| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.603.167 RON | 42.808 RON | 394.187 RON | 193.518 RON | 1.319.355 RON | 1.118.686 RON | 7 |
| 2024 | 3.082.445 RON | 92.189 RON | 268.534 RON | 245.188 RON | 1.099.223 RON |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
| 1.075.877 RON |
| 9 |
| 2023 | 3.561.202 RON | 1.627 RON | 437.542 RON | 194.814 RON | 1.256.289 RON | 1.013.561 RON | 7 |
| 2022 | 2.944.142 RON | -615.049 RON | 842.126 RON | 174.206 RON | 1.877.593 RON | 1.209.673 RON | 12 |
| 2021 | 4.626.454 RON | 948.379 RON | 289.006 RON | 187.634 RON | 1.926.094 RON | 1.824.722 RON | 16 |
| 2020 | 3.885.068 RON | 663.117 RON | 206.908 RON | 122.706 RON | 1.819.859 RON | 1.735.657 RON | 15 |
| 2019 | 2.852.015 RON | 617.739 RON | 306.322 RON | 191.374 RON | 1.187.489 RON | 1.072.541 RON | 15 |
| 2018 | 2.396.369 RON | 182.528 RON | 222.249 RON | 101.844 RON | 575.207 RON | 454.802 RON | 8 |
| 2017 | 2.148.321 RON | 85.550 RON | 258.663 RON | 132.619 RON | 398.318 RON | 272.274 RON | 6 |
| 2016 | 1.172.305 RON | 50 RON | 488.623 RON | 110.129 RON | 561.128 RON | 186.724 RON | 10 |
| 2015 | 850.296 RON | 3.173 RON | 407.054 RON | 50.329 RON | 543.399 RON | 186.674 RON | 8 |
| 2014 | 735.619 RON | 6 RON | 455.499 RON | 69.774 RON | 569.225 RON | 183.500 RON | 10 |
| 2013 | 422.293 RON | -181.968 RON | 375.344 RON | 90.103 RON | 468.733 RON | 183.492 RON | 9 |
| 2012 | 427.801 RON | 152 RON | 190.922 RON | 60.855 RON | 495.528 RON | 365.461 RON | 11 |
| 2011 | 509.762 RON | 3.231 RON | 21.678 RON | 150.814 RON | 236.172 RON | 365.308 RON | 9 |
| 2010 | 432.473 RON | 29.776 RON | 63.154 RON | 36.954 RON | 349.538 RON | 323.338 RON | 4 |
| 2009 | 676.838 RON | -48.674 RON | 162.829 RON | 36.734 RON | 441.446 RON | 315.351 RON | 2 |
| 2008 | 269.432 RON | 5.851 RON | 148.507 RON | 16.386 RON | 460.974 RON | 328.853 RON | 5 |
| 2016 |
|---|
| 2015 |
|---|
| 2014 |
|---|
| 2013 |
|---|
| 2012 |
|---|
| 2011 |
|---|
| 2010 |
|---|
| 2009 |
|---|
| 2008 |
|---|
| Cifra de afaceri | 2.603.167 RON | 3.082.445 RON | 3.561.202 RON | 2.944.142 RON | 4.626.454 RON | 3.885.068 RON | 2.852.015 RON | 2.396.369 RON | 2.148.321 RON | 1.172.305 RON | 850.296 RON | 735.619 RON | 422.293 RON | 427.801 RON | 509.762 RON | 432.473 RON | 676.838 RON | 269.432 RON |
| Venituri totale | 2.521.587 RON | 2.982.718 RON | 3.561.203 RON | 3.180.773 RON | 4.672.719 RON | 3.990.349 RON | 2.817.248 RON | 2.410.318 RON | 1.931.789 RON | 1.195.682 RON | 862.332 RON | 804.185 RON | 370.274 RON | 557.479 RON | ||||
| Cheltuieli totale | 2.462.321 RON | 2.869.838 RON | 3.533.946 RON | 3.766.381 RON | 3.677.879 RON | 3.288.355 RON | 2.170.925 RON | 2.203.826 RON | 1.826.178 RON | 1.195.293 RON | 858.554 RON | 804.179 RON | 552.242 RON | 557.327 RON | ||||
| Profit brut | 59.266 RON | 112.880 RON | 27.257 RON | 0 RON | 994.840 RON | 701.994 RON | 646.323 RON | 206.492 RON | 105.611 RON | 389 RON | 3.778 RON | 6 RON | 0 RON | 152 RON | ||||
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 585.608 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 181.968 RON | 0 RON | ||||
| Profit net | 42.808 RON | 92.189 RON | 1.627 RON | 0 RON | 948.379 RON | 663.117 RON | 617.739 RON | 182.528 RON | 85.550 RON | 50 RON | 3.173 RON | 6 RON | 0 RON | 152 RON | ||||
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 615.049 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 181.968 RON | 0 RON | ||||
| Active fixe (imobilizate) | 193.518 RON | 245.188 RON | 194.814 RON | 174.206 RON | 187.634 RON | 122.706 RON | 191.374 RON | 101.844 RON | 132.619 RON | 110.129 RON | 50.329 RON | 69.774 RON | 90.103 RON | 60.855 RON | ||||
| Active circulante | 1.319.355 RON | 1.099.223 RON | 1.256.289 RON | 1.877.593 RON | 1.926.094 RON | 1.819.859 RON | 1.187.489 RON | 575.207 RON | 398.318 RON | 561.128 RON | 543.399 RON | 569.225 RON | 468.733 RON | 495.528 RON | ||||
| Stocuri | 775.477 RON | 706.594 RON | 838.585 RON | 1.828.121 RON | 1.249.904 RON | 665.579 RON | 422.213 RON | 286.042 RON | 65.553 RON | 426.314 RON | 361.388 RON | 450.538 RON | 375.190 RON | 379.674 RON | ||||
| Creante | 521.841 RON | 307.733 RON | 318.306 RON | 17.964 RON | 105.046 RON | 204.035 RON | 139.390 RON | 55.465 RON | 227.969 RON | 88.197 RON | 117.726 RON | 75.307 RON | 80.670 RON | 95.104 RON | ||||
| Casa si conturi la banci | 22.037 RON | 84.896 RON | 99.398 RON | 31.508 RON | 571.144 RON | 950.245 RON | 625.886 RON | 233.700 RON | 104.796 RON | 46.617 RON | 64.285 RON | 43.380 RON | 12.873 RON | 20.750 RON | ||||
| Cheltuieli in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | 4.090 RON | — | — | — | — | — | |||
| Datorii totale | 394.187 RON | 268.534 RON | 437.542 RON | 842.126 RON | 289.006 RON | 206.908 RON | 306.322 RON | 222.249 RON | 258.663 RON | 488.623 RON | 407.054 RON | 455.499 RON | 375.344 RON | 190.922 RON | ||||
| Capitaluri proprii | 1.118.686 RON | 1.075.877 RON | 1.013.561 RON | 1.209.673 RON | 1.824.722 RON | 1.735.657 RON | 1.072.541 RON | 454.802 RON | 272.274 RON | 186.724 RON | 186.674 RON | 183.500 RON | 183.492 RON | 365.461 RON | ||||
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | ||||
| Nr. mediu salariati | 7 | 9 | 7 | 12 | 16 | 15 | 15 | 8 | 6 | 10 | 8 | 10 | 9 | 11 | 9 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
satul Scânteia, comuna Scânteia
| Nume | Cotă Capital |
|---|
| 594.362 RON |
| 495.435 RON |
| 677.109 RON |
| 269.434 RON |
| 591.131 RON |
| 454.679 RON |
| 721.450 RON |
| 262.468 RON |
| 3.231 RON |
| 40.756 RON |
| — |
| 6.966 RON |
| 0 RON |
| — |
| 44.341 RON |
| — |
| 3.231 RON |
| 29.776 RON |
| — |
| 5.851 RON |
| 0 RON |
| — |
| 48.674 RON |
| — |
| 150.814 RON |
| 36.954 RON |
| 36.734 RON |
| 16.386 RON |
| 236.172 RON |
| 349.538 RON |
| 441.446 RON |
| 460.974 RON |
| 173.798 RON |
| 73.334 RON |
| 170.505 RON |
| 172.100 RON |
| 49.551 RON |
| 217.863 RON |
| 270.826 RON |
| 219.884 RON |
| 12.823 RON |
| 58.341 RON |
| 115 RON |
| 68.990 RON |
| — |
| — |
| — |
| 21.678 RON |
| 63.154 RON |
| 162.829 RON |
| 148.507 RON |
| 365.308 RON |
| 323.338 RON |
| 315.351 RON |
| 328.853 RON |
| 200 RON |
| 200 RON |
| 200 RON |
| 200 RON |
| 4 |
| 2 |
| 5 |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
| persoanăadministratorprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Dosare in care o parte poarta o denumire pe care o au mai multe firme, iar aceasta e unul dintre candidati. Nu sunt confirmate ca dosare ale firmei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Amână judecarea cauzei la data de 27.10.2026.
Amână judecarea cauzei la data de 24.02.2026.
Admite cererea de chemare în judecată formulată de către reclamanţii Sabău Claudiu- Cristian şi Sabău Păuniţa -Georgeta în contradictoriu cu pârâta SC Forexport SRL. Obligă pârâta la plata către reclamanţi a sumei de 4000 lei, cu titlu de debit principal, conform Actului adi?ional nr. 2/29.10.2024 la Contractul de închiriere nr. 1/24.03.2023. Obligă pârâta la plata către reclamanţi a sumei de 1200 de lei reprezentând cheltuieli de judecată. Executorie Cu apel în termen de 30 de zile de la comunicarea hotărârii. Cererea de apel se depune la Judecătoria Iaşi. Pronunţată prin punerea soluţiei al dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei azi, 07.05.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 07.05.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 27.04.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 27.04.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 16.04.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 16.04.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 03.04.2026.
Pentru a se formula şi depune la dosar precizări de către părţile reclamante cu privire la perioada pentru care se solicită debitul, acordă termen de judecată la data de 03.04.2026.
Preschimbă termenul de judecată din data de 05.02.2026 în data 06.03.2026, completul C18, în şedinţa camerei de consiliu. Data in Camera de consiliu si pronunţată azi, 29.01.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, în condiţiile art. 396 alin.2 din Codul de procedură civilă.
Judecarea prezentei cauzei este suspendată în baza Hotărârii Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Judecătoriei Iaşi nr. 4 din 26.08.2025. Părţile urmează a fi înştiinţate în timp util cu privire la data reluării judecăţii.
Decizia civilă Respinge recursul ca nefondat. Obligă recurenta la plata către intimată a sumei de 6000 de lei cu titlu de onorariu avocat. Definitivă. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor de către grefa instan?ei, astăzi, 12.06.2026.
Amână pronunţarea cauzei la data de 12.06.2026
Amână pronuntarea cauzei la data de 5.06.2026
Amână judecarea cauzei la data de 22.05.2026, ora 9.30, pentru comunicarea întâmpinarii
Admite în parte cererea. Anulează actul de control parţial din data de 04.08.2021 şi procesul-verbal seria CBR nr. 0659017 din 04.08.2021. Respinge ca nefondate capetele de cerere având ca obiect obligarea pârâtei la plata sumei de 8.092,41 lei, precum şi la plata daune morale, în cuantum de 10.000 de euro. Admite în parte capătul de cerere accesoriu, privind obligarea la plata cheltuielilor de judecată. Obligă pârâta la plata sumei de 200 de lei către reclamantă, proporţional cu pretenţiile admise. Cu recurs în 15 zile de la comunicare. Pronunţată în condiţiile art. 402 Cpc.
Amână pronunţarea la 11.12.2025
Ia act că reclamanta creditoare INVESTCAPITAL LTD, cu sediul The Hub, Triq Sant andrija, San Gwann, Sgn 1612, Malta, cu sediul ales la Kruk România SRL ÎN ..., prin reprezentant convenţional Ganţoi, Furculiţă şi Asociaţii SPARL renun?ă la judecata cererii având ca obiect „validare poprire„ în contradictoriu cu debitorul BENGESCU PETRICĂ, CNP ..., domiciliat în ...şi terţul poprit FOREXPORT SRL, CUI ..., cu sediul în ... Cu drept de recurs în termen de 30 de zile de la comunicare, calea de atac urmând a fi depusă la Judecătoria Focşani. Pronunţată azi, 22.04.2024, în ?edin?ă publică.
Respinge recursul ca nefondat. Definitivă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei, azi, 07.11.2023.
Având în vedere că la termenul de astăzi avocatul titular al recurentei-reclamante nu s-a putut prezenta din motive medicale, dovedite prin înscrisul depus de către avocatul care a asigurat substituirea, acordă termen la data de 7 noiembrie 2023, ora 9:00, complet CAF 4, pentru a da posibilitatea avocatului titular să formuleze concluzii pe fondul cauzei.
Amână cauza şi acordă un nou termen de judecată la data de 19 septembrie 2023, ora 9,00, pentru a se emite adresă la Poliţia oraşului Broşteni şi la Jandarmeria Broşteni. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 16 mai 2023.
Admite excepţia lipsei calităţii procesual pasive a Comisiei de Atestare a Operatorilor Economici pentru Exploatări Forestiere, în consecinţă: Respinge acţiunea formulată în contradictoriu cu Comisia de Atestare a Operatorilor Economici pentru Exploatări Forestiere ca fiind introdusă împotriva unei persoane fără calitate procesual pasivă. Respinge acţiunea pentru anulare act formulată în contradictoriu cu Garda Forestieră Suceava ca nefondată Cu recurs in 15 zile de la comunicare. Pronunţată, azi 3.11.2022, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei.
Amână judecata faţă de lipsa relaţiilor solicitate din partea pârâtei Garda Forestieră Suceava.
Amână pronunţarea la data de 26.11.2025
În baza art. 413 alin. 1 pct. 2 C.pr. civ suspenda cauza până la soluţionarea definitivă a dosarului cu nr. 2160/P/2021 al Parchetului de pe lângă Judecătoria Oneşti. Cu recurs pe toată durata suspendării.
pentru a fi solicitate relatii de la Parchetul de pe lângă Judecătoria Oneşti cu privire la stadiul dosarului nr. 2160/P/2021
Amână judecata la cererea apărătorului ales al reclamantei pentru lipsă de reprezentare.
Amână judecata pentru a fi citat în cauză în calitate de pârât ASFOR-Comisia de Atestare a Operatorilor Economici pentru Exploatări Forestiere.
24 de contracte atribuite, in valoare de 1.936.097 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 81.387 lei.
Achizitii directe
2 contracte
81.385 lei
Licitatii publice
17 contracte
1.574.583 lei
Achizitii offline
5 contracte
280.130 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 222.691 de documente constatatoare — adica sub 5,7% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 66.676 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,9%. Pentru celelalte 83,1% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.032 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 153 de zile de la data documentului, iar 28,4% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 19:24).
Vecinii nu se pot numara: adresa publicata nu ajunge nici pana la strada, deci cheia ar aduna toata localitatea.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.