ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 02.09.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
DC.628/ Respinge excepţia nulităţii recursului. Respinge recursul ca nefondat. Obligă recurenta reclamantă Organizaţia Utilizatorilor de Apă pentru Irigaţii FRUVINIS la plata către intimata reclamantă Remico Comprest SRL a sumei de 1.500 lei cu titlu de cheltuieli de judecată, reprezentând onorariul avocatului. Definitivă. Pronunţată astăzi, 14.09.2023, prin punerea solutiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. jud.red. M.T. (gref.M.H.)
Încheiere din 07.09.2023 Instanţa califică calea de atac ca fiind recursul, conf.art.55 alin.3 din Legea nr.101/2016, având în vedere că apelul a fost introdus prin Legea nr.75/2023 în vigoare la data de 06.04.2023, iar potrivit dispozi?iilor art.27 din C.pr.civ. hotărârile rămân supuse căilor de atac, motivelor ?i termenelor prevăzute de legea sub care a început procesul. Termen: 14.09.2023, ora 11.00.
T : 07.09.2023 C5AAP ora 11,00- faţă de cererea de amânare depusă de apelanta pârâtă Remico Comprest SRL, pentru când se va pune în discuţia părţilor calificarea căii de atac prin raportare la prevederile art.55 alin.3 din Legea nr.101/2016.
Admite în parte acţiunea formulată în contradictoriu cu pârâta Remico Comprest S.R.L.. Obligă pârâta Remico Comprest S.R.L. la întocmirea, semnarea şi comunicarea centralizatoarelor situaţiilor de lucrări şi situaţiilor de plată aferente lucrărilor menţionate în procesul-verbal de recepţie la terminarea lucrărilor nr. 10/10.16.2021, pentru care s-au emis facturile nr. 1046/10.06.2021 şi nr. 1047/10.06.2021. Respinge în rest acţiunea formulată în contradictoriu cu pârâta Remico Comprest S.R.L., ca nefondată. Respinge acţiunea formulată în contradictoriu cu pârâta Irigconsult Covurlui S.R.L., ca nefondată. Obligă reclamanta la plata către pârâta Remico Comprest S.R.L. a sumei de 1.000 lei cu titlul de cheltuieli de judecată. Cu drept de recurs în termen de 10 zile de la comunicare, care se depune la Tribunalul Tulcea. Pronunţată azi 17.05.2023, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronuntarea la data de 17.05.2023.
Amână pronuntarea la data de 16.05.2023.
Amână cauza şi acordă termen la data de 11.05.2023 în vederea administrării probei cu interogatoriu.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.678.630 RON | 842.629 RON | 804.896 RON | 4.122 RON | 1.586.951 RON | 786.513 RON | 8 |
| 2024 | 2.470.277 RON | 741.631 RON | 890.950 RON | 6.806 RON | 1.706.064 RON | 822.344 RON | 9 |
| 2023 | 1.374.000 RON | 149.779 RON | 965.008 RON | 13.660 RON | 1.181.840 RON | 230.492 RON | 9 |
| 2022 | 1.929.914 RON | 829.314 RON | 661.043 RON | 2.102 RON | 1.581.692 RON | 927.795 RON | 9 |
| 2021 | 1.635.068 RON | 314.396 RON | 529.482 RON | 5.040 RON | 938.872 RON | 414.905 RON | 8 |
| 2020 | 2.213.347 RON | 1.150.230 RON | 304.900 RON | 37.369 RON | 1.467.633 RON | 1.200.509 RON | 7 |
| 2019 | 2.070.875 RON | 891.013 RON | 251.905 RON | 33.308 RON | 1.168.505 RON | 949.828 RON | 7 |
| 2018 | 1.478.334 RON | 813.262 RON | 244.860 RON | 126.855 RON | 973.607 RON | 861.667 RON | 6 |
| 2017 | 774.318 RON | 32.575 RON | 564.184 RON | 8.601 RON | 650.575 RON | 78.405 RON | 7 |
| 2016 | 1.006.482 RON | 394.505 RON | 549.786 RON | 16.008 RON | 946.206 RON | 395.830 RON | 9 |
| 2015 | 1.264.061 RON | 650.843 RON | 262.635 RON | 10.438 RON | 903.462 RON | 651.323 RON | 7 |
| 2014 | 798.691 RON | 264.803 RON | 184.134 RON | 5.370 RON | 452.535 RON | 274.229 RON | 7 |
| 2013 | 493.231 RON | 190.667 RON | 119.348 RON | 11.884 RON | 256.775 RON | 149.426 RON | 5 |
| 2012 | 218.032 RON | 49.866 RON | 88.132 RON | 2.107 RON | 44.697 RON | -41.241 RON | 4 |
| 2011 | 66.902 RON | -82.577 RON | 110.733 RON | 10.574 RON | 8.585 RON | -91.107 RON | 4 |
| 2010 | 282.899 RON | -9.350 RON | 61.978 RON | 36.142 RON | 16.637 RON | -8.530 RON | 4 |
| 2009 | 63.968 RON | -15.780 RON | 37.998 RON | 32.959 RON | 5.156 RON | 820 RON | 5 |
| 2008 | 20.000 RON | 16.200 RON | 7.358 RON | — | 23.958 RON | 16.600 RON | 2 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2.678.630 RON | 2.470.277 RON | 1.374.000 RON | 1.929.914 RON | 1.635.068 RON | 2.213.347 RON | 2.070.875 RON | 1.478.334 RON | 774.318 RON | 1.006.482 RON | 1.264.061 RON | 798.691 RON | 493.231 RON | 218.032 RON | 66.902 RON | 282.899 RON | 63.968 RON | 20.000 RON |
| Venituri totale | 2.678.631 RON | 2.470.282 RON | 1.374.009 RON | 1.929.937 RON | 1.643.911 RON | 2.214.482 RON | 2.070.875 RON | 1.480.786 RON | 774.931 RON | 1.006.703 RON | 1.264.761 RON | 798.745 RON | 493.949 RON | 218.051 RON | 66.904 RON | 282.901 RON | 63.972 RON | 20.001 RON |
| Cheltuieli totale | 1.676.263 RON | 1.667.299 RON | 1.209.985 RON | 1.081.535 RON | 1.311.928 RON | 1.042.556 RON | 1.159.140 RON | 653.730 RON | 731.325 RON | 531.706 RON | 486.377 RON | 483.255 RON | 265.070 RON | 162.401 RON | 149.481 RON | 287.917 RON | 77.268 RON | 3.301 RON |
| Profit brut | 1.002.368 RON | 802.983 RON | 164.024 RON | 848.402 RON | 331.983 RON | 1.171.926 RON | 911.735 RON | 827.056 RON | 43.606 RON | 474.997 RON | 778.384 RON | 315.490 RON | 228.879 RON | 55.650 RON | 0 RON | — | — | 16.700 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 82.577 RON | 5.016 RON | 13.296 RON | — |
| Profit net | 842.629 RON | 741.631 RON | 149.779 RON | 829.314 RON | 314.396 RON | 1.150.230 RON | 891.013 RON | 813.262 RON | 32.575 RON | 394.505 RON | 650.843 RON | 264.803 RON | 190.667 RON | 49.866 RON | 0 RON | — | — | 16.200 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 82.577 RON | 9.350 RON | 15.780 RON | — |
| Active fixe (imobilizate) | 4.122 RON | 6.806 RON | 13.660 RON | 2.102 RON | 5.040 RON | 37.369 RON | 33.308 RON | 126.855 RON | 8.601 RON | 16.008 RON | 10.438 RON | 5.370 RON | 11.884 RON | 2.107 RON | 10.574 RON | 36.142 RON | 32.959 RON | — |
| Active circulante | 1.586.951 RON | 1.706.064 RON | 1.181.840 RON | 1.581.692 RON | 938.872 RON | 1.467.633 RON | 1.168.505 RON | 973.607 RON | 650.575 RON | 946.206 RON | 903.462 RON | 452.535 RON | 256.775 RON | 44.697 RON | 8.585 RON | 16.637 RON | 5.156 RON | 23.958 RON |
| Stocuri | 12.823 RON | 9.602 RON | 13.669 RON | 13.161 RON | 27.884 RON | 22.590 RON | 18.259 RON | 15.781 RON | 11.957 RON | 10.017 RON | 9.052 RON | 8.510 RON | 2.121 RON | 1.629 RON | 1.325 RON | 8.340 RON | 746 RON | — |
| Creante | 1.571.820 RON | 1.698.634 RON | 1.160.518 RON | 1.451.735 RON | 703.465 RON | 1.198.524 RON | 969.571 RON | 530.053 RON | 706.002 RON | 1.041.226 RON | 657.796 RON | 216.601 RON | 140.468 RON | 40.579 RON | 6.846 RON | 8.187 RON | 2.708 RON | — |
| Casa si conturi la banci | 2.308 RON | -2.172 RON | 7.653 RON | 116.796 RON | 207.523 RON | 246.519 RON | 180.675 RON | 427.773 RON | -67.384 RON | -105.037 RON | 236.614 RON | 227.424 RON | 114.186 RON | 2.489 RON | 414 RON | 110 RON | 1.702 RON | 23.958 RON |
| Cheltuieli in avans | 336 RON | 424 RON | — | 5.044 RON | 475 RON | 407 RON | -80 RON | 6.065 RON | 80 RON | 69 RON | 58 RON | 458 RON | 115 RON | 87 RON | 467 RON | 669 RON | 703 RON | — |
| Datorii totale | 804.896 RON | 890.950 RON | 965.008 RON | 661.043 RON | 529.482 RON | 304.900 RON | 251.905 RON | 244.860 RON | 564.184 RON | 549.786 RON | 262.635 RON | 184.134 RON | 119.348 RON | 88.132 RON | 110.733 RON | 61.978 RON | 37.998 RON | 7.358 RON |
| Venituri in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | 16.667 RON | 16.667 RON | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 786.513 RON | 822.344 RON | 230.492 RON | 927.795 RON | 414.905 RON | 1.200.509 RON | 949.828 RON | 861.667 RON | 78.405 RON | 395.830 RON | 651.323 RON | 274.229 RON | 149.426 RON | -41.241 RON | -91.107 RON | -8.530 RON | 820 RON | 16.600 RON |
| Capital subscris varsat | 400 RON | 400 RON | 400 RON | 400 RON | 400 RON | 400 RON | 400 RON | 400 RON | 400 RON | 400 RON | — | 400 RON | 400 RON | 400 RON | 400 RON | 400 RON | 400 RON | 400 RON |
| Nr. mediu salariati | 8 | 9 | 9 | 9 | 8 | 7 | 7 | 6 | 7 | 9 | 7 | 7 | 5 | 4 | 4 | 4 | 5 | 2 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
113 contracte atribuite, in valoare de 165.142.545 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 7.611.638 lei.
Achizitii directe
61 de contracte
7.611.577 lei
Licitatii publice
37 de contracte
155.976.918 lei
Achizitii offline
15 contracte
1.554.050 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 213.225 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.650 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.032 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 09:50).
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
REMICO COMPREST SRLCUI 7862755 | 35 | 35 | 18 | — | vezi ↗ |
HIDROGAL MARK SRLCUI 30893497 | 11 | 11 | 8 | — | vezi ↗ |
HIDRACONSTRUCT GEOVIG SRLCUI 32887459 | 9 | 9 | 9 | — | vezi ↗ |
INTRANSIV SRLCUI 12709716 | 2 | 2 | 2 | — | vezi ↗ |
CONDOR SRLCUI 2365852 | 3 | 2 | 1 | Da | vezi ↗ |
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
DISTRISAN SRLCUI 17882296 | 35 | subcontractant | 35 | — | vezi ↗ |
| 8 | subcontractant | 8 | — | vezi ↗ | |
| 9 | ofertant · l-a avut subcontractant | 8 | Da | vezi ↗ | |
MIAD SRLCUI 21342626 | 16 | ofertant · l-a avut subcontractant | 8 | Da | vezi ↗ |
SPC ELITE CONSULTING SRLCUI 24923658 | 8 | ofertant · l-a avut subcontractant | 8 | — | vezi ↗ |
ELECTROSISTEM SRLCUI 12395478 | 20 | subcontractant · aceeași ofertă | 8 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 11 subcontractanti si terti sustinatori, deschideti pagina de firme partenere.
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.