comuna Buciumi
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 325.978 RON | 190.724 RON | 102.888 RON | 49 RON | 302.518 RON | 199.679 RON | 2 |
| 2024 | 516.996 RON | 327.627 RON | 40.419 RON | 49 RON | 376.653 RON |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|
| 336.283 RON |
| 2 |
| 2023 | 275.597 RON | 83.632 RON | 57.221 RON | 49 RON | 153.829 RON | 96.657 RON | 3 |
| 2022 | 269.598 RON | 152.082 RON | 44.585 RON | 49 RON | 207.561 RON | 163.025 RON | 3 |
| 2021 | 294.363 RON | 178.175 RON | 15.412 RON | 49 RON | 216.307 RON | 200.944 RON | 3 |
| 2020 | 125.921 RON | 75.152 RON | 16.108 RON | 49 RON | 238.828 RON | 222.769 RON | 1 |
| 2019 | 84.697 RON | 37.681 RON | 8.169 RON | 49 RON | 255.736 RON | 247.616 RON | 1 |
| 2018 | 73.929 RON | 31.598 RON | 4.591 RON | 49 RON | 314.477 RON | 309.935 RON | 1 |
| 2017 | 82.076 RON | 46.847 RON | 3.178 RON | 923 RON | 280.592 RON | 278.337 RON | — |
| 2016 | 92.790 RON | 55.149 RON | 2.862 RON | 2.178 RON | 232.174 RON | 231.490 RON | 1 |
| 2015 | 122.968 RON | 33.249 RON | 3.801 RON | 3.433 RON | 209.709 RON | 209.341 RON | 3 |
| 2014 | 111.656 RON | 48.163 RON | 12.611 RON | 4.688 RON | 185.698 RON | 177.775 RON | 2 |
| 2013 | 71.885 RON | 7.969 RON | 56.106 RON | 5.943 RON | 179.775 RON | 129.612 RON | 3 |
| 2012 | 77.162 RON | 32.553 RON | 5.449 RON | 50 RON | 182.042 RON | 176.643 RON | — |
| 2011 | 73.514 RON | 34.549 RON | 4.633 RON | 50 RON | 148.673 RON | 144.090 RON | 2 |
| 2010 | 60.584 RON | 26.030 RON | 2.748 RON | 50 RON | 112.239 RON | 109.541 RON | 1 |
| 2009 | 82.091 RON | 61.406 RON | 11.376 RON | 50 RON | 94.837 RON | 83.511 RON | 1 |
| 2008 | 80.708 RON | 12.424 RON | 54.445 RON | 50 RON | 76.500 RON | 22.105 RON | 2 |
| 2016 |
|---|
| 2015 |
|---|
| 2014 |
|---|
| 2013 |
|---|
| 2012 |
|---|
| 2011 |
|---|
| 2010 |
|---|
| 2009 |
|---|
| 2008 |
|---|
| Cifra de afaceri | 325.978 RON | 516.996 RON | 275.597 RON | 269.598 RON | 294.363 RON | 125.921 RON | 84.697 RON | 73.929 RON | 82.076 RON | 92.790 RON | 122.968 RON | 111.656 RON | 71.885 RON | 77.162 RON | 73.514 RON | 60.584 RON | 82.091 RON | 80.708 RON |
| Venituri totale | 325.985 RON | 517.012 RON | 275.605 RON | 269.608 RON | 294.374 RON | 125.925 RON | 84.722 RON | 73.931 RON | 82.077 RON | 93.703 RON | 123.033 RON | 111.659 RON | 71.888 RON | 77.164 RON | ||||
| Cheltuieli totale | 130.332 RON | 173.874 RON | 189.217 RON | 114.926 RON | 113.360 RON | 49.514 RON | 46.200 RON | 41.593 RON | 34.409 RON | 36.680 RON | 86.093 RON | 60.146 RON | 61.762 RON | 42.296 RON | ||||
| Profit brut | 195.653 RON | 343.138 RON | 86.388 RON | 154.682 RON | 181.014 RON | 76.411 RON | 38.522 RON | 32.338 RON | 47.668 RON | 57.023 RON | 36.940 RON | 51.513 RON | 10.126 RON | 34.868 RON | ||||
| Profit net | 190.724 RON | 327.627 RON | 83.632 RON | 152.082 RON | 178.175 RON | 75.152 RON | 37.681 RON | 31.598 RON | 46.847 RON | 55.149 RON | 33.249 RON | 48.163 RON | 7.969 RON | 32.553 RON | ||||
| Active fixe (imobilizate) | 49 RON | 49 RON | 49 RON | 49 RON | 49 RON | 49 RON | 49 RON | 49 RON | 923 RON | 2.178 RON | 3.433 RON | 4.688 RON | 5.943 RON | 50 RON | ||||
| Active circulante | 302.518 RON | 376.653 RON | 153.829 RON | 207.561 RON | 216.307 RON | 238.828 RON | 255.736 RON | 314.477 RON | 280.592 RON | 232.174 RON | 209.709 RON | 185.698 RON | 179.775 RON | 182.042 RON | ||||
| Stocuri | 44.544 RON | 44.544 RON | 44.544 RON | 44.544 RON | 41.564 RON | 42.959 RON | 42.959 RON | 44.008 RON | 44.008 RON | 45.851 RON | 31.967 RON | 37.410 RON | 41.085 RON | 42.095 RON | ||||
| Creante | 164.552 RON | 308.117 RON | 76.494 RON | 153.363 RON | 138.589 RON | 6.711 RON | 6.698 RON | 2.884 RON | 3.444 RON | 4.957 RON | 2.834 RON | 19.545 RON | 9.233 RON | 6.136 RON | ||||
| Casa si conturi la banci | 93.422 RON | 23.992 RON | 32.791 RON | 9.654 RON | 36.154 RON | 189.158 RON | 206.079 RON | 267.585 RON | 233.140 RON | 181.366 RON | 174.908 RON | 128.743 RON | 129.457 RON | 133.811 RON | ||||
| Datorii totale | 102.888 RON | 40.419 RON | 57.221 RON | 44.585 RON | 15.412 RON | 16.108 RON | 8.169 RON | 4.591 RON | 3.178 RON | 2.862 RON | 3.801 RON | 12.611 RON | 56.106 RON | 5.449 RON | ||||
| Capitaluri proprii | 199.679 RON | 336.283 RON | 96.657 RON | 163.025 RON | 200.944 RON | 222.769 RON | 247.616 RON | 309.935 RON | 278.337 RON | 231.490 RON | 209.341 RON | 177.775 RON | 129.612 RON | 176.643 RON | ||||
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | ||||
| Nr. mediu salariati | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 1 | 1 | 1 | — | 1 | 3 | 2 | 3 | — | 2 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
| Nume | Cotă Capital |
|---|
| 73.516 RON |
| 60.591 RON |
| 82.100 RON |
| 80.722 RON |
| 36.761 RON |
| 28.140 RON |
| 17.767 RON |
| 66.306 RON |
| 36.755 RON |
| 32.451 RON |
| 64.333 RON |
| 14.416 RON |
| 34.549 RON |
| 26.030 RON |
| 61.406 RON |
| 12.424 RON |
| 50 RON |
| 50 RON |
| 50 RON |
| 50 RON |
| 148.673 RON |
| 112.239 RON |
| 94.837 RON |
| 76.500 RON |
| 30.254 RON |
| 26.685 RON |
| 31.389 RON |
| 32.249 RON |
| 5.137 RON |
| 7.958 RON |
| 12.003 RON |
| 41.370 RON |
| 113.282 RON |
| 77.596 RON |
| 51.445 RON |
| 2.881 RON |
| 4.633 RON |
| 2.748 RON |
| 11.376 RON |
| 54.445 RON |
| 144.090 RON |
| 109.541 RON |
| 83.511 RON |
| 22.105 RON |
| 200 RON |
| 200 RON |
| 200 RON |
| 200 RON |
| 1 |
| 1 |
| 2 |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
| persoanăadministratorprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Dosare in care o parte poarta o denumire pe care o au mai multe firme, iar aceasta e unul dintre candidati. Nu sunt confirmate ca dosare ale firmei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Respinge ca neîntemeiat apelul declarat de creditoarea SC B SRL împotriva Sentin?ei civile nr. 1148/15.11.2024 a Judecătoriei Zalău.Definitivă. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei, astăzi, 01.07.2025.
AP: 01.07.2025
AP: 17.06.2025
Admite în parte contesta?ia la executare formulate de contestatoarea DIREC?IA SANITARĂ VETERINARĂ ?I PENTRU SIGURAN?A ALIMENTELOR SĂLAJ, în contradictoriu cu intimata BIOTIC Anulează în parte Încheierea de încuviin?are a executării silite 1053/C din data de 20.03.2024, pronun?ată de Judecătoria Zalău, în dosarul nr. 1257/337/2024, cu privire la suma de 130000 lei, reprezentând drepturi băne?ti prevăzută de art. IV din Legea nr. 236/2019 cuvenite pentru perioada 16.12.2019-30.06.2020, cu privire la suma de 31727,12 lei, reprezentând dobânda legală penalizatoare calculată până la data de 30.11.2022, cu privire la dobânda legală calculată de la data de 01.12.2022 până la data achitării integrale a debitului, în limita sumei de 5129,05 lei ?i cu privire la cheltuielile de judecată, în limita sumei de 3925 lei. Men?ine Încheierea de încuviin?are a executării silite 1053/C din data de 20.03.2024, pronun?ată de Judecătoria Zalău, în dosarul cu nr. 1257/337/2024, precum ?i executarea silită ce face obiectul dosarului de executare nr. 715/2024, aflat pe rolul BEJ Ciumărnean Romeo-Gabriel, cu privire la suma de 19134,79 lei, reprezentând rest dobânda legală calculată de la data de 01.12.2022 ?i până la data de 29.02.2024, corespunzătoare datei achitării integrale a debitului, ?i cu privire la suma de 375 lei, reprezentând cheltuieli de judecată neachitate la data încuviin?ării executării silite. Dispune anularea par?ială a soma?iei de plată din data de 29.04.2024 ?i a popririi din data de 29.04.2024, emise în dosarul execu?ional nr. 715/2024, aflat pe rolul BEJ Ciumărnean Romeo-Gabriel, în sensul înlăturării obliga?iei de plată pentru suma de 53529,11 lei, reprezentând actualizarea crean?ei principale cu indicele de infla?ie, în totalitate, cheltuieli de judecată în totalitate ?i dobânda legală calculată de la data de 01.12.2022 ?i până la data de 29.02.2024, par?ial. Men?ine soma?ia de plată din data de 29.04.2024 ?i poprirea din data de 29.04.2024, emise în dosarul execu?ional nr. 715/2024, aflat pe rolul BEJ Ciumărnean Romeo-Gabriel, pentru suma de 19134,79, reprezentând rest dobânda legală calculată de la data de 01.12.2022 ?i până la data de 29.02.2024, corespunzătoare datei achitării integrale a debitului. Anulează în parte Încheierea privind stabilirea cheltuielilor de executare din data de 29.04.2024, emisă în dosarul execu?ional nr. 715/2024 de către BEJ Ciumărnean Romeo-Gabriel, în sensul reducerii onorariului executorului judecătoresc la suma de 1951 lei, a înlăturării în totalitate a sumei de 500 lei, cu titlu de cheltuieli de executare calculate conform art. 670 C.proc.civ ?i a reducerii onorariului avoca?ial calculat în faza de executare silită la suma de 2000 de lei. Respinge ca rămasă fără obiect cererea de suspendare a executării silite formulată de către contestator. Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare. Cererea ?i motivele de apel se vor depune la Judecătoria Zalău. Pronun?ată azi, 15.11.2024, prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei.
Respinge ca neîntemeiate recursurile formulate de recurentele DIRECTIA SANITARĂ VETERINARĂ SI PENTRU SIGURANTA ALIMENTELOR SĂLAJ Si AUTORITATEA NATIONALĂ SANITARĂ VETERINARĂ SI PENTRU SIGURANTA ALIMENTELOR, împotriva sentintei civile nr. 635 din data de 26 mai 2023, pronuntată de Tribunalul Sălaj în dosarul nr. 1476/84/2022, pe care o mentine în întregime. Obligă recurentele D.S.V.S.A. SĂLAJ şi A.N.S.V.S.A., la plata sumei de 2.000 lei reprezentând cheltuieli de judecată în recurs, în favoarea intimatei reclamante Biotic SRL. Definitivă. Pronunţată prin punerea solutiei la dispozitia partilor de catre grefa instantei, azi 12.02.2024.
Admite cererea de chemare în judecată formulată de reclamanta SC B, , în contradictoriu cu pârâtele: ANSVSA şi DSVSA. Obligă pârâtele să plătească reclamantei suma de 130000 de lei, reprezentând drepturile băneşti prevăzute de art. IV din Legea nr. 236/2019, cuvenite pentru perioada 16 decembrie 2019-30 iunie 2020, la care se va adăuga dobânda legală penalizatoare începând cu data de 30.07.2020, în sumă de 31727,12 de lei până la data de 30.11.2022, precum şi în continuare, până la data achitării integrale. Obligă pârâtele, în solidar, să plătească reclamantei suma de 2300 de lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Ia act că nu au fost solicitate cheltuieli de judecată de către pârâte. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Cererea de recurs se depune la Tribunalul Sălaj. Pronunţată azi, 26 mai 2023, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 15.11.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 31.10.2024.
Amână pronunţarea în cauză la data de 31.10.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 17.10.2024.
amânat pronunţarea la data de 17.10.2024
amânat pronunţarea
pentru citare DSVSA
în temeiul art.16 indice 1 din legea nr.554/2004 şi art.78 alin.2 Cpc, în termen de 15 zile de la primirea cita?iei, reclamanta va comunica instanţei dacă solicită introducerea în cauză a DSVSA
la data de 20.02.2023
la data de 06.02.2023
7 contracte atribuite, in valoare de 1.973.663 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
7 contracte
1.973.663 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 222.847 de documente constatatoare — adica sub 5,7% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 66.706 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 17%. Pentru celelalte 83,1% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.034 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 157 de zile de la data documentului, iar 28,4% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 04.09.2026, 03:06).
Vecinii nu se pot numara: adresa publicata nu ajunge nici pana la strada, deci cheia ar aduna toata localitatea.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.