ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 02.09.2026
Fără denumire: codul înseamnă altceva în Rev.2 față de Rev.3, iar revizia nu e înregistrată.
localitatea Baia Mare
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Încheierea penală nr. 259/CP din 26.09.2023:Admite sesizarea formulată de Direcţia de Investigare a Infracţiunilor de Criminalitate Organizată şi Terorism - Biroul Teritorial Maramureş în dosarul nr. 196-D/P/2021 din 28 noiembrie 2022 şi, în consecinţă, În temeiul art. 549 ind.1 Cod procedură penală raportat la art. 112 lit. f Cod penal şi art. 38 alin. 1 lit. c din Ordinul Ministrului Sănătă?ii nr. 119/2014, dispune confiscarea în vederea distrugerii prin intermediul Farmaciei cu circuit închis din cadrul Spitalului Judeţean de Urgenţă „Dr. C-tin Opriş" Baia Mare a următoarelor bunuri (produse farmaceutice –medicamente): - 4 (patru) saci numerota?i PI, P2, P3 şi P4, sigila?i cu sigiliul MI nr. 22565, conţinând diferite sortimente de medicamente ridicate de la domiciliul inculpatei dr. Truică Ligîa Cristina cu ocazia percheziţiei efectuate la data de 31.03.2014; - 6 (şase) saci numerotaţi P5, P6, P7, P8, P9 şi P10, sigilaţi cu sigiliul MI nr. 22565, conţinând diferite sortimente de medicamente ridicate cu ocazia percheziţiei efectuate la data de 31.03.2014 la Secţia Hematologie a Spitalului Judeţean de Urgenţă „Dr. C-tin Opriş" din Baia Mare, cu menţiunea că sacii numerotaţi P8, P9 şi PI 0 conţin medicamente care la data ridicării lor din 31.03.2014, aveau termenul de valabilitate depăşit; - o pungă din nailon transparentă numerotată Pil, sigilată cu sigiliul MI nr. 22565, conţinând un nr. de 16 (şaisprezece) fiole de NeoRecormon, ridicate de la suspectul dr. Daraban Mircea Marius care, la data ridicării lor, erau păstrate în condiţii improprii, deşi pe ambalajul secundar al acestora era prevăzută menţiunea potrivit căreia produsele respective trebuiau păstrate la o temperatură cuprinsă între 2 - 8° C; - o cutie de culoare verde cu dimensiunile 30 x 50 x 25 cm, inscripţionată FARMEXPERT, numerotată P12, sigilată cu sigiliul MI nr. 22300, conţinând diferite sortimente de medicamente ridicate cu ocazia percheziţiei efectuate la data de 31.03.2014 de la punctul de lucru al farmaciei SC SARALEX SRL, despre care administratorul societăţii (inculpat Câmpian Alexandru Horaţiu) a afirmat că urmau să fie distruse, fără să prezinte însă nici un document justificativ în acest sens; - un plic de culoare bej, numerotat P13, sigilat cu sigiliul MI, conţinând 2 (două) cutii de medicamente inscripţionate FLUDARA ORAL 10 mg, ridicate de la cabinetul inculpatei dr. Todincă Adriana Claudia - Secţia Hematologie a Spitalului Judeţean de Urgenţa „Dr. C-tin Opriş" din Baia Mare, cu ocazia percheziţiei efectuate la data de 31.03.2014; - 3 (trei) pungi de culoare neagră din nailon, numerotate P14-A, P14-B şi P14-C, sigilate cu sigiliul MI nr. 39057, conţinând diferite sortimente de medicamente ridicate cu ocazia percheziţiei efectuate la data de 31.03.2014 la Secţia Oncologie a Spitalului Judeţean de Urgenţă „Dr. C-tin Opriş" din Baia Mare, la cabinetul inculpatei dr. Coste-Gherasin Maria-Doina, cu privire la care inculpata nu a putut prezenta documente, existând suspiciuni că provin din activităţi ilicite; - 2 (doi) saci din nailon de culoare neagră, numerota?i P15 şi P16, sigila?i cu sigiliul Ml nr. 22492, conţinând diferite sortimente de medicamente ridicate cu ocazia percheziţiei efectuate la data de 31.03.2014 la Secţia Oncologie a Spitalului Judeţean de Urgenţă „Dr. C-tin Opriş" din Baia Mare - cabinetul asistentei medicale suspecta Ignat Măria, cu privire la care aceasta nu a putut prezenta documente, subzistând suspiciunea că provin din activităţi ilicite, indisponibilizate la sediul Direcţiei de Sănătate Publică Maramureş. În temeiul art. 275 alin. 3 Cod procedură penală, cheltuielile judiciare avansate de stat rămân în sarcina acestuia. Cu drept de contestaţie în 3 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 26 septembrie 2023.
Respinge excepţiile inadmisibilităţii şi a prescripţiei dreptului material la acţiune, invocate de către pârâte. Respinge cererea formulată de reclamanta Casa de Asigurări de Sănătate Maramureş, cu în contradictoriu cu pârâtele MGL, şi SC E SRL. Cu drept de apel în termen de 30 zile la Curtea de apel Cluj, cererea urmând a fi depusă la Tribunalul Maramureş. Pronunţată azi, 14.05.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea în cauză pentru data de 14.05.2026, soluţia urmând a fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în şedinţa publică azi, 30.04.2026.
Amână pronunţarea în cauză pentru data de 30.04.2026, soluţia urmând a fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea în cauză pentru data de 16.04.2026, soluţia urmând a fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Respinge cererea de repunere pe rol a cauzei formulată de reclamanta Casa de Asigurări de Sănătate Maramureş, în contradictoriu cu pârâtele Mureşan Gabriela Liliana şi SC EPHEDRAFARM SRL. Menţine suspendarea soluţionării litigiului dispusă prin încheierea de şedinţă din data de 04.04.2024 până la soluţionarea definitivă a dosarului penal nr. 283/P/2023 al Parchetului de pe lângă Tribunalul Maramureş. Cu drept de recurs pe toată durata suspendării la Curtea de Apel Cluj, cererea de recurs urmând a fi depusă la Tribunalul Maramureş. Pronunţată azi, 13.03.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
În baza art. 413 alin. 1, pct. 2 Cod procedură civilă, suspendă soluţionarea cererii formulate de reclamanta CAS MM, în contradictoriu cu pârâtele M.G.L., domiciliată în ... şi SC E. SRL până la soluţionarea definitivă a dosarului penal nr. 283/P/2023 al Parchetului de pe lângă Tribunalul Maramureş. Cu drept de recurs pe toată durata suspendării la Curtea de Apel Cluj, cererea de recurs urmând a fi depusă la Tribunalul Maramureş. Pronunţată azi, 04.04.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
amână pronunţarea asupra cererii de suspendare a soluţionării cauzei la data de 04.04.2024, soluţia prin mijlocirea grefei
Pentru a se lua cunoştinţă de înscrisurile depuse la dosarul cauzei,
În vederea administrării probei cu înscrisuri,
Având în vedere Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Tribunalului Maramureş nr. 5/05.09.2023, respectiv Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Tribunalului Maramureş nr. 3/20.06.2023, Hotărârea Sindicatului Naţional Dicasterial şi obiectul prezentei cauze, dispune amânarea cauzei
Admite exceptia de necompetentă functională si procesuală a completului de judecată 4N fond conflicte de muncă si asigurări sociale. Declină solutionarea cererii formulare de către reclamanta Casa de Asigurări de Sănătate Maramures, cu sediul în , prin reprezentant legal Director general ec. C.P., în contradictoriu cu pârâtele M.G.L., domiciliată în, în calitate de administrator al SC Ephedrafarm SRL si SC Ephedrafarm SRL înregistrată la ONRC sub nr. si având CUI, cu sediul în , în favoarea Tribunalului Maramures Sectia I civilă. Dispune trimiterea cauzei spre repartizare aleatorie Sectiei I civile a Tribunalului Maramures Definitivă. Pronuntată azi, 15.06.2023 prin punerea solutiei la dispozitia părtilor prin mijlocirea grefei instantei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | 0 RON | 89.743 RON | 15.415 RON | 1.058.675 RON | 984.347 RON | — |
| 2024 | — | 0 RON | 89.743 RON | 15.415 RON | 1.058.675 RON | 984.347 RON | — |
| 2023 | 0 RON | 0 RON | 89.743 RON | 15.415 RON | 1.058.675 RON | 984.347 RON | 0 |
| 2022 | 502.587 RON | 1.083.446 RON | 89.825 RON | 15.415 RON | 1.203.456 RON | 1.129.046 RON | 3 |
| 2021 | 2.280.982 RON | 40.623 RON | 572.861 RON | 34.928 RON | 624.156 RON | 86.223 RON | 5 |
| 2020 | 2.456.020 RON | 55.579 RON | 933.827 RON | 33.376 RON | 1.071.488 RON | 171.037 RON | 5 |
| 2019 | 2.331.791 RON | -44.460 RON | 1.071.457 RON | 114.804 RON | 1.072.110 RON | 115.457 RON | 6 |
| 2018 | 3.703.877 RON | -79.709 RON | 1.814.918 RON | 214.234 RON | 1.689.857 RON | 89.173 RON | 6 |
| 2017 | 5.490.768 RON | 117.775 RON | 2.082.923 RON | 317.449 RON | 1.889.356 RON | 123.882 RON | 6 |
| 2016 | 6.971.921 RON | 174.528 RON | 1.485.645 RON | 151.771 RON | 1.517.349 RON | 183.475 RON | 6 |
| 2015 | 4.774.746 RON | 58.831 RON | 810.164 RON | 85.781 RON | 1.556.489 RON | 832.106 RON | 9 |
| 2014 | 6.351.970 RON | 48.161 RON | 1.366.644 RON | 122.062 RON | 2.017.857 RON | 773.275 RON | 9 |
| 2013 | 8.550.731 RON | 597.294 RON | 4.409.827 RON | 133.402 RON | 4.999.003 RON | 725.114 RON | 7 |
| 2012 | 5.086.699 RON | 234.013 RON | 4.532.277 RON | 263.009 RON | 4.399.763 RON | 130.495 RON | 7 |
| 2011 | 2.699.076 RON | 40.978 RON | 2.752.186 RON | 46.543 RON | 2.602.125 RON | -103.518 RON | 9 |
| 2010 | 3.776.940 RON | 627 RON | 2.916.969 RON | 23.090 RON | 2.749.383 RON | -144.496 RON | 8 |
| 2009 | 4.865.309 RON | -145.723 RON | 1.704.749 RON | 51.953 RON | 1.507.673 RON | -145.123 RON | 9 |
| 2008 | 4.865.399 RON | 24.438 RON | 2.006.556 RON | 73.356 RON | 1.955.090 RON | 25.038 RON | 9 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | — | — | 0 RON | 502.587 RON | 2.280.982 RON | 2.456.020 RON | 2.331.791 RON | 3.703.877 RON | 5.490.768 RON | 6.971.921 RON | 4.774.746 RON | 6.351.970 RON | 8.550.731 RON | 5.086.699 RON | 2.699.076 RON | 3.776.940 RON | 4.865.309 RON | 4.865.399 RON |
| Venituri totale | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1.734.444 RON | 2.296.341 RON | 2.469.214 RON | 2.347.990 RON | 3.710.406 RON | 5.666.164 RON | 7.011.352 RON | 4.811.099 RON | 6.381.628 RON | 8.785.861 RON | 5.087.257 RON | 2.811.796 RON | 3.883.934 RON | 5.093.061 RON | 4.976.961 RON |
| Cheltuieli totale | — | — | 0 RON | 633.509 RON | 2.244.715 RON | 2.394.705 RON | 2.377.424 RON | 3.787.643 RON | 5.509.772 RON | 6.779.307 RON | 4.733.030 RON | 6.303.681 RON | 8.091.568 RON | 4.820.309 RON | 2.770.818 RON | 3.875.057 RON | 5.231.451 RON | 4.947.158 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1.100.935 RON | 51.626 RON | 74.509 RON | 0 RON | 0 RON | 156.392 RON | 232.045 RON | 78.069 RON | 77.947 RON | 694.293 RON | 266.948 RON | 40.978 RON | 8.877 RON | — | 29.803 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 29.434 RON | 77.237 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 138.390 RON | — |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1.083.446 RON | 40.623 RON | 55.579 RON | 0 RON | 0 RON | 117.775 RON | 174.528 RON | 58.831 RON | 48.161 RON | 597.294 RON | 234.013 RON | 40.978 RON | 627 RON | — | 24.438 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 44.460 RON | 79.709 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 145.723 RON | — |
| Active fixe (imobilizate) | 15.415 RON | 15.415 RON | 15.415 RON | 15.415 RON | 34.928 RON | 33.376 RON | 114.804 RON | 214.234 RON | 317.449 RON | 151.771 RON | 85.781 RON | 122.062 RON | 133.402 RON | 263.009 RON | 46.543 RON | 23.090 RON | 51.953 RON | 73.356 RON |
| Active circulante | 1.058.675 RON | 1.058.675 RON | 1.058.675 RON | 1.203.456 RON | 624.156 RON | 1.071.488 RON | 1.072.110 RON | 1.689.857 RON | 1.889.356 RON | 1.517.349 RON | 1.556.489 RON | 2.017.857 RON | 4.999.003 RON | 4.399.763 RON | 2.602.125 RON | 2.749.383 RON | 1.507.673 RON | 1.955.090 RON |
| Stocuri | — | — | — | — | 278.159 RON | 516.946 RON | 581.808 RON | 637.622 RON | 845.236 RON | 723.184 RON | 639.661 RON | 339.241 RON | 505.611 RON | 1.052.083 RON | 329.908 RON | 392.625 RON | 349.214 RON | 712.498 RON |
| Creante | 1.058.675 RON | 1.058.675 RON | 1.058.675 RON | 1.203.375 RON | 277.206 RON | 407.761 RON | 380.892 RON | 1.008.110 RON | 1.017.297 RON | 660.321 RON | 802.549 RON | 1.567.881 RON | 4.455.030 RON | 3.314.800 RON | 2.066.005 RON | 2.348.352 RON | 1.109.751 RON | 1.181.730 RON |
| Casa si conturi la banci | — | — | 0 RON | 81 RON | 68.791 RON | 146.781 RON | 109.410 RON | 44.125 RON | 26.823 RON | 133.844 RON | 114.279 RON | 110.735 RON | 38.362 RON | 32.880 RON | 206.212 RON | 8.406 RON | 48.708 RON | 60.862 RON |
| Cheltuieli in avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 2.536 RON | — | — | — | — | 3.148 RON |
| Datorii totale | 89.743 RON | 89.743 RON | 89.743 RON | 89.825 RON | 572.861 RON | 933.827 RON | 1.071.457 RON | 1.814.918 RON | 2.082.923 RON | 1.485.645 RON | 810.164 RON | 1.366.644 RON | 4.409.827 RON | 4.532.277 RON | 2.752.186 RON | 2.916.969 RON | 1.704.749 RON | 2.006.556 RON |
| Capitaluri proprii | 984.347 RON | 984.347 RON | 984.347 RON | 1.129.046 RON | 86.223 RON | 171.037 RON | 115.457 RON | 89.173 RON | 123.882 RON | 183.475 RON | 832.106 RON | 773.275 RON | 725.114 RON | 130.495 RON | -103.518 RON | -144.496 RON | -145.123 RON | 25.038 RON |
| Capital subscris varsat | 45.500 RON | 45.500 RON | 45.500 RON | 45.500 RON | 45.500 RON | 45.500 RON | 45.500 RON | 45.500 RON | 500 RON | 500 RON | 500 RON | 500 RON | 500 RON | 500 RON | 500 RON | 500 RON | 500 RON | 500 RON |
| Nr. mediu salariati | — | — | 0 | 3 | 5 | 5 | 6 | 6 | 6 | 6 | 9 | 9 | 7 | 7 | 9 | 8 | 9 | 9 |
485 de contracte atribuite, in valoare de 6.008.478 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 307.724 lei.
Achizitii directe
450 de contracte
307.274 lei
Licitatii publice
19 contracte
5.447.362 lei
Achizitii offline
16 contracte
253.842 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.564 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.544 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.022 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 05:37).