VOITH HYDRO SRL
- VOITH SIEMENS HYDRO POWER GENERATION S.R.L.documentat pana in 2009
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
comuna Malaia, sat Ciunget, incinta Platformei Ciunget şi Staţiei Electrice 220 kV/110 kV, corp C17, etaj 1
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri. Registrul scrie aceasta adresa in 2 feluri, deci firmele stau pe tot atatea chei:
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri. Registrul scrie aceasta adresa in 4 feluri, deci firmele stau pe tot atatea chei:
Afisate primele 50. Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| firmă | 100% |
| persoanăadministrator | — |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Respinge ca rămasă fără obiect cererea de chemare în judecată. Respinge cererea terţului poprit de acordare a cheltuielilor de judecată. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare, apel care se va depune la Judecătoria Sector 4 Bucureşti. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei azi, 19.12.2025.
Amână pronunţarea la data de 19.12.2025, pentru când pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Atacabilă odată cu fondul. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei azi, 11.12.2025.
Amână pronunţarea la data de 11.12.2025, pentru când pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Atacabilă odată cu fondul. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei azi, 26.11.2025.
Având în vedere Hotărârea nr. 3/27.08.2025 a Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Judecătoria Sectorului 4 Bucureşti, prin care s-a dispus suspendarea activităţii de judecată, nu se vor lua măsuri în prezenta cauză la acest termen, urmând ca părţile să fie înştiinţate prin citaţie cu privire la noul termen de judecată.
Pentru îndeplinirea unor obligaţii, amână judecarea cauzei la data de 03.09.2025.
Respinge ca neîntemeiată cererea. Cu apel în termen de 5 zile de la comunicare, care se va depune la Judecătoria Sectorului 4 Bucureşti. Pronunţată azi, 29.10.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei.
Având în vedere Hotărârea nr. 3/27.08.2025 a Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Judecătoria Sectorului 4 Bucureşti, prin care s-a dispus suspendarea activităţii de judecată, nu se vor lua măsuri în prezenta cauză la acest termen, urmând ca părţile să fie înştiinţate prin citaţie cu privire la noul termen de judecată.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 9.201.519 RON | -703.974 RON | 1.419.292 RON | 4.491.508 RON | 3.382.546 RON | 6.526.125 RON | 12 |
| 2024 | 3.700.657 RON | -469.893 RON | 3.010.110 RON | 4.151.308 RON | 6.054.304 RON | 7.230.099 RON | — |
| 2023 | 4.458.361 RON | -1.002.740 RON | 1.330.879 RON | 4.174.358 RON | 4.842.930 RON | 7.699.992 RON | 7 |
| 2022 | 6.118.492 RON | 576.656 RON | 237.942 RON | 4.064.720 RON | 4.838.098 RON | 8.702.732 RON | 12 |
| 2021 | 4.719.014 RON | 26.863 RON | 390.262 RON | 3.917.073 RON | 4.556.779 RON | 8.126.076 RON | 14 |
| 2020 | 4.733.549 RON | -708.637 RON | 438.485 RON | 5.279.361 RON | 3.216.095 RON | 8.099.213 RON | 14 |
| 2019 | 8.732.443 RON | 198.644 RON | 1.046.581 RON | 1.467.670 RON | 6.422.150 RON | 6.874.108 RON | — |
| 2018 | 4.342.431 RON | -723.347 RON | 859.989 RON | 1.716.554 RON | 5.799.435 RON | 6.675.464 RON | 15 |
| 2017 | 3.677.743 RON | -1.226.451 RON | 403.900 RON | 1.730.647 RON | 6.058.472 RON | 7.398.811 RON | 13 |
| 2016 | 13.000.489 RON | 427.847 RON | 983.962 RON | 1.836.951 RON | 7.754.512 RON | 8.625.262 RON | 13 |
| 2015 | 6.580.411 RON | 52.330 RON | 1.033.403 RON | 1.948.429 RON | 7.263.930 RON | 8.197.415 RON | 13 |
| 2014 | 8.302.672 RON | -614.245 RON | 1.676.615 RON | 1.924.569 RON | 7.865.891 RON | 8.145.085 RON | 13 |
| 2013 | 14.716.864 RON | 340.201 RON | 2.672.867 RON | 2.079.790 RON | 9.315.906 RON | 8.759.330 RON | 17 |
| 2012 | 3.046.381 RON | 1.223.501 RON | 23.213.214 RON | 893.235 RON | 30.819.033 RON | 8.514.621 RON | 12 |
| 2011 | 5.458.092 RON | -420.402 RON | 21.478.431 RON | 853.628 RON | 27.895.785 RON | 7.291.120 RON | 12 |
| 2010 | 33.165.524 RON | 602.959 RON | 43.308.437 RON | 2.405.730 RON | 48.529.951 RON | 7.657.394 RON | 14 |
| 2009 | 38.737.948 RON | 7.213.279 RON | 39.342.287 RON | 2.509.515 RON | 43.528.961 RON | 7.056.970 RON | 12 |
| 2008 | — | -126.737 RON | 7.964.910 RON | 1.270.597 RON | 6.560.457 RON | -126.057 RON | 3 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 9.201.519 RON | 3.700.657 RON | 4.458.361 RON | 6.118.492 RON | 4.719.014 RON | 4.733.549 RON | 8.732.443 RON | 4.342.431 RON | 3.677.743 RON | 13.000.489 RON | 6.580.411 RON | 8.302.672 RON | 14.716.864 RON | 3.046.381 RON | 5.458.092 RON | 33.165.524 RON | 38.737.948 RON | — |
| Venituri totale | 8.748.241 RON | 5.198.657 RON | 4.822.605 RON | 6.293.320 RON | 6.232.412 RON | 5.071.934 RON | 9.054.661 RON | 4.430.798 RON | 3.921.763 RON | 13.054.784 RON | 6.935.386 RON | 8.726.063 RON | 16.118.879 RON | 9.686.158 RON | 10.427.239 RON | 37.273.138 RON | 37.320.949 RON | 2.283.791 RON |
| Cheltuieli totale | 9.452.215 RON | 5.668.550 RON | 5.825.345 RON | 5.716.664 RON | 6.205.549 RON | 5.780.571 RON | 8.826.739 RON | 5.110.462 RON | 5.148.214 RON | 12.626.937 RON | 6.883.056 RON | 9.340.308 RON | 15.778.678 RON | 8.462.657 RON | 10.847.641 RON | 35.351.294 RON | 28.740.415 RON | 2.410.528 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 576.656 RON | 26.863 RON | 0 RON | 227.922 RON | 0 RON | 0 RON | 427.847 RON | 52.330 RON | 0 RON | 340.201 RON | 1.223.501 RON | 0 RON | 1.921.844 RON | 8.580.534 RON | — |
| Pierdere bruta | 703.974 RON | 469.893 RON | 1.002.740 RON | 0 RON | 0 RON | 708.637 RON | 0 RON | 679.664 RON | 1.226.451 RON | 0 RON | 0 RON | 614.245 RON | 0 RON | 0 RON | 420.402 RON | — | — | 126.737 RON |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 576.656 RON | 26.863 RON | 0 RON | 198.644 RON | 0 RON | 0 RON | 427.847 RON | 52.330 RON | 0 RON | 340.201 RON | 1.223.501 RON | 0 RON | 602.959 RON | 7.213.279 RON | — |
| Pierdere neta | 703.974 RON | 469.893 RON | 1.002.740 RON | 0 RON | 0 RON | 708.637 RON | 0 RON | 723.347 RON | 1.226.451 RON | 0 RON | 0 RON | 614.245 RON | 0 RON | 0 RON | 420.402 RON | — | — | 126.737 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 4.491.508 RON | 4.151.308 RON | 4.174.358 RON | 4.064.720 RON | 3.917.073 RON | 5.279.361 RON | 1.467.670 RON | 1.716.554 RON | 1.730.647 RON | 1.836.951 RON | 1.948.429 RON | 1.924.569 RON | 2.079.790 RON | 893.235 RON | 853.628 RON | 2.405.730 RON | 2.509.515 RON | 1.270.597 RON |
| Active circulante | 3.382.546 RON | 6.054.304 RON | 4.842.930 RON | 4.838.098 RON | 4.556.779 RON | 3.216.095 RON | 6.422.150 RON | 5.799.435 RON | 6.058.472 RON | 7.754.512 RON | 7.263.930 RON | 7.865.891 RON | 9.315.906 RON | 30.819.033 RON | 27.895.785 RON | 48.529.951 RON | 43.528.961 RON | 6.560.457 RON |
| Stocuri | 936.995 RON | 1.554.317 RON | 294.590 RON | 1.213 RON | — | — | 17.217 RON | 686.850 RON | 14.237 RON | 830 RON | 134.037 RON | 444.228 RON | 374.064 RON | 11.117 RON | 11.416 RON | 160.186 RON | 80.264 RON | 2.841.032 RON |
| Creante | 1.012.608 RON | 4.317.559 RON | 4.190.444 RON | 4.632.250 RON | 3.994.407 RON | 3.121.183 RON | 6.033.611 RON | 4.761.198 RON | 5.903.770 RON | 6.415.890 RON | 6.542.093 RON | 6.499.373 RON | 4.871.231 RON | 26.355.647 RON | 24.767.454 RON | 47.212.721 RON | 43.039.759 RON | 95.633 RON |
| Casa si conturi la banci | 1.432.943 RON | 182.428 RON | 357.896 RON | 204.635 RON | 562.372 RON | 94.912 RON | 371.322 RON | 351.387 RON | 140.465 RON | 1.337.792 RON | 587.800 RON | 922.290 RON | 4.070.611 RON | 4.452.269 RON | 3.116.915 RON | 1.157.044 RON | 408.938 RON | 3.623.792 RON |
| Cheltuieli in avans | 71.363 RON | 34.597 RON | 13.583 RON | 37.856 RON | 42.486 RON | 42.242 RON | 30.869 RON | 19.464 RON | 13.592 RON | 17.761 RON | 18.459 RON | 31.240 RON | 36.501 RON | 15.567 RON | 20.138 RON | 30.150 RON | 360.781 RON | 7.799 RON |
| Datorii totale | 1.419.292 RON | 3.010.110 RON | 1.330.879 RON | 237.942 RON | 390.262 RON | 438.485 RON | 1.046.581 RON | 859.989 RON | 403.900 RON | 983.962 RON | 1.033.403 RON | 1.676.615 RON | 2.672.867 RON | 23.213.214 RON | 21.478.431 RON | 43.308.437 RON | 39.342.287 RON | 7.964.910 RON |
| Capitaluri proprii | 6.526.125 RON | 7.230.099 RON | 7.699.992 RON | 8.702.732 RON | 8.126.076 RON | 8.099.213 RON | 6.874.108 RON | 6.675.464 RON | 7.398.811 RON | 8.625.262 RON | 8.197.415 RON | 8.145.085 RON | 8.759.330 RON | 8.514.621 RON | 7.291.120 RON | 7.657.394 RON | 7.056.970 RON | -126.057 RON |
| Capital subscris varsat | 194.038 RON | 194.038 RON | 194.038 RON | 194.038 RON | 194.038 RON | 194.038 RON | 680 RON | 680 RON | 680 RON | 680 RON | 680 RON | 680 RON | 680 RON | 680 RON | 680 RON | 680 RON | 680 RON | 680 RON |
| Nr. mediu salariati | 12 | — | 7 | 12 | 14 | 14 | — | 15 | 13 | 13 | 13 | 13 | 17 | 12 | 12 | 14 | 12 | 3 |
14 contracte atribuite, in valoare de 4.678.651 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 195.115 lei.
Achizitii directe
2 contracte
195.113 lei
Licitatii publice
6 contracte
4.127.385 lei
Achizitii offline
6 contracte
356.153 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 18:29).
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
VOITH HYDRO GmbH & Co. KGCUI ATU45323500 | 3 | terț și subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
ELECTRO - SERVICE R.B. SRLCUI 6713224 | 1 | subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
VOITH HYDRO GmbH & Co. KGCUI ATU45323500 | 3 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
Kosssler GmbH&Co Kg AustriaCUI -ATU67277136 | 1 | terț și subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
BIT INVEST SRLCUI 15283070 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
HIDROCONSTRUCTIA SAanterior: Ardeal, Complex comercial, colonie şi platformă tehnologică, sat Capra Foii, comuna Voineasa, judeţul Vâlcea, Hidroconstrucția - S.A. București Sucursala RÂUL MARE-JIUCUI 1556820 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
GD MASINI DE RIDICAT SRLCUI 17834639 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
| 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ | |
| 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.