ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
complex Bradet, parter
bl. C2, sc. B, parter, ap. 24
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 50% |
| persoanăadministrator | 50% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Dosare in care o parte poarta o denumire pe care o au mai multe firme, iar aceasta e unul dintre candidati. Nu sunt confirmate ca dosare ale firmei.
Admite cererea de valoare redusă formulată de reclamanta PPC Energie S.A. în contradictoriu cu pârâta S.C. Velo Sport S.R.L. Obligă pârâta să plătească reclamantei suma de 1.792,02 lei reprezentând debit restant şi suma de 128,49 lei contravaloare penalităţi. Obligă pârâtul la plata către reclamantă a sumei de 50 lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Executorie. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare, cererea pentru exercitarea căii de atac urmând a fi depusă la Judecătoria Olteni?a. Pronun?ată astăzi, 08.07.2025, prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 08.07.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 24.06.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 24.06.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 11.06.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 11.06.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 28.05.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 28.05.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 14.05.2025.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 856.224 RON | -7.526 RON | 92.019 RON | 43.191 RON | 425.039 RON | 376.211 RON | 3 |
| 2024 | 1.014.359 RON | 34.380 RON | 54.690 RON | 33.318 RON | 505.109 RON | 483.737 RON | 3 |
| 2023 | 913.630 RON | 77.016 RON | 116.010 RON | 37.890 RON | 527.476 RON | 449.356 RON | 3 |
| 2022 | 803.466 RON | 7.054 RON | 134.083 RON | 42.670 RON | 463.754 RON | 372.341 RON | 3 |
| 2021 | 742.856 RON | -44.044 RON | 220.547 RON | 82.284 RON | 503.550 RON | 365.287 RON | 3 |
| 2020 | 942.215 RON | -87.858 RON | 269.829 RON | 144.930 RON | 534.229 RON | 409.330 RON | 4 |
| 2019 | 989.828 RON | 11.576 RON | 475.025 RON | 215.661 RON | 761.205 RON | 504.081 RON | 4 |
| 2018 | 1.149.392 RON | -7.235 RON | 619.767 RON | 279.685 RON | 832.587 RON | 492.505 RON | 6 |
| 2017 | 1.233.490 RON | 94.278 RON | 661.109 RON | 100.929 RON | 1.036.724 RON | 476.544 RON | 6 |
| 2016 | 1.395.256 RON | 12.827 RON | 720.272 RON | 205.563 RON | 896.974 RON | 382.265 RON | 7 |
| 2015 | 1.454.654 RON | 3.684 RON | 817.748 RON | 332.049 RON | 855.138 RON | 369.439 RON | 9 |
| 2014 | 1.666.386 RON | 15.502 RON | 1.042.063 RON | 280.581 RON | 1.127.236 RON | 365.754 RON | 13 |
| 2013 | 1.585.725 RON | 45.947 RON | 1.038.028 RON | 200.325 RON | 1.173.262 RON | 335.559 RON | 14 |
| 2012 | 2.117.715 RON | 77.892 RON | 828.760 RON | 134.212 RON | 907.401 RON | 212.853 RON | 10 |
| 2011 | 1.774.149 RON | 2.451 RON | 732.142 RON | 168.723 RON | 694.545 RON | 131.126 RON | 11 |
| 2010 | 1.124.116 RON | 28.548 RON | 692.616 RON | 56.695 RON | 758.851 RON | 122.930 RON | 9 |
| 2009 | 753.401 RON | 53.864 RON | 570.601 RON | 52.427 RON | 612.557 RON | 94.383 RON | 7 |
| 2008 | 824.980 RON | 50.752 RON | 685.465 RON | 60.274 RON | 585.072 RON | -40.119 RON | 7 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 856.224 RON | 1.014.359 RON | 913.630 RON | 803.466 RON | 742.856 RON | 942.215 RON | 989.828 RON | 1.149.392 RON | 1.233.490 RON | 1.395.256 RON | 1.454.654 RON | 1.666.386 RON | 1.585.725 RON | 2.117.715 RON | 1.774.149 RON | 1.124.116 RON | 753.401 RON | 824.980 RON |
| Venituri totale | 923.380 RON | 1.025.287 RON | 938.578 RON | 813.604 RON | 755.828 RON | 946.886 RON | 1.007.316 RON | 1.219.051 RON | 1.263.327 RON | 1.422.129 RON | 1.535.335 RON | 1.873.718 RON | 1.653.520 RON | 2.117.758 RON | 1.776.577 RON | 1.131.485 RON | 754.848 RON | 825.010 RON |
| Cheltuieli totale | 930.906 RON | 984.988 RON | 852.833 RON | 798.798 RON | 792.596 RON | 1.026.171 RON | 985.966 RON | 1.214.097 RON | 1.156.571 RON | 1.400.072 RON | 1.525.842 RON | 1.850.844 RON | 1.599.697 RON | 2.024.452 RON | 1.771.670 RON | 1.091.157 RON | 687.361 RON | 763.718 RON |
| Profit brut | 0 RON | 40.299 RON | 85.745 RON | 14.806 RON | 0 RON | 0 RON | 21.350 RON | 4.954 RON | 106.756 RON | 22.057 RON | 9.493 RON | 22.874 RON | 53.823 RON | 93.306 RON | 4.907 RON | 40.328 RON | 67.487 RON | 61.292 RON |
| Pierdere bruta | 7.526 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 36.768 RON | 79.285 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Profit net | 0 RON | 34.380 RON | 77.016 RON | 7.054 RON | 0 RON | 0 RON | 11.576 RON | 0 RON | 94.278 RON | 12.827 RON | 3.684 RON | 15.502 RON | 45.947 RON | 77.892 RON | 2.451 RON | 28.548 RON | 53.864 RON | 50.752 RON |
| Pierdere neta | 7.526 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 44.044 RON | 87.858 RON | 0 RON | 7.235 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 43.191 RON | 33.318 RON | 37.890 RON | 42.670 RON | 82.284 RON | 144.930 RON | 215.661 RON | 279.685 RON | 100.929 RON | 205.563 RON | 332.049 RON | 280.581 RON | 200.325 RON | 134.212 RON | 168.723 RON | 56.695 RON | 52.427 RON | 60.274 RON |
| Active circulante | 425.039 RON | 505.109 RON | 527.476 RON | 463.754 RON | 503.550 RON | 534.229 RON | 761.205 RON | 832.587 RON | 1.036.724 RON | 896.974 RON | 855.138 RON | 1.127.236 RON | 1.173.262 RON | 907.401 RON | 694.545 RON | 758.851 RON | 612.557 RON | 585.072 RON |
| Stocuri | 377.029 RON | 487.535 RON | 505.414 RON | 441.087 RON | 481.923 RON | 457.038 RON | 741.009 RON | 804.305 RON | 1.014.572 RON | 884.931 RON | 822.894 RON | 1.118.018 RON | 1.157.251 RON | 827.353 RON | 681.322 RON | 594.808 RON | 576.315 RON | 526.645 RON |
| Creante | 3.953 RON | 6.255 RON | 12.186 RON | 12.047 RON | 6.156 RON | 8.600 RON | 176 RON | 15.361 RON | 4.066 RON | 998 RON | 2.702 RON | 3.108 RON | 10.435 RON | -36.193 RON | 2.944 RON | 23.700 RON | 24.133 RON | 27.824 RON |
| Casa si conturi la banci | 44.057 RON | 11.319 RON | 9.876 RON | 10.620 RON | 15.471 RON | 68.591 RON | 20.020 RON | 12.921 RON | 18.086 RON | 11.045 RON | 29.542 RON | 6.110 RON | 5.576 RON | 116.241 RON | 10.279 RON | 140.343 RON | 12.109 RON | 30.603 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | 2.240 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 92.019 RON | 54.690 RON | 116.010 RON | 134.083 RON | 220.547 RON | 269.829 RON | 475.025 RON | 619.767 RON | 661.109 RON | 720.272 RON | 817.748 RON | 1.042.063 RON | 1.038.028 RON | 828.760 RON | 732.142 RON | 692.616 RON | 570.601 RON | 685.465 RON |
| Capitaluri proprii | 376.211 RON | 483.737 RON | 449.356 RON | 372.341 RON | 365.287 RON | 409.330 RON | 504.081 RON | 492.505 RON | 476.544 RON | 382.265 RON | 369.439 RON | 365.754 RON | 335.559 RON | 212.853 RON | 131.126 RON | 122.930 RON | 94.383 RON | -40.119 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 4 | 4 | 6 | 6 | 7 | 9 | 13 | 14 | 10 | 11 | 9 | 7 | 7 |
6 contracte atribuite, in valoare de 10.857 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 10.863 lei.
Achizitii directe
6 contracte
10.857 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 05:07).