ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 02.09.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Dosare in care o parte poarta o denumire pe care o au mai multe firme, iar aceasta e unul dintre candidati. Nu sunt confirmate ca dosare ale firmei.
S.civ.934.Admite excepţia invocată din pârâtă. Respinge acţiunea formulată de reclamanta DISTRIBUŢIE ENERGIE OLTENIA SA în contradictoriu cu pârâta SC CHAMPION SRL, ca fiind formulată în contradictoriu cu o persoană fără calitate procesuală pasivă. Cu apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Roşiorii de Vede. Pronunţată azi, 06.11.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin intermediul grefei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 06.11.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 30.10.2025.
Pentru a se cita reclamanta cu menţiunea de a preciza in concret tipul de răspundere civilă delictuală pe care se întemeiază acţiunea de faţă, respectiv răspundere civilă delictuală pentru fapta proprie sau răspundere civilă delictuală pentru prejudiciile cauzate de lucruri, sub sancţiunea suspendării judecăţii.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 412.352 RON | -90.197 RON | 296.135 RON | 114.330 RON | 89.807 RON | -91.998 RON | 1 |
| 2024 | 613.923 RON | 21.653 RON | 165.237 RON | 52.987 RON | 136.215 RON | 23.965 RON | 1 |
| 2023 | 582.801 RON | 265.861 RON | 271.385 RON | 58.270 RON | 215.427 RON | 2.312 RON | 2 |
| 2022 | 502.422 RON | 80.828 RON | 434.599 RON | 63.558 RON | 107.495 RON | -263.546 RON | 1 |
| 2021 | 514.713 RON | -14.385 RON | 418.767 RON | 68.848 RON | 49.183 RON | -300.736 RON | 2 |
| 2020 | 305.572 RON | -29.253 RON | 377.656 RON | 70.120 RON | 21.185 RON | -286.351 RON | 2 |
| 2019 | 502.569 RON | -41.959 RON | 343.110 RON | 75.410 RON | 10.601 RON | -257.099 RON | 2 |
| 2018 | 526.181 RON | -28.826 RON | 334.809 RON | 79.377 RON | 40.292 RON | -215.140 RON | 2 |
| 2017 | 572.175 RON | 53.632 RON | 328.161 RON | 121.953 RON | 19.894 RON | -186.314 RON | 2 |
| 2016 | 694.640 RON | -63.928 RON | 395.881 RON | 103.844 RON | 47.075 RON | -244.962 RON | 3 |
| 2015 | 1.016.414 RON | -9.906 RON | 362.522 RON | 125.929 RON | 55.575 RON | -181.018 RON | 3 |
| 2014 | 2.366.102 RON | -77.724 RON | 757.962 RON | 154.179 RON | 432.198 RON | -171.585 RON | 4 |
| 2013 | 1.838.369 RON | -77.520 RON | 903.012 RON | 151.559 RON | 657.591 RON | -93.862 RON | 4 |
| 2012 | 2.327.684 RON | -61.479 RON | 1.965.384 RON | 66.101 RON | 480.421 RON | -1.418.862 RON | 3 |
| 2011 | 2.192.595 RON | -259.339 RON | 1.871.802 RON | 87.649 RON | 423.577 RON | -1.360.576 RON | 5 |
| 2010 | 1.344.895 RON | -402.779 RON | 1.872.312 RON | 222.286 RON | 548.789 RON | -1.101.237 RON | 2 |
| 2009 | 1.204.326 RON | -289.223 RON | 1.653.710 RON | 421.446 RON | 533.806 RON | -698.458 RON | 6 |
| 2008 | 1.549.340 RON | -421.235 RON | 1.543.934 RON | 544.645 RON | 590.054 RON | -409.235 RON | 6 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 412.352 RON | 613.923 RON | 582.801 RON | 502.422 RON | 514.713 RON | 305.572 RON | 502.569 RON | 526.181 RON | 572.175 RON | 694.640 RON | 1.016.414 RON | 2.366.102 RON | 1.838.369 RON | 2.327.684 RON | 2.192.595 RON | 1.344.895 RON | 1.204.326 RON | 1.549.340 RON |
| Venituri totale | 412.352 RON | 613.923 RON | 862.801 RON | 502.422 RON | 514.713 RON | 316.504 RON | 514.803 RON | 562.679 RON | 671.777 RON | 694.640 RON | 1.099.964 RON | 2.366.102 RON | 1.838.369 RON | 2.327.684 RON | 2.192.601 RON | 1.356.286 RON | 1.204.327 RON | 1.549.559 RON |
| Cheltuieli totale | 502.549 RON | 592.270 RON | 596.940 RON | 421.594 RON | 529.098 RON | 345.757 RON | 556.762 RON | 591.505 RON | 618.145 RON | 758.568 RON | 1.109.870 RON | 2.443.826 RON | 1.915.889 RON | 2.389.163 RON | 2.451.940 RON | 1.752.615 RON | 1.487.817 RON | 1.970.794 RON |
| Profit brut | 0 RON | 21.653 RON | 265.861 RON | 80.828 RON | 0 RON | — | — | 0 RON | 53.632 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Pierdere bruta | 90.197 RON | — | — | 0 RON | 14.385 RON | 29.253 RON | 41.959 RON | 28.826 RON | 0 RON | 63.928 RON | — | 77.724 RON | 77.520 RON | 61.479 RON | 259.339 RON | 396.329 RON | 283.490 RON | 421.235 RON |
| Profit net | 0 RON | 21.653 RON | 265.861 RON | 80.828 RON | 0 RON | — | — | 0 RON | 53.632 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Pierdere neta | 90.197 RON | — | — | 0 RON | 14.385 RON | 29.253 RON | 41.959 RON | 28.826 RON | 0 RON | 63.928 RON | 9.906 RON | 77.724 RON | 77.520 RON | 61.479 RON | 259.339 RON | 402.779 RON | 289.223 RON | 421.235 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 114.330 RON | 52.987 RON | 58.270 RON | 63.558 RON | 68.848 RON | 70.120 RON | 75.410 RON | 79.377 RON | 121.953 RON | 103.844 RON | 125.929 RON | 154.179 RON | 151.559 RON | 66.101 RON | 87.649 RON | 222.286 RON | 421.446 RON | 544.645 RON |
| Active circulante | 89.807 RON | 136.215 RON | 215.427 RON | 107.495 RON | 49.183 RON | 21.185 RON | 10.601 RON | 40.292 RON | 19.894 RON | 47.075 RON | 55.575 RON | 432.198 RON | 657.591 RON | 480.421 RON | 423.577 RON | 548.789 RON | 533.806 RON | 590.054 RON |
| Stocuri | 4.223 RON | 24.189 RON | 35.423 RON | 99.620 RON | 4.857 RON | 2.886 RON | 4.119 RON | 6.354 RON | 7.742 RON | 16.258 RON | 13.045 RON | 266.385 RON | 491.592 RON | 341.982 RON | 211.091 RON | 131.840 RON | 212.920 RON | 271.336 RON |
| Creante | 67.875 RON | 51.518 RON | 136.341 RON | 6.437 RON | 10.384 RON | 17.748 RON | 5.367 RON | 12.313 RON | 10.937 RON | 28.824 RON | 41.067 RON | 65.003 RON | 161.474 RON | 132.926 RON | 210.185 RON | 392.528 RON | 319.360 RON | 312.256 RON |
| Casa si conturi la banci | 17.709 RON | 60.508 RON | 43.663 RON | 1.438 RON | 33.942 RON | 551 RON | 1.115 RON | 21.625 RON | 1.215 RON | 1.993 RON | 1.463 RON | 100.810 RON | 4.525 RON | 5.513 RON | 2.301 RON | 24.421 RON | 1.526 RON | 6.462 RON |
| Datorii totale | 296.135 RON | 165.237 RON | 271.385 RON | 434.599 RON | 418.767 RON | 377.656 RON | 343.110 RON | 334.809 RON | 328.161 RON | 395.881 RON | 362.522 RON | 757.962 RON | 903.012 RON | 1.965.384 RON | 1.871.802 RON | 1.872.312 RON | 1.653.710 RON | 1.543.934 RON |
| Capitaluri proprii | -91.998 RON | 23.965 RON | 2.312 RON | -263.546 RON | -300.736 RON | -286.351 RON | -257.099 RON | -215.140 RON | -186.314 RON | -244.962 RON | -181.018 RON | -171.585 RON | -93.862 RON | -1.418.862 RON | -1.360.576 RON | -1.101.237 RON | -698.458 RON | -409.235 RON |
| Capital subscris varsat | 45.000 RON | 45.000 RON | 45.000 RON | 45.000 RON | 45.000 RON | 45.000 RON | 45.000 RON | 45.000 RON | 45.000 RON | 40.000 RON | — | 40.000 RON | 40.000 RON | 8.000 RON | 8.000 RON | 8.000 RON | 8.000 RON | 8.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 1 | 1 | 2 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 4 | 4 | 3 | 5 | 2 | 6 | 6 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
14 contracte atribuite, in valoare de 175.906 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 175.920 lei.
Achizitii directe
14 contracte
175.906 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.564 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.544 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.022 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 21:17).