MS EXPERTMOB SRL
- J20/726/2001HUNEDOARAdin 16.10.2001
- J40/988/2005BUCURESTIdin 20.01.2005in vigoare
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 404.942 RON | 9.608 RON | 101.879 RON | 0 RON | 156.527 RON | 54.648 RON | 1 |
| 2024 | 374.442 RON | 56.442 RON | 100.342 RON | — | 201.824 RON |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|
ONRC · 08.07.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
sectorul 3, bI. 55, sc. 1, et. 3, ap. 20
| 101.482 RON |
| 1 |
| 2023 | 2.856.941 RON | 43.542 RON | 118.208 RON | — | 206.790 RON | 88.582 RON | 2 |
| 2022 | 4.305.578 RON | 264.655 RON | 805.025 RON | — | 1.114.713 RON | 309.688 RON | 2 |
| 2021 | 30.000 RON | 152 RON | 17.219 RON | — | 62.411 RON | 45.192 RON | — |
| 2020 | 330.688 RON | 63.171 RON | 1.053.220 RON | 650.016 RON | 466.615 RON | 63.411 RON | 2 |
| 2019 | 341.925 RON | 7.374 RON | 225.730 RON | 46.783 RON | 186.561 RON | 7.614 RON | 2 |
| 2018 | 285.801 RON | 162.966 RON | 768.999 RON | 9.727 RON | 922.478 RON | 163.206 RON | 4 |
| 2017 | 423.226 RON | 87.787 RON | 500.741 RON | 1.176 RON | 1.789.134 RON | 88.027 RON | 2 |
| 2016 | 531.587 RON | 57.532 RON | 528.089 RON | 404 RON | 585.457 RON | 57.772 RON | 2 |
| 2015 | 1.198.411 RON | 159.982 RON | 409.686 RON | 12.659 RON | 1.382.745 RON | 985.718 RON | 20 |
| 2014 | 4.012.752 RON | 42.835 RON | 1.213.142 RON | 92.691 RON | 8.644.695 RON | 825.496 RON | 10 |
| 2013 | 2.385.986 RON | 93.695 RON | 1.194.361 RON | 1.452 RON | 1.975.570 RON | 782.661 RON | 5 |
| 2012 | 6.931.579 RON | 202.359 RON | 912.840 RON | 17.364 RON | 1.584.442 RON | 688.966 RON | 5 |
| 2011 | 1.185.052 RON | 397.278 RON | 441.970 RON | 15.347 RON | 913.206 RON | 486.583 RON | 4 |
| 2010 | 153.794 RON | 61.047 RON | 44.995 RON | 7.731 RON | 154.379 RON | 117.115 RON | 1 |
| 2009 | 134.023 RON | 28.017 RON | 3.951 RON | 6.700 RON | 52.287 RON | 55.036 RON | 1 |
| 2008 | 145.112 RON | 26.779 RON | 34.343 RON | 38.510 RON | 80.370 RON | 84.990 RON | 1 |
| 2016 |
|---|
| 2015 |
|---|
| 2014 |
|---|
| 2013 |
|---|
| 2012 |
|---|
| 2011 |
|---|
| 2010 |
|---|
| 2009 |
|---|
| 2008 |
|---|
| Cifra de afaceri | 404.942 RON | 374.442 RON | 2.856.941 RON | 4.305.578 RON | 30.000 RON | 330.688 RON | 341.925 RON | 285.801 RON | 423.226 RON | 531.587 RON | 1.198.411 RON | 4.012.752 RON | 2.385.986 RON | 6.931.579 RON | 1.185.052 RON | 153.794 RON | 134.023 RON | 145.112 RON |
| Venituri totale | 404.952 RON | 374.469 RON | 2.856.946 RON | 4.305.583 RON | 833.260 RON | 330.689 RON | 612.534 RON | 1.267.334 RON | 512.684 RON | 531.710 RON | 2.670.077 RON | 4.035.354 RON | 2.390.216 RON | 6.932.274 RON | ||||
| Cheltuieli totale | 393.596 RON | 307.276 RON | 2.805.110 RON | 3.990.576 RON | 833.079 RON | 264.542 RON | 599.626 RON | 1.101.509 RON | 408.176 RON | 463.220 RON | 2.479.623 RON | 3.984.908 RON | 2.278.711 RON | 6.699.699 RON | ||||
| Profit brut | 11.356 RON | 67.193 RON | 51.836 RON | 315.007 RON | 181 RON | 66.147 RON | 12.908 RON | 165.825 RON | 104.508 RON | 68.490 RON | 190.454 RON | 50.446 RON | 111.505 RON | 232.575 RON | ||||
| Profit net | 9.608 RON | 56.442 RON | 43.542 RON | 264.655 RON | 152 RON | 63.171 RON | 7.374 RON | 162.966 RON | 87.787 RON | 57.532 RON | 159.982 RON | 42.835 RON | 93.695 RON | 202.359 RON | ||||
| Active fixe (imobilizate) | 0 RON | — | — | — | — | 650.016 RON | 46.783 RON | 9.727 RON | 1.176 RON | 404 RON | 12.659 RON | 92.691 RON | 1.452 RON | 17.364 RON | ||||
| Active circulante | 156.527 RON | 201.824 RON | 206.790 RON | 1.114.713 RON | 62.411 RON | 466.615 RON | 186.561 RON | 922.478 RON | 1.789.134 RON | 585.457 RON | 1.382.745 RON | 8.644.695 RON | 1.975.570 RON | 1.584.442 RON | ||||
| Stocuri | 85.000 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 0 RON | 94.563 RON | |||
| Creante | 56.788 RON | 118.154 RON | 40.044 RON | 770.761 RON | 1.312 RON | 138.577 RON | 108.649 RON | 570.115 RON | 1.536.473 RON | 446.260 RON | 502.155 RON | 8.103.733 RON | 1.900.328 RON | 1.487.395 RON | ||||
| Casa si conturi la banci | 14.739 RON | 83.670 RON | 166.746 RON | 343.952 RON | 61.099 RON | 328.038 RON | 77.912 RON | 352.363 RON | 252.661 RON | 139.197 RON | 880.590 RON | 540.962 RON | 75.242 RON | 97.047 RON | ||||
| Cheltuieli in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | |||
| Datorii totale | 101.879 RON | 100.342 RON | 118.208 RON | 805.025 RON | 17.219 RON | 1.053.220 RON | 225.730 RON | 768.999 RON | 500.741 RON | 528.089 RON | 409.686 RON | 1.213.142 RON | 1.194.361 RON | 912.840 RON | ||||
| Provizioane | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | |||
| Venituri in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | — | 0 RON | 1.201.542 RON | — | 0 RON | 6.698.748 RON | — | — | ||||
| Capitaluri proprii | 54.648 RON | 101.482 RON | 88.582 RON | 309.688 RON | 45.192 RON | 63.411 RON | 7.614 RON | 163.206 RON | 88.027 RON | 57.772 RON | 985.718 RON | 825.496 RON | 782.661 RON | 688.966 RON | ||||
| Capital subscris varsat | 45.000 RON | 45.000 RON | 45.000 RON | 45.000 RON | 45.000 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | ||||
| Nr. mediu salariati | 1 | 1 | 2 | 2 | — | 2 | 2 | 4 | 2 | 2 | 20 | 10 | 5 | 5 | 4 |
| Nume | Cotă Capital |
|---|
| 1.185.211 RON |
| 153.845 RON |
| 134.165 RON |
| 145.198 RON |
| 716.426 RON |
| 82.025 RON |
| 103.465 RON |
| 115.515 RON |
| 468.785 RON |
| 71.820 RON |
| 30.700 RON |
| 29.683 RON |
| 397.278 RON |
| 61.047 RON |
| 28.017 RON |
| 26.779 RON |
| 15.347 RON |
| 7.731 RON |
| 6.700 RON |
| 38.510 RON |
| 913.206 RON |
| 154.379 RON |
| 52.287 RON |
| 80.370 RON |
| 34.199 RON |
| 25.653 RON |
| 13.096 RON |
| 622.030 RON |
| 17.891 RON |
| 8.076 RON |
| 1.889 RON |
| 196.613 RON |
| 102.289 RON |
| 18.558 RON |
| 65.385 RON |
| — |
| — |
| 471 RON |
| 441.970 RON |
| 44.995 RON |
| 3.951 RON |
| 34.343 RON |
| — |
| — |
| 18 RON |
| — |
| — |
| — |
| — |
| 486.583 RON |
| 117.115 RON |
| 55.036 RON |
| 84.990 RON |
| 200 RON |
| 200 RON |
| 200 RON |
| 200 RON |
| 1 |
| 1 |
| 1 |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
| persoană | 100% |
| persoanăadministrator | — |
| 1 deținător în act | 100% |
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna |
|---|
| Castigate |
|---|
| Concurenti |
|---|
TRAVEL TIME D&R SRLCUI 17926970 | 2 | 2 | 0 | — | vezi ↗ |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
122 de contracte atribuite, in valoare de 2.168.944 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 1.709.743 lei.
Achizitii directe
106 contracte
1.709.637 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
16 contracte
459.307 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 213.225 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.650 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.032 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 10:54).
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri. Registrul scrie aceasta adresa in 2 feluri, deci firmele stau pe tot atatea chei:
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.