TOPANEL PRODUCTION PANELS SA
- ESTPAN S.A. Rm. Vâlceadocumentat pana in 2010
- TOPANEL PRODUCTION PANELS S.A. Rm. Vâlceadocumentat din 2010
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
Complex „Băneasa Business & Technology Park“, Clădirea A, aripa A2, et. 4
loc. Căzăneşti
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 0,99% |
| firmă | 99,01% |
| persoanăadministrator | — |
| persoanăadministrator | — |
| persoanăadministrator | — |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Amână pronunţarea în cauză la data de 27.08.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 12.08.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 12.08.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 28.07.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 28.07.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 13.07.2026.
Admite în parte cererea formulată de creditorul INVESTCAPITAL LTD, ***, în contradictoriu cu terţul poprit TOPANEL PRODUCTION PANELS SRL *** şi debitorul Suvergel Ionuţ Alin, ***. Validează poprirea înfiinţată prin adresa emisă la data 03.09.2025 în dosarul de executare nr. 1080/2024 al BEJ PISCULUNGEANU VLAD-ADRIAN, în limita sumei de 3879,48 lei. Obligă terţul poprit să plătească creditoarei 1/3 din venitul lunar net, iar în cazul mai multor popriri pe aceleaşi venituri, 1/2 din venitul lunar net al debitorului, în limita sumei de 3879,48 lei, cu respectarea dispoziţiilor art. 790 alin.(6) NCPC. Obligă terţul poprit la plata către creditor a sumei de 20 de lei cu titlu de cheltuieli de judecată, reprezentând taxa judiciara de timbru. Respinge, ca neîntemeiată, cererea de amendare a terţului poprit. Cu apel în termen de 5 zile de la comunicare, ce se va depune la Judecătoria Drăgăşani, sub sancţiunea nulităţii. Pronunţată astăzi, 26.11.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Admite cererea de îndreptare a erorii materiale. Dispune îndreptarea erorii materiale din cuprinsul Încheierii pronunţate la 11.06.2025, în dosarul nr. 15142/300/2025, în sensul că titlul executoriu este reprezentat de bilet la ordin seria BTRL3BA nr.0161384 emis la data de 03.03.2025 scadent la data de 02.05.2025. Fără cale de atac. Dată în camera de consiliu, astazi 20.06.2025 şi pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin grefa instanţei.
În temeiul dispoziţiilor art. 242 alin. (1) C.proc.civ., suspendă judecata cauzei privind pe creditoarea TOPANEL PRODUCTION PANELS SA şi pe debitoarea REMAT VLRO SRL. Cu drept de a formula recurs pe toată durata suspendării. Cererea de recurs se depune la Judecătoria Râmnicu Vâlcea. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 22.04.2026.
termen in vederea admnistrarii probatoriului
termen fata de lipsa de procedura
În baza art. 3 din Hotărârea Adunării generale a judecătorilor din data de 27.08.2025, se amână cauza.
În baza art. 3 din Hotărârea Adunării generale a judecătorilor din data de 27.08.2025, se amână cauza şi se acordă termen la data de 22.10.2025
Anulează cererea formulată de reclamanta Dicu Mihaela Cu drept de a formula cerere de reexaminare pentru reclamantă, în termen de 15 zile de la comunicare. Cererea de reexaminare se depune la Judecătoria Râmnicu Vâlcea. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţii prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 01.07.2025.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 353.955.601 RON | 35.836.302 RON | 156.841.688 RON | 118.862.126 RON | 117.725.540 RON | 77.567.699 RON | 144 |
| 2024 | 294.036.320 RON | 28.788.818 RON | 150.410.018 RON | 98.160.497 RON | 111.286.486 RON | 56.244.123 RON | 134 |
| 2023 | 300.266.441 RON | 32.000.871 RON | 100.233.865 RON | 66.449.724 RON | 89.873.572 RON | 55.868.354 RON | 122 |
| 2022 | 362.622.740 RON | 48.562.142 RON | 102.161.535 RON | 49.378.561 RON | 121.173.313 RON | 67.673.387 RON | 113 |
| 2021 | 336.136.287 RON | 53.407.936 RON | 105.910.191 RON | 47.106.764 RON | 124.601.200 RON | 64.700.305 RON | 117 |
| 2020 | 194.292.538 RON | 16.588.032 RON | 73.901.402 RON | 49.468.594 RON | 53.747.363 RON | 27.938.919 RON | 107 |
| 2019 | 189.531.500 RON | 16.783.121 RON | 70.106.203 RON | 46.378.980 RON | 51.555.344 RON | 26.019.013 RON | 107 |
| 2018 | 180.582.950 RON | 10.784.389 RON | 80.901.939 RON | 50.260.284 RON | 53.032.729 RON | 20.020.081 RON | 108 |
| 2017 | 157.763.430 RON | 8.558.871 RON | 64.871.650 RON | 33.943.815 RON | 49.254.789 RON | 15.654.844 RON | 105 |
| 2016 | 95.456.839 RON | 2.786.479 RON | 42.433.603 RON | 33.736.577 RON | 20.888.196 RON | 8.707.330 RON | 98 |
| 2015 | 90.639.591 RON | 1.951.076 RON | 41.465.956 RON | 36.012.243 RON | 15.885.303 RON | 6.779.470 RON | 83 |
| 2014 | 83.768.614 RON | 1.154.940 RON | 38.543.604 RON | 25.939.905 RON | 21.891.514 RON | 4.828.394 RON | 72 |
| 2013 | 63.954.743 RON | 70.686 RON | 41.738.159 RON | 25.695.363 RON | 19.634.608 RON | 3.673.455 RON | 56 |
| 2012 | 67.626.925 RON | 155.210 RON | 39.724.925 RON | 26.547.808 RON | 16.384.897 RON | 3.602.769 RON | 57 |
| 2011 | 59.309.641 RON | 2.393.487 RON | 43.323.414 RON | 26.098.106 RON | 20.079.662 RON | 2.940.433 RON | 47 |
| 2010 | 34.235.982 RON | -1.706.400 RON | 36.641.791 RON | 27.301.558 RON | 9.886.725 RON | 546.946 RON | 31 |
| 2009 | 9.585.088 RON | 93.964 RON | 28.633.827 RON | 23.448.080 RON | 7.439.093 RON | 2.253.346 RON | 15 |
| 2008 | 338.353 RON | 159.382 RON | 2.373.174 RON | 1.921.963 RON | 2.610.593 RON | 2.159.382 RON | 1 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 353.955.601 RON | 294.036.320 RON | 300.266.441 RON | 362.622.740 RON | 336.136.287 RON | 194.292.538 RON | 189.531.500 RON | 180.582.950 RON | 157.763.430 RON | 95.456.839 RON | 90.639.591 RON | 83.768.614 RON | 63.954.743 RON | 67.626.925 RON | 59.309.641 RON | 34.235.982 RON | 9.585.088 RON | 338.353 RON |
| Venituri totale | 353.578.546 RON | 299.933.916 RON | 303.043.945 RON | 361.557.685 RON | 345.870.638 RON | 201.153.398 RON | 186.360.587 RON | 182.221.488 RON | 163.824.509 RON | 100.676.715 RON | 93.097.412 RON | 84.381.351 RON | 67.123.283 RON | 69.958.663 RON | 61.478.106 RON | 35.515.643 RON | 6.259.291 RON | 869.278 RON |
| Cheltuieli totale | 311.459.649 RON | 266.628.960 RON | 265.879.776 RON | 305.586.001 RON | 283.732.899 RON | 181.750.214 RON | 166.924.612 RON | 169.770.103 RON | 153.710.675 RON | 97.413.302 RON | 91.145.846 RON | 82.996.352 RON | 67.001.463 RON | 69.730.897 RON | 58.928.861 RON | 37.211.043 RON | 6.087.108 RON | 681.327 RON |
| Profit brut | 42.118.897 RON | 33.304.956 RON | 37.164.169 RON | 55.971.684 RON | 62.137.739 RON | 19.403.184 RON | 19.435.975 RON | 12.451.385 RON | 10.113.834 RON | 3.263.413 RON | 1.951.566 RON | 1.384.999 RON | 121.820 RON | 227.766 RON | 2.549.245 RON | — | 172.183 RON | 187.951 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1.695.400 RON | — | — |
| Profit net | 35.836.302 RON | 28.788.818 RON | 32.000.871 RON | 48.562.142 RON | 53.407.936 RON | 16.588.032 RON | 16.783.121 RON | 10.784.389 RON | 8.558.871 RON | 2.786.479 RON | 1.951.076 RON | 1.154.940 RON | 70.686 RON | 155.210 RON | 2.393.487 RON | — | 93.964 RON | 159.382 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1.706.400 RON | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 118.862.126 RON | 98.160.497 RON | 66.449.724 RON | 49.378.561 RON | 47.106.764 RON | 49.468.594 RON | 46.378.980 RON | 50.260.284 RON | 33.943.815 RON | 33.736.577 RON | 36.012.243 RON | 25.939.905 RON | 25.695.363 RON | 26.547.808 RON | 26.098.106 RON | 27.301.558 RON | 23.448.080 RON | 1.921.963 RON |
| Active circulante | 117.725.540 RON | 111.286.486 RON | 89.873.572 RON | 121.173.313 RON | 124.601.200 RON | 53.747.363 RON | 51.555.344 RON | 53.032.729 RON | 49.254.789 RON | 20.888.196 RON | 15.885.303 RON | 21.891.514 RON | 19.634.608 RON | 16.384.897 RON | 20.079.662 RON | 9.886.725 RON | 7.439.093 RON | 2.610.593 RON |
| Stocuri | 68.585.363 RON | 75.206.841 RON | 59.663.483 RON | 65.807.242 RON | 87.392.953 RON | 30.121.718 RON | 19.036.118 RON | 28.152.462 RON | 32.176.902 RON | 14.305.391 RON | 8.161.353 RON | 8.751.267 RON | 10.282.535 RON | 8.144.922 RON | 6.036.233 RON | 3.648.921 RON | 5.143.598 RON | — |
| Creante | 41.928.636 RON | 23.386.324 RON | 21.975.783 RON | 39.626.716 RON | 29.080.077 RON | 19.185.116 RON | 28.101.234 RON | 21.180.544 RON | 17.040.156 RON | 5.964.672 RON | 7.702.514 RON | 13.068.566 RON | 9.323.839 RON | 7.890.270 RON | 13.833.478 RON | 5.924.303 RON | 1.964.138 RON | 2.446.391 RON |
| Casa si conturi la banci | 7.211.541 RON | 12.693.321 RON | 3.234.306 RON | 6.239.355 RON | 8.128.170 RON | 4.440.529 RON | 4.417.992 RON | 3.699.723 RON | 37.731 RON | 618.133 RON | 21.436 RON | 71.681 RON | 28.234 RON | 349.705 RON | 209.951 RON | 313.501 RON | 331.357 RON | 164.202 RON |
| Cheltuieli in avans | 478.815 RON | 470.541 RON | 345.367 RON | 283.092 RON | 283.172 RON | 222.273 RON | 180.599 RON | 180.515 RON | 344.019 RON | -3.090 RON | 104.452 RON | 90.579 RON | 81.643 RON | 394.989 RON | 86.079 RON | 454 RON | — | — |
| Datorii totale | 156.841.688 RON | 150.410.018 RON | 100.233.865 RON | 102.161.535 RON | 105.910.191 RON | 73.901.402 RON | 70.106.203 RON | 80.901.939 RON | 64.871.650 RON | 42.433.603 RON | 41.465.956 RON | 38.543.604 RON | 41.738.159 RON | 39.724.925 RON | 43.323.414 RON | 36.641.791 RON | 28.633.827 RON | 2.373.174 RON |
| Provizioane | 222.432 RON | 222.432 RON | 255.932 RON | 222.432 RON | 270.444 RON | 48.012 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Venituri in avans | 2.434.662 RON | 3.040.951 RON | 310.512 RON | 777.612 RON | 1.110.196 RON | 1.549.897 RON | 1.989.707 RON | 2.551.508 RON | 3.016.129 RON | 3.480.750 RON | 3.756.572 RON | 4.550.000 RON | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 77.567.699 RON | 56.244.123 RON | 55.868.354 RON | 67.673.387 RON | 64.700.305 RON | 27.938.919 RON | 26.019.013 RON | 20.020.081 RON | 15.654.844 RON | 8.707.330 RON | 6.779.470 RON | 4.828.394 RON | 3.673.455 RON | 3.602.769 RON | 2.940.433 RON | 546.946 RON | 2.253.346 RON | 2.159.382 RON |
| Capital subscris varsat | 2.030.200 RON | 2.030.200 RON | 2.030.200 RON | 2.030.200 RON | 2.030.200 RON | 2.000.200 RON | 2.000.200 RON | 2.000.000 RON | 2.000.000 RON | 2.000.000 RON | 2.000.000 RON | 2.000.000 RON | 2.000.000 RON | 2.000.000 RON | 2.000.000 RON | 2.000.000 RON | 2.000.000 RON | 2.000.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 144 | 134 | 122 | 113 | 117 | 107 | 107 | 108 | 105 | 98 | 83 | 72 | 56 | 57 | 47 | 31 | 15 | 1 |
8 contracte atribuite, in valoare de 104.344 lei
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
8 contracte
104.344 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 12:01).
Nu am gasit contracte publice pentru aceasta firma in SEAP/SICAP.