ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 02.09.2026
Popeşti-Leordeni
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 20% |
| persoană | 80% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite cererea de îndreptare a erorii materiale. Dispune îndreptarea erorii materiale strecurate în considerente şi dispozitivul încheierii civile pronunţate la data de 18.01.2024 în dosarul nr. 967/300/2024 de Judecătoria Sectorului 2 Bucureşti, în sensul că se va menţiona în calitate de debitor şi avalistul Dica Călin Petre. Prezenta încheiere face parte integrantă din încheierea civilă data de 18.01.2024 în dosarul nr. 967/300/2024 de Judecătoria Sectorului 2 Bucureşti. Fără cale de atac. Pronunţată, în şedinţa publică, azi, 09.02.2024.
Admite cererea de îndreptare eroare materială formulată de petentul SCPEJ COŞOREANU ŞI ASOCIAŢII. Dispune îndreptarea erorii materiale strecurate în minuta, considerentele şi dispozitivul încheierii din data de 25.01.2024 pronunţată de Judecătoria Sectorului 2 Bucureşti în dosarul nr.1194/300/2024, în sensul că se va menţiona şi numele celui de-al doilea debitor, respectiv Sârbu Mugurel-Adrian, identificat cu CNP ....., cu domiciliul în ......, având în vedere că s-a menţionat în mod eronat doar unul dintre cei doi debitori, respectiv KUBIK ENERGY SRL. Îndreptarea se va face în ambele exemplare ale încheierii. Cu drept de a formula cerere de apel, în termen de 30 de zile de la comunicare, care se depune la Judecătoria Sectorului 2 Bucureşti. Pronunţată la 05.02.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Admite recursul. Casează decizia recurată şi, în consecinţă: Trimite cauza spre rejudecare aceleiaşi instanţe. Definitivă. Pronunţată prin punerea solu?iei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, azi, 23.04.2026.
Respinge apelul ca nefondat. Cu drept de recurs în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de recurs se va depune la Tribunalul Bucureşti, Secţia a VI-a Civilă, sub sancţiunea nulităţii. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, azi, 18.06.2024.
Pentru îndeplinirea unor obligaţii, amână judecarea cauzei la data de 18.06.2024.
Respinge excepţia lipsei calităţii procesuale active invocată de pârâtă, prin întâmpinare, ca neîntemeiată. Respinge excepţia lipsei calităţii procesuale pasive invocată de pârâtă, prin întâmpinare, ca neîntemeiată. Admite cererea de chemare în judecată. Obligă pârâta să restituie reclamantei bunul mobil echipament Platformă Autoridicatoare Monocoloana Model PEC120 sau contravaloarea bunului în cuantum de 16.000 euro, în echivalentul în lei la data plăţii. Obligă pârâta la plata către reclamantă a cheltuielilor de judecată ocazionate de prezenta cauză în cuantum de 2.665 lei, cu titlu de taxă judiciară de timbru. Ia act de manifestea de voinţă a reclamantei în sensul recuperării cheltuielilor de judecată cu titlu de onorariu avocat pe cale separată. Respinge cererea pârâtei de obligare a reclamantei la plata cheltuielilor de judecată, cu titlu de onorariu avocat, ca neîntemeiată. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicarea prezentei hotărâri. Cererea de apel se depune la Judecătoria Sectorului 1 Bucuresti. Pronunţată, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi 10.05.2022.
Amână pronunţarea la data de 10.05.2022. Pronunţată, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi 26.04.2022.
Amână pronunţarea la data de 26.04.2022. Pronunţată, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi 12.04.2022.
Amână pronuntarea la data de 12.04.2022. Pronuntată, prin punerea solutiei la dispoziţia părtilor, prin mijlocirea grefei instantei, astăzi, 28.03.2022.
administrarea probelor propuse
Pentru îndeplinirea unor obligaţii.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6.054.099 RON | 844.857 RON | 4.269.452 RON | 849.118 RON | 4.213.433 RON | 845.097 RON | 12 |
| 2024 | 4.068.415 RON | 678.491 RON | 2.728.889 RON | 589.194 RON | 2.799.412 RON | 678.731 RON | 12 |
| 2023 | 4.119.923 RON | 822.327 RON | 2.701.715 RON | 692.019 RON | 2.829.769 RON | 823.495 RON | 16 |
| 2022 | 4.715.961 RON | 501.128 RON | 3.263.812 RON | 624.103 RON | 3.128.042 RON | 501.368 RON | 15 |
| 2021 | 4.839.375 RON | 935.128 RON | 1.851.907 RON | 770.487 RON | 2.006.030 RON | 935.368 RON | 14 |
| 2020 | 3.508.107 RON | 1.039.260 RON | 1.947.959 RON | 546.140 RON | 2.419.032 RON | 1.039.500 RON | 16 |
| 2019 | 3.701.925 RON | 886.660 RON | 2.473.344 RON | 593.209 RON | 2.755.325 RON | 886.900 RON | 20 |
| 2018 | 3.754.601 RON | 1.455.856 RON | 2.461.253 RON | 672.948 RON | 3.233.862 RON | 1.456.096 RON | 20 |
| 2017 | 2.126.652 RON | 948.572 RON | 2.730.725 RON | 567.857 RON | 3.307.955 RON | 1.147.525 RON | 15 |
| 2016 | 1.912.700 RON | 597.262 RON | 3.122.663 RON | 320.511 RON | 3.000.105 RON | 197.953 RON | 8 |
| 2015 | 1.500.999 RON | 573.748 RON | 3.310.910 RON | 480.212 RON | 2.431.389 RON | -399.309 RON | 13 |
| 2014 | 763.182 RON | -184.269 RON | 3.844.062 RON | 847.781 RON | 2.024.771 RON | -971.510 RON | 14 |
| 2013 | 1.162.879 RON | 26.047 RON | 3.996.663 RON | 1.209.187 RON | 2.000.662 RON | -786.814 RON | 15 |
| 2012 | 1.611.383 RON | 27.768 RON | 4.108.602 RON | 1.628.543 RON | 1.666.534 RON | -813.525 RON | 18 |
| 2011 | 2.372.120 RON | 304.661 RON | 4.380.475 RON | 2.027.252 RON | 1.454.175 RON | -899.048 RON | 16 |
| 2010 | 1.068.845 RON | -23.369 RON | 4.792.755 RON | 2.703.185 RON | 885.860 RON | -1.203.710 RON | 15 |
| 2009 | 1.727.528 RON | -1.029.117 RON | 4.927.081 RON | 3.132.661 RON | 614.079 RON | -1.180.341 RON | 16 |
| 2008 | 948.338 RON | -164.748 RON | 3.893.007 RON | 2.454.140 RON | 1.274.319 RON | -164.548 RON | 6 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 6.054.099 RON | 4.068.415 RON | 4.119.923 RON | 4.715.961 RON | 4.839.375 RON | 3.508.107 RON | 3.701.925 RON | 3.754.601 RON | 2.126.652 RON | 1.912.700 RON | 1.500.999 RON | 763.182 RON | 1.162.879 RON | 1.611.383 RON | 2.372.120 RON | 1.068.845 RON | 1.727.528 RON | 948.338 RON |
| Venituri totale | 6.081.722 RON | 4.079.628 RON | 4.120.689 RON | 4.720.146 RON | 5.003.165 RON | 3.713.705 RON | 3.774.450 RON | 4.093.743 RON | 2.178.869 RON | 1.998.732 RON | 2.047.667 RON | 942.663 RON | 1.403.922 RON | 1.769.457 RON | 2.589.478 RON | 1.314.769 RON | 1.841.520 RON | 950.081 RON |
| Cheltuieli totale | 5.067.237 RON | 3.252.192 RON | 3.127.224 RON | 4.103.282 RON | 4.029.348 RON | 2.645.032 RON | 2.852.768 RON | 2.597.183 RON | 1.193.710 RON | 1.272.547 RON | 1.439.121 RON | 1.126.932 RON | 1.377.875 RON | 1.741.689 RON | 2.284.817 RON | 1.331.688 RON | 2.864.904 RON | 1.107.675 RON |
| Profit brut | 1.014.485 RON | 827.436 RON | 993.465 RON | 616.864 RON | 973.817 RON | 1.068.673 RON | 921.682 RON | 1.496.560 RON | 985.159 RON | 726.185 RON | 608.546 RON | 0 RON | 26.047 RON | 27.768 RON | 304.661 RON | — | — | — |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 184.269 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 16.919 RON | 1.023.384 RON | 157.594 RON |
| Profit net | 844.857 RON | 678.491 RON | 822.327 RON | 501.128 RON | 935.128 RON | 1.039.260 RON | 886.660 RON | 1.455.856 RON | 948.572 RON | 597.262 RON | 573.748 RON | 0 RON | 26.047 RON | 27.768 RON | 304.661 RON | — | — | — |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 184.269 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 23.369 RON | 1.029.117 RON | 164.748 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 849.118 RON | 589.194 RON | 692.019 RON | 624.103 RON | 770.487 RON | 546.140 RON | 593.209 RON | 672.948 RON | 567.857 RON | 320.511 RON | 480.212 RON | 847.781 RON | 1.209.187 RON | 1.628.543 RON | 2.027.252 RON | 2.703.185 RON | 3.132.661 RON | 2.454.140 RON |
| Active circulante | 4.213.433 RON | 2.799.412 RON | 2.829.769 RON | 3.128.042 RON | 2.006.030 RON | 2.419.032 RON | 2.755.325 RON | 3.233.862 RON | 3.307.955 RON | 3.000.105 RON | 2.431.389 RON | 2.024.771 RON | 2.000.662 RON | 1.666.534 RON | 1.454.175 RON | 885.860 RON | 614.079 RON | 1.274.319 RON |
| Stocuri | 2.120.374 RON | 1.287.741 RON | 1.034.517 RON | 1.233.970 RON | 933.983 RON | 378.253 RON | 165.847 RON | 0 RON | 769 RON | 260.210 RON | 260.210 RON | 255.030 RON | 255.030 RON | 265.782 RON | 322.242 RON | 189.526 RON | — | 117.208 RON |
| Creante | 1.952.759 RON | 1.281.531 RON | 1.727.416 RON | 1.874.938 RON | 1.040.498 RON | 2.003.822 RON | 2.338.907 RON | 3.122.179 RON | 3.189.155 RON | 2.580.854 RON | 2.061.465 RON | 1.741.862 RON | 1.733.349 RON | 1.338.743 RON | 1.025.724 RON | 673.080 RON | 567.952 RON | 909.395 RON |
| Casa si conturi la banci | 140.300 RON | 230.140 RON | 67.836 RON | 19.134 RON | 31.549 RON | 36.957 RON | 250.571 RON | 111.683 RON | 118.031 RON | 159.041 RON | 109.714 RON | 27.879 RON | 12.283 RON | 62.009 RON | 106.209 RON | 23.254 RON | 46.127 RON | 247.716 RON |
| Cheltuieli in avans | 51.998 RON | 19.014 RON | 3.422 RON | 13.035 RON | 10.758 RON | 22.287 RON | 11.710 RON | 10.539 RON | 2.438 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Datorii totale | 4.269.452 RON | 2.728.889 RON | 2.701.715 RON | 3.263.812 RON | 1.851.907 RON | 1.947.959 RON | 2.473.344 RON | 2.461.253 RON | 2.730.725 RON | 3.122.663 RON | 3.310.910 RON | 3.844.062 RON | 3.996.663 RON | 4.108.602 RON | 4.380.475 RON | 4.792.755 RON | 4.927.081 RON | 3.893.007 RON |
| Capitaluri proprii | 845.097 RON | 678.731 RON | 823.495 RON | 501.368 RON | 935.368 RON | 1.039.500 RON | 886.900 RON | 1.456.096 RON | 1.147.525 RON | 197.953 RON | -399.309 RON | -971.510 RON | -786.814 RON | -813.525 RON | -899.048 RON | -1.203.710 RON | -1.180.341 RON | -164.548 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 12 | 12 | 16 | 15 | 14 | 16 | 20 | 20 | 15 | 8 | 13 | 14 | 15 | 18 | 16 | 15 | 16 | 6 |
12 contracte atribuite, in valoare de 292.932 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 292.944 lei.
Achizitii directe
12 contracte
292.932 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.564 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.544 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.022 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 00:47).