Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
Denumiri
o singura denumire cunoscuta
Coduri CAEN
un singur cod
2008 – 20254711
Anii scriși doar cu numărul: codul înseamnă altceva în Rev.2 față de Rev.3, iar revizia nu e înregistrată.
Procedura de insolventa / Publicari in BPI
Nu am gasit nicio publicare in Buletinul Procedurilor de Insolventa pentru firma DARATI SRL.
ONRC · 08.07.2026
ANAF · 27.08.2026
MFP · 19.08.2026
MO IV · 29.08.2026
BPI · 31.08.2026
Firme partenere
nicio oferta depusa in SICAP
Firma nu apare in nicio declaratie de participare din SICAP — nu a depus oferte, deci nu are cu cine sa fi licitat impreuna.
In functiune
ONRC · 22.08.2026
Activa fiscal
ANAF · 19.08.2026
Platitor TVAdin 01.10.2008
La incasare
Nu
Split TVA
Nu
ANAF · 19.08.2026
Datorii la statnu figureaza pe lista ANAF din 30.06.2026
ANAF · 30.06.2026
Constatator negativse verifica…
conform SEAP
Cifra de afaceri (2025)
2.653.104 RON↑ +4.3%
Profit / Pierdere
96.759 RON↓ -33.2%
Nr. mediu salariati
6→ 0%
Indicatori financiari
2008–2025MFP · 19.08.2026
An
Cifra de afaceri
Profit / Pierdere
Datorii totale
Active fixe
Active circulante
Capitaluri proprii
Nr. salariati
2025
2.653.104 RON
96.759 RON
178.486 RON
34.172 RON
798.600 RON
656.571 RON
6
2024
2.544.822 RON
144.841 RON
168.417 RON
24.674 RON
702.676 RON
Vezi bilantul detaliat
Indicator
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
Informatii firma
Vizibil după autentificare
ONRC · 08.07.2026ANAF · 03.09.2026MO IV · 29.08.2026
Date de contact
Telefon
Email
—
Website
—
Forma de organizare
SRL
Activitate
Cod CAEN principal
4711 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutunCAEN Rev. 3(evidența ANAF, văzut la 06.07.2026)
Coduri CAEN secundare
2553 — Operațiuni de mecanică generalăCAEN Rev. 3
4613 — Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcțiiCAEN Rev. 3
4619 — Intermedieri în comerțul cu produse diverseCAEN Rev. 3
Vezi inca 36 de coduri CAEN secundare →↑ Ascunde
4683 — Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitareCAEN Rev. 3
4690 — Comerț cu ridicata nespecializatCAEN Rev. 3
4712 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Sediu
Sediu principal
0, Sat Cetățuia, Comuna Sânsimion, Harghita, 4114vezi adresa →
Sedii secundare si puncte de lucru
Tuşnad, HarghitaMonitorul Oficial
Monitorul Oficial: publicat in Monitor la 26.07.2011
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Părți sociale
persoanăadministrator
50%
250 / 500
persoanăadministrator
50%
250 / 500
2 deținători în act
100%
MO IV · 29.08.2026
MO IV · 29.08.2026
ONRC · 08.07.2026
559.812 RON
6
2023
2.064.914 RON
147.676 RON
167.145 RON
27.679 RON
565.307 RON
425.841 RON
5
2022
1.951.246 RON
139.562 RON
199.903 RON
27.967 RON
449.685 RON
278.165 RON
5
2021
1.453.930 RON
48.679 RON
333.353 RON
40.949 RON
430.995 RON
138.603 RON
5
2020
1.266.809 RON
44.360 RON
316.647 RON
48.397 RON
358.174 RON
89.924 RON
5
2019
1.146.703 RON
4.598 RON
324.972 RON
56.982 RON
313.220 RON
45.564 RON
6
2018
1.043.288 RON
36.006 RON
317.321 RON
70.494 RON
287.730 RON
40.966 RON
5
2017
836.664 RON
12.198 RON
239.096 RON
17.999 RON
225.840 RON
4.961 RON
5
2016
836.911 RON
29.790 RON
261.011 RON
18.309 RON
235.447 RON
-7.238 RON
4
2015
744.787 RON
21.612 RON
208.028 RON
18.620 RON
152.104 RON
-37.028 RON
4
2014
496.721 RON
8.768 RON
215.496 RON
15.848 RON
140.914 RON
-58.640 RON
3
2013
393.616 RON
-10.075 RON
195.541 RON
6.649 RON
121.242 RON
-67.408 RON
4
2012
352.185 RON
-18.457 RON
134.508 RON
966 RON
76.010 RON
-57.333 RON
5
2011
216.640 RON
-18.633 RON
97.560 RON
3.082 RON
55.244 RON
-38.875 RON
3
2010
196.648 RON
-12.938 RON
51.071 RON
10.672 RON
19.350 RON
-20.243 RON
2
2009
191.222 RON
-15.864 RON
45.622 RON
18.372 RON
19.224 RON
-7.305 RON
2
2008
205.618 RON
-1.901 RON
41.020 RON
26.073 RON
22.876 RON
8.559 RON
2
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Cifra de afaceri
2.653.104 RON
2.544.822 RON
2.064.914 RON
1.951.246 RON
1.453.930 RON
1.266.809 RON
1.146.703 RON
1.043.288 RON
836.664 RON
836.911 RON
744.787 RON
496.721 RON
393.616 RON
352.185 RON
216.640 RON
196.648 RON
191.222 RON
205.618 RON
Venituri totale
2.653.721 RON
2.545.443 RON
2.066.694 RON
1.951.355 RON
1.455.189 RON
1.266.833 RON
1.147.810 RON
1.059.744 RON
836.666 RON
836.915 RON
745.350 RON
496.727 RON
393.627 RON
352.800 RON
Cheltuieli totale
2.532.803 RON
2.375.085 RON
1.901.402 RON
1.795.174 RON
1.393.690 RON
1.210.750 RON
1.131.725 RON
1.013.122 RON
816.348 RON
796.635 RON
714.861 RON
487.959 RON
403.702 RON
371.257 RON
Profit brut
120.918 RON
170.358 RON
165.292 RON
156.181 RON
61.499 RON
56.083 RON
16.085 RON
46.622 RON
20.318 RON
40.280 RON
30.489 RON
8.768 RON
0 RON
0 RON
Pierdere bruta
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
—
0 RON
10.075 RON
18.457 RON
Profit net
96.759 RON
144.841 RON
147.676 RON
139.562 RON
48.679 RON
44.360 RON
4.598 RON
36.006 RON
12.198 RON
29.790 RON
21.612 RON
8.768 RON
0 RON
0 RON
Pierdere neta
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
10.075 RON
18.457 RON
Active fixe (imobilizate)
34.172 RON
24.674 RON
27.679 RON
27.967 RON
40.949 RON
48.397 RON
56.982 RON
70.494 RON
17.999 RON
18.309 RON
18.620 RON
15.848 RON
6.649 RON
966 RON
Active circulante
798.600 RON
702.676 RON
565.307 RON
449.685 RON
430.995 RON
358.174 RON
313.220 RON
287.730 RON
225.840 RON
235.447 RON
152.104 RON
140.914 RON
121.242 RON
76.010 RON
Stocuri
657.179 RON
520.558 RON
447.005 RON
369.492 RON
346.964 RON
295.223 RON
246.529 RON
223.118 RON
172.543 RON
170.826 RON
109.232 RON
108.646 RON
83.778 RON
53.491 RON
Creante
42.741 RON
70.673 RON
36.038 RON
19.888 RON
4.479 RON
12.434 RON
37.630 RON
42.830 RON
20.524 RON
27.704 RON
10.975 RON
8.176 RON
23.824 RON
5.228 RON
Casa si conturi la banci
98.680 RON
111.445 RON
82.264 RON
60.305 RON
79.552 RON
50.517 RON
29.061 RON
21.782 RON
32.773 RON
36.917 RON
31.897 RON
24.092 RON
13.640 RON
17.291 RON
Cheltuieli in avans
2.285 RON
879 RON
—
416 RON
12 RON
—
334 RON
63 RON
218 RON
17 RON
276 RON
94 RON
242 RON
199 RON
Datorii totale
178.486 RON
168.417 RON
167.145 RON
199.903 RON
333.353 RON
316.647 RON
324.972 RON
317.321 RON
239.096 RON
261.011 RON
208.028 RON
215.496 RON
195.541 RON
134.508 RON
Capitaluri proprii
656.571 RON
559.812 RON
425.841 RON
278.165 RON
138.603 RON
89.924 RON
45.564 RON
40.966 RON
4.961 RON
-7.238 RON
-37.028 RON
-58.640 RON
-67.408 RON
-57.333 RON
Capital subscris varsat
200 RON
200 RON
200 RON
200 RON
200 RON
200 RON
200 RON
200 RON
200 RON
200 RON
—
200 RON
200 RON
200 RON
Nr. mediu salariati
6
6
5
5
5
5
6
5
5
4
4
3
4
5
3
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
216.645 RON
196.658 RON
191.240 RON
206.621 RON
235.278 RON
206.371 RON
204.237 RON
208.522 RON
0 RON
—
—
—
18.633 RON
9.713 RON
12.997 RON
1.901 RON
0 RON
—
—
—
18.633 RON
12.938 RON
15.864 RON
1.901 RON
3.082 RON
10.672 RON
18.372 RON
26.073 RON
55.244 RON
19.350 RON
19.224 RON
22.876 RON
46.020 RON
17.761 RON
4.067 RON
13.983 RON
5.332 RON
1.056 RON
—
7.371 RON
3.892 RON
533 RON
15.157 RON
1.522 RON
359 RON
806 RON
721 RON
630 RON
97.560 RON
51.071 RON
45.622 RON
41.020 RON
-38.875 RON
-20.243 RON
-7.305 RON
8.559 RON
200 RON
200 RON
200 RON
200 RON
2
2
2
Litigii / Dosare in instanta
1 potriviri probabileportal.just.ro · 16.08.2026
ATENȚIE: Căutarea se face după numele firmei, așa că pot apărea rezultate pentru alte companii cu denumiri similare.Pentru a confirma că dosarul aparține firmei căutate și pentru a-i vedea calitatea în proces, dați click pe link-ul dosarului.
Potriviri probabile (1)
Dosare in care o parte poarta o denumire pe care o au mai multe firme, iar aceasta e unul dintre candidati. Nu sunt confirmate ca dosare ale firmei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Ia act de renunţare la judecatăHotararecameraconsiliu
Ia act de renun?area la judecata cererii formulată de reclamantul DIRECŢIA SANITARĂ VETERINARĂ ŞI PENTU SIGURANŢA ALIMENTELOR HARGHITA, în contradictoriu cu pârâta DARATI SRL
Cu drept de recurs în termen de 30 zile de la comunicare.
Cererea de recurs se depune la Judecătoria Miercurea Ciuc.
Pronun?ată astăzi, 13.01.2025, prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor de către grefa instan?ei.
357 de contracte atribuite, in valoare de 178.233 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 178.590 lei.
Achizitii directe
357 de contracte
178.233 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Cum se citesc cifrele — si ce nu putem sti
„Castigat” si „executat” sunt lucruri diferite
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Ce inseamna „in derulare”
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
De ce «Castigat» poate fi mic, desi firma a "Executat" mult
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
De unde stim ca un contract chiar a fost executat
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 222.691 de documente constatatoare — adica sub 5,7% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 66.676 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,9%. Pentru celelalte 83,1% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.032 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 149 de zile de la data documentului, iar 27,5% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Cum calculam cand documentul lipseste
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
daca perioada s-a incheiat, il consideram executat;
daca nu s-a incheiat, il trecem la „in derulare”.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Ce nu putem sti
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 14:17).
Vecinii nu se pot numara: adresa publicata nu ajunge nici pana la strada, deci cheia ar aduna toata localitatea.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.