ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | — |
Dosare in care o parte poarta o denumire pe care o au mai multe firme, iar aceasta e unul dintre candidati. Nu sunt confirmate ca dosare ale firmei.
În temeiul art. 413 alin. 1 pct 1 Cod Procedură Civilă, suspendă judecarea apelului formulat de apelanta Floria Gabriela în contradictoriu cu intimaţii Sâia Constantin şi Sâia Maria, până la soluţionarea definitivă a dosarului civil nr.1204/188/2025 al Judecătoriei Bicaz. Cu drept de recurs pe toată durata suspendării cursului judecării procesului, ce se poate depune la Tribunalul Neamţ Secţia I Civilă. Pronunţată astăzi, 11.06.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, conform art. 402 Cod de procedură civilă.
Termen pentru ob?inerea rela?iilor solicitate
Respinge, în fond, cererea de chemare în judecată a superficiarului SC Sircon SRL, formulată de pârâta – reclamantă, ca nefondată. Admite acţiunea precizată formulată de reclamanţii – pârâţi Sâia Constantin şi Sâia Maria, , în contradictoriu cu pârâta – reclamantă Floria Gabriela. Obligă pârâta – reclamantă Floria Gabriela să lase în deplină proprietate şi liniştită posesie suprafaţa de 23 mp, situată în intravilan sat Ceahlău, comuna Ceahlău, jude?ul Neam?, parte din terenul înscris în Cartea funciară a com. Ceahlău sub nr. cad. 51789, identificată în Anexa 2 a raportului de expertiză tehnică în punctele 1-7-6-2-3-4-5-1, care face parte integrantă din prezenta. (fila 339) Obligă pârâta – reclamantă Floria Gabriela să înceteze orice tulburare şi să lase reclamanţilor-pârâţi în paşnică şi deplină posesie imobilul teren în suprafaţă de 91 mp (109 mp -18 mp), situat în intravilan sat Ceahlău, comuna Ceahlău, jude?ul Neam?, parte din terenul înscris în Cartea funciară a com. Ceahlău sub nr. cad. 51789, identificat în Anexa 4 a raportului de expertiză tehnică între punctele 8-9-20-14-12-19-13-8. (fila 342) Obligă pârâta – reclamantă Floria Gabriela să elibereze terenurile sus menţionate. Respinge, ca inadmisibilă, cererea de constituire a servituţii de trecere, solicitată de pârâta-reclamantă pe cale reconvenţională. Respinge, ca nefondată, cererea de constituire a unui drept de trecere, solicitată de pârâta-reclamantă pe cale reconvenţională. Obligă pârâta-reclamantă la plata sumei de 6.976 lei către reclamanţii – pârâţi, cu titlu de cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare. Conform art. 471 alin. (1) Cod procedură civilă cererea de apel se depune la Judecătoria Bicaz. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei, astăzi, 24.08.2024.
Stabileşte termen pentru deliberare şi pronunţare la data de 24.07.2024, dată la care pronunţarea soluţiei se va face prin punerea acesteia la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 15.07.2024.
Pentru ca reclamanţii - pârâţi să facă dovada achitării suplimentului de onorariu de expert, acordă termen de judecată la data de 15.07.2024, ora 10,30.
Pentru ca părţile să ia cunoştinţă de raportul de expertiză, acordă termen de judecată la data de 03.06.2024, ora 9,30.
Faţă de lipsa raportului de expertiză, acordă termen de judecată la data de 13.05.2024, ora 9,30.
Faţă de lipsa raportului de expertiză, acordă termen de judecată la data de 08.04.2024, ora 9,30
Pentru refacerea raportului de expertiză, acordă termen de judecată la data de 04.03.2024, ora 9,30.
Încuviin?ează cerereade amânare ?i fa?ă de lipsa raportului de expertiză, acordă termen de judecată la data de 22.01.2024, ora 9,30.
Faţă de lipsa raportului de expertiză, acordă termen de judecată la data de 06.11.2023, ora 9,30.
În vederea efectuării expertizei, acordă termen de judecată la data de 04.09.2023, ora 10,00.
Încuviinţează probele şi în vederea administrării lor, acordă termen de judecată la data de 24.04.2023, ora 9,30.
Pentru comunicarea acţiunii, înscrisurilor şi a cererii reconvenţuionale către SC Sircon SRL, amână judecarea cauzei.
Încuviinţează cererea şi acordă termen de judecată la data de 05.12.2022, ora 12,00.
pentru studiere întâmpinare, acordă termen de judecată la data de 17.10.2022, ora 09:30
Încuviinţează cererea şi acordă termen de judecată la data de 10.08.2022, ora 11,30.
Pentru comunicarea cererii de chemare în garanţie, acordă termen de judecată la data de 16.05.2022, ora 9,30.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 RON | -1.294 RON | 244.741 RON | 545.829 RON | 1.594 RON | 302.682 RON | 0 |
| 2024 | — | -519 RON | 248.355 RON | 545.829 RON | 6.502 RON | 303.976 RON | 0 |
| 2023 | 800 RON | -14.473 RON | 253.405 RON | 545.829 RON | 12.071 RON | 304.495 RON | 1 |
| 2022 | 322.514 RON | 26.729 RON | 337.789 RON | 545.829 RON | 110.928 RON | 318.968 RON | 2 |
| 2021 | 137.244 RON | -6.905 RON | 272.139 RON | 545.829 RON | 18.549 RON | 292.239 RON | 1 |
| 2020 | — | -10.566 RON | 251.407 RON | 545.829 RON | 4.722 RON | 299.144 RON | 0 |
| 2019 | — | -3.168 RON | 242.575 RON | 541.152 RON | 11.133 RON | 309.710 RON | 0 |
| 2018 | — | -9.236 RON | 239.018 RON | 541.152 RON | 10.743 RON | 312.877 RON | 1 |
| 2017 | 16.893 RON | 11.057 RON | 239.105 RON | 541.152 RON | 20.066 RON | 322.113 RON | 1 |
| 2016 | 3.000 RON | -1.826 RON | 233.612 RON | 541.152 RON | 3.517 RON | 311.057 RON | — |
| 2015 | 5.487 RON | -6.861 RON | 232.852 RON | 541.152 RON | 4.583 RON | 312.883 RON | — |
| 2014 | 0 RON | -21.833 RON | 231.397 RON | 541.368 RON | 9.773 RON | 319.744 RON | — |
| 2013 | 3.760 RON | -22.884 RON | 215.875 RON | 528.889 RON | 16.021 RON | 329.035 RON | 1 |
| 2012 | 109.788 RON | 18.647 RON | 189.585 RON | 526.824 RON | 14.681 RON | 351.920 RON | 2 |
| 2011 | 18.000 RON | 1.352 RON | 203.280 RON | 528.105 RON | 8.448 RON | 333.273 RON | 1 |
| 2010 | 16.364 RON | 1.372 RON | 217.078 RON | 528.105 RON | 20.875 RON | 331.902 RON | 2 |
| 2009 | 211.287 RON | 56.381 RON | 184.907 RON | 506.977 RON | 8.460 RON | 330.530 RON | 8 |
| 2008 | 212.529 RON | 67.866 RON | 232.170 RON | 471.216 RON | 35.103 RON | 274.149 RON | 6 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | — | 800 RON | 322.514 RON | 137.244 RON | — | — | — | 16.893 RON | 3.000 RON | 5.487 RON | 0 RON | 3.760 RON | 109.788 RON | 18.000 RON | 16.364 RON | 211.287 RON | 212.529 RON |
| Venituri totale | 3 RON | 10 RON | 813 RON | 390.998 RON | 143.354 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 16.893 RON | 3.000 RON | 5.487 RON | 0 RON | 4.079 RON | 109.821 RON | 18.006 RON | 16.375 RON | 247.806 RON | 228.617 RON |
| Cheltuieli totale | 1.297 RON | 529 RON | 15.286 RON | 360.437 RON | 148.834 RON | 10.566 RON | 3.168 RON | 9.236 RON | 5.329 RON | 4.736 RON | 12.183 RON | 21.833 RON | 26.841 RON | 86.551 RON | 16.396 RON | 11.759 RON | 179.916 RON | 145.617 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 30.561 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 11.564 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 23.270 RON | 1.610 RON | 4.616 RON | 67.890 RON | 83.000 RON |
| Pierdere bruta | 1.294 RON | 519 RON | 14.473 RON | 0 RON | 5.480 RON | 10.566 RON | 3.168 RON | 9.236 RON | 0 RON | 1.736 RON | — | 21.833 RON | 22.762 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 26.729 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 11.057 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 18.647 RON | 1.352 RON | 1.372 RON | 56.381 RON | 67.866 RON |
| Pierdere neta | 1.294 RON | 519 RON | 14.473 RON | 0 RON | 6.905 RON | 10.566 RON | 3.168 RON | 9.236 RON | 0 RON | 1.826 RON | 6.861 RON | 21.833 RON | 22.884 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 545.829 RON | 545.829 RON | 545.829 RON | 545.829 RON | 545.829 RON | 545.829 RON | 541.152 RON | 541.152 RON | 541.152 RON | 541.152 RON | 541.152 RON | 541.368 RON | 528.889 RON | 526.824 RON | 528.105 RON | 528.105 RON | 506.977 RON | 471.216 RON |
| Active circulante | 1.594 RON | 6.502 RON | 12.071 RON | 110.928 RON | 18.549 RON | 4.722 RON | 11.133 RON | 10.743 RON | 20.066 RON | 3.517 RON | 4.583 RON | 9.773 RON | 16.021 RON | 14.681 RON | 8.448 RON | 20.875 RON | 8.460 RON | 35.103 RON |
| Stocuri | 0 RON | — | — | 2.495 RON | 259 RON | 0 RON | 7.341 RON | 1.831 RON | 1 RON | 1 RON | 864 RON | 7.706 RON | 15.381 RON | 1.618 RON | 5.812 RON | 15.709 RON | 7.312 RON | 4.273 RON |
| Creante | 1.491 RON | 1.491 RON | 1.483 RON | 88.267 RON | 2.521 RON | 4.703 RON | 3.646 RON | 3.249 RON | 2.587 RON | 3.513 RON | 3.696 RON | 1.821 RON | 525 RON | 3.096 RON | 94 RON | 4.223 RON | — | 12.031 RON |
| Casa si conturi la banci | 103 RON | 5.011 RON | 10.588 RON | 20.166 RON | 15.769 RON | 19 RON | 146 RON | 5.663 RON | 17.478 RON | 3 RON | 23 RON | 246 RON | 115 RON | 9.967 RON | 2.542 RON | 943 RON | 1.148 RON | 18.799 RON |
| Datorii totale | 244.741 RON | 248.355 RON | 253.405 RON | 337.789 RON | 272.139 RON | 251.407 RON | 242.575 RON | 239.018 RON | 239.105 RON | 233.612 RON | 232.852 RON | 231.397 RON | 215.875 RON | 189.585 RON | 203.280 RON | 217.078 RON | 184.907 RON | 232.170 RON |
| Capitaluri proprii | 302.682 RON | 303.976 RON | 304.495 RON | 318.968 RON | 292.239 RON | 299.144 RON | 309.710 RON | 312.877 RON | 322.113 RON | 311.057 RON | 312.883 RON | 319.744 RON | 329.035 RON | 351.920 RON | 333.273 RON | 331.902 RON | 330.530 RON | 274.149 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 0 | 0 | 1 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | — | — | — | 1 | 2 | 1 | 2 | 8 | 6 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
6 contracte atribuite, in valoare de 494.624 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 57.651 lei.
Achizitii directe
2 contracte
57.649 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
4 contracte
436.975 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 20:23).