ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
com. Lunca Ilvei
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| persoanăadministrator | — |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Încuviintează declaraţia de abţinere formulată de către d-nul judecător Zdrenghea Bogdan George în dosarul nr.15/33/2025*, având ca obiect obligaţia de a face. Definitivă. Pronunţată azi, 27 mai 2026, prin punerea solutiei la dispoziţia părţilor, de către grefa instanţei.
Admite cererea formulată de DIREC?IA SANITAR-VETERINARĂ $1 PENTRU SIGURAN?A ALIMENTELOR BISTRI?A-NĂSĂUD cu privire la dispozitivului Sentin?ei civile nr. 201/2025 pronun?ată de Curtea de Apel Cluj, Sec?ia a III-a Contencios Administrativ ?i Fiscal, în dosarul nr. 15/33/2025, în ?edin?a publică din data de 28.04.2025, pe care o lămure?te în sensul că la plata cheltuielilor de judecată sunt obliga?i, în mod egal, ambii pârâ?i chema?i în judecată, respectiv pârâtul PRE?EDINTELE AUTORITĂ?II NA?IONALE SANITARE VETERINARE ?l PENTRU SIGURAN?A ALIMENTELOR ?i pârâta DIREC?IA SANITARĂ VETERINARĂ ?l PENTRU SIGURAN?A ALIMENTELOR BISTRI?A-NĂSĂUD. Cu recurs în 15 zile de la comunicare. Recursul se depune la Curtea de Apel Cluj, sub sanc?iunea nulită?ii. Pronun?ată prin punerea minutei la dispozi?ia păr?ilor prin intermediul grefei instan?ei azi 09.12.2025
Amână pronunţarea pentru data de 09.12.2025 prin punerea solutiei la dispozitia părtilor prin intermediul grefei instantei în conditiile art. 396 alin. 2 Cod Procedură civilă.
Amână judecarea cauzei şi stabileşte termen de judecată la data de 08.12.2025, ora 10.00, sala 155.
Având în vedere Hotararea nr. 3/2025 a Adunării Generale a judecătorilor Curţii de Apel Cluj, amână judecarea cauzei şi stabileşte termen de judecată la data de 10.11.2025, ora 11:00, sala 155.
Admite acţiunea formulată de reclamanţii CABINET MEDICAL VETERINAR DR. MUREŞAN IULIAN, RAUVET SRL, RUS VET SRL, ALEX & SOFIA VET SRL, TEODOR MEDVET SRL, CABINET MEDICAL VETERINAR DR. ZBÂNCA OVIDIU CĂTĂLIN, DANSANVET SRL, HIPOVET SRL, VETERINARIA SRL, CABINET MEDICAL VETERINAR DR. MARŢIAN IOAN, DOCVET CONSULT SRL, VETMED POP SRL, OMNIVET SRL, CABINT MEDICAL VETERINAR NĂSĂUDEAN I. DOREL IONEL, CABINET MEDICAL VETERINAR BANIAI CLAUDIU CIPRIAN, CABINT MEDICAL VETERINAR DR. BIŢA IOAN ILIE, SABB REMVET SRL, SABB POLVET SRL, NOVAVET CONSULT MED SRL, VICTOR VET SRL, IULIU MOLDOVAN AGROVET SRL, SOCACIU VET SRL, OCTA SRL, ÎNTREPRINDERE INDIVIDUALĂ MĂIEREAN CĂLIN NELU, VESAVET SRL, OMAVETBN SRL, VETVLASIN SRL, TAVETANA MED SRL, ANIVETOSAN SRL, MIRFLOR VET SRL, VETAGRAMUR SRL, CABINET MEDICAL VETERINAR DR. MUREŞAN PETRU ANTONIO, CABINET MEDICAL VETERINAR ANTON LUCIAN SEPTIMIU, HOBBY MED VET SRL, BINDEA MED VET SRL, SIEURIVER VET SRL, CABINET MEDICAL VETERINAR DR. ZAN IACOB, SERVICII VETERINARE ZBIRCEA SRL, MEDIVET MARTĂU SRL, LIDALY PRODCOM SRL, COVET SERV SRL, VET MEDICA SRL, CODREA ROVETMEDIS SRL, ALI SANVET SRL, K.I. EQUINA SRL, MARKVET SRL, CABINET MEDICAL VETERINAR ILENI GRIGORE şi BOCA MEDIVET SRL în contradictoriu cu pârâţii PREŞEDINTELE AUTORITĂŢII NAŢIONALE SANITARE VETERINARE ŞI PENTRU SIGURANŢA ALIMENTELOR şi DIRECŢIA SANITARĂ VETERINARĂ ŞI PENTRU SIGURANŢA ALIMENTELOR BISTRIŢA-NĂSĂUD. Obligă pe pârâtul PREŞEDINTELE AUTORITĂŢII NAŢIONALE SANITARE VETERINARE să emită ordinul pentru actualizarea cuantumului tarifelor unice aferente acţiunilor sanitar veterinare, prevăzute la art. 15 din OG nr. 42/2004 pentru anii 2022, 2023 şi 2024 cu rata anuală medie a inflaţiei, comunicată de Institutul Naţional de Statistică şi cu procentul de indexare a salariului minim pe economie la data majorării acestuia. Obligă pe pârâta DIRECŢIA SANITARĂ VETERINARĂ ŞI PENTRU SIGURANŢA ALIMENTELOR BISTRIŢA-NĂSĂUD la plata în favoarea fiecărui reclamant în parte, a diferenţei dintre tarifele actualizate conform alineatului anterior şi tarifele achitate efectiv reclamanţilor, în anii 2022, 2023 şi 2024 pentru fiecare contract de concesiune sau de prestări servicii în parte. Obligă pe pârâţi la plata în favoarea fiecărui reclamant a sumei de 800 de lei cu titlu de cheltuieli de judecată, reduse conform art. 451 alin. 2 din Codul de procedură civilă. Cu recurs în 15 zile de la comunicare. Recursul se depune la Curtea de Apel Cluj. Pronunţată prin punerea minutei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei azi 28.04.2025.
Amână pronunţarea pentru data de 28.04.2025 prin punerea solutiei la dispozitia părtilor prin intermediul grefei instantei în conditiile art. 396 alin. 2 Cod Procedură civilă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 263.889 RON | 29.096 RON | 57.799 RON | 275 RON | 80.559 RON | 23.035 RON | 2 |
| 2024 | 196.623 RON | -6.315 RON | 30.707 RON | 1.925 RON | 22.721 RON | -6.061 RON | 2 |
| 2023 | 258.104 RON | 109.426 RON | 25.669 RON | — | 198.622 RON | 172.953 RON | 2 |
| 2022 | 58.734 RON | 60.368 RON | 11.855 RON | — | 77.282 RON | 65.427 RON | 2 |
| 2021 | 103.764 RON | 78.298 RON | 82.184 RON | — | 137.443 RON | 55.259 RON | 2 |
| 2020 | 109.445 RON | 20.879 RON | 102.116 RON | — | 79.077 RON | -23.039 RON | 2 |
| 2019 | 70.243 RON | -22.267 RON | 84.210 RON | — | 40.291 RON | -43.919 RON | 2 |
| 2018 | 79.226 RON | -9.426 RON | 100.129 RON | — | 78.478 RON | -21.651 RON | 2 |
| 2017 | 87.092 RON | -7.854 RON | 94.382 RON | — | 82.157 RON | -12.225 RON | 2 |
| 2016 | 89.141 RON | -9.378 RON | 91.107 RON | 105 RON | 86.631 RON | -4.371 RON | 2 |
| 2015 | 116.089 RON | -24.174 RON | 82.793 RON | 13.017 RON | 102.083 RON | 32.307 RON | 2 |
| 2014 | 101.490 RON | -18.164 RON | 69.391 RON | 67.138 RON | 58.735 RON | 56.482 RON | 2 |
| 2013 | 67.951 RON | -20.407 RON | 72.346 RON | 87.131 RON | 59.861 RON | 74.646 RON | 2 |
| 2012 | 94.160 RON | 12.326 RON | 88.191 RON | 108.874 RON | 74.370 RON | 95.053 RON | 2 |
| 2011 | 80.043 RON | 2.304 RON | 4.912 RON | 44.597 RON | 43.041 RON | 82.726 RON | 2 |
| 2010 | 100.009 RON | 27.779 RON | 8.267 RON | 42.047 RON | 46.642 RON | 80.422 RON | 2 |
| 2009 | 116.925 RON | 47.708 RON | 42.562 RON | 36.167 RON | 59.038 RON | 52.643 RON | 2 |
| 2008 | 103.838 RON | 45.825 RON | 29.377 RON | 39.787 RON | 39.525 RON | 49.935 RON | 2 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 263.889 RON | 196.623 RON | 258.104 RON | 58.734 RON | 103.764 RON | 109.445 RON | 70.243 RON | 79.226 RON | 87.092 RON | 89.141 RON | 116.089 RON | 101.490 RON | 67.951 RON | 94.160 RON | 80.043 RON | 100.009 RON | 116.925 RON | 103.838 RON |
| Venituri totale | 263.907 RON | 196.729 RON | 258.194 RON | 170.184 RON | 182.414 RON | 109.467 RON | 70.527 RON | 79.526 RON | 87.227 RON | 89.284 RON | 116.344 RON | 102.130 RON | 69.170 RON | 97.484 RON | 81.669 RON | 100.079 RON | 116.987 RON | 103.892 RON |
| Cheltuieli totale | 232.172 RON | 201.076 RON | 146.859 RON | 109.269 RON | 103.124 RON | 87.942 RON | 92.089 RON | 88.165 RON | 94.209 RON | 97.768 RON | 137.028 RON | 117.230 RON | 87.502 RON | 82.233 RON | 76.915 RON | 67.008 RON | 64.831 RON | 55.470 RON |
| Profit brut | 31.735 RON | 0 RON | 111.335 RON | 60.915 RON | 79.290 RON | 21.525 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 15.251 RON | 4.754 RON | 33.071 RON | 52.156 RON | 48.422 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 4.347 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 21.562 RON | 8.639 RON | 6.982 RON | 8.484 RON | — | 15.100 RON | 18.332 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Profit net | 29.096 RON | 0 RON | 109.426 RON | 60.368 RON | 78.298 RON | 20.879 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 12.326 RON | 2.304 RON | 27.779 RON | 47.708 RON | 45.825 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 6.315 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 22.267 RON | 9.426 RON | 7.854 RON | 9.378 RON | 24.174 RON | 18.164 RON | 20.407 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 275 RON | 1.925 RON | — | — | — | — | — | — | — | 105 RON | 13.017 RON | 67.138 RON | 87.131 RON | 108.874 RON | 44.597 RON | 42.047 RON | 36.167 RON | 39.787 RON |
| Active circulante | 80.559 RON | 22.721 RON | 198.622 RON | 77.282 RON | 137.443 RON | 79.077 RON | 40.291 RON | 78.478 RON | 82.157 RON | 86.631 RON | 102.083 RON | 58.735 RON | 59.861 RON | 74.370 RON | 43.041 RON | 46.642 RON | 59.038 RON | 39.525 RON |
| Creante | 4.418 RON | 1.036 RON | 513 RON | — | 770 RON | — | — | — | — | — | — | — | 6 RON | 0 RON | 5.647 RON | 10.882 RON | 11.866 RON | 13.526 RON |
| Casa si conturi la banci | 76.141 RON | 21.685 RON | 198.109 RON | 77.282 RON | 136.673 RON | 79.077 RON | 40.291 RON | 78.478 RON | 82.157 RON | 86.631 RON | 102.083 RON | 58.735 RON | 59.855 RON | 74.370 RON | 37.394 RON | 35.760 RON | 47.172 RON | 25.999 RON |
| Datorii totale | 57.799 RON | 30.707 RON | 25.669 RON | 11.855 RON | 82.184 RON | 102.116 RON | 84.210 RON | 100.129 RON | 94.382 RON | 91.107 RON | 82.793 RON | 69.391 RON | 72.346 RON | 88.191 RON | 4.912 RON | 8.267 RON | 42.562 RON | 29.377 RON |
| Capitaluri proprii | 23.035 RON | -6.061 RON | 172.953 RON | 65.427 RON | 55.259 RON | -23.039 RON | -43.919 RON | -21.651 RON | -12.225 RON | -4.371 RON | 32.307 RON | 56.482 RON | 74.646 RON | 95.053 RON | 82.726 RON | 80.422 RON | 52.643 RON | 49.935 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
2 contracte atribuite, in valoare de 1.451.184 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
2 contracte
1.451.184 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 23:18).