ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
Fără denumire: codul înseamnă altceva în Rev.2 față de Rev.3, iar revizia nu e înregistrată.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 15% |
| persoană | 85% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite cererea formulată de creditoarea SC COM DIVERS SERVICE LKW SRL, în contradictoriu cu debitoarea REMAT VLRO SRL. Ordonă debitoarei, ca în termen de 15 zile de la comunicarea ordonanţei, să achite creditoarei: - suma de 5011,92 lei, reprezentând debit principal; - dobânda legală penalizatoare, calculată la valoarea soldului restant aferent fiecărei facturi fiscale în parte, începând cu ziua următoare datei scadente, şi până la data achitării integrale a debitului. Obligă debitoarea la plata către creditoare a cheltuielilor de judecată în cuantum de 200 lei, reprezentând contravaloarea taxei de timbru. Executorie de drept. Cu drept de a formula cerere în anulare în termen de 10 de zile de la comunicare. Cererea în anulare se depune la Judecătoria Râmnicu Vâlcea. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 07.05.2026.
Amână pronunţarea la 07.05.2026.
dosar creat din eroare
Admite, în parte, cererea formulată de reclamanta PREMAR COM SERV SRL în contradictoriu cu pârâta REMAT VLRO SRL, având ca obiect pretenţii. Respinge ca rămas fără obiect capătul de cerere privind obligarea pârâtei la plata sumei de 20.000 de lei, debit principal. Obligă pârâta să plătească reclamantei dobânda legală penalizatoare pentru raporturile dintre profesioni?ti, calculată de la 05.11.2024 ?i până la plata integrală a debitului, după cum urmează: începând de la data de 05.11.2024 şi până la 18.08.2025 asupra debitului de 20.000 de lei; începând de la 19.08.2025 şi până la 11.09.2025 asupra debitului de 10.000 de lei; începând de la 12.09.2025 şi până la 07.10.2025 asupra debitului de 5.000 de lei. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 1105 lei, cu titlul de cheltuieli de judecată, reprezentând taxă judiciară de timbru. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Brezoi. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 17.04.2026.
amână pronunţarea
Admite cererea formulată de reclamanta PREMAR COM SERV SRL, cu sediul în com. Dobroteasa, str. Principală nr. 213, jud. Olt, *date cu caracter personal, în contradictoriu cu pârâta REMAT VLRO SRL, cu sediul în com. Voineasa, sat Voineasa, str. I.Gh.Duca nr. 146B, jud. Vâlcea, *date cu caracter personal, având ca obiect sechestru asigurător. Dispune înfiin?area sechestrului asigurător asupra bunurilor mobile sau/şi imobile urmăribile ale pârâtei aflate în posesia acesteia sau a unui terţ, până la concurenţa sumei de 20.000 lei. Fixează în sarcina reclamantei o cau?iune în cuantum de 2.000 lei şi obligă reclamanta să depună la dosar dovada acestei sume de bani în termen de 10 zile de la comunicarea încheierii, sub sanc?iunea desfiin?ării de drept a măsurilor asiguratorii. Obligă pârâta la plata către reclamantă a cheltuielilor de judecată, în cuantum de 100 de lei, reprezentând taxa judiciară de timbru. Executorie. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Brezoi. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 31.10.2025.
În conformitate cu Hotărârea Adunării Generale a judecătorilor din cadrul Judecătoriei Brezoi, nr. 3 din 26 august 2025 a Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Judecătoriei Brezoi, amână cauza la data de 31.10.2025, ora 09:00.
În conformitate cu Hotărârea Adunării Generale a judecătorilor din cadrul Judecătoriei Brezoi, nr. 3 din 26 august 2025, amână cauza la data de 29.09.2025, ora 09.00.
Admite excep?ia netimbrării cererii de înfiin?are a sechestrului asigurător, invocată de instanţă, din oficiu. Anulează capătul de cerere privind înfiinţarea sechestrului asigurător formulată de reclamanta PREMAR COM SERV SRL, (date cu caracter personal), în contradictoriu cu pârâta REMAT VLRO SRL, (date cu caracter personal. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Brezoi. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 08.07.2025.
Admite apelul. Anulează încheierea apelată. Trimite cauza spre rejudecare primei instanţe. Definitivă. Pronunţată, astăzi, 13.08.2025, prin punerea la dispoziţie prin grefa instanţei.
În baza art. 200 alin. 4 Cod procedură civilă rap. la art. 194-197 Cod procedură civilă anulează cererea având ca obiect pretenţii, formulată de reclamanta SC DELGUARD SRL. Cu drept de cerere de reexaminare pentru reclamantă, în termen de 15 zile de la data comunicării, cerere care se depune la Judecătoria Râmnicu Vâlcea. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, data de 05.09.2025.
În temeiul dispoziţiilor art. 242 alin. (1) C.proc.civ., suspendă judecata cauzei privind pe creditoarea TOPANEL PRODUCTION PANELS SA şi pe debitoarea REMAT VLRO SRL. Cu drept de a formula recurs pe toată durata suspendării. Cererea de recurs se depune la Judecătoria Râmnicu Vâlcea. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 22.04.2026.
termen in vederea admnistrarii probatoriului
termen fata de lipsa de procedura
În baza art. 3 din Hotărârea Adunării generale a judecătorilor din data de 27.08.2025, se amână cauza.
În baza art. 3 din Hotărârea Adunării generale a judecătorilor din data de 27.08.2025, se amână cauza şi se acordă termen la data de 22.10.2025
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4.398.785 RON | -337.203 RON | 2.809.920 RON | 43.998 RON | 288.390 RON | -2.479.079 RON | 13 |
| 2024 | 10.472.649 RON | -1.538.826 RON | 3.912.219 RON | 564.175 RON | 1.209.159 RON | -2.141.876 RON | 24 |
| 2023 | 15.847.017 RON | -928.670 RON | 2.858.473 RON | 705.766 RON | 1.545.089 RON | -603.050 RON | 23 |
| 2022 | 19.491.826 RON | 15.877 RON | 2.351.269 RON | 860.856 RON | 1.820.590 RON | 325.620 RON | 17 |
| 2021 | 10.044.523 RON | 515.501 RON | 837.327 RON | 551.934 RON | 805.662 RON | 520.269 RON | 8 |
| 2020 | 3.212.550 RON | 164.568 RON | 179.258 RON | 109.240 RON | 234.786 RON | 164.768 RON | 4 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4.398.785 RON | 10.472.649 RON | 15.847.017 RON | 19.491.826 RON | 10.044.523 RON | 3.212.550 RON |
| Venituri totale | 4.966.306 RON | 10.474.992 RON | 15.852.525 RON | 19.530.933 RON | 10.142.512 RON | 3.213.608 RON |
| Cheltuieli totale | 5.303.509 RON | 12.013.818 RON | 16.781.195 RON | 19.487.478 RON | 9.527.268 RON | 3.018.846 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 43.455 RON | 615.244 RON | 194.762 RON |
| Pierdere bruta | 337.203 RON | 1.538.826 RON | 928.670 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 15.877 RON | 515.501 RON | 164.568 RON |
| Pierdere neta | 337.203 RON | 1.538.826 RON | 928.670 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 43.998 RON | 564.175 RON | 705.766 RON | 860.856 RON | 551.934 RON | 109.240 RON |
| Active circulante | 288.390 RON | 1.209.159 RON | 1.545.089 RON | 1.820.590 RON | 805.662 RON | 234.786 RON |
| Stocuri | 78.417 RON | 919.437 RON | 946.393 RON | 1.116.522 RON | 285.157 RON | 39.368 RON |
| Creante | 206.607 RON | 245.440 RON | 535.474 RON | 606.178 RON | 218.858 RON | 113.188 RON |
| Casa si conturi la banci | 3.366 RON | 44.282 RON | 63.222 RON | 97.890 RON | 301.647 RON | 82.230 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | 0 RON | 7.165 RON | — | — | — |
| Datorii totale | 2.809.920 RON | 3.912.219 RON | 2.858.473 RON | 2.351.269 RON | 837.327 RON | 179.258 RON |
| Venituri in avans | 1.547 RON | 2.991 RON | 2.597 RON | 4.557 RON | — | — |
| Capitaluri proprii | -2.479.079 RON | -2.141.876 RON | -603.050 RON | 325.620 RON | 520.269 RON | 164.768 RON |
| Capital subscris varsat | 120.000 RON | 120.000 RON | 120.000 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 13 | 24 | 23 | 17 | 8 | 4 |
1 contract atribuit, in valoare de 350 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 351 lei.
Achizitii directe
1 contract
350 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 19:19).