AQUAREFINISH EST SRL
- J17/1517/2007GALATIdin 11.09.2007
- J2013005679401BUCURESTIdin 29.04.2013in vigoare
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.886.292 RON | -4.210 RON | 600.243 RON | 355.934 RON | 1.350.432 RON | 1.127.033 RON | 6 |
| 2024 | 2.372.786 RON | 8.188 RON | 495.687 RON | 439.217 RON | 1.225.213 RON |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|
| 1.168.743 RON |
| 6 |
| 2023 | 2.886.798 RON | 333.430 RON | 593.885 RON | 581.410 RON | 1.216.010 RON | 1.203.535 RON | 6 |
| 2022 | 2.782.534 RON | 246.878 RON | 734.735 RON | 395.733 RON | 1.351.584 RON | 1.012.582 RON | 6 |
| 2021 | 2.609.631 RON | 236.367 RON | 342.485 RON | 25.282 RON | 1.134.484 RON | 817.281 RON | 6 |
| 2020 | 2.093.893 RON | 112.316 RON | 321.673 RON | 38.373 RON | 977.961 RON | 699.860 RON | 6 |
| 2019 | 1.773.606 RON | 89.998 RON | 294.438 RON | 78.498 RON | 796.814 RON | 587.544 RON | 5 |
| 2018 | 1.204.814 RON | 46.708 RON | 351.829 RON | 115.888 RON | 732.569 RON | 497.546 RON | 4 |
| 2017 | 1.095.526 RON | 122.465 RON | 306.150 RON | 76.417 RON | 676.415 RON | 450.837 RON | 2 |
| 2016 | 1.275.215 RON | 87.116 RON | 332.027 RON | 43.732 RON | 616.440 RON | 328.372 RON | 2 |
| 2015 | 907.009 RON | 13.698 RON | 25.152 RON | 71.202 RON | 595.203 RON | 641.253 RON | 1 |
| 2014 | 842.778 RON | 46.683 RON | 80.300 RON | 40.966 RON | 797.293 RON | 757.959 RON | 1 |
| 2013 | 787.173 RON | 64.894 RON | 66.228 RON | 50.911 RON | 835.773 RON | 820.456 RON | 1 |
| 2012 | 1.088.816 RON | 122.973 RON | 118.260 RON | 24.743 RON | 848.944 RON | 755.562 RON | 1 |
| 2011 | 1.219.958 RON | 194.189 RON | 207.041 RON | 21.905 RON | 817.590 RON | 632.589 RON | 1 |
| 2010 | 1.206.741 RON | 232.075 RON | 27.038 RON | 17.521 RON | 563.847 RON | 554.400 RON | 1 |
| 2009 | 1.229.022 RON | 215.032 RON | 61.073 RON | 15.000 RON | 368.398 RON | 322.325 RON | 1 |
| 2008 | 727.062 RON | 104.292 RON | 140.733 RON | 5.250 RON | 242.776 RON | 107.293 RON | 1 |
| 2016 |
|---|
| 2015 |
|---|
| 2014 |
|---|
| 2013 |
|---|
| 2012 |
|---|
| 2011 |
|---|
| 2010 |
|---|
| 2009 |
|---|
| 2008 |
|---|
| Cifra de afaceri | 2.886.292 RON | 2.372.786 RON | 2.886.798 RON | 2.782.534 RON | 2.609.631 RON | 2.093.893 RON | 1.773.606 RON | 1.204.814 RON | 1.095.526 RON | 1.275.215 RON | 907.009 RON | 842.778 RON | 787.173 RON | 1.088.816 RON | 1.219.958 RON | 1.206.741 RON | 1.229.022 RON | 727.062 RON |
| Venituri totale | 2.891.656 RON | 2.374.329 RON | 2.914.733 RON | 2.804.573 RON | 2.620.084 RON | 2.099.296 RON | 1.804.446 RON | 1.206.436 RON | 1.191.523 RON | 1.295.123 RON | 917.342 RON | 844.225 RON | 808.569 RON | 1.088.816 RON | ||||
| Cheltuieli totale | 2.879.732 RON | 2.364.370 RON | 2.545.909 RON | 2.537.681 RON | 2.362.673 RON | 1.969.177 RON | 1.696.463 RON | 1.147.634 RON | 1.056.363 RON | 1.184.947 RON | 900.815 RON | 788.650 RON | 730.296 RON | 942.419 RON | ||||
| Profit brut | 11.924 RON | 9.959 RON | 368.824 RON | 266.892 RON | 257.411 RON | 130.119 RON | 107.983 RON | 58.802 RON | 135.160 RON | 110.176 RON | 16.527 RON | 55.575 RON | 78.273 RON | 146.397 RON | ||||
| Profit net | 0 RON | 8.188 RON | 333.430 RON | 246.878 RON | 236.367 RON | 112.316 RON | 89.998 RON | 46.708 RON | 122.465 RON | 87.116 RON | 13.698 RON | 46.683 RON | 64.894 RON | 122.973 RON | ||||
| Pierdere neta | 4.210 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | ||||
| Active fixe (imobilizate) | 355.934 RON | 439.217 RON | 581.410 RON | 395.733 RON | 25.282 RON | 38.373 RON | 78.498 RON | 115.888 RON | 76.417 RON | 43.732 RON | 71.202 RON | 40.966 RON | 50.911 RON | 24.743 RON | ||||
| Active circulante | 1.350.432 RON | 1.225.213 RON | 1.216.010 RON | 1.351.584 RON | 1.134.484 RON | 977.961 RON | 796.814 RON | 732.569 RON | 676.415 RON | 616.440 RON | 595.203 RON | 797.293 RON | 835.773 RON | 848.944 RON | ||||
| Stocuri | 727.913 RON | 700.546 RON | 740.746 RON | 795.345 RON | 645.699 RON | 508.985 RON | 382.270 RON | 305.804 RON | 254.478 RON | 182.397 RON | 127.115 RON | 93.308 RON | 29.669 RON | 18.681 RON | ||||
| Creante | 619.792 RON | 520.362 RON | 460.925 RON | 535.994 RON | 484.886 RON | 438.628 RON | 381.215 RON | 422.857 RON | 372.759 RON | 372.329 RON | 420.756 RON | 595.162 RON | 557.250 RON | 783.538 RON | ||||
| Casa si conturi la banci | 2.727 RON | 4.305 RON | 14.339 RON | 20.245 RON | 3.899 RON | 30.348 RON | 33.329 RON | 3.908 RON | 49.178 RON | 61.714 RON | 47.332 RON | 108.823 RON | 248.854 RON | 46.725 RON | ||||
| Cheltuieli in avans | 20.910 RON | — | — | — | — | 5.199 RON | 6.670 RON | 918 RON | 4.155 RON | 227 RON | — | — | — | 135 RON | ||||
| Datorii totale | 600.243 RON | 495.687 RON | 593.885 RON | 734.735 RON | 342.485 RON | 321.673 RON | 294.438 RON | 351.829 RON | 306.150 RON | 332.027 RON | 25.152 RON | 80.300 RON | 66.228 RON | 118.260 RON | ||||
| Capitaluri proprii | 1.127.033 RON | 1.168.743 RON | 1.203.535 RON | 1.012.582 RON | 817.281 RON | 699.860 RON | 587.544 RON | 497.546 RON | 450.837 RON | 328.372 RON | 641.253 RON | 757.959 RON | 820.456 RON | 755.562 RON | ||||
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | ||||
| Nr. mediu salariati | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 5 | 4 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
ONRC · 08.07.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
| 1.236.767 RON |
| 1.206.741 RON |
| 1.233.541 RON |
| 727.062 RON |
| 1.005.590 RON |
| 930.461 RON |
| 977.550 RON |
| 602.902 RON |
| 231.177 RON |
| 276.280 RON |
| 255.991 RON |
| 124.160 RON |
| 194.189 RON |
| 232.075 RON |
| 215.032 RON |
| 104.292 RON |
| 0 RON |
| — |
| — |
| — |
| 21.905 RON |
| 17.521 RON |
| 15.000 RON |
| 5.250 RON |
| 817.590 RON |
| 563.847 RON |
| 368.398 RON |
| 242.776 RON |
| 19.608 RON |
| 9.793 RON |
| 7.004 RON |
| 12.328 RON |
| 671.214 RON |
| 519.927 RON |
| 351.179 RON |
| 158.433 RON |
| 126.768 RON |
| 34.127 RON |
| 10.215 RON |
| 72.015 RON |
| 135 RON |
| 70 RON |
| — |
| — |
| 207.041 RON |
| 27.038 RON |
| 61.073 RON |
| 140.733 RON |
| 632.589 RON |
| 554.400 RON |
| 322.325 RON |
| 107.293 RON |
| 200 RON |
| 200 RON |
| 200 RON |
| 200 RON |
| 1 |
| 1 |
| 1 |
| Nume | Cotă Capital |
|---|
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
pentru verificări procedură prealabilă conform Codului de Procedură Civilă
Admite apelul formulat de apelanta AQUAREFINISH EST S.R.L., în contradictoriu cu intimata DACCA GROUP TRADE S.R.L., împotriva sentinţei civile nr. 8727/CC/2024 pronunţate la 06.06.2024 în dosarul nr. 22472/211/2023 de către Judecătoria Cluj-Napoca, pe care o schimbă în parte în sensul că: - admite în parte cererea de valoare redusă formulată de reclamanta AQUAREFINISH EST S.R.L., în contradictoriu cu pârâta DACCA GROUP TRADE S.R.L.; - obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 6018,37 lei, cu titlu de contravaloare facturi; - respinge, ca neîntemeiată, cererea reclamantei de obligare a pârâtei la plata penalităţilor de întârziere; - obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 1150 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată în prima instanţă. Definitivă.Pronunţată azi, 10.03.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.
Respinge cererea de valoare redusă formulată de reclamanta A E S.R.L., în contradictoriu cu pârâta D G T S.R.L., ca neîntemeiată. Respinge capătul de cerere privind obligarea pârâtei la plata cheltuielilor de judecată, ca neîntemeiat. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare. Cererea se depune la Judecătoria Cluj-Napoca. Pronunţată astăzi, 06.06.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 06.06.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 21.05.2024.
Amână pronunţarea în cauză la data de 21.05.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 07.05.2024.
Amână pronunţarea în cauză la data de 07.05.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 19.04.2024.
Amână pronunţarea în cauză la data de 19.04.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 03.04.2024.
2 contracte atribuite, in valoare de 1.286 lei
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
2 contracte
1.286 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 222.691 de documente constatatoare — adica sub 5,7% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 66.676 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,9%. Pentru celelalte 83,1% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.032 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 157 de zile de la data documentului, iar 28,4% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 16:06).
Nu am gasit contracte publice pentru aceasta firma in SEAP/SICAP.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.