EOLIAN PROJECT SRL
- J23/1627/2007ILFOVdin 15.06.2007
- J40/17406/2017BUCURESTIdin 13.10.2017in vigoare
ONRC · 08.07.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 02.09.2026
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri. Registrul scrie aceasta adresa in 5 feluri, deci firmele stau pe tot atatea chei:
Afisate primele 50. Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| firmă | 100% |
| persoanăadministrator | — |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
DECIZIA CIVILA NR. Respinge ca nefondat apelul. Definitiva. Pronuntata astazi, 17.06.2026, prin punerea solutiei la dispozitia partilor prin intermediul grefei instantei. red.jud.dec.C.I.B
ÎNCHEIERE: Amână pronun?area la data de 17.06.2026. Pronun?ată în ?edin?ă publică, astăzi 03.06.2026.
Admite cererea în parte . Omologhează valorile de vânzare a părţilor sociale deţinute de debitoare la SC Sarinasuf Pescăria Piscicola SRL pentru următoarele sume: -1.004.746, 50 euro, echivalent 4.998.172 de lei, pentru ipoteza în care, până la data vânzării, ac?iunea principală din dosarul nr. 1447/88/2022 este respinsă definitiv. -221.680,80 euro, echivalent 1.102.765 lei, pentru ipoteza în care, până la data vânzării, ac?iunea principală din dosarul nr. 1447/88/2022 este admisă definitiv. -316.720 euro, echivalent 1.575.265 lei pentru ipoteza în care, până la data vânzării, ac?iunea principală din dosarul nr. 1447/88/2022 nu este solu?ionată definitiv. Dispune virarea onorariului integral către expert Diaconu Eugen. Cu apel în 7 zile de la comunicare , care se depune la Tribunalul Tulcea. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia instan?ei prin intermediul grefei instan?ei.
Amână pronun?area în cauză la data de 20 februarie 2026.
Amână pronun?area în cauză la data de 13 februarie 2026.
Respinge cererea de recuzare ca nefondată. Cu apel odată cu fondul.
pentru solu?ionarea cererii de recuzare formulată de contestatorii creditori prin reprezentantul convenţional.
pentru a se achita diferenţa de onorariu pentru expert Diaconu Eugen în cuantum de 3000 lei stabilită în sarcina contestatorilor.
Respinge cererea de anulare a raportului de expertiză ca fiind nefondată. Repune cauza pe rol pentru termenul din 05.12.2025, ora 10 pentru stabilirea onorariului definitiv ?i pentru eventuale concluzii pe fondul cauzei. Atacabilă o dată cu fondul.
Amână pronun?area în cauză la data de 14 noiembrie 2025.
Conform Hotărârii Adunării generale nr.3 din data de 26.08.2025.
pentru studiul răspunsului expertului.
pentru lipsa răspunsului expertului privind evaluarea încuviinţată.
pentru efectuarea evaluării încuviinţate.
în vederea efectuării unei expertize de către un alt expert care să răspundă la prima obiecţiune nu prin includerea sau excluderea totală a digurilor din evaluare, ci prin evaluarea acestora ca drepturi litigioase pentru ipoteza în care procesul de revendicare nu va fi finalizat definitiv la un moment la care va trebui să se realizeze în procedura de faliment valorificarea participaţiei debitoarei.
Respinge cererea de revenire la evaluator pentru a complete răspunsul la a doua obiecţiune şi cererea de desemnare a unui expert parte, ca nefondate. Fixează termen la data de 31 ianuarie 2025, ora 11, pentru ca expertul evaluator să răspundă la prima obiecţiune nu prin includerea sau excluderea totală a digurilor din evaluare, ci prin evaluarea acestora ca drepturi litigioase pentru ipoteza în care procesul de revendicare nu va fi finalizat definitiv la un moment la care va trebui să se realizeze în procedura de faliment valorificarea participaţiei debitoarei.
Admite în parte obiecţiunile la Raportul de evaluare Prestim Impex nr.7615/28.05.2024 întocmit de evaluator Despina Iuliana Camelia. Dispune ca evaluatorul să procedeze şi la : -o variantă de evaluare a digurilor care să ia în considerare caracterul de drepturi litigioase a proprietă?ii asupra acestora; -prezentarea unei variante de evaluare a blocului cu patru apartamente ajustată cu valoarea de intabulare a terenului pe care acesta este situat. Respinge restul obiec?iunilor ca fiind nefondate. Fixează termen pentru răspunsul la obiec?iunile admise la data de 15.11.2024,ora 10. Atacabilă o dată cu fondul contesta?iei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 15 octombrie 2024.
Amână pronunţarea în cauză la data de 04 octombrie 2024.
Admite excep?ia. Respinge contestaţia creditorilor Diaconu Mirel ?i Bio Fish Distribution SRL pentru lipsa calită?ii procesuale active. Cu apel în 7 zile de la comunicare, care se depune la Tribunalul Tulcea. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin intermediul grefei instan?ei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 07 iunie 2024.
Admite în parte cererea de chemare în judecată, formulată de reclamanta SC EOLIAN PROJECT SRL, în contradictoriu cu pârâta SC ADREM ENGINEERING SRL. Dispune rezilierea Contractului de prestări servicii nr. 659/09.11.2022. Obligă pârâta la restituirea către reclamantă a sumei de 7.250 EURO (echivalentul în lei la cursul BNR de la data plă?ii), reprezentând parte din avansul achitat în temeiul contractului. Respinge în rest cererea ca neîntemeiată. Admite în parte cererea reclamantului de obligare a pârâtei la plata cheltuielilor de judecată. Obligă pârâta la plata către reclamant a sumei de 11.221,82 lei, reprezentând cheltuieli de judecată, constând în taxa judiciară de timbru aferentă capetelor I ?i II de cerere ?i 1 din onorariul de avocat. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Sectorului 2 Bucure?ti. Pronunţată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor de către grefa instan?ei astăzi, 05.06.2024.
Amână pronunţarea la data de 05.06.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei astăzi, 22.05.2024.
Amână pronunţarea la data de 22.05.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei astăzi, 09.05.2024.
Amână pronunţarea la data de 09.05.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei astăzi, 25.04.2024.
Amână pronunţarea la data de 25.04.2024, soluţia se va pune la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 11.04.2024.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 38.137.357 RON | 1.722.108 RON | 8.516.825 RON | 20.537.714 RON | 4.963.577 RON | 12.715.466 RON | 3 |
| 2024 | 29.115.225 RON | 1.440.551 RON | 12.824.314 RON | 23.554.709 RON | 8.441.354 RON | 14.232.223 RON | 5 |
| 2023 | 16.933.918 RON | 1.982.362 RON | 10.037.479 RON | 26.248.720 RON | 4.030.129 RON | 14.581.454 RON | 4 |
| 2022 | 30.896.948 RON | 10.056.488 RON | 12.782.341 RON | 29.229.452 RON | 7.476.959 RON | 17.532.172 RON | 4 |
| 2021 | 8.906.163 RON | 2.545.893 RON | 16.868.049 RON | 31.941.844 RON | 4.373.395 RON | 12.422.276 RON | 3 |
| 2020 | 3.662.251 RON | 1.383.548 RON | 16.108.556 RON | 32.637.282 RON | 802.945 RON | 9.876.719 RON | 2 |
| 2019 | 5.017.333 RON | 1.199.133 RON | 20.102.244 RON | 34.070.761 RON | 2.291.473 RON | 8.493.171 RON | 2 |
| 2018 | 4.040.060 RON | 1.146.401 RON | 35.560.807 RON | 36.289.007 RON | 1.659.871 RON | -5.705.962 RON | 1 |
| 2017 | 4.486.086 RON | 387.371 RON | 40.066.662 RON | 37.221.138 RON | 4.428.997 RON | -6.824.332 RON | 1 |
| 2016 | 31.148.689 RON | -1.139.967 RON | 42.031.048 RON | 42.607.702 RON | 4.847.723 RON | -7.211.018 RON | 7 |
| 2015 | 57.367.267 RON | -3.016.649 RON | 50.521.152 RON | 45.301.607 RON | 11.273.093 RON | -6.071.050 RON | 10 |
| 2014 | 46.250.336 RON | 432.361 RON | 45.384.055 RON | 45.497.879 RON | 8.118.272 RON | -3.054.401 RON | 7 |
| 2013 | 7.385.069 RON | -2.220.161 RON | 43.136.319 RON | 43.715.454 RON | 6.876.808 RON | -3.486.762 RON | 5 |
| 2012 | 1.659.221 RON | -2.364.110 RON | 40.361.032 RON | 43.382.274 RON | 11.848.728 RON | -1.266.601 RON | 1 |
| 2011 | 168.640 RON | -686.845 RON | 17.291.667 RON | 16.496.520 RON | 2.650.313 RON | 1.097.509 RON | 1 |
| 2010 | 150.154 RON | 13.180 RON | 1.340.622 RON | 1.069.464 RON | 376.511 RON | 105.353 RON | 1 |
| 2009 | 42.057 RON | 33.918 RON | 246.949 RON | 237.025 RON | 102.097 RON | 92.173 RON | 1 |
| 2008 | — | -28.307 RON | 38.582 RON | 85.000 RON | 11.837 RON | 58.255 RON | — |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 38.137.357 RON | 29.115.225 RON | 16.933.918 RON | 30.896.948 RON | 8.906.163 RON | 3.662.251 RON | 5.017.333 RON | 4.040.060 RON | 4.486.086 RON | 31.148.689 RON | 57.367.267 RON | 46.250.336 RON | 7.385.069 RON | 1.659.221 RON | 168.640 RON | 150.154 RON | 42.057 RON | — |
| Venituri totale | 41.339.810 RON | 33.493.156 RON | 19.405.232 RON | 36.240.494 RON | 10.898.044 RON | 5.994.022 RON | 7.424.299 RON | 4.137.238 RON | 7.104.653 RON | 32.765.804 RON | 59.159.001 RON | 47.906.084 RON | 10.407.597 RON | 4.645.639 RON | 662.806 RON | 183.546 RON | 44.755 RON | 23 RON |
| Cheltuieli totale | 39.324.376 RON | 31.818.366 RON | 17.122.729 RON | 24.491.098 RON | 8.352.151 RON | 4.557.892 RON | 6.225.166 RON | 2.990.837 RON | 6.717.282 RON | 33.905.771 RON | 62.175.650 RON | 47.416.253 RON | 12.627.758 RON | 7.009.749 RON | 1.349.651 RON | 155.322 RON | 9.370 RON | 28.330 RON |
| Profit brut | 2.015.434 RON | 1.674.790 RON | 2.282.503 RON | 11.749.396 RON | 2.545.893 RON | 1.436.130 RON | 1.199.133 RON | 1.146.401 RON | 387.371 RON | 0 RON | 0 RON | 489.831 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 28.224 RON | 35.385 RON | — |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1.139.967 RON | 3.016.649 RON | 0 RON | 2.220.161 RON | 2.364.110 RON | 686.845 RON | — | — | 28.307 RON |
| Profit net | 1.722.108 RON | 1.440.551 RON | 1.982.362 RON | 10.056.488 RON | 2.545.893 RON | 1.383.548 RON | 1.199.133 RON | 1.146.401 RON | 387.371 RON | 0 RON | 0 RON | 432.361 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 13.180 RON | 33.918 RON | — |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1.139.967 RON | 3.016.649 RON | 0 RON | 2.220.161 RON | 2.364.110 RON | 686.845 RON | — | — | 28.307 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 20.537.714 RON | 23.554.709 RON | 26.248.720 RON | 29.229.452 RON | 31.941.844 RON | 32.637.282 RON | 34.070.761 RON | 36.289.007 RON | 37.221.138 RON | 42.607.702 RON | 45.301.607 RON | 45.497.879 RON | 43.715.454 RON | 43.382.274 RON | 16.496.520 RON | 1.069.464 RON | 237.025 RON | 85.000 RON |
| Active circulante | 4.963.577 RON | 8.441.354 RON | 4.030.129 RON | 7.476.959 RON | 4.373.395 RON | 802.945 RON | 2.291.473 RON | 1.659.871 RON | 4.428.997 RON | 4.847.723 RON | 11.273.093 RON | 8.118.272 RON | 6.876.808 RON | 11.848.728 RON | 2.650.313 RON | 376.511 RON | 102.097 RON | 11.837 RON |
| Stocuri | 2.448 RON | 756 RON | 1.002 RON | 1.450 RON | 242 RON | — | — | — | — | 1.691 RON | 2.546.291 RON | 2.516.841 RON | 1.257.509 RON | — | 0 RON | — | — | — |
| Creante | 3.429.676 RON | 5.131.769 RON | 1.470.784 RON | 2.417.794 RON | 1.276.019 RON | 505.107 RON | 706.768 RON | 1.299.109 RON | 2.490.074 RON | 2.444.098 RON | 6.803.777 RON | 2.007.591 RON | 1.237.448 RON | 7.266.875 RON | 1.286.266 RON | 273.192 RON | 48.154 RON | 5.028 RON |
| Casa si conturi la banci | 981.453 RON | 1.068.109 RON | 967.623 RON | 5.057.715 RON | 3.097.134 RON | 297.838 RON | 1.584.705 RON | 360.762 RON | 1.938.923 RON | 1.121.213 RON | 1.801.516 RON | 1.728.110 RON | 4.381.851 RON | 4.581.853 RON | 1.364.047 RON | 103.319 RON | 53.943 RON | 6.809 RON |
| Cheltuieli in avans | 251.588 RON | 276.536 RON | 251.621 RON | 215.115 RON | 277.574 RON | 143.898 RON | 128.394 RON | 117.423 RON | 80.134 RON | 134.763 RON | 158.505 RON | 161.575 RON | 34.503 RON | 331.243 RON | 3.234 RON | — | — | — |
| Datorii totale | 8.516.825 RON | 12.824.314 RON | 10.037.479 RON | 12.782.341 RON | 16.868.049 RON | 16.108.556 RON | 20.102.244 RON | 35.560.807 RON | 40.066.662 RON | 42.031.048 RON | 50.521.152 RON | 45.384.055 RON | 43.136.319 RON | 40.361.032 RON | 17.291.667 RON | 1.340.622 RON | 246.949 RON | 38.582 RON |
| Provizioane | 0 RON | — | — | — | — | — | 0 RON | 19.880 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Venituri in avans | 4.520.588 RON | 5.216.062 RON | 5.911.537 RON | 6.607.013 RON | 7.302.488 RON | 7.598.850 RON | 7.895.213 RON | 8.191.576 RON | 8.487.939 RON | 12.770.158 RON | 12.283.103 RON | 11.448.072 RON | 10.977.208 RON | 16.467.814 RON | 760.891 RON | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 12.715.466 RON | 14.232.223 RON | 14.581.454 RON | 17.532.172 RON | 12.422.276 RON | 9.876.719 RON | 8.493.171 RON | -5.705.962 RON | -6.824.332 RON | -7.211.018 RON | -6.071.050 RON | -3.054.401 RON | -3.486.762 RON | -1.266.601 RON | 1.097.509 RON | 105.353 RON | 92.173 RON | 58.255 RON |
| Capital subscris varsat | 9.822.100 RON | 9.822.100 RON | 9.822.100 RON | 9.822.100 RON | 14.769.000 RON | 14.769.000 RON | 14.769.000 RON | 1.769.000 RON | 1.769.000 RON | 1.769.000 RON | 1.769.000 RON | 1.769.000 RON | 1.769.000 RON | 1.769.000 RON | 1.769.000 RON | 90.000 RON | 90.000 RON | 90.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 3 | 5 | 4 | 4 | 3 | 2 | 2 | 1 | 1 | 7 | 10 | 7 | 5 | 1 | 1 | 1 | 1 | — |
35 de contracte atribuite, in valoare de 22.284.950 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 3.627 lei.
Achizitii directe
11 contracte
3.616 lei
Licitatii publice
21 de contracte
22.181.026 lei
Achizitii offline
3 contracte
100.308 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.564 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.544 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.022 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 07:02).