ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 0,05% |
| persoană | 99,95% |
| firmăadministrator | — |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Acorda termen la data de 14.09.20026 - ora 12.00 pentru lipsa de procedura cu o parte dintre creditori.
Pentru administrare probatoriu
Respinge excepţia tardivităţii, ca nefondată. Respinge contestaţia la executare, ca nefondată. Instanţa, în temeiul art. 717 alin. 2 Cod procedură civilă, obligă contestoarea să achite către B.E.J. RM suma de 742,94 lei, reprezentând cheltuieli fotocopiere dosar executare silită. Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare. Cererea de apel va fi depusă la Judecătoria Brezoi, sub sancţiunea nulităţii. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, azi 22.04.2026.
Amână judecarea cauzei la data de 22.04.2026, ora 13:00
Faţă de lipsa dosarului execuţional, amână cauza la data de 11.03.2026, ora 11:00
Respinge cererea de suspendare a executării silite, ca nefondată. Cu apel, în mod separat, în termen de 5 zile de la pronunţare pentru partea prezentă, respectiv de la comunicare pentru partea lipsă. Pronunţată, azi, 10.12.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.
Pentru a se depune dosarul execuţional, amână judecarea cauzei la data de 11.02.2026, ora 12:00. Amână pronun?area cu privire la cererea de suspendare executare la data de 10.12.2025
Respinge cererea formulată de reclamantul UAT Oraşul Brezoi în contradictoriu cu pârâta CASVIL SRL, prin lichidator judiciar GRUP AXA IPURL. Cu recurs în termen de 15 zile de la comunicare, cererea de recurs urmând a fi depusă la sediul Tribunalului Vâlcea. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 25.06.2025.
Respinge cererea de suspendare a executării silite ce face obiectul dosarului de executare silită nr.4/2022 al BEJ Radu Marius, până la soluţionarea definitivă a cererii privind eşalonarea plăţii. Cu recurs în termen de 15 zile de la comunicare, cererea de recurs urmând a fi depusă la sediul Tribunalului Vâlcea. Termen fond: 25.06.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 12.05.2025.
Admite recursul. Casează sentinţa şi trimite cauza spre rejudecare la aceeaşi instanţă. Definitivă. Pronunţată conform art.402 teza finală Cpc.
Amână judecarea cauzei la data de 24 februarie 2026, ora 09,30, pentru când părţile au termen în cunoştinţă potrivit art. 229 alin. 1 raportat la art. 157 alin. 1 lit. i) Cod procedură civilă.
Respinge plângerea formulată de petenta UAT Brezoi, în contradictoriu cu intimata Casvil SRL, ca neîntemeiată. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare ce se va depune la sediul Judecătoriei Brezoi. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 13.03.2026.
Pentru a se lua cunoştinţă de întâmpinare, amână judecarea cauzei la data de 13.03.2026.
Amână cauza la data de 16.01.2026, ora 12:30 pentru comunicarea cererii de introducere în cauză formulată de către reclamant.
Termen preschimbat
Admite sesizarea din oficiu privind preschimbarea termenului de judecată din data de 11.09.2025.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Procedura deschisa la 03.03.2014
Sentinţă de deschidere a procedurii insolvenţei în formă generală · BPI 5584/2014
Tabel preliminar al creanţelor · BPI 9072/2014
Tabel definitiv al creanţelor · BPI 2100/2015
Sentinţă privind confirmarea planului de reorganizare · BPI 11309/2015
Sentinţă de deschidere a procedurii falimentului în formă generală · BPI 6916/2016
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 RON | 213.272 RON | 5.430.373 RON | — | 4.508.800 RON | -921.573 RON | — |
| 2024 | 0 RON | -10.632 RON | 5.430.373 RON | — | 4.295.528 RON | -1.134.845 RON | — |
| 2023 | 0 RON | 0 RON | 5.430.373 RON | — | 4.306.160 RON | -1.124.213 RON | — |
| 2022 | 0 RON | 0 RON | 5.430.373 RON | — | 4.306.160 RON | -1.124.213 RON | — |
| 2021 | 0 RON | 0 RON | 5.430.373 RON | — | 4.306.160 RON | -1.124.213 RON | — |
| 2020 | 0 RON | 0 RON | 5.430.373 RON | — | 4.306.160 RON | -1.124.213 RON | — |
| 2019 | 0 RON | -4.467 RON | 5.430.373 RON | — | 4.306.160 RON | -1.124.213 RON | — |
| 2018 | 0 RON | -38.936 RON | 5.430.373 RON | — | 4.310.627 RON | -1.119.746 RON | — |
| 2017 | 0 RON | -2.452.870 RON | 5.430.373 RON | 175 RON | 4.349.388 RON | -1.080.810 RON | — |
| 2016 | 465.161 RON | 328.876 RON | 3.464.359 RON | 709.680 RON | 4.151.486 RON | 1.396.807 RON | — |
| 2015 | 4.456.910 RON | -3.062.048 RON | 3.682.661 RON | 709.680 RON | 5.148.880 RON | 2.175.899 RON | 20 |
| 2014 | 4.724.012 RON | 684.718 RON | 8.591.851 RON | 1.098.685 RON | 7.407.018 RON | 1.099.166 RON | 20 |
| 2013 | 4.864.318 RON | 142.245 RON | 3.529.133 RON | 1.373.268 RON | 5.237.899 RON | 4.125.226 RON | 36 |
| 2012 | 2.700.593 RON | 91.699 RON | 2.557.299 RON | 1.353.600 RON | 1.312.477 RON | 108.778 RON | 35 |
| 2011 | 2.269.159 RON | 46.175 RON | 1.982.581 RON | 1.066.961 RON | 842.866 RON | 17.079 RON | 35 |
| 2010 | 2.020.069 RON | 46.571 RON | 4.461.493 RON | 1.251.255 RON | 2.091.309 RON | -29.096 RON | 20 |
| 2009 | 2.608.545 RON | -280.950 RON | 3.794.850 RON | 1.261.186 RON | 1.629.627 RON | -75.668 RON | 42 |
| 2008 | 7.156.795 RON | 105.359 RON | 2.991.698 RON | 1.665.831 RON | 1.409.058 RON | 205.282 RON | 40 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 465.161 RON | 4.456.910 RON | 4.724.012 RON | 4.864.318 RON | 2.700.593 RON | 2.269.159 RON | 2.020.069 RON | 2.608.545 RON | 7.156.795 RON |
| Venituri totale | 213.272 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 719.146 RON | 465.161 RON | 4.521.834 RON | 4.879.412 RON | 5.041.073 RON | 2.707.640 RON | 2.294.703 RON | 1.891.409 RON | 3.026.954 RON | 7.201.229 RON |
| Cheltuieli totale | — | 10.632 RON | — | — | — | — | 4.467 RON | 38.936 RON | 3.172.016 RON | 70.225 RON | 7.421.178 RON | 4.061.065 RON | 4.552.375 RON | 2.598.474 RON | 2.240.140 RON | 1.829.481 RON | 3.300.571 RON | 7.078.740 RON |
| Profit brut | 213.272 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 394.936 RON | 0 RON | 818.347 RON | 488.698 RON | 109.166 RON | 54.563 RON | 61.928 RON | — | 122.489 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 10.632 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 4.467 RON | 38.936 RON | 2.452.870 RON | 0 RON | 2.899.344 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 273.617 RON | — |
| Profit net | 213.272 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 328.876 RON | 0 RON | 684.718 RON | 142.245 RON | 91.699 RON | 46.175 RON | 46.571 RON | — | 105.359 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 10.632 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 4.467 RON | 38.936 RON | 2.452.870 RON | 0 RON | 3.062.048 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 280.950 RON | — |
| Active fixe (imobilizate) | — | — | — | — | — | — | — | — | 175 RON | 709.680 RON | 709.680 RON | 1.098.685 RON | 1.373.268 RON | 1.353.600 RON | 1.066.961 RON | 1.251.255 RON | 1.261.186 RON | 1.665.831 RON |
| Active circulante | 4.508.800 RON | 4.295.528 RON | 4.306.160 RON | 4.306.160 RON | 4.306.160 RON | 4.306.160 RON | 4.306.160 RON | 4.310.627 RON | 4.349.388 RON | 4.151.486 RON | 5.148.880 RON | 7.407.018 RON | 5.237.899 RON | 1.312.477 RON | 842.866 RON | 2.091.309 RON | 1.629.627 RON | 1.409.058 RON |
| Stocuri | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 24.747 RON | — | — | 0 RON | 562.400 RON | 669.475 RON | 234.107 RON | 349.291 RON | 496.096 RON |
| Creante | 0 RON | 801.745 RON | 2.052.337 RON | 3.578.173 RON | 3.578.173 RON | 3.578.173 RON | 3.578.173 RON | 3.578.173 RON | 3.578.173 RON | 3.818.816 RON | 4.899.768 RON | 5.416.255 RON | 4.839.409 RON | 446.547 RON | 67.873 RON | 945.293 RON | 191.752 RON | 242.227 RON |
| Casa si conturi la banci | 4.508.800 RON | 3.493.783 RON | 2.253.823 RON | 727.987 RON | 727.987 RON | 727.987 RON | 727.987 RON | 732.454 RON | 771.215 RON | 307.923 RON | 249.112 RON | 1.990.763 RON | 398.490 RON | 303.530 RON | 105.518 RON | 911.909 RON | 1.088.584 RON | 670.735 RON |
| Cheltuieli in avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 1.185.314 RON | 1.043.192 RON | — | 89.833 RON | 1.089.833 RON | 828.369 RON | 122.091 RON |
| Datorii totale | 5.430.373 RON | 5.430.373 RON | 5.430.373 RON | 5.430.373 RON | 5.430.373 RON | 5.430.373 RON | 5.430.373 RON | 5.430.373 RON | 5.430.373 RON | 3.464.359 RON | 3.682.661 RON | 8.591.851 RON | 3.529.133 RON | 2.557.299 RON | 1.982.581 RON | 4.461.493 RON | 3.794.850 RON | 2.991.698 RON |
| Capitaluri proprii | -921.573 RON | -1.134.845 RON | -1.124.213 RON | -1.124.213 RON | -1.124.213 RON | -1.124.213 RON | -1.124.213 RON | -1.119.746 RON | -1.080.810 RON | 1.396.807 RON | 2.175.899 RON | 1.099.166 RON | 4.125.226 RON | 108.778 RON | 17.079 RON | -29.096 RON | -75.668 RON | 205.282 RON |
| Capital subscris varsat | 20.500 RON | 20.500 RON | 20.500 RON | 20.500 RON | 20.500 RON | 20.500 RON | 20.500 RON | 20.500 RON | 20.500 RON | 20.500 RON | 20.500 RON | 20.500 RON | 20.500 RON | 20.500 RON | — | 20.500 RON | 20.500 RON | 20.500 RON |
| Nr. mediu salariati | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 20 | 20 | 36 | 35 | 35 | 20 | 42 | 40 |
10 contracte atribuite, in valoare de 662.831 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 242.706 lei.
Achizitii directe
6 contracte
242.700 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
4 contracte
420.131 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 07:45).