | 205.918 RON | 373.518 RON | 9 |
| 2018 | 680.861 RON | 30.413 RON | 82.937 RON | 320.399 RON | 80.398 RON | 367.972 RON | 10 |
| 2017 | 612.915 RON | 35.642 RON | 67.010 RON | 284.112 RON | 71.918 RON | 381.557 RON | 10 |
| 2016 | 374.388 RON | 20.420 RON | 31.875 RON | 241.850 RON | 109.269 RON | 365.916 RON | 8 |
| 2015 | 523.871 RON | 64.973 RON | 29.472 RON | 153.862 RON | 226.357 RON | 355.495 RON | 7 |
| 2014 | 603.674 RON | 165.133 RON | 66.964 RON | 139.990 RON | 279.138 RON | 352.164 RON | 7 |
| 2013 | 311.891 RON | 46.050 RON | 32.015 RON | 132.406 RON | 84.560 RON | 184.951 RON | 5 |
| 2012 | 334.333 RON | 13.508 RON | 65.669 RON | 162.531 RON | 71.855 RON | 170.086 RON | 6 |
| 2011 | 360.983 RON | 15.201 RON | 87.222 RON | 183.591 RON | 53.728 RON | 156.578 RON | 5 |
| 2010 | 225.519 RON | 3.386 RON | 73.267 RON | 149.911 RON | 55.563 RON | 141.377 RON | 3 |
| 2009 | 158.971 RON | 3.506 RON | 93.222 RON | 159.198 RON | 54.544 RON | 137.990 RON | 2 |
| 2008 | 382.337 RON | 22.080 RON | 123.512 RON | 168.701 RON | 64.826 RON | 134.485 RON | 4 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 578.600 RON | 710.408 RON | 637.305 RON | 895.345 RON | 1.108.502 RON | 660.295 RON | 526.660 RON | 680.861 RON | 612.915 RON | 374.388 RON | 523.871 RON | 603.674 RON | 311.891 RON | 334.333 RON | 360.983 RON | 225.519 RON | 158.971 RON | 382.337 RON |
| Venituri totale | 587.603 RON | 710.409 RON | 650.505 RON | 977.126 RON | 1.499.831 RON | 568.711 RON | 624.486 RON | 681.471 RON | 617.963 RON | 375.060 RON | 524.801 RON | 604.427 RON | 315.682 RON | 329.928 RON | 361.565 RON | 225.534 RON | 155.463 RON | 259.735 RON |
| Cheltuieli totale | 576.618 RON | 685.245 RON | 579.873 RON | 830.529 RON | 1.145.636 RON | 514.351 RON | 613.377 RON | 644.255 RON | 576.192 RON | 350.700 RON | 448.924 RON | 404.919 RON | 260.443 RON | 312.311 RON | 343.140 RON | 219.052 RON | 147.623 RON | 173.025 RON |
| Profit brut | 10.985 RON | 25.164 RON | 70.632 RON | 146.597 RON | 354.195 RON | 54.360 RON | 11.109 RON | 37.216 RON | 41.771 RON | 24.360 RON | 75.877 RON | 199.508 RON | 55.239 RON | 17.617 RON | 18.425 RON | 6.482 RON | 7.840 RON | 86.710 RON |
| Profit net | 321 RON | 8.308 RON | 64.253 RON | 137.901 RON | 340.868 RON | 49.072 RON | 5.546 RON | 30.413 RON | 35.642 RON | 20.420 RON | 64.973 RON | 165.133 RON | 46.050 RON | 13.508 RON | 15.201 RON | 3.386 RON | 3.506 RON | 22.080 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 157.381 RON | 235.527 RON | 292.830 RON | 357.066 RON | 213.572 RON | 401.404 RON | 358.498 RON | 320.399 RON | 284.112 RON | 241.850 RON | 153.862 RON | 139.990 RON | 132.406 RON | 162.531 RON | 183.591 RON | 149.911 RON | 159.198 RON | 168.701 RON |
| Active circulante | 96.991 RON | 92.015 RON | 123.244 RON | 210.573 RON | 227.327 RON | 81.833 RON | 205.918 RON | 80.398 RON | 71.918 RON | 109.269 RON | 226.357 RON | 279.138 RON | 84.560 RON | 71.855 RON | 53.728 RON | 55.563 RON | 54.544 RON | 64.826 RON |
| Stocuri | 13.357 RON | 14.248 RON | 17.703 RON | 573 RON | — | 12.237 RON | 97.000 RON | 0 RON | 6.927 RON | 0 RON | 3.169 RON | 28 RON | 20.509 RON | 2.535 RON | 540 RON | — | 28.410 RON | 3.978 RON |
| Creante | 78.731 RON | 58.675 RON | 66.681 RON | 133.937 RON | 43.529 RON | 22.959 RON | 56.503 RON | 32.102 RON | 44.554 RON | 59.571 RON | 49.508 RON | 104.189 RON | 21.569 RON | 16.174 RON | 32.341 RON | 18.213 RON | 18.324 RON | 26.479 RON |
| Casa si conturi la banci | 4.903 RON | 19.092 RON | 38.860 RON | 76.063 RON | 183.798 RON | 46.637 RON | 52.415 RON | 48.296 RON | 20.437 RON | 49.698 RON | 173.680 RON | 174.921 RON | 42.482 RON | 53.146 RON | 20.847 RON | 37.350 RON | 7.810 RON | 34.369 RON |
| Cheltuieli in avans | 5.909 RON | — | — | — | — | — | 29.022 RON | 50.112 RON | 92.537 RON | 46.672 RON | 4.748 RON | — | — | 1.369 RON | 6.481 RON | 9.170 RON | 17.470 RON | 24.470 RON |
| Datorii totale | 184.798 RON | 186.967 RON | 304.816 RON | 327.177 RON | 97.510 RON | 92.810 RON | 219.920 RON | 82.937 RON | 67.010 RON | 31.875 RON | 29.472 RON | 66.964 RON | 32.015 RON | 65.669 RON | 87.222 RON | 73.267 RON | 93.222 RON | 123.512 RON |
| Venituri in avans | 0 RON | 65.413 RON | 44.404 RON | 100.000 RON | — | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 75.483 RON | 75.162 RON | 66.854 RON | 140.462 RON | 343.389 RON | 390.427 RON | 373.518 RON | 367.972 RON | 381.557 RON | 365.916 RON | 355.495 RON | 352.164 RON | 184.951 RON | 170.086 RON | 156.578 RON | 141.377 RON | 137.990 RON | 134.485 RON |
| Capital subscris varsat | 400 RON | 400 RON | 400 RON | 400 RON | 400 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 3 | 3 | 3 | 5 | 8 | 5 | 9 | 10 | 10 | 8 | 7 | 7 | 5 | 6 | 5 | 3 | 2 | 4 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
14 contracte atribuite, in valoare de 60.654 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 55.853 lei.
Achizitii directe
11 contracte
55.842 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
3 contracte
4.812 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 213.220 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.648 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.032 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 135 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 08:09).