ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Vecinii nu se pot numara: adresa publicata nu ajunge nici pana la strada, deci cheia ar aduna toata localitatea.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 80% |
| persoanăadministrator | 20% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Dosare in care o parte poarta o denumire pe care o au mai multe firme, iar aceasta e unul dintre candidati. Nu sunt confirmate ca dosare ale firmei.
Admite în parte cererea de valoare redusă formulată de reclamanta ..., în contradictoriu cu pârâtul ... Obligă pârâta să plătească reclamantei suma de 1.328,41 lei, reprezentând contravaloare factură seria TKRM nr. 240101429455, scadentă la data de 12.03.2024 şi dobânda legală penalizatoare calculată la debitul principal, începând cu data scadenţei facturii şi până la data achitării integrale a acestuia. Respinge în rest cererea, ca neîntemeiată. Obligă pârâta să plătească reclamantei, cu titlu de cheltuieli de judecată, suma de 50 lei, reprezentând taxă judiciară de timbru. Executorie. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare, cererea de apel urmând a fi depusă la Judecătoria Bacău
Admite sesizarea din oficiu de îndreptare eroare materială . Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare, cale de atac care se depune la Judecătoria Bacău. Pronunţată în data de 26.01.2021 prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Admite cererea având ca obiect menţinere poprire, . Cu drept de apel în 5 de zile de la comunicare, cale de atac ce se depune la Judecătoria Bacău. Pronunţată în data de 04.11.2020 prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 04.11.2020, pentru când soluţia va fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, conform art. 396 alin 2 Cod procedură civilă.
Admite excepţia de perimare invocată din oficiu. În temeiul art. 416 C. pr.civ., constată perimată judecarea cererii. Cu drept de a formula recurs în termen de 5 zile de la pronunţare, la instanţa ierarhic superioară. Recursul se depune la Tribunalul Bacău-Secţia a II-a Civilă şi de Contencios Administrativ şi Fiscal, sub sancţiunea nulităţii. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 04.06.2024.
În baza art. 75 din Legea nr. 85/2014, constată intervenită suspendarea de drept a judecăţii cauzei. Cu drept de recurs pe tot parcursul suspendării. Cererea de recurs se va depune la Tribunalul Bacău-Sec?ia a II-a Civilă şi de Contencios Administrativ şi Fiscal, sub sanc?iunea nulită?ii. Pronun?ată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 02.11.2021.
Repune cauza pe rol pentru a se pune în discuţie suspendarea judecăţii urmare a deschiderii procedurii generale a insolvenţei debitorului SATYA IZO-R SRL, sens în care părţile vor fi citate cu această menţiune pentru termenul de judecată din data de 02.11.2021, ora 11.00. Cu aceeaşi cale de atac cu care se va putea ataca hotărârea care se va pronunţa asupra fondului, în acelaşi termen. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 29.09.2021.
În vederea deliberării, amână pronunţarea pentru data de 29.09.2021, pronunţarea urmând a fi făcută prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, conform art. 396 alin. 2 C.proc.civ. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, conform art. 402 C.proc.civ, astăzi, 15.09.2021.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7.641.995 RON | 3.346.891 RON | 4.009.225 RON | 332.207 RON | 7.029.599 RON | 3.352.581 RON | 12 |
| 2024 | 7.625.503 RON | 4.331.398 RON | 3.366.702 RON | 307.954 RON | 7.408.386 RON | 4.349.638 RON | 10 |
| 2023 | 6.477.047 RON | 2.661.841 RON | 964.595 RON | 30.911 RON | 3.670.421 RON | 2.736.737 RON | 10 |
| 2022 | 4.194.386 RON | 1.881.874 RON | 777.652 RON | 23.750 RON | 2.705.006 RON | 1.951.104 RON | 8 |
| 2021 | 1.385.400 RON | 35.398 RON | 166.376 RON | 23.750 RON | 779.281 RON | 636.655 RON | 8 |
| 2020 | 1.349.534 RON | 68.162 RON | 642.283 RON | 167.858 RON | 1.244.217 RON | 769.792 RON | 10 |
| 2019 | 3.486.579 RON | 199.393 RON | 1.047.622 RON | 193.561 RON | 1.555.691 RON | 701.630 RON | 17 |
| 2018 | 1.056.097 RON | 58.504 RON | 800.845 RON | 210.107 RON | 1.103.473 RON | 495.735 RON | 16 |
| 2017 | 1.739.045 RON | 55.896 RON | 1.279.221 RON | 218.634 RON | 1.479.818 RON | 419.231 RON | 18 |
| 2016 | 1.120.210 RON | 13.579 RON | 254.041 RON | 54.843 RON | 562.456 RON | 363.357 RON | 18 |
| 2015 | 699.392 RON | 11.876 RON | 239.248 RON | 55.904 RON | 533.122 RON | 349.778 RON | 13 |
| 2014 | 1.116.796 RON | 9.242 RON | 326.819 RON | 11.780 RON | 652.940 RON | 337.901 RON | 11 |
| 2013 | 1.086.301 RON | 20.297 RON | 518.615 RON | 23.036 RON | 824.203 RON | 328.659 RON | 22 |
| 2012 | 1.308.982 RON | 28.994 RON | 472.296 RON | 43.162 RON | 737.496 RON | 308.362 RON | 22 |
| 2011 | 4.593.276 RON | 67.884 RON | 398.937 RON | 47.912 RON | 728.736 RON | 279.368 RON | 37 |
| 2010 | 2.831.037 RON | 39.884 RON | 304.214 RON | 133.778 RON | 478.361 RON | 211.484 RON | 13 |
| 2009 | 1.092.486 RON | 29.364 RON | 170.843 RON | 5.647 RON | 338.956 RON | 173.760 RON | 9 |
| 2008 | 560.019 RON | 22.710 RON | 199.675 RON | 1.053 RON | 343.019 RON | 144.397 RON | 1 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 7.641.995 RON | 7.625.503 RON | 6.477.047 RON | 4.194.386 RON | 1.385.400 RON | 1.349.534 RON | 3.486.579 RON | 1.056.097 RON | 1.739.045 RON | 1.120.210 RON | 699.392 RON | 1.116.796 RON | 1.086.301 RON | 1.308.982 RON | 4.593.276 RON | 2.831.037 RON | 1.092.486 RON | 560.019 RON |
| Venituri totale | 7.683.527 RON | 7.667.426 RON | 6.129.175 RON | 4.424.535 RON | 1.250.727 RON | 1.629.985 RON | 3.102.038 RON | 1.383.603 RON | 1.665.541 RON | 1.125.520 RON | 785.573 RON | 853.364 RON | 1.575.708 RON | 1.516.050 RON | 4.828.243 RON | 2.862.475 RON | 1.092.499 RON | 560.045 RON |
| Cheltuieli totale | 3.777.931 RON | 2.620.841 RON | 2.950.653 RON | 2.513.065 RON | 1.203.475 RON | 1.550.629 RON | 2.869.041 RON | 1.314.537 RON | 1.592.177 RON | 1.109.355 RON | 771.398 RON | 842.362 RON | 1.551.605 RON | 1.481.774 RON | 4.749.296 RON | 2.814.780 RON | 1.057.242 RON | 533.009 RON |
| Profit brut | 3.905.596 RON | 5.046.585 RON | 3.178.522 RON | 1.911.470 RON | 47.252 RON | 79.356 RON | 232.997 RON | 69.066 RON | 73.364 RON | 16.165 RON | 14.175 RON | 11.002 RON | 24.103 RON | 34.276 RON | 78.947 RON | 47.695 RON | 35.257 RON | 27.036 RON |
| Profit net | 3.346.891 RON | 4.331.398 RON | 2.661.841 RON | 1.881.874 RON | 35.398 RON | 68.162 RON | 199.393 RON | 58.504 RON | 55.896 RON | 13.579 RON | 11.876 RON | 9.242 RON | 20.297 RON | 28.994 RON | 67.884 RON | 39.884 RON | 29.364 RON | 22.710 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 332.207 RON | 307.954 RON | 30.911 RON | 23.750 RON | 23.750 RON | 167.858 RON | 193.561 RON | 210.107 RON | 218.634 RON | 54.843 RON | 55.904 RON | 11.780 RON | 23.036 RON | 43.162 RON | 47.912 RON | 133.778 RON | 5.647 RON | 1.053 RON |
| Active circulante | 7.029.599 RON | 7.408.386 RON | 3.670.421 RON | 2.705.006 RON | 779.281 RON | 1.244.217 RON | 1.555.691 RON | 1.103.473 RON | 1.479.818 RON | 562.456 RON | 533.122 RON | 652.940 RON | 824.203 RON | 737.496 RON | 728.736 RON | 478.361 RON | 338.956 RON | 343.019 RON |
| Stocuri | 2.463 RON | 99.608 RON | — | 354.080 RON | 125.000 RON | 259.700 RON | — | 385.263 RON | 59.226 RON | 178.200 RON | 189.710 RON | 201.724 RON | 583.741 RON | 179.225 RON | 56 RON | 39.990 RON | 49.272 RON | 67.381 RON |
| Creante | 4.884.976 RON | 6.161.680 RON | 2.101.788 RON | 2.290.370 RON | 324.025 RON | 824.373 RON | 1.514.344 RON | 614.981 RON | 1.302.988 RON | 159.730 RON | 309.622 RON | 440.718 RON | 143.681 RON | 410.539 RON | 477.087 RON | 278.324 RON | 246.037 RON | 71.437 RON |
| Casa si conturi la banci | 1.139.510 RON | 697.098 RON | 1.568.633 RON | 60.556 RON | 330.256 RON | 160.144 RON | 41.347 RON | 103.229 RON | 117.604 RON | 224.526 RON | 33.790 RON | 10.498 RON | 96.781 RON | 147.732 RON | 251.593 RON | 160.047 RON | 43.647 RON | 204.201 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | 99 RON | — | — | 35 RON | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 4.009.225 RON | 3.366.702 RON | 964.595 RON | 777.652 RON | 166.376 RON | 642.283 RON | 1.047.622 RON | 800.845 RON | 1.279.221 RON | 254.041 RON | 239.248 RON | 326.819 RON | 518.615 RON | 472.296 RON | 398.937 RON | 304.214 RON | 170.843 RON | 199.675 RON |
| Provizioane | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 98.343 RON | 96.441 RON | — | — |
| Venituri in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | — | 17.000 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 3.352.581 RON | 4.349.638 RON | 2.736.737 RON | 1.951.104 RON | 636.655 RON | 769.792 RON | 701.630 RON | 495.735 RON | 419.231 RON | 363.357 RON | 349.778 RON | 337.901 RON | 328.659 RON | 308.362 RON | 279.368 RON | 211.484 RON | 173.760 RON | 144.397 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 12 | 10 | 10 | 8 | 8 | 10 | 17 | 16 | 18 | 18 | 13 | 11 | 22 | 22 | 37 | 13 | 9 | 1 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
43 de contracte atribuite, in valoare de 1.260.929 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 853.569 lei.
Achizitii directe
36 de contracte
853.533 lei
Licitatii publice
1 contract
33.656 lei
Achizitii offline
6 contracte
373.740 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 18:29).