ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Vecinii nu se pot numara: adresa publicata nu ajunge nici pana la strada, deci cheia ar aduna toata localitatea.
Vecinii nu se pot numara: adresa publicata nu ajunge pana la numar, deci cheia ar aduna toata strada.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministratorprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Dosare in care o parte poarta o denumire pe care o au mai multe firme, iar aceasta e unul dintre candidati. Nu sunt confirmate ca dosare ale firmei.
Admite cererea de chemare în judecată formulată de reclamanta ZINKO INSTAL S.R.L., în contradictoriu cu pârâta MAGENTIS SRL. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 24.766,46 lei reprezentând contravaloarea facturii nr. Z.I. 4341 din data de 06.06.2025. Obligă pârâta să plătească reclamantei dobânzile legale penalizatoare, începând cu data scadenţei facturii nr. Z.I. 4341 din data de 06.06.2025 şi până la achitarea integrală a debitului principal. Obligă pârâta la plata actualizată către reclamantă a debitului principal, prin aplicarea ratei inflaţiei, până la data achitării efective. Obligă pârâta să plătească reclamantei cheltuieli de judecată ocazionate de soluţionarea prezentei cauze. Executorie. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Buzău. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei azi, 09.07.2026.
Anulează cererea având ca obiect „cerere de valoare redusă” formulată de reclamanta LORUS DRILLING SRL, în contradictoriu cu pârâtul MAGENTIS SRL. Cu drept de cerere de reexaminare pentru reclamantă în termen de 15 zile de la comunicare ce se va depune la Judecătoria Buzău. Pronunţată azi, 18.03.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.
Aprobă raportul final întocmit de lichidatorul judiciar CASA DE INSOLVENŢĂ VALAHIA IPURL. În baza art. 132 alin. 2 din Legea nr. 85/2006 dispune închiderea procedurii falimentului privind pe debitoarea ON MAR CONS TOTAL S.R.L. . Dispune radierea debitoarei din registrul comerţului. În temeiul art. 137 din Legea nr. 85/ 2006, Descarcă lichidatorul judiciar CASA DE INSOLVEN?Ă VALAHIA IPURL de orice îndatoriri sau responsabilităţi cu privire la procedură, debitor şi averea lui, creditori, titulari de drepturi de preferinţă, acţionari sau asociaţi. În temeiul art. 135 din Legea nr. 85/ 2006, Dispune notificarea prezentei sentinţe D.G.R.F.P. Galaţi şi Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Buzău, pentru efectuarea menţiunii. Cu recurs în termen de 7 zile de la comunicarea prin BPI. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 27.10.2025.
În vederea continuării procedurii, amână judecarea cauzei la data de 27.10.2025.
continuarea procedurii insolvenţei
În vederea continuării procedurii.
Pentru continuarea procedurii, solutionarea în mod definitiv a dosarului 3762/114/2012/a1
Scoate cauza de pe rol şi dispune înaintarea acesteia către completul legal învestit.
Amână judecarea cauzei la data de 26.03.2024.
Admite declaraţia de abţinere formulată de domnul judecător Năstăsoiu Nelu în dosarul nr. 3762/114/2012 aflat pe rolul Tribunalului Buzău – Secţia a II-a Civilă de Contencios Administrativ şi Fiscal. Cauza va fi repartizata aleatoriu, cu blocarea S7. Menţine actele îndeplinite in cauza de judecătorul care a formulat declaraţia de abţinere. Fără cale de atac. Dată în camera de consiliu şi pronunţată în şedinţă publică azi, 6.10.2023.
Acordă termen la 05.03.2024 ora 10.00 în vederea solutionării cererii de abtinere formulată în sedintă publică.
Acordă termen la 03.10.2023 pentru solu?ionarea dosarului asociat.
Acordă termen la 16.05.2023 pentru continuarea procedurii.
continuarea procedurii insolvenţei
Acordă termen la 18.10.2022 pentru continuarea procedurii. şi încasarea creanţelor.
Acordă termen la 14.06.2022 în vederea continuării procedurii.
pentru solu?ionarea definitivă a cauzei nr 1628/114/2015 şi continuarea procedurii acordă cauzei termen
Acordă termen la 01.02.2022 pentru continuarea procedurii şi solu?ionarea definitivă a dosarului 1628/114/2015.
Acordă termen la 16.11.2021 pentru continuarea procedurii.
Termen pentru continuarea procedurii.
în vederea încasării creanţelor de la debitorii falitei
Termen pentru încasarea creanţelor şi solu?ionarea dosarului nr. 1628/114/2015.
Ia act de raportul de activitate întocmit de lichidatorul judiciar şi acordă cauzei termen pentru continuarea procedurii
pentru recuperarea creanţelor de la debitorii falitei acordă cauzei termen
pentru recuperarea creanţelor de la debitorii falitei
În conformitate cu dispoziţiile art. V din Hotărârea nr. 8/18.03.2020 a Curţii de Apel Ploieşti, art. 8 din Hotărârea Secţiei pentru judecători a CSM nr.257/17.03.2020 şi art. 42 alin. 6 din Decretul nr. 195/2020 al Preşedintelui României, dispune suspendarea de drept a judecăţii
Având în vedere Decretul Pre?edintelui României privind instituirea stării de urgenta,Hotărârile CSM nr. 191/11.03.2020 si nr. 192/12.03.2020 precum şi Ordinul de serviciu nr. 6/13.03.2020 al Presedintelui Tribunalului Buzău, amână cauza.
Având în vedere Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor nr. 4/29.01.2020 acordă cauzei termen
pentru soluţionarea litigiilor şi recuperarea creanţelor
pentru recuperarea creanţelor de la debitorii falitei
pentru recuperarea creanţelor de la debitorii falitei
pentru recuperarea creanţelor de la debitorii falitei
pentru soluţionarea cauzei aflate pe rolul Tribunalului Buzău
pentru recuperarea creanţelor de la debitorii falitei
pentru recuperarea creanţelor de la debitorii falitei
pentru recuperarea creanţelor de la debitorul falitei
pentru recuperarea creanţelor de la debitorii falitei
pentru recuperarea creanţelor de la debitorii falitei
pentru încasarea clienţilor
pentru recuperarea creanţelor de la debitorii falitei
pentru recuperarea creanţelor de la debitorii falitei
pentru recuperarea creanţelor de la debitorii falitei
pentru recuperarea creanţelor de la debitorii falitei
pentru recuperarea creanţelor
pentru recuperarea creanţelor de la debitorii falitei
pentru recuperarea creanţelor de la debitorii falitei
pentru distribuirea sumelor obţinute din vânzarea bunurilor aparţinând debitoarei
pentru valorificarea singurului bun aparţinând debitoarei şi recuperarea creanţelor de la debitorii falitei
pentru continuarea procedurii de vânzarea bunurilor din averea debitorului şi recuperarea creanţelor de la debitorii falitei
pentru continuarea vânzării bunurilor din averea debitoarei.
Termen la 10.12.2015 pentru continuare vânzare bunuri şi recuperare creanţe de la debitorii falitei.
Termen pentru recuperarea crenţelor de la debitorii falitei.
Termen pentru recuperarea creanţelor de la debitorii falitei.
Termen la 11.06.2015 în vederea continuării vânzării bunurilor din averea debitorului.
Termen pentru vânzare bunuri.
Termen pentru convocarea adunării creditorilor.
Termen pentru vânzare bunuri.
Termen la 20 oct. 2014 pentru desfăşurarea Adunării creditorilor din 19.09.2014.
Termen pentru desfăşurarea licitaţiilor.
Termen pentru vânzarea bunurilor din averea debitoarei.
Termen pentru convocarea adunării creditorilor.
Termen pentru desfpşurarea licitaţiilor organizate.
Termen pentru desfăşurarea adunării creditorilor şi încasarea creanţelor.
Termen pentru convocarea adunării credetorilor.
Termen pentru continuarea vânzării bunurilor din averea debitorului.
Termen pentru desfăşurarea licitaţiilor organizate în vederea vânzării bunurilor.
Termen pentru vânzarea bunurilor.
Termen pentru întocmirea raportului de evaluare a bunurilor.
Termen pentru întocmirea tabelului definitiv conslidat al creanţelor şi desfăşurarea adunării creditorilor.
Pentru vânzare bunuri
Admite cererea. Dispune deschiderea procedurii de faliment. Definitivă. Cu recurs.
Termen pentru depunerea planului de reorganizare.
Admite cererea. Dispune deschiderea procedurii generale de insolvenţă împotriva debitoarei. Definitivă. Cu recurs.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5.671.624 RON | 1.281.984 RON | 987.650 RON | 213.541 RON | 2.056.494 RON | 1.285.764 RON | 11 |
| 2024 | 4.689.644 RON | 428.914 RON | 686.694 RON | 325.784 RON | 785.681 RON | 431.780 RON | 11 |
| 2023 | 4.120.492 RON | 659.245 RON | 1.006.918 RON | 781.539 RON | 1.531.578 RON | 1.310.475 RON | 10 |
| 2022 | 3.957.870 RON | 650.584 RON | 1.277.038 RON | 434.537 RON | 1.491.659 RON | 651.230 RON | 9 |
| 2021 | 1.763.107 RON | 364.366 RON | 419.333 RON | 610.366 RON | 375.741 RON | 568.698 RON | 9 |
| 2020 | 1.386.828 RON | 42.520 RON | 636.986 RON | 565.603 RON | 298.270 RON | 228.619 RON | 8 |
| 2019 | 1.025.676 RON | 149.048 RON | 370.814 RON | 273.758 RON | 282.484 RON | 186.099 RON | 6 |
| 2018 | 585.970 RON | 31.483 RON | 269.017 RON | 184.561 RON | 120.632 RON | 37.051 RON | 6 |
| 2017 | 800.274 RON | 3.137 RON | 162.702 RON | 122.530 RON | 44.820 RON | 5.569 RON | 7 |
| 2016 | 1.340.150 RON | 212.718 RON | 211.015 RON | 55.442 RON | 367.906 RON | 212.958 RON | 7 |
| 2015 | 2.015.620 RON | 138.418 RON | 265.246 RON | 35.737 RON | 353.584 RON | 125.362 RON | 6 |
| 2014 | 506.773 RON | 1.973 RON | 423.144 RON | 6.568 RON | 408.958 RON | -7.275 RON | 4 |
| 2013 | 309.768 RON | 8.636 RON | 158.729 RON | 21.098 RON | 128.026 RON | -9.248 RON | 5 |
| 2012 | 640.347 RON | -86.323 RON | 209.499 RON | 40.088 RON | 170.436 RON | 1.310 RON | 6 |
| 2011 | 450.609 RON | 4.386 RON | 120.947 RON | 84.221 RON | 123.906 RON | 87.633 RON | 4 |
| 2010 | 584.355 RON | -52.670 RON | 173.004 RON | 71.637 RON | 184.217 RON | 83.247 RON | 6 |
| 2009 | 437.388 RON | 3.780 RON | 40.356 RON | 108.858 RON | 72.693 RON | 141.907 RON | 5 |
| 2008 | 835.714 RON | 137.927 RON | 87.700 RON | 76.233 RON | 149.012 RON | 138.127 RON | 3 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5.671.624 RON | 4.689.644 RON | 4.120.492 RON | 3.957.870 RON | 1.763.107 RON | 1.386.828 RON | 1.025.676 RON | 585.970 RON | 800.274 RON | 1.340.150 RON | 2.015.620 RON | 506.773 RON | 309.768 RON | 640.347 RON | 450.609 RON | 584.355 RON | 437.388 RON | 835.714 RON |
| Venituri totale | 5.894.233 RON | 5.243.248 RON | 4.487.583 RON | 4.413.180 RON | 2.185.901 RON | 1.492.542 RON | 1.066.299 RON | 718.205 RON | 798.032 RON | 1.405.488 RON | 1.757.506 RON | 757.722 RON | 360.885 RON | 640.857 RON | 512.480 RON | 567.208 RON | 479.959 RON | 864.668 RON |
| Cheltuieli totale | 4.387.823 RON | 4.707.146 RON | 3.713.607 RON | 3.720.277 RON | 1.804.504 RON | 1.436.564 RON | 906.322 RON | 680.738 RON | 787.643 RON | 1.141.068 RON | 1.587.590 RON | 749.401 RON | 352.249 RON | 726.767 RON | 508.094 RON | 613.428 RON | 468.399 RON | 701.191 RON |
| Profit brut | 1.506.410 RON | 536.102 RON | 773.976 RON | 692.903 RON | 381.397 RON | 55.978 RON | 159.977 RON | 37.467 RON | 10.389 RON | 264.420 RON | 169.916 RON | 8.321 RON | 8.636 RON | 0 RON | 4.386 RON | — | 11.560 RON | 163.477 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 85.910 RON | 0 RON | 46.220 RON | — | — |
| Profit net | 1.281.984 RON | 428.914 RON | 659.245 RON | 650.584 RON | 364.366 RON | 42.520 RON | 149.048 RON | 31.483 RON | 3.137 RON | 212.718 RON | 138.418 RON | 1.973 RON | 8.636 RON | 0 RON | 4.386 RON | — | 3.780 RON | 137.927 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 86.323 RON | 0 RON | 52.670 RON | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 213.541 RON | 325.784 RON | 781.539 RON | 434.537 RON | 610.366 RON | 565.603 RON | 273.758 RON | 184.561 RON | 122.530 RON | 55.442 RON | 35.737 RON | 6.568 RON | 21.098 RON | 40.088 RON | 84.221 RON | 71.637 RON | 108.858 RON | 76.233 RON |
| Active circulante | 2.056.494 RON | 785.681 RON | 1.531.578 RON | 1.491.659 RON | 375.741 RON | 298.270 RON | 282.484 RON | 120.632 RON | 44.820 RON | 367.906 RON | 353.584 RON | 408.958 RON | 128.026 RON | 170.436 RON | 123.906 RON | 184.217 RON | 72.693 RON | 149.012 RON |
| Stocuri | 320.175 RON | 112.062 RON | 81.179 RON | 7.325 RON | 8.133 RON | 87.893 RON | 154.117 RON | 74.320 RON | 2.450 RON | 67.459 RON | 3.405 RON | 290.188 RON | 41.346 RON | 54.915 RON | 34.917 RON | 2.784 RON | 19.067 RON | 2.301 RON |
| Creante | 1.614.851 RON | 495.971 RON | 1.439.050 RON | 1.482.140 RON | 168.964 RON | 112.504 RON | 95.495 RON | 36.665 RON | 40.637 RON | 184.844 RON | 211.150 RON | 110.220 RON | 83.542 RON | 84.635 RON | 84.512 RON | 177.790 RON | 35.654 RON | 58.141 RON |
| Casa si conturi la banci | 121.468 RON | 177.648 RON | 11.349 RON | 2.194 RON | 198.644 RON | 97.873 RON | 32.872 RON | 9.647 RON | 1.733 RON | 115.603 RON | 139.029 RON | 8.550 RON | 3.138 RON | 30.886 RON | 4.477 RON | 3.643 RON | 17.972 RON | 88.570 RON |
| Cheltuieli in avans | 3.379 RON | 7.009 RON | 4.276 RON | 2.072 RON | 1.924 RON | 1.732 RON | 671 RON | 875 RON | 921 RON | 625 RON | 1.287 RON | 343 RON | 357 RON | 285 RON | 453 RON | 397 RON | 712 RON | 582 RON |
| Datorii totale | 987.650 RON | 686.694 RON | 1.006.918 RON | 1.277.038 RON | 419.333 RON | 636.986 RON | 370.814 RON | 269.017 RON | 162.702 RON | 211.015 RON | 265.246 RON | 423.144 RON | 158.729 RON | 209.499 RON | 120.947 RON | 173.004 RON | 40.356 RON | 87.700 RON |
| Capitaluri proprii | 1.285.764 RON | 431.780 RON | 1.310.475 RON | 651.230 RON | 568.698 RON | 228.619 RON | 186.099 RON | 37.051 RON | 5.569 RON | 212.958 RON | 125.362 RON | -7.275 RON | -9.248 RON | 1.310 RON | 87.633 RON | 83.247 RON | 141.907 RON | 138.127 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 11 | 11 | 10 | 9 | 9 | 8 | 6 | 6 | 7 | 7 | 6 | 4 | 5 | 6 | 4 | 6 | 5 | 3 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
19 contracte atribuite, in valoare de 1.450.284 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 926.078 lei.
Achizitii directe
13 contracte
926.065 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
6 contracte
524.219 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 08:27).