ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministratorprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Respinge cererea de completare ca neîntemeiată. Cu drept de apel în termen de 5 de zile de la comunicare, cerere care se depune la Tribunalul Argeş. Pronunţată astăzi, 06.03.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Respinge acţiunea precizată. Cu apel în 10 zile de la comunicare, cale de atac ce se va depune la Tribunalul Mehedinţi.Pronunţată azi,02.03.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei.
Acordă termen la data de 02.03.2026 în vederea soluţionării cererii de scutire de la plata taxei judiciare de timbru. Cameră de consiliu - Respinge cererea de scutire a plăţii taxei judiciare de timbru. Cu drept de reexaminare în 5 zile de la comunicare.Pronunţată azi, 23.02.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Acordă termen la data de 23.02.2026 în vederea soluţionării cererii de reexaminare taxă judiciară de timbru.
Acordă termen la data de 13.02.2026 în vederea achitării taxei judiciare de timbru în cuantum de 21.243 lei.
Admite apelul. Schimbă în parte sentinţa apelată în sensul că: Ia act de renunţarea la cererile de deschidere a procedurii insolvenţei, formulate de creditorii SC SOMACO HOLDING SA şi IMPULS LEASING ROMÂNIA IFN SA. Menţine în rest sentinţa apelată. Definitivă. Pronunţată azi, 25.03.2026, conform art.402 C.pr.civ.
Fara termene inregistrate.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 35.521.220 RON | 9.425.966 RON | 16.313.078 RON | 3.140.639 RON | 38.785.468 RON | 25.613.029 RON | 31 |
| 2024 | 16.764.661 RON | 2.560.436 RON | 8.787.253 RON | 3.110.171 RON | 18.950.798 RON | 13.273.716 RON | 27 |
| 2023 | 20.480.153 RON | 6.930.370 RON | 6.741.726 RON | 1.921.037 RON | 17.384.102 RON | 12.563.413 RON | 24 |
| 2022 | 15.489.116 RON | 2.576.678 RON | 5.974.874 RON | 1.512.462 RON | 11.095.456 RON | 6.633.044 RON | 27 |
| 2021 | 12.305.731 RON | 2.832.916 RON | 5.977.632 RON | 1.358.199 RON | 9.675.798 RON | 5.056.365 RON | 25 |
| 2020 | 10.162.120 RON | 2.645.608 RON | 2.379.199 RON | 807.512 RON | 5.795.137 RON | 4.223.450 RON | 22 |
| 2019 | 9.483.454 RON | 2.659.747 RON | 2.705.368 RON | 764.921 RON | 5.518.288 RON | 3.577.841 RON | 20 |
| 2018 | 7.005.867 RON | 2.291.831 RON | 2.287.125 RON | 740.362 RON | 4.303.924 RON | 2.757.161 RON | 21 |
| 2017 | 4.402.527 RON | 1.257.888 RON | 2.048.483 RON | 749.411 RON | 3.111.776 RON | 1.812.704 RON | 21 |
| 2016 | 4.426.035 RON | 512.197 RON | 2.014.004 RON | 765.962 RON | 3.083.868 RON | 1.835.826 RON | 24 |
| 2015 | 4.976.405 RON | 895.845 RON | 2.601.870 RON | 796.895 RON | 4.976.615 RON | 3.171.640 RON | 24 |
| 2014 | 2.864.228 RON | 275.472 RON | 2.013.540 RON | 579.297 RON | 3.710.038 RON | 2.275.795 RON | 22 |
| 2013 | 2.311.132 RON | -316.967 RON | 1.572.775 RON | 465.263 RON | 3.107.836 RON | 2.000.324 RON | 22 |
| 2012 | 3.561.920 RON | 59.450 RON | 3.160.632 RON | 885.172 RON | 4.592.750 RON | 2.317.290 RON | 22 |
| 2011 | 6.125.380 RON | 730.538 RON | 3.306.969 RON | 881.067 RON | 4.658.860 RON | 2.257.841 RON | 22 |
| 2010 | 5.508.599 RON | 200.981 RON | 2.580.980 RON | 1.162.250 RON | 1.960.367 RON | 589.471 RON | 19 |
| 2009 | 2.289.536 RON | 26.900 RON | 1.784.402 RON | 1.075.645 RON | 1.086.913 RON | 388.490 RON | 29 |
| 2008 | 1.273.000 RON | 2.593 RON | 1.442.153 RON | 699.976 RON | 1.103.767 RON | 361.590 RON | 14 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 35.521.220 RON | 16.764.661 RON | 20.480.153 RON | 15.489.116 RON | 12.305.731 RON | 10.162.120 RON | 9.483.454 RON | 7.005.867 RON | 4.402.527 RON | 4.426.035 RON | 4.976.405 RON | 2.864.228 RON | 2.311.132 RON | 3.561.920 RON | 6.125.380 RON | 5.508.599 RON | 2.289.536 RON | 1.273.000 RON |
| Venituri totale | 36.313.933 RON | 16.874.108 RON | 20.754.068 RON | 15.585.406 RON | 12.381.076 RON | 10.210.778 RON | 9.498.199 RON | 7.011.855 RON | 4.402.934 RON | 4.436.754 RON | 5.134.495 RON | 2.828.231 RON | 2.414.621 RON | 3.740.054 RON | 6.219.859 RON | 5.413.885 RON | 2.556.172 RON | 1.653.633 RON |
| Cheltuieli totale | 25.434.878 RON | 13.960.818 RON | 12.698.332 RON | 12.567.957 RON | 9.096.762 RON | 7.102.955 RON | 6.334.557 RON | 4.472.163 RON | 2.948.620 RON | 3.799.042 RON | 4.045.525 RON | 2.477.317 RON | 2.724.441 RON | 3.667.469 RON | 5.317.656 RON | 5.202.529 RON | 2.521.910 RON | 1.647.785 RON |
| Profit brut | 10.879.055 RON | 2.913.290 RON | 8.055.736 RON | 3.017.449 RON | 3.284.314 RON | 3.107.823 RON | 3.163.642 RON | 2.539.692 RON | 1.454.314 RON | 637.712 RON | 1.088.970 RON | 350.914 RON | 0 RON | 72.585 RON | 902.203 RON | 211.356 RON | 34.262 RON | 5.848 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 309.820 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Profit net | 9.425.966 RON | 2.560.436 RON | 6.930.370 RON | 2.576.678 RON | 2.832.916 RON | 2.645.608 RON | 2.659.747 RON | 2.291.831 RON | 1.257.888 RON | 512.197 RON | 895.845 RON | 275.472 RON | 0 RON | 59.450 RON | 730.538 RON | 200.981 RON | 26.900 RON | 2.593 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 316.967 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 3.140.639 RON | 3.110.171 RON | 1.921.037 RON | 1.512.462 RON | 1.358.199 RON | 807.512 RON | 764.921 RON | 740.362 RON | 749.411 RON | 765.962 RON | 796.895 RON | 579.297 RON | 465.263 RON | 885.172 RON | 881.067 RON | 1.162.250 RON | 1.075.645 RON | 699.976 RON |
| Active circulante | 38.785.468 RON | 18.950.798 RON | 17.384.102 RON | 11.095.456 RON | 9.675.798 RON | 5.795.137 RON | 5.518.288 RON | 4.303.924 RON | 3.111.776 RON | 3.083.868 RON | 4.976.615 RON | 3.710.038 RON | 3.107.836 RON | 4.592.750 RON | 4.658.860 RON | 1.960.367 RON | 1.086.913 RON | 1.103.767 RON |
| Stocuri | 1.408.448 RON | 169.857 RON | 158.689 RON | 164.602 RON | 158.707 RON | 202.372 RON | 175.387 RON | 128.140 RON | 57.973 RON | 65.035 RON | 60.150 RON | 54.787 RON | 167.518 RON | 115.603 RON | 26.471 RON | 23.577 RON | 180.441 RON | 315.194 RON |
| Creante | 19.878.537 RON | 7.235.117 RON | 13.123.607 RON | 7.321.000 RON | 4.666.814 RON | 2.540.785 RON | 3.669.392 RON | 2.743.679 RON | 2.185.613 RON | 1.950.325 RON | 3.095.354 RON | 2.652.519 RON | 2.471.590 RON | 3.398.974 RON | 1.796.730 RON | 171.158 RON | 237.449 RON | 432.349 RON |
| Casa si conturi la banci | 16.298.483 RON | 11.545.824 RON | 4.101.806 RON | 3.609.854 RON | 4.850.277 RON | 3.051.980 RON | 1.673.509 RON | 1.432.105 RON | 868.190 RON | 1.068.508 RON | 1.821.111 RON | 1.002.732 RON | 468.728 RON | 1.078.173 RON | 2.835.659 RON | 1.765.632 RON | 669.023 RON | 356.224 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | 0 RON | — | — | — | — | 24.883 RON | 47.834 RON | 10.334 RON | — |
| Datorii totale | 16.313.078 RON | 8.787.253 RON | 6.741.726 RON | 5.974.874 RON | 5.977.632 RON | 2.379.199 RON | 2.705.368 RON | 2.287.125 RON | 2.048.483 RON | 2.014.004 RON | 2.601.870 RON | 2.013.540 RON | 1.572.775 RON | 3.160.632 RON | 3.306.969 RON | 2.580.980 RON | 1.784.402 RON | 1.442.153 RON |
| Capitaluri proprii | 25.613.029 RON | 13.273.716 RON | 12.563.413 RON | 6.633.044 RON | 5.056.365 RON | 4.223.450 RON | 3.577.841 RON | 2.757.161 RON | 1.812.704 RON | 1.835.826 RON | 3.171.640 RON | 2.275.795 RON | 2.000.324 RON | 2.317.290 RON | 2.257.841 RON | 589.471 RON | 388.490 RON | 361.590 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 31 | 27 | 24 | 27 | 25 | 22 | 20 | 21 | 21 | 24 | 24 | 22 | 22 | 22 | 22 | 19 | 29 | 14 |
323 de contracte atribuite, in valoare de 144.386.657 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
3 achizitii excluse ca posibil eronate. Vezi tabul in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 15.124.025 lei.
Achizitii directe
226 de contracte
15.123.799 lei
Licitatii publice
37 de contracte
127.149.664 lei
Achizitii offline
60 de contracte
2.113.194 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 09:30).
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
| 18 | 6 | 1 | — | vezi ↗ | |
ADREM INVEST S.A.CUI 3020924 | 11 | 4 | 1 | — | vezi ↗ |
COMRANADO SRLCUI 2308253 | 9 | 3 | 0 | — | vezi ↗ |
ELECTRO-ALFA INTERNATIONAL S.A.CUI 7348194 | 3 | 2 | 0 | — | vezi ↗ |
ALM POWER GROUP SRLCUI 32610317 | 13 | 2 | 1 | Da | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 17 parteneri, deschideti pagina de firme partenere.
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
LIATI CONSTRUCT IMPEX SRLCUI 17693149 | 6 | ofertant · l-a avut subcontractant | 6 | — | vezi ↗ |
ADREM INVEST S.A.CUI 3020924 | 11 | ofertant · l-a avut subcontractant | 4 | — | vezi ↗ |
RALICRI COM SRLCUI 7992682 | 3 | ofertant · l-a avut subcontractant | 3 | — | vezi ↗ |
SOCIETATEA FILIALA DE INTRETINERE SI SERVICII ENERGETICE "ELECTRICA SERV" S.A.anterior: Societatea FISE Electrica Serv - S.A.CUI 17329505 | 11 | ofertant · l-a avut subcontractant | 3 | Da | vezi ↗ |
PROING 2008 SRLCUI 23390034 | 3 | ofertant · l-a avut subcontractant | 3 | — | vezi ↗ |
ALM POWER GROUP SRLCUI 32610317 | 13 | co-subcontractant | 7 | Da | vezi ↗ |
COMRANADO SRLCUI 2308253 | 9 | co-subcontractant | 5 | — | vezi ↗ |
| 18 | co-subcontractant | 4 | — | vezi ↗ | |
ELCO SRLCUI 17549527 | 3 | co-subcontractant | 3 | — | vezi ↗ |
ELECTROCONSTRUCŢIA ELCO TÎRGU JIU SACUI 3523438 | 8 | co-subcontractant | 3 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 97 de subcontractanti si terti sustinatori, deschideti pagina de firme partenere.
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.