Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante |
|---|
ONRC
ONRC
ANAF · anul 2025
ANAF · 30.06.2026
oraş Năsăud
| Capitaluri proprii |
|---|
| Nr. salariati |
|---|
| 2022 | 1.446.703 RON | -54.721 RON | 1.332.183 RON | 35.449 RON | 1.393.020 RON | 96.286 RON | 1 |
| 2021 | 3.447.598 RON | 30.104 RON | 1.220.417 RON | 51.029 RON | 1.509.799 RON | 340.411 RON | 5 |
| 2020 | 2.286.860 RON | 30.558 RON | 1.453.692 RON | 66.997 RON | 1.697.003 RON | 310.308 RON | 4 |
| 2019 | 2.321.828 RON | 163.232 RON | 1.011.174 RON | 18.308 RON | 1.272.616 RON | 279.750 RON | 2 |
| 2018 | 1.544.733 RON | 92.136 RON | 735.584 RON | 26.556 RON | 825.546 RON | 116.518 RON | 2 |
| 2017 | 1.075.507 RON | 6.862 RON | 605.555 RON | 24.102 RON | 605.835 RON | 24.382 RON | 3 |
| 2016 | 1.031.700 RON | 10.896 RON | 460.305 RON | 14.921 RON | 462.904 RON | 17.520 RON | 4 |
| 2015 | 790.853 RON | 12.661 RON | 347.485 RON | 15.095 RON | 339.014 RON | 6.624 RON | 12 |
| 2014 | 1.006.342 RON | 936 RON | 233.145 RON | 13.526 RON | 213.582 RON | -6.037 RON | 10 |
| 2013 | 78.103 RON | 86 RON | 579.671 RON | 1.022 RON | 571.676 RON | -6.973 RON | 0 |
| 2012 | 0 RON | -8.287 RON | 175.756 RON | 216 RON | 168.481 RON | -7.059 RON | — |
| 2011 | 9.799 RON | 991 RON | 13.799 RON | 216 RON | 14.801 RON | 1.218 RON | — |
| 2009 | — | -1.663 RON | 2.257 RON | 360 RON | 434 RON | -1.463 RON | — |
| Indicator | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2009 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.446.703 RON | 3.447.598 RON | 2.286.860 RON | 2.321.828 RON | 1.544.733 RON | 1.075.507 RON | 1.031.700 RON | 790.853 RON | 1.006.342 RON | 78.103 RON | 0 RON | 9.799 RON | — |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| firmăadministrator |
| Venituri totale | 1.496.703 RON | 3.658.173 RON | 2.356.708 RON | 2.357.550 RON | 1.564.743 RON | 1.130.527 RON | 1.081.709 RON | 953.417 RON | 1.043.426 RON | 78.103 RON | 0 RON | 9.799 RON | — |
| Cheltuieli totale | 1.536.455 RON | 3.592.143 RON | 2.302.738 RON | 2.170.741 RON | 1.456.959 RON | 1.112.360 RON | 1.068.535 RON | 938.216 RON | 1.042.266 RON | 75.674 RON | 8.287 RON | 8.619 RON | 906 RON |
| Profit brut | 0 RON | 66.030 RON | 53.970 RON | 186.809 RON | 107.784 RON | 18.167 RON | 13.174 RON | 15.201 RON | 1.160 RON | 2.429 RON | 0 RON | 1.180 RON | — |
| Pierdere bruta | 39.752 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 8.287 RON | 0 RON | 906 RON |
| Profit net | 0 RON | 30.104 RON | 30.558 RON | 163.232 RON | 92.136 RON | 6.862 RON | 10.896 RON | 12.661 RON | 936 RON | 86 RON | 0 RON | 991 RON | — |
| Pierdere neta | 54.721 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 8.287 RON | 0 RON | 1.663 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 35.449 RON | 51.029 RON | 66.997 RON | 18.308 RON | 26.556 RON | 24.102 RON | 14.921 RON | 15.095 RON | 13.526 RON | 1.022 RON | 216 RON | 216 RON | 360 RON |
| Active circulante | 1.393.020 RON | 1.509.799 RON | 1.697.003 RON | 1.272.616 RON | 825.546 RON | 605.835 RON | 462.904 RON | 339.014 RON | 213.582 RON | 571.676 RON | 168.481 RON | 14.801 RON | 434 RON |
| Stocuri | 1.197.986 RON | 1.272.485 RON | 1.433.499 RON | 987.127 RON | 663.765 RON | 509.172 RON | 405.574 RON | 290.922 RON | 101.918 RON | 443.703 RON | 165.998 RON | 949 RON | 174 RON |
| Creante | 194.452 RON | 236.889 RON | 262.160 RON | 279.797 RON | 150.887 RON | 94.625 RON | 50.153 RON | 36.449 RON | 94.552 RON | 127.893 RON | — | — | 53 RON |
| Casa si conturi la banci | 582 RON | 425 RON | 1.344 RON | 5.692 RON | 10.894 RON | 2.038 RON | 7.177 RON | 11.643 RON | 17.112 RON | 80 RON | 2.483 RON | 13.852 RON | 207 RON |
| Datorii totale | 1.332.183 RON | 1.220.417 RON | 1.453.692 RON | 1.011.174 RON | 735.584 RON | 605.555 RON | 460.305 RON | 347.485 RON | 233.145 RON | 579.671 RON | 175.756 RON | 13.799 RON | 2.257 RON |
| Capitaluri proprii | 96.286 RON | 340.411 RON | 310.308 RON | 279.750 RON | 116.518 RON | 24.382 RON | 17.520 RON | 6.624 RON | -6.037 RON | -6.973 RON | -7.059 RON | 1.218 RON | -1.463 RON |
| Capital subscris varsat | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | — | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 1 | 5 | 4 | 2 | 2 | 3 | 4 | 12 | 10 | 0 | — | — | — |
| — |
| 1 deținător în act | 100% |
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Admite în parte cererea formulată de petentul BEJ MĂRGINEANU VIOREL VICTOR DANIEL , privind pe creditoarea BANCA COMERCIALĂ ROMÂNĂ S.A, în contradictoriu cu ter?ul poprit PIT SG BAI CONSTRUCT SRL şi debitorii Teko Transcolor SRL, P.R.C. şi P.T. având ca obiect validare poprire. Dispune validarea popririi dispuse de petent la data de 22.10.2024 în dosarul execu?ional 869/2024, asupra sumelor de bani datorate de ter?ul poprit PIT SG BAI CONSTRUCT SRL, debitorului P.T.. Obligă ter?ul poprit să îi plătească creditorului sumele de bani pe care i le datorează debitorului, în limita crean?ei de 255597,61 lei, precum şi a cheltuielilor de executare şi a altor sume ce vor deveni scadente în viitor, începând cu data primirii adresei de înfiin?are a popririi (24.10.2024) până la data încetării raporturilor de muncă, cu respectarea limitelor limitele prevăzute de art. 729 Cod procedură civilă, ter?ul poprit fiind obligat la plata către creditoare a acestor sume în aceste limite. Respinge cererea petentului de amendare a ter?ului poprit ca neîntemeiată. Respinge cererea petentului de acordare a despăgubirilor ca neîntemeiată. Obligă terţul poprit la plata cheltuielilor de judecată în cuantum de 20 lei, reprezentând taxa judiciară de timbru. Cu drept de apel în termen de 5 de zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Năsăud. Pronunţată azi, 19.03.2025 prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei;
Amână pronunţarea în cauză la data de 19.03.2025.
Admite în parte cererea de validare a popririi formulată de petentul BEJ Mărginean Viorel Victor Daniel, în contradictoriu cu terţul poprit PIT SG-BAI CONSTRUCT S.R.L., debitoarea-fideiusor PETRI RAMONA CLAUDIA, debitorul-fideiusor PETRI TRAIAN, debitorul TEKO TRANSCOLOR S.R.L. şi creditoarea BANCA COMERCIALĂ ROMÂNĂ SA. Validează poprirea înfiinţată de BEJ Mărginean Viorel Victor Daniel prin adresa de înfiinţare a popririi din 22.10.2024, emisă în dosarul de executare nr. 869/2024, asupra sumelor de bani datorate de terţul poprit PIT SG-BAI CONSTRUCT S.R.L debitoarei-fideiusor PETRI RAMONA CLAUDIA. Obligă terţul poprit PIT SG-BAI CONSTRUCT S.R.L. să îi plătească creditoarei sumele de bani pe care i le datorează debitorului-fideiusor PETRI RAMONA CLAUDIA, în limita creanţei de 225.597,61 lei, începând cu data primirii adresei de înfiinţare a popririi (24.10.2024) până la data încetării raporturilor de muncă, cu respectarea limitelor prevăzute de art. 729 Cod procedură civilă, terţul poprit fiind obligat la plata către creditoare a acestor sume în aceste limite. Respinge cererea petentului de amendare a terţului poprit. Obligă terţul poprit la plata sumei de 20 lei către petent, cu titlu de cheltuieli de judecată, reprezentând taxă judiciară de timbru. Cu apel în termen de 5 zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Năsăud. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 09.05.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 09.05.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 24.04.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 24.04.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 09.04.2025.
63 de contracte atribuite, in valoare de 52.592 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 52.655 lei.
Achizitii directe
63 de contracte
52.592 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.784 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.946.520 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 222.847 de documente constatatoare — adica sub 5,7% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 66.706 din cele 393.784 au macar un document publicat, adica 16,9%. Pentru celelalte 83,1% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.034 documente la 19.247.323 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 153 de zile de la data documentului, iar 28,4% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 04.09.2026, 09:40).
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri.
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.