ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
com. Polovragi, satul Polovragi
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Dosare in care o parte poarta o denumire pe care o au mai multe firme, iar aceasta e unul dintre candidati. Nu sunt confirmate ca dosare ale firmei.
În temeiul art. 228 alin. (1) C.pen. cu aplicarea art. 396 alin. (1), (2) ?i (10) C.proc.pen., condamnă pe inculpatul Dragomir Cristinel Marius la pedeapsa de 1 an închisoare pentru săvârşirea infracţiunii de furt. În temeiul art. 91 alin. (1) C.pen. dispune suspendarea sub supraveghere a executării pedepsei de 1 an închisoare. În temeiul art. 92 alin. (1) C.pen., stabileşte un termen de supraveghere de 2 ani, care se calculează de la data rămânerii definitive a prezentei hotărâri, astfel cum prevede art. 92 alin. (2) C.pen. În temeiul art. 93 alin. (1) C.pen. obligă inculpatul ca pe durata termenului de supraveghere să respecte următoarele măsuri de supraveghere: a) să se prezinte la Serviciul de Probaţiune Timiş, la datele fixate de acesta; b) să primească vizitele consilierului de probaţiune desemnat cu supravegherea sa; c) să anunţe, în prealabil, schimbarea locuinţei şi orice deplasare care depăşeşte 5 zile; d) să comunice schimbarea locului de muncă; e) să comunice informaţii şi documente de natură a permite controlul mijloacelor sale de existenţă. În temeiul art. 93 alin. (2) lit. b) C.pen., impune acestuia obliga?ia de a frecventa un program de reintegrare socială derulat de Serviciul de Probaţiune Timiş sau organizat în colaborare cu instituţii din comunitate. În temeiul art. 93 alin. (3) C.pen., obligă inculpatul ca, pe parcursul termenului de supraveghere, să presteze muncă neremunerată în folosul comunită?ii pe o perioadă de 100 zile, la una dintre următoarele două instituţii: SC Horticultura SA sau SC Drumuri Municipale SA, în conformitate cu dispoziţiile art. 404 alin. (2) C.proc.pen. şi ale art. 57 din Legea 253/2013 privind executarea pedepselor, a măsurilor educative şi a altor măsuri neprivative de libertate dispuse de organele judiciare în cursul procesului penal, instituţie ce urmează a fi desemnată de către Serviciul de Probaţiune Timiş după evaluarea inculpatului. În baza art. 94 alin. (1) C.pen., pe durata termenului de supraveghere, datele prevăzute în art. 93 alin. (1) lit. c) – e) se comunică Serviciului de Probaţiune Timiş. În baza art. 94 alin. (2) C.pen., supravegherea executării obligaţiilor prevăzute de art. 93 alin. (2) lit. b) ?i art. 93 alin. (3) C.pen. se face de Serviciului de Probaţiune Timiş. În baza art. 404 alin. (2) C.proc.pen. raportat la art. 96 C.pen., atrage atenţia inculpatului asupra consecinţelor nerespectării măsurilor de supraveghere şi obligaţiilor impuse, precum şi ale săvârşirii de noi infracţiuni în cursul termenului de supraveghere, respectiv dacă pe parcursul termenului de supraveghere persoana supravegheată, cu rea-credin?ă, nu respectă măsurile de supraveghere sau nu execută obliga?iile impuse ori stabilite de lege ori nu îndepline?te integral obliga?iile civile stabilite prin hotărâre sau săvâr?e?te o nouă infrac?iune, instan?a revocă suspendarea ?i dispune aplicarea ?i executarea pedepsei în regim de deten?ie. În temeiul art. 72 alin. (1) C.pen., scade din pedeapsa aplicată inculpatului durata re?inerii din data de 10.02.2023 ora 21:00, până în data de 11.02.2023, ora 17:00. În temeiul art. 19 alin. (1), art. 25 alin. (1) şi art. 397 alin. (1) C.proc.pen., ia act că persoana vătămată SC HAPPY VET SRL – prin administrator Fodor Lucian-Florin, nu s-a constituit parte civilă. În temeiul art. 112 alin. (1) lit. e) C.pen., confiscă de la inculpatul Dragomir Cristinel Marius suma de 850 lei, reprezentând suma de bani dobândită prin săvârşirea infracţiunii. În temeiul art. 274 alin. (1) ?i (2) C.proc.pen., obligă pe inculpat la plata sumei de 1.600 lei cu titlu de cheltuieli judiciare avansate de stat din care 200 lei în cursul urmăririi penale ?i 1.400 lei în cursul judecă?ii şi al camerei preliminare. Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicarea hotărârii. Pronunţată astăzi, 12.01.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia păr?ilor şi a procurorului prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea la data de 12.01.2024 hotărâre care se va pune la dispoziţia părţilor şi a procurorului, prin mijlocirea grefei instanţei
Faţă de lipsa părţii, amână judecarea cauzei la data de 15.11.2023, ora 11,00 .
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 RON | 6.187 RON | 1.690 RON | 0 RON | 9.143 RON | 7.453 RON | 0 |
| 2024 | 59 RON | -14.401 RON | 40.800 RON | — | 53.066 RON | 12.266 RON | 0 |
| 2023 | 646 RON | -19.730 RON | 54.183 RON | — | 80.850 RON | 26.667 RON | 0 |
| 2022 | 187.018 RON | 47.454 RON | 38.487 RON | 5.231 RON | 93.693 RON | 60.437 RON | 3 |
| 2021 | 187.515 RON | 76.205 RON | 79.714 RON | — | 117.697 RON | 37.983 RON | 3 |
| 2020 | 118.122 RON | 37.000 RON | 96.393 RON | — | 58.171 RON | -38.222 RON | 3 |
| 2019 | 81.353 RON | -21.550 RON | 120.581 RON | — | 45.359 RON | -75.222 RON | 4 |
| 2018 | 88.746 RON | -36.066 RON | 145.218 RON | 15.083 RON | 76.463 RON | -53.672 RON | 4 |
| 2017 | 96.888 RON | -31.369 RON | 123.784 RON | 41.020 RON | 72.997 RON | -9.767 RON | 4 |
| 2016 | 96.691 RON | -28.793 RON | 106.918 RON | 57.995 RON | 70.524 RON | 21.601 RON | 2 |
| 2015 | 115.928 RON | 8.969 RON | 93.276 RON | 91.892 RON | 51.778 RON | 50.394 RON | 3 |
| 2014 | 123.762 RON | 467 RON | 69.408 RON | 49.227 RON | 61.606 RON | 41.425 RON | 4 |
| 2013 | 67.678 RON | -38.524 RON | 54.205 RON | 61.679 RON | 33.483 RON | 40.957 RON | 3 |
| 2012 | 47.043 RON | -6.581 RON | 21.290 RON | 24.256 RON | 76.516 RON | 79.482 RON | — |
| 2011 | 61.242 RON | 18.223 RON | 29.080 RON | 33.645 RON | 81.498 RON | 86.063 RON | — |
| 2010 | 57.032 RON | -10.212 RON | 70 RON | -1.864 RON | 69.774 RON | 67.840 RON | 1 |
| 2009 | 70.370 RON | -21.928 RON | 8.731 RON | 27.650 RON | 59.133 RON | 78.052 RON | 1 |
| 2008 | 97.704 RON | -129.026 RON | 503 RON | 50.785 RON | 49.698 RON | 99.980 RON | 4 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 59 RON | 646 RON | 187.018 RON | 187.515 RON | 118.122 RON | 81.353 RON | 88.746 RON | 96.888 RON | 96.691 RON | 115.928 RON | 123.762 RON | 67.678 RON | 47.043 RON | 61.242 RON | 57.032 RON | 70.370 RON | 97.704 RON |
| Venituri totale | 39.622 RON | 2.504 RON | 11.938 RON | 187.025 RON | 187.520 RON | 135.375 RON | 91.210 RON | 88.747 RON | 96.930 RON | 96.695 RON | 116.973 RON | 123.840 RON | 82.874 RON | 47.878 RON | 61.281 RON | 71.763 RON | 70.707 RON | 100.845 RON |
| Cheltuieli totale | 32.745 RON | 16.905 RON | 31.668 RON | 137.701 RON | 109.438 RON | 97.195 RON | 111.948 RON | 123.925 RON | 127.330 RON | 124.520 RON | 104.496 RON | 119.658 RON | 119.071 RON | 54.011 RON | 40.670 RON | 76.876 RON | 89.426 RON | 227.351 RON |
| Profit brut | 6.877 RON | — | — | 49.324 RON | 78.082 RON | 38.180 RON | — | — | — | — | 12.477 RON | 4.182 RON | 0 RON | 0 RON | 20.611 RON | — | — | — |
| Pierdere bruta | 0 RON | 14.401 RON | 19.730 RON | — | — | — | 20.738 RON | 35.178 RON | 30.400 RON | 27.825 RON | — | 0 RON | 36.197 RON | 6.133 RON | 0 RON | 5.113 RON | 18.719 RON | 126.506 RON |
| Profit net | 6.187 RON | — | — | 47.454 RON | 76.205 RON | 37.000 RON | — | — | — | — | 8.969 RON | 467 RON | 0 RON | 0 RON | 18.223 RON | — | — | — |
| Pierdere neta | 0 RON | 14.401 RON | 19.730 RON | — | — | — | 21.550 RON | 36.066 RON | 31.369 RON | 28.793 RON | — | 0 RON | 38.524 RON | 6.581 RON | 0 RON | 10.212 RON | 21.928 RON | 129.026 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 0 RON | — | — | 5.231 RON | — | — | — | 15.083 RON | 41.020 RON | 57.995 RON | 91.892 RON | 49.227 RON | 61.679 RON | 24.256 RON | 33.645 RON | -1.864 RON | 27.650 RON | 50.785 RON |
| Active circulante | 9.143 RON | 53.066 RON | 80.850 RON | 93.693 RON | 117.697 RON | 58.171 RON | 45.359 RON | 76.463 RON | 72.997 RON | 70.524 RON | 51.778 RON | 61.606 RON | 33.483 RON | 76.516 RON | 81.498 RON | 69.774 RON | 59.133 RON | 49.698 RON |
| Creante | 0 RON | 1.744 RON | 381 RON | 319 RON | — | 128 RON | 4.500 RON | 114 RON | 24 RON | 7.888 RON | 12.701 RON | 3.202 RON | 10.985 RON | 7.334 RON | 7.261 RON | 7.791 RON | 18.546 RON | 30.543 RON |
| Casa si conturi la banci | 9.143 RON | 51.322 RON | 80.469 RON | 93.374 RON | 117.697 RON | 58.043 RON | 40.859 RON | 76.349 RON | 72.973 RON | 62.636 RON | 39.077 RON | 58.404 RON | 22.498 RON | 69.182 RON | 74.237 RON | 61.983 RON | 40.587 RON | 19.155 RON |
| Datorii totale | 1.690 RON | 40.800 RON | 54.183 RON | 38.487 RON | 79.714 RON | 96.393 RON | 120.581 RON | 145.218 RON | 123.784 RON | 106.918 RON | 93.276 RON | 69.408 RON | 54.205 RON | 21.290 RON | 29.080 RON | 70 RON | 8.731 RON | 503 RON |
| Capitaluri proprii | 7.453 RON | 12.266 RON | 26.667 RON | 60.437 RON | 37.983 RON | -38.222 RON | -75.222 RON | -53.672 RON | -9.767 RON | 21.601 RON | 50.394 RON | 41.425 RON | 40.957 RON | 79.482 RON | 86.063 RON | 67.840 RON | 78.052 RON | 99.980 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 0 | 0 | 0 | 3 | 3 | 3 | 4 | 4 | 4 | 2 | 3 | 4 | 3 | — | — | 1 | 1 | 4 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
6 contracte atribuite, in valoare de 1.435.260 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
6 contracte
1.435.260 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.217.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 00:22).