ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
satul Săcel
Telefon:
Informativ: numarul de telefon provine din datele publice ANAF. Un numar comun nu inseamna neaparat o legatura reala intre firme.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.180.939 RON | 14.124 RON | 155.587 RON | 220.778 RON | 1.601.202 RON | 1.666.393 RON | 6 |
| 2022 | 764.309 RON | 15.284 RON | 28.380 RON | 211.479 RON | 1.457.091 RON | 1.640.190 RON | 6 |
| 2021 | 1.375.008 RON | 189.410 RON | 467.571 RON | 164.248 RON | 1.928.229 RON | 1.624.906 RON | 6 |
| 2020 | 2.249.260 RON | 1.187.874 RON | 510.706 RON | 163.186 RON | 1.783.016 RON | 1.435.496 RON | 9 |
| 2019 | 1.243.603 RON | 128.430 RON | 567.339 RON | 155.961 RON | 659.000 RON | 247.622 RON | 9 |
| 2018 | 718.252 RON | 71.289 RON | 429.245 RON | 161.890 RON | 376.907 RON | 109.552 RON | 10 |
| 2017 | 571.970 RON | 68.902 RON | 341.431 RON | 150.906 RON | 228.828 RON | 38.303 RON | — |
| 2016 | 754.022 RON | 79.184 RON | 482.122 RON | 194.275 RON | 306.879 RON | 19.032 RON | 9 |
| 2014 | 520.394 RON | 119.276 RON | 686.775 RON | 170.673 RON | 435.377 RON | -80.725 RON | — |
| 2011 | 316.829 RON | 0 RON | 517.516 RON | 189.722 RON | 240.021 RON | -87.773 RON | 7 |
| 2008 | 153.363 RON | -18.656 RON | 829.870 RON | 601.815 RON | 143.048 RON | -85.007 RON | 2 |
| Indicator | 2024 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2014 | 2011 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.180.939 RON | 764.309 RON | 1.375.008 RON | 2.249.260 RON | 1.243.603 RON | 718.252 RON | 571.970 RON | 754.022 RON | 520.394 RON | 316.829 RON | 153.363 RON |
| Venituri totale | 1.180.939 RON | 764.309 RON | 1.375.079 RON | 2.249.275 RON | 1.243.603 RON | 718.252 RON | 627.208 RON | 762.177 RON | 520.422 RON | 338.761 RON | 235.308 RON |
| Cheltuieli totale | 1.155.006 RON | 741.382 RON | 1.171.919 RON | 1.038.908 RON | 1.103.612 RON | 633.384 RON | 544.991 RON | 682.993 RON | 401.146 RON | 338.761 RON | 253.964 RON |
| Profit brut | 25.933 RON | 22.927 RON | 203.160 RON | 1.210.367 RON | 139.991 RON | 84.868 RON | 82.217 RON | 79.184 RON | 119.276 RON | 0 RON | — |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 18.656 RON |
| Profit net | 14.124 RON | 15.284 RON | 189.410 RON | 1.187.874 RON | 128.430 RON | 71.289 RON | 68.902 RON | 79.184 RON | 119.276 RON | 0 RON | — |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 18.656 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 220.778 RON | 211.479 RON | 164.248 RON | 163.186 RON | 155.961 RON | 161.890 RON | 150.906 RON | 194.275 RON | 170.673 RON | 189.722 RON | 601.815 RON |
| Active circulante | 1.601.202 RON | 1.457.091 RON | 1.928.229 RON | 1.783.016 RON | 659.000 RON | 376.907 RON | 228.828 RON | 306.879 RON | 435.377 RON | 240.021 RON | 143.048 RON |
| Stocuri | 267.718 RON | 224.368 RON | 0 RON | — | — | — | — | 7.633 RON | 74.520 RON | 7.440 RON | 33.903 RON |
| Creante | 278.260 RON | 346.364 RON | 313.473 RON | 982.954 RON | 110.584 RON | 52.505 RON | 32.396 RON | 71.143 RON | 44.410 RON | 165.087 RON | 55.801 RON |
| Casa si conturi la banci | 1.055.224 RON | 886.359 RON | 1.614.756 RON | 800.062 RON | 548.416 RON | 324.402 RON | 196.432 RON | 228.103 RON | 316.447 RON | 67.494 RON | 53.344 RON |
| Datorii totale | 155.587 RON | 28.380 RON | 467.571 RON | 510.706 RON | 567.339 RON | 429.245 RON | 341.431 RON | 482.122 RON | 686.775 RON | 517.516 RON | 829.870 RON |
| Capitaluri proprii | 1.666.393 RON | 1.640.190 RON | 1.624.906 RON | 1.435.496 RON | 247.622 RON | 109.552 RON | 38.303 RON | 19.032 RON | -80.725 RON | -87.773 RON | -85.007 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 6 | 6 | 6 | 9 | 9 | 10 | — | 9 | — | 7 | 2 |
17 contracte atribuite, in valoare de 4.208.028 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 665.843 lei.
Achizitii directe
7 contracte
665.836 lei
Licitatii publice
1 contract
2.492.954 lei
Achizitii offline
9 contracte
1.049.238 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 02:21).
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
DRUMURI-PODURI MARAMURES SACUI 10783082 | 2 | 2 | 1 | — | vezi ↗ |
CONSTRUROM SACUI 16161089 | 1 | 1 | 0 | — | vezi ↗ |
DRAGOŞ DRACON SRLCUI 37982028 | 1 | 1 | 0 | — | vezi ↗ |
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
IP INGEGNERIACUI 02657780900 | 1 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
BIB EXPLO TUR SRLCUI 31504393 | 2 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | Da | vezi ↗ |
PROF CON INVEST S.R.L.CUI 35758327 | 3 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | Da | vezi ↗ |
IP & CORATZA INGINERIE.RO SRLCUI 36727876 | 1 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
GG TEHNIC PROIECT SRLCUI 35223897 | 1 | terț susținător | 1 | — | vezi ↗ |
MYT SYSTEM SRLCUI 24837085 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
ALDEA MARIA-ALEXANDRA PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂCUI 32820394 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
WIRE PROJECT SOLUTIONS SRLCUI 37830593 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.