Sediul de azi; data mutarii nu reiese din documentele fiscale.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
Denumiri
o singura denumire cunoscuta
Coduri CAEN
un singur cod
2009 – 20254321 — Lucrări de instalații electrice
Procedura de insolventa / Publicari in BPI
Nu am gasit nicio publicare in Buletinul Procedurilor de Insolventa pentru firma T & M ELECTROSTART 2009 SRL.
ONRC · 08.07.2026
ANAF · 27.08.2026
MFP · 19.08.2026
MO IV · 29.08.2026
BPI · 31.08.2026
In functiune
ONRC · 22.08.2026
Activa fiscal
ANAF · 19.08.2026
Platitor TVAdin 27.10.2009
La incasare
Nu
Split TVA
Nu
ANAF · 19.08.2026
Datorii la statnu figureaza pe lista ANAF din 30.06.2026
ANAF · 30.06.2026
Constatator negativse verifica…
conform SEAP
Cifra de afaceri (2025)
3.922.200 RON↓ -13.1%
Profit / Pierdere
25.084 RON↓ -93.6%
Nr. mediu salariati
12↓ -14.3%
Indicatori financiari
2009–2025MFP · 19.08.2026
An
Cifra de afaceri
Profit / Pierdere
Datorii totale
Active fixe
Active circulante
Capitaluri proprii
Nr. salariati
2025
3.922.200 RON
25.084 RON
2.798.399 RON
1.325.576 RON
1.465.202 RON
25.624 RON
12
2024
4.512.940 RON
393.889 RON
2.597.122 RON
1.503.907 RON
2.187.505 RON
Vezi bilantul detaliat
Indicator
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
Informatii firma
Vizibil după autentificare
ONRC · 08.07.2026ANAF · 04.09.2026MO IV · 29.08.2026
Date de contact
Telefon
Email
—
Website
—
Forma de organizare
SRL
Activitate
Cod CAEN principal
4321 — Lucrări de instalații electriceCAEN Rev. 3(evidența ANAF, văzut la 15.08.2026)
Coduri CAEN secundare
3313 — Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și opticeCAEN Rev. 3
3314 — Repararea și întreținerea echipamentelor electriceCAEN Rev. 3
3319 — Repararea și întreținerea altor echipamenteCAEN Rev. 3
Vezi inca 23 de coduri CAEN secundare →↑ Ascunde
3320 — Instalarea mașinilor și echipamentelor industrialeCAEN Rev. 3
3511 — Producția de energie electrică din resurse neregenerabileCAEN Rev. 3
3512 — Producția de energie electrică din resurse regenerabileCAEN Rev. 3
Sediu
Sediu principal
GĂRII 12B, Et. P, Loc. Sânnicolau Mare, Oraș Sânnicolau Mare, Timiș, 305600vezi adresa →
Sedii secundare si puncte de lucru
—
Sucursale UE
—
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențialeCAEN Rev. 3
4222 — Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicațiiCAEN Rev. 3
4299 — Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.aCAEN Rev. 3
4311 — Lucrări de demolare a construcțiilorCAEN Rev. 3
4312 — Lucrări de pregătire a terenuluiCAEN Rev. 3
4313 — Lucrări de foraj și sondaj pentru construcțiiCAEN Rev. 3
4322 — Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționatCAEN Rev. 3
4324 — Alte lucrări de instalații pentru construcțiiCAEN Rev. 3
4342 — Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiriCAEN Rev. 3
4619 — Intermedieri în comerțul cu produse diverseCAEN Rev. 3
4643 — Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelorCAEN Rev. 3
4650 — Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicațiiCAEN Rev. 3
4664 — Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamenteCAEN Rev. 3
4740 — Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicațiiCAEN Rev. 3
4754 — Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasniceCAEN Rev. 3
4755 — Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.CAEN Rev. 3
5210 — DepozităriCAEN Rev. 3
7414 — Alte activități de design specializatCAEN Rev. 3
7420 — Activități fotograficeCAEN Rev. 3
7499 — Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.CAEN Rev. 3
1.076.191 RON
14
2023
3.217.762 RON
279.708 RON
2.486.574 RON
1.368.877 RON
1.835.772 RON
682.302 RON
10
2022
3.779.938 RON
47.304 RON
1.516.338 RON
733.408 RON
1.298.537 RON
528.899 RON
11
2021
2.388.517 RON
35.367 RON
1.405.874 RON
814.155 RON
1.838.616 RON
1.258.072 RON
11
2020
3.229.854 RON
1.000.392 RON
755.367 RON
845.072 RON
1.460.263 RON
1.555.128 RON
16
2019
3.061.007 RON
566.745 RON
492.626 RON
878.214 RON
366.680 RON
758.106 RON
19
2018
2.176.502 RON
751.805 RON
383.095 RON
293.963 RON
875.249 RON
602.098 RON
14
2017
1.855.953 RON
89.868 RON
809.101 RON
53.384 RON
925.351 RON
20.293 RON
13
2016
1.689.114 RON
965 RON
1.202.514 RON
47.355 RON
915.435 RON
-239.575 RON
13
2015
1.622.069 RON
774 RON
945.227 RON
110.631 RON
721.695 RON
-240.790 RON
11
2014
1.098.403 RON
661 RON
921.595 RON
388.380 RON
856.989 RON
-241.564 RON
16
2013
1.001.497 RON
533 RON
883.911 RON
269.483 RON
721.448 RON
-242.225 RON
13
2012
1.104.851 RON
-256.388 RON
709.527 RON
172.564 RON
300.995 RON
-242.758 RON
16
2011
827.191 RON
594 RON
844.952 RON
206.575 RON
649.890 RON
13.630 RON
11
2010
31.134 RON
-20.259 RON
49.510 RON
—
62.547 RON
13.037 RON
4
2009
50.420 RON
33.096 RON
26.136 RON
760 RON
58.672 RON
33.296 RON
1
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Cifra de afaceri
3.922.200 RON
4.512.940 RON
3.217.762 RON
3.779.938 RON
2.388.517 RON
3.229.854 RON
3.061.007 RON
2.176.502 RON
1.855.953 RON
1.689.114 RON
1.622.069 RON
1.098.403 RON
1.001.497 RON
1.104.851 RON
827.191 RON
31.134 RON
50.420 RON
Venituri totale
4.142.124 RON
4.569.856 RON
3.231.461 RON
3.565.331 RON
2.299.964 RON
3.616.026 RON
3.069.154 RON
2.050.301 RON
1.796.088 RON
1.601.980 RON
1.497.608 RON
1.804.952 RON
1.173.591 RON
806.498 RON
Cheltuieli totale
4.102.748 RON
4.103.672 RON
2.920.640 RON
3.480.484 RON
2.243.380 RON
2.584.359 RON
2.471.728 RON
1.276.683 RON
1.687.772 RON
1.601.015 RON
1.496.834 RON
1.804.291 RON
1.173.058 RON
1.062.886 RON
Profit brut
39.376 RON
466.184 RON
310.821 RON
84.847 RON
56.584 RON
1.031.667 RON
597.426 RON
773.618 RON
108.316 RON
965 RON
774 RON
661 RON
533 RON
0 RON
Pierdere bruta
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
—
0 RON
0 RON
256.388 RON
Profit net
25.084 RON
393.889 RON
279.708 RON
47.304 RON
35.367 RON
1.000.392 RON
566.745 RON
751.805 RON
89.868 RON
965 RON
774 RON
661 RON
533 RON
0 RON
Pierdere neta
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
256.388 RON
Active fixe (imobilizate)
1.325.576 RON
1.503.907 RON
1.368.877 RON
733.408 RON
814.155 RON
845.072 RON
878.214 RON
293.963 RON
53.384 RON
47.355 RON
110.631 RON
388.380 RON
269.483 RON
172.564 RON
Active circulante
1.465.202 RON
2.187.505 RON
1.835.772 RON
1.298.537 RON
1.838.616 RON
1.460.263 RON
366.680 RON
875.249 RON
925.351 RON
915.435 RON
721.695 RON
856.989 RON
721.448 RON
300.995 RON
Stocuri
817.855 RON
618.102 RON
764.863 RON
1.067.179 RON
731.099 RON
518.112 RON
193.237 RON
60.532 RON
196.677 RON
482.125 RON
472.714 RON
548.020 RON
285.700 RON
94.028 RON
Creante
468.890 RON
1.428.874 RON
963.998 RON
115.167 RON
1.000.064 RON
726.219 RON
145.994 RON
462.007 RON
713.503 RON
422.959 RON
223.522 RON
289.955 RON
403.017 RON
178.787 RON
Casa si conturi la banci
178.457 RON
140.529 RON
106.911 RON
116.191 RON
107.453 RON
215.932 RON
27.449 RON
352.710 RON
15.171 RON
10.351 RON
25.459 RON
19.014 RON
32.731 RON
28.180 RON
Cheltuieli in avans
33.245 RON
24.795 RON
33.641 RON
13.292 RON
11.175 RON
5.160 RON
5.838 RON
855 RON
659 RON
149 RON
373 RON
1.094 RON
619 RON
1.518 RON
Datorii totale
2.798.399 RON
2.597.122 RON
2.486.574 RON
1.516.338 RON
1.405.874 RON
755.367 RON
492.626 RON
383.095 RON
809.101 RON
1.202.514 RON
945.227 RON
921.595 RON
883.911 RON
709.527 RON
Venituri in avans
0 RON
42.894 RON
69.414 RON
—
—
—
—
184.874 RON
150.000 RON
—
128.262 RON
566.432 RON
349.864 RON
8.308 RON
Capitaluri proprii
25.624 RON
1.076.191 RON
682.302 RON
528.899 RON
1.258.072 RON
1.555.128 RON
758.106 RON
602.098 RON
20.293 RON
-239.575 RON
-240.790 RON
-241.564 RON
-242.225 RON
-242.758 RON
Capital subscris varsat
450 RON
450 RON
450 RON
450 RON
450 RON
450 RON
450 RON
450 RON
450 RON
450 RON
—
200 RON
200 RON
200 RON
Nr. mediu salariati
12
14
10
11
11
16
19
14
13
13
11
16
13
16
11
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
1.155.554 RON
31.134 RON
50.420 RON
1.154.960 RON
49.743 RON
10.827 RON
594 RON
—
39.593 RON
0 RON
18.609 RON
—
594 RON
—
33.096 RON
0 RON
20.259 RON
—
206.575 RON
—
760 RON
649.890 RON
62.547 RON
58.672 RON
436.569 RON
—
—
170.292 RON
62.537 RON
48.400 RON
43.029 RON
10 RON
10.272 RON
2.117 RON
—
—
844.952 RON
49.510 RON
26.136 RON
—
—
—
13.630 RON
13.037 RON
33.296 RON
200 RON
200 RON
200 RON
4
1
Litigii / Dosare in instanta
ATENȚIE: Căutarea se face după numele firmei, așa că pot apărea rezultate pentru alte companii cu denumiri similare.Pentru a confirma că dosarul aparține firmei căutate și pentru a-i vedea calitatea în proces, dați click pe link-ul dosarului.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 336.983 lei.
Achizitii directe
6 contracte
336.977 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
3 contracte
115.430 lei
Cum se citesc cifrele — si ce nu putem sti
„Castigat” si „executat” sunt lucruri diferite
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Ce inseamna „in derulare”
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
De ce «Castigat» poate fi mic, desi firma a "Executat" mult
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
De unde stim ca un contract chiar a fost executat
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.784 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.946.520 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 222.847 de documente constatatoare — adica sub 5,7% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 66.706 din cele 393.784 au macar un document publicat, adica 16,9%. Pentru celelalte 83,1% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.034 documente la 19.247.323 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 155 de zile de la data documentului, iar 28,4% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Cum calculam cand documentul lipseste
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
daca perioada s-a incheiat, il consideram executat;
daca nu s-a incheiat, il trecem la „in derulare”.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Ce nu putem sti
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 04.09.2026, 06:03).
Sediul de azi; data mutarii nu reiese din documentele fiscale.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.