ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Staţia CF Buc. Nord - grupa A, peronul central în dreptul primului stâlp metalic dintre liniile 12-13 · Staţia CF Buc. Nord - grupa A, insula centrală - lângă intrarea la farmacie
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 50% |
| persoană | 25% |
| persoană | 25% |
| 3 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Dosare in care o parte poarta o denumire pe care o au mai multe firme, iar aceasta e unul dintre candidati. Nu sunt confirmate ca dosare ale firmei.
Amână judecarea cauzei la data de 26.10.2026 ora 09,00 pentru continuarea procedurii
Dosar nr. 544/118/2026 ÎNCHEIERE 16.02.2026 Admite cererea formulată de debitoarea VILLAGE MEDIA S.R.L. În temeiul art. 65 alin. 1 coroborat cu art. 38 alin. 1, art. 71 din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolventei si de insolventa: Dispune deschiderea procedurii generale a insolvenţei împotriva debitoarei VILLAGE MEDIA S.R.L. . În temeiul art. 66 alin. 7 din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, califică cererea creditorului Ştefan Alexandru Iulian ca fiind declaraţie de creanţă ce vor urma procedura de verificare şi înregistrare la masa pasivă. În temeiul art. 73 si 45 alin. 1 lit. d coroborat cu art. 57 alin. 1 din Legea nr. 85/2014: Desemnează, în mod provizoriu, în calitate de administrator judiciar pe Fiducia S.P.R.L. cu un onorariu fix de 10.000 lei, exclusiv TVA şi onorariu variabil 10% din totalul sumelor recuperate în contul averii debitoarei, exclusiv TVA, care va îndeplini atribu?iile prevăzute de art. 58 din lege. În temeiul art. 75 alin. 1 din Legea nr. 85/2014 se suspendă de drept toate acţiunile judiciare, extrajudiciare sau măsurile de executare silită pentru realizarea creanţelor asupra averii debitorului. În temeiul art. 74 din Legea nr. 85/2014, Debitoarea este obligată să depună la dosarul cauzei, în termen de 10 zile de la deschiderea procedurii insolvenţei, actele şi informaţiile prevăzute de art. 67 alin. 1 din Legea nr. 85/2014. Men?ine pe perioada de observa?ie dreptul debitoarei de administrare, constând în dreptul de a-şi conduce activitatea, de a-şi administra bunurile din avere şi de a dispune de acestea, sub condi?ia declarării inten?iei de reorganizare în termen de 10 zile de la deschiderea procedurii, în condiţiile art. 74, conform art. 85 alin. 1 din Legea nr. 85/2014. În temeiul art. 71 alin. 2 coroborat cu art. 73 şi art. 99-100 din Legea nr. 85/2014, Dispune ca administratorul judiciar să notifice deschiderea procedurii generale creditorilor, debitoarei şi Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Constanţa în vederea efectuării menţiunii. În baza art. 99 alin. 3 din Legea nr. 85/2014, dispune publicarea notificării într-un ziar de largă circulaţie şi în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, pe cheltuiala averii debitorului. Termenul de depunere, de către creditori, a opoziţiilor la hotărârea de deschidere a procedurii generale este de 10 zile de la primirea notificării. Fixează termenul limita pentru înregistrarea cererilor de admitere a creanţelor asupra averii debitorului la data de 01.04.2026. Stabileşte termenul de verificare a creanţelor, de întocmire si publicare în BPI a tabelului preliminar de creanţe la 21.04.2026. Termenul pentru formularea eventualelor contestaţii este 7 zile de la publicarea în Buletinul procedurilor de Insolvenţă a tabelului preliminar, conform art. 111 alin. 2 din Legea nr. 85/2014. Stabileşte termenul de definitivare a tabelului creanţelor la data de 18.05.2026. Fixează data primei şedinţe a adunării creditorilor la data de 27.04.2026, ora 12, la sediul administratorului judiciar si dispune convocarea creditorilor. În baza art. 39 alin. 1-3 din Legea nr. 85/2014: Dispune deschiderea de către debitor a unui cont distinct la o unitate bancară din care vor fi suportate cheltuielile aferente procedurii, în termen de 5 zile de la notificarea deschiderii procedurii. În caz de neîndeplinire a atribuţiei, contul va fi deschis de către administratorul judiciar. Plăţile se vor face din contul deschis pe numele averii debitoarei, pe bază de dispoziţii emise de către administratorul judiciar. Toate operaţiunile contabile dispuse asupra acestui cont vor fi evidenţiate în rapoartele întocmite de către administratorul judiciar şi vor fi justificate, prin depunerea la dosar a documentelor de plată şi a extraselor de cont. În conformitate cu art. 76 din Legea nr. 85/2014, dispune comunicarea prezentei hotărâri către instanţele judecătoreşti din circumscripţia Tribunalului Constanţa, în a căror jurisdicţie se află sediul debitorului declarat la Oficiul Registrului Comerţului Constanta, iar potrivit art. 99 lichidatorul judiciar va notifica deschiderea procedurii creditorilor, debitoarei si Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Constanta în vederea efectuării menţiunii. Potrivit art. 101 din Legea nr. 85/2014, administratorul judiciar va efectua, în termen de 60 de zile, inventarierea bunurilor din averea debitoarei. Fixează termen de judecata la data de 25.05.2026, ora 09.30, complet F6. Cu apel în 7 zile de la comunicare conform dispozi?iilor Codului de procedură civilă. Cererea de apel se va depune la Tribunalul Constanţa. Pronunţată astăzi, 16.02.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Respinge, contestaţia, ca rămasă fără obiect. Cu apel în 7 zile de la comunicare care se va depune la Tribunalul Constanţa. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei astăzi, 28.04.2026.
pentru continuarea procedurii - respectiv evaluarea patrimoniului debitoarei şi demararea procedurilor de valorificare a bunurilor.
pentru continuarea procedurii.
Admite cererea. În temeiul art. 5 pct.25 din Lg.85/2014, rap.la art.38 alin.2 lit.e) şi art.67 alin.1 lit.g) din acelaşi act normativ. Dispune deschiderea procedurii de insolvenţă în forma simplificată cu privire la debitoarea MADY & DANY SRL, având J36/505/2007 şi CUI 22408176, cu sediul social în sat Traian, com.Cerna, str.Tîrgului, nr.2, jud. Tulcea. Dispune intrarea debitoarei în faliment, în procedura simplificată. Dispune dizolvarea societăţii debitoare. Desemnează în calitate de lichidator judiciar provizoriu pe Cabinet Individual de Insolvenţă Iorga Mihaela. Fixează termen pentru depunerea de către lichidator a raportului asupra cauzelor şi împrejurărilor care au condus la apariţia insolvenţei debitoarei, prev. de art. 97 alin.1, la data de 10 decembrie 2025. În temeiul art. 99 şi art. 100 din Legea 85/2014 rap. art.147 din lege. Dispune ca lichidatorul să notifice conform codului de procedură civilă intrarea în faliment tuturor creditorilor, debitoarei şi Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Tulcea, pentru efectuarea menţiunii, notificare ce va cuprinde şi următoarele termene: - termenul de depunere de către creditori a opoziţiilor la hotărârea de deschidere a procedurii insolvenţei este de 10 zile de la primirea notificării. -termenul limită pentru înregistrarea cererii de admitere a creanţelor asupra averii debitorului, precum şi cerinţele pentru ca o creanţă înregistrată să fie considerată valabilă la 15 decembrie 2025. - termenul de verificare a creanţelor, de întocmire şi publicare în BPI a tabelului preliminar de creanţe la 24 decembrie 2025. - termenul de depunere a contestaţiilor în 7 zile de la publicarea în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă a tabelului preliminar; - termenul de definitivare a tabelului creanţelor la 16 ianuarie 2026. - locul, data şi ora primei şedinţe a adunării creditorilor. - adresa de e-mail a administratorului judiciar, dacă există, la care se pot face valabil toate comunicările în format electronic de către creditori. Fixează termen administrativ de control pentru analiza stadiului în continuarea procedurii la 16 ianuarie 2026. Executorie. Cu drept de apel în 7 zile de la comunicare prin publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, ce se va depune la Tribunalul Tulcea.
Conform Hotărârii Adunării generale nr.3 din data de 26.08.2025.
Anulează cererea de chemare în judecată formulată de petenta *** Cu drept de cerere de reexaminare în termen de 15 zile de la data comunicării, cerere care se depune la Judecătoria Constanţa. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 09.10.2025.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 14.059.512 RON | 113.712 RON | 4.459.421 RON | 6.667.542 RON | 7.013.462 RON | 9.221.583 RON | 33 |
| 2024 | 13.716.408 RON | 57.563 RON | 5.067.292 RON | 5.087.941 RON | 9.085.083 RON | 9.105.732 RON | 36 |
| 2023 | 10.804.018 RON | 65.412 RON | 4.154.744 RON | 6.250.932 RON | 6.951.981 RON | 9.048.169 RON | 33 |
| 2022 | 10.336.866 RON | 95.337 RON | 3.212.238 RON | 6.435.302 RON | 5.759.693 RON | 8.982.757 RON | 33 |
| 2021 | 11.237.178 RON | 17.353 RON | 3.482.458 RON | 7.300.991 RON | 4.613.797 RON | 8.432.330 RON | 32 |
| 2020 | 9.307.464 RON | 36.755 RON | 3.923.108 RON | 7.849.354 RON | 4.928.563 RON | 8.853.222 RON | — |
| 2019 | 10.653.651 RON | 29.733 RON | 6.057.731 RON | 8.508.136 RON | 6.416.250 RON | 8.816.466 RON | 48 |
| 2018 | 10.224.207 RON | 30.683 RON | 8.224.547 RON | 8.397.022 RON | 8.595.237 RON | 8.786.733 RON | 137 |
| 2017 | 6.981.007 RON | 10.909 RON | 9.052.731 RON | 7.957.624 RON | 9.795.335 RON | 8.756.050 RON | 117 |
| 2016 | 7.315.664 RON | 12.881 RON | 9.110.754 RON | 7.828.408 RON | 10.036.469 RON | 8.745.141 RON | 76 |
| 2015 | 8.937.921 RON | 8.083 RON | 8.688.978 RON | 7.860.374 RON | 9.472.793 RON | 8.732.260 RON | 73 |
| 2014 | 9.832.289 RON | 48.774 RON | 9.537.938 RON | 7.941.530 RON | 10.052.806 RON | 8.724.177 RON | 101 |
| 2013 | 7.087.638 RON | 47.291 RON | 12.808.347 RON | 8.247.507 RON | 9.329.648 RON | 5.091.585 RON | 96 |
| 2012 | 9.302.799 RON | 23.244 RON | 11.606.689 RON | 8.216.307 RON | 8.111.899 RON | 5.044.294 RON | 98 |
| 2011 | 7.694.476 RON | 32.300 RON | 12.001.685 RON | 8.332.966 RON | 4.767.423 RON | 1.521.050 RON | 70 |
| 2010 | 10.010.389 RON | 38.276 RON | 11.485.360 RON | 8.917.935 RON | 3.998.198 RON | 1.182.640 RON | 43 |
| 2009 | 9.060.816 RON | 38.612 RON | 12.550.598 RON | 9.179.077 RON | 3.627.866 RON | 1.144.364 RON | 85 |
| 2008 | 9.453.367 RON | 74.053 RON | 13.306.211 RON | 9.413.920 RON | 5.276.776 RON | 1.105.752 RON | 101 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 14.059.512 RON | 13.716.408 RON | 10.804.018 RON | 10.336.866 RON | 11.237.178 RON | 9.307.464 RON | 10.653.651 RON | 10.224.207 RON | 6.981.007 RON | 7.315.664 RON | 8.937.921 RON | 9.832.289 RON | 7.087.638 RON | 9.302.799 RON | 7.694.476 RON | 10.010.389 RON | 9.060.816 RON | 9.453.367 RON |
| Venituri totale | 17.078.016 RON | 15.315.795 RON | 14.251.431 RON | 13.370.045 RON | 12.310.334 RON | 8.420.399 RON | 9.741.372 RON | 12.834.462 RON | 8.544.254 RON | 9.682.784 RON | 12.133.464 RON | 12.595.954 RON | 9.891.003 RON | 15.399.081 RON | 11.755.699 RON | 14.496.851 RON | 10.778.197 RON | 11.418.197 RON |
| Cheltuieli totale | 16.881.530 RON | 15.227.648 RON | 14.109.427 RON | 13.240.175 RON | 12.230.174 RON | 8.367.691 RON | 9.673.409 RON | 12.765.440 RON | 8.497.054 RON | 9.662.251 RON | 12.118.111 RON | 12.531.725 RON | 9.824.078 RON | 15.339.776 RON | 11.668.039 RON | 14.442.326 RON | 10.716.327 RON | 11.321.524 RON |
| Profit brut | 196.486 RON | 88.147 RON | 142.004 RON | 129.870 RON | 80.160 RON | 52.708 RON | 67.963 RON | 69.022 RON | 47.200 RON | 20.533 RON | 15.353 RON | 64.229 RON | 66.925 RON | 59.305 RON | 87.660 RON | 54.525 RON | 61.870 RON | 96.673 RON |
| Profit net | 113.712 RON | 57.563 RON | 65.412 RON | 95.337 RON | 17.353 RON | 36.755 RON | 29.733 RON | 30.683 RON | 10.909 RON | 12.881 RON | 8.083 RON | 48.774 RON | 47.291 RON | 23.244 RON | 32.300 RON | 38.276 RON | 38.612 RON | 74.053 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 6.667.542 RON | 5.087.941 RON | 6.250.932 RON | 6.435.302 RON | 7.300.991 RON | 7.849.354 RON | 8.508.136 RON | 8.397.022 RON | 7.957.624 RON | 7.828.408 RON | 7.860.374 RON | 7.941.530 RON | 8.247.507 RON | 8.216.307 RON | 8.332.966 RON | 8.917.935 RON | 9.179.077 RON | 9.413.920 RON |
| Active circulante | 7.013.462 RON | 9.085.083 RON | 6.951.981 RON | 5.759.693 RON | 4.613.797 RON | 4.928.563 RON | 6.416.250 RON | 8.595.237 RON | 9.795.335 RON | 10.036.469 RON | 9.472.793 RON | 10.052.806 RON | 9.329.648 RON | 8.111.899 RON | 4.767.423 RON | 3.998.198 RON | 3.627.866 RON | 5.276.776 RON |
| Stocuri | 2.687.815 RON | 2.565.662 RON | 2.399.643 RON | 956.016 RON | 1.413.036 RON | 1.433.152 RON | 3.012.573 RON | 5.486.377 RON | 6.654.243 RON | 6.905.601 RON | 6.915.400 RON | 6.814.157 RON | 6.273.268 RON | 4.358.592 RON | 2.447.253 RON | 1.985.553 RON | 1.662.926 RON | 1.759.949 RON |
| Creante | 2.447.306 RON | 4.741.533 RON | 2.751.768 RON | 4.139.685 RON | 3.004.696 RON | 3.314.680 RON | 3.354.106 RON | 3.036.726 RON | 3.058.644 RON | 2.470.589 RON | 2.466.893 RON | 3.210.614 RON | 2.935.289 RON | 3.729.010 RON | 2.287.941 RON | 1.927.086 RON | 1.922.004 RON | 3.394.564 RON |
| Casa si conturi la banci | 378.341 RON | 277.888 RON | 1.800.570 RON | 663.992 RON | 196.065 RON | 180.731 RON | 49.571 RON | 72.134 RON | 82.448 RON | 660.279 RON | 90.500 RON | 28.035 RON | 121.091 RON | 24.297 RON | 32.229 RON | 85.559 RON | 42.936 RON | 122.263 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | — | — | — | 0 RON | — | — | 134.014 RON | 235.618 RON | 235.618 RON | 366.804 RON | 546.512 RON | 601.510 RON | 601.510 RON | 701.079 RON | 30.600 RON | 1.166.752 RON | — |
| Datorii totale | 4.459.421 RON | 5.067.292 RON | 4.154.744 RON | 3.212.238 RON | 3.482.458 RON | 3.923.108 RON | 6.057.731 RON | 8.224.547 RON | 9.052.731 RON | 9.110.754 RON | 8.688.978 RON | 9.537.938 RON | 12.808.347 RON | 11.606.689 RON | 12.001.685 RON | 11.485.360 RON | 12.550.598 RON | 13.306.211 RON |
| Venituri in avans | 0 RON | — | — | — | 0 RON | 1.587 RON | 50.189 RON | 114.993 RON | 179.796 RON | 244.600 RON | 278.733 RON | 278.733 RON | 278.733 RON | 278.733 RON | 278.733 RON | 278.733 RON | 278.733 RON | 278.733 RON |
| Capitaluri proprii | 9.221.583 RON | 9.105.732 RON | 9.048.169 RON | 8.982.757 RON | 8.432.330 RON | 8.853.222 RON | 8.816.466 RON | 8.786.733 RON | 8.756.050 RON | 8.745.141 RON | 8.732.260 RON | 8.724.177 RON | 5.091.585 RON | 5.044.294 RON | 1.521.050 RON | 1.182.640 RON | 1.144.364 RON | 1.105.752 RON |
| Capital subscris varsat | 7.914.000 RON | 7.914.000 RON | 7.914.000 RON | 7.914.000 RON | 7.914.000 RON | 7.914.000 RON | 7.914.000 RON | 7.914.000 RON | 7.914.000 RON | 7.914.000 RON | 7.914.000 RON | 7.914.000 RON | 3.914.000 RON | 3.914.000 RON | 414.000 RON | 414.000 RON | 414.000 RON | 204.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 33 | 36 | 33 | 33 | 32 | — | 48 | 137 | 117 | 76 | 73 | 101 | 96 | 98 | 70 | 43 | 85 | 101 |
7 contracte atribuite, in valoare de 326.430 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 2.296 lei.
Achizitii directe
1 contract
2.295 lei
Licitatii publice
4 contracte
308.130 lei
Achizitii offline
2 contracte
16.005 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 18:29).