ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 50% |
| persoanăadministratorfostă | 50% |
| persoanăadministrator | — |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Dosare in care o parte poarta o denumire pe care o au mai multe firme, iar aceasta e unul dintre candidati. Nu sunt confirmate ca dosare ale firmei.
Respinge cererea de suspendare ca inadmisibilă. Cu drept de recurs în 5 zile de la comunicare. Recursul se depune la Curtea de Apel Bucureşti, Secţia a VI-a. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, azi, 12.08.2026.
Fara termene inregistrate.
Admite cererea creditorului UNIQA ASIGURARI SA. În temeiul art. 72 alin. 6 din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolventei şi de insolvenţă deschide procedura generală împotriva debitorului PREMIA INSURANCE CONSULTING SRL. În cazul în care debitorul nu depune, în 10 zile de la pronunţarea prezentei hotărâri, la dosar, o declaraţie prin să-şi manifeste intenţia de reorganizare, în temeiul art. 85 alin. 1 raportat la art. 74 şi art. 67 alin. 1 lit. g din Legea nr. 85/2014, urmează a opera ridicarea de drept a dreptului de administrare – constând în dreptul de a-şi conduce activitatea, de a-şi administra bunurile din avere şi de a dispune de acestea, situaţie în care conducerea integrală a activităţii debitorului revine administratorului judiciar. Dă dispoziţie tuturor băncilor la care debitoarea are disponibil în conturi să nu dispună de acestea fără un ordin al judecătorului sindic sau al administratorului judiciar, obligaţia de înştiinţare a băncilor revenindu-i administratorului judiciar, în cazul în care operează ridicarea de drept a dreptului de administrare. Pune în vedere debitorului că este obligat să depună în 10 zile de la pronun?area prezentei hotărâri, la dosarul cauzei, actele ?i informa?iile prevăzute la art. 67 alin. 1 din Legea nr. 85/2014. În cazul în care debitorul nu va depune actele şi informa?iile arătate devin aplicabile dispoziţiile art. 82 alin. 2 şi art. 169 alin. 1 lit. d din Legea nr. 85/2014. Fixează următoarele termene limită: a) termenul limită pentru înregistrarea cererii de admitere a creanţelor asupra averii debitorului – 04.05.2026; b) termenul de verificare a creanţelor, de întocmire şi publicare în BPI a tabelului preliminar de creanţe – 25.05.2026; c) termenul de definitivare a tabelului creanţelor – 19.06.2026; d) data primei şedinţe a adunării generale a creditorilor – 02.06.2026. Numeşte administrator judiciar provizoriu pe DASCAL INSOLVENCY SPRL care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 58 din Legea nr. 85/2014, cu exercitarea atribuţiilor de supraveghere a activităţii debitorului în conformitate cu art. 5 pct. 66 şi art. 87 din Legea nr. 85/2014 până la ridicarea dreptului de administrare al debitorului, cu o remuneraţie de 5.000 lei din averea debitorului. În temeiul art. 71 alin. 2 din Legea nr. 85/2014, dispune ca administratorul judiciar să trimită o notificare, în condiţiile art. 99 alin. 3 şi art. 100 din lege, privind deschiderea procedurii generale împotriva debitorului, tuturor creditorilor menţionaţi în lista depusă de debitor în conformitate cu art. 74 raportat la art. 67 alin. 1 lit. c), debitorului ţi oficiului registrului comerţului sau, după caz, registrului societăţilor agricole ori registrului asociaţilor şi fundaţiilor în care debitorul este înmatriculat, pentru efectuarea menţiunii, instanţelor judecătoreşti în a căror jurisdicţie se află sediul declarat la registrul comerţului, şi tuturor băncilor unde debitorul are deschise conturi, în vederea aplicării prevederilor art. 75 din Legea nr. 85/2014. Pune în vedere administratorului judiciar să convoace adunarea generala a acţionarilor/asociaţilor sau membrilor persoanei juridice pentru desemnarea administratorului special in termen de maxim 10 de zile de la notificarea deschiderii procedurii de către administratorul judiciar provizoriu. Pune în vedere administratorului judiciar să efectueze în 60 de zile de la data pronunţării prezentei hotărâri inventarierea bunurilor debitorului, să întocmească şi să depună la dosar, în termen de 20 de zile de la desemnare, raportul prevăzut la art. 92 alin. 1 din Legea nr. 85/2014, şi în termen de 40 de zile de la desemnare raportul prevăzut la art. 97 din aceeaşi lege. În temeiul art. 39 din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, dispune deschiderea de către debitor a unui cont la o unitate bancară din care vor fi suportate cheltuielile aferente procedurii, în termen de 2 zile de la notificarea deschiderii procedurii; în caz de neîndeplinire a atribuţiei, contul va fi deschis de către administratorul judiciar. Eventualele disponibilităţi băneşti vor fi păstrate într-un cont special de depozit bancar. Pune în vedere lichidatorului judiciar prevederile art. 252 din Legea nr. 31/1990, republicată şi dispune îndeplinirea formalităţilor privind menţionarea la registrul comerţului a reprezentanţilor permanenţi ai săi. Pune în vedere administratorului judiciar să depună lunar la dosar raportul prevăzut de art. 59 alin. 1 din Legea nr. 85/2014, să efectueze verificări şi să anexeze răspunsurile de la - DITL – sectoarele 1-6; - DRPCIV - OCPI Sectoarele 1-6 Bucure?ti ?i ANCPI – registrul la nivel na?ional cu privire la situa?ia patrimoniului debitoarei; - REVISAL/REGES, cu privire la situa?ia contractelor de muncă în derulare la data deschiderii procedurii ?i - AFP de la sediul debitorului cu privire la situa?ia conturilor bancare. Fixează termen pentru continuarea procedurii la 02.10.2026, ora 9.00. Executorie. Cu drept de a formula apel în termen de 7 de zile de la publicarea hotărârii în BPI, ce se va depune la Tribunalul Bucureşti – Secţia a VII-a Civilă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi 18.03.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 18.03.2026.
pentru a depusă taxa judiciară de timbru aferentă cererii de intervenţie accesorie
pentru a da posibilitate părţilor să ia cunoştinţă de cererea de intervenţie accesorie
Admite cererea formulată de debitorul PREMIA INSURANCE CONSULTING SRL de obligare a creditorului la consemnarea cau?iunii. În temeiul art. 72 alin. 1 din Legea nr. 85/2014 pune în vedere creditorului UNIQA ASIGURARI SA să facă dovada consemnării unei cau?iuni în cuantum de 35.138,18 lei în termen de cinci zile de la comunicarea obliga?iei. Cale de atac odată cu fondul cauzei. Acordă termen la data de 23.01.2026 ora 9, cu citarea păr?ilor. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei, azi 28.11.2025.
Amână pronunţarea pentru data de 28.11.2025.
În temeiul Hotărârii Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Tribunalului Bucureşti nr. 3/26.08.2025, dispune amânarea judecării prezentei cauze până la data reluării activităţii de judecată.
Admite cererea de abţinere. Dispune înaintarea dosarului nr. 20331/300/2024 la registratură în vederea repartizării aleatorii. Fără cale de atac. Pronuntată în sedintă publică, astăzi, 17.07.2024.
Admite cererea de valoare redusă formulată de reclamanta Arcadia Policlinic S.R.L., prin reprezentant legal, în contradictoriu cu pârâtul Candy Cat RO S.R.L., prin reprezentant legal. Obligă pârâtul la plata sumei de 356 lei, c/val debit principal. Obligă pârâtul să achite creditoarei c/val dobânzii legale penalizatoare aplicabilă între profesionişti, cu începere de la data scadenţei fiecărei facturi, determinată conform 5.1 din contract, până la data plăţii efective a debitului principal. Obligă pârâtul la plata sumei de 50 lei, c/val cheltuieli de judecată. Executorie de drept. Cu drept de a exercita calea de atac a apelului în termen de 30 de zile de la comunicarea copiei de pe hotărâre. În situaţia exercitării căii de atac, cererea de apel se depune la Judecătoria Sectorului 2 Bucureşti, sub sancţiunea nulităţii absolute. Pronunţată astăzi, 02.06.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Admite excepţia necompetenţei teritoriale, invocată din oficiu. Declină competenţa de soluţionare a cererii de valoare redusă formulată de reclamanta Arcadia Policlinic S.R.L., în contradictoriu cu pârâta Candy Cat RO S.R.L., în favoarea Judecătoriei Iaşi. Fără cale de atac. Pronunţată astăzi, 23.09.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Admite excepţia necompetenţei teritoriale a Judecătoriei Iaşi, invocată din oficiu. Declină competenţa de soluţionare a cauzei privind pe reclamanta SC ARCADIA POLICLINIC SRL în contradictoriu cu pârâta CANDY CAT RO SRL, în favoarea Judecătoriei Sectorului 2 Bucureşti. Constată ivit conflictul negativ de competenţă dintre Judecătoria Sectorului 2 Bucureşti şi Judecătoria Iaşi şi dispune înaintarea dosarului Înaltei Curţi de Casaţie şi Justiţie pentru soluţionarea conflictului. Dispune din oficiu suspendarea judecăţii cauzei până la soluţionarea conflictului. Pronunţată astăzi, 27.02.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Admite cererea
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 80.674.509 RON | 7.490.288 RON | 21.721.490 RON | 24.580.012 RON | 17.993.226 RON | 21.415.049 RON | 305 |
| 2024 | 77.821.986 RON | 9.696.198 RON | 25.782.442 RON | 24.239.648 RON | 24.578.547 RON | 23.620.959 RON | 361 |
| 2023 | 72.102.507 RON | 9.478.933 RON | 16.300.611 RON | 26.781.244 RON | 16.171.766 RON | 26.778.032 RON | 365 |
| 2022 | 68.475.771 RON | 16.933.445 RON | 30.080.721 RON | 25.982.371 RON | 33.824.926 RON | 29.846.564 RON | 318 |
| 2021 | 57.931.701 RON | 14.645.333 RON | 17.070.459 RON | 24.581.185 RON | 16.646.382 RON | 24.549.004 RON | 283 |
| 2020 | 42.516.404 RON | 8.790.868 RON | 10.232.056 RON | 11.973.484 RON | 15.865.274 RON | 18.448.520 RON | 278 |
| 2019 | 43.312.001 RON | 5.092.556 RON | 8.608.452 RON | 11.542.380 RON | 9.514.444 RON | 13.790.643 RON | 324 |
| 2018 | 37.938.383 RON | 4.657.582 RON | 9.710.918 RON | 12.377.177 RON | 5.692.292 RON | 10.803.350 RON | 310 |
| 2017 | 32.237.455 RON | 5.465.031 RON | 6.554.496 RON | 8.004.463 RON | 5.360.487 RON | 8.645.769 RON | 234 |
| 2016 | 27.148.071 RON | 4.612.179 RON | 4.524.845 RON | 5.559.934 RON | 4.776.315 RON | 5.785.420 RON | 179 |
| 2015 | 20.901.499 RON | 2.667.681 RON | 5.365.483 RON | 4.718.482 RON | 4.040.057 RON | 3.319.158 RON | 155 |
| 2014 | 17.768.494 RON | 700.629 RON | 5.560.606 RON | 3.977.692 RON | 2.292.708 RON | 651.476 RON | 124 |
| 2013 | 13.173.001 RON | 174.083 RON | 5.941.762 RON | 4.128.863 RON | 1.837.143 RON | -49.153 RON | 102 |
| 2012 | 11.437.852 RON | 238.769 RON | 6.933.021 RON | 4.622.478 RON | 2.160.813 RON | -223.236 RON | 96 |
| 2011 | 11.498.754 RON | 218.593 RON | 7.524.881 RON | 4.838.823 RON | 2.028.160 RON | -721.279 RON | 83 |
| 2010 | 1.991.634 RON | -940.872 RON | 2.176.835 RON | 711.017 RON | 555.521 RON | -939.872 RON | 71 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 80.674.509 RON | 77.821.986 RON | 72.102.507 RON | 68.475.771 RON | 57.931.701 RON | 42.516.404 RON | 43.312.001 RON | 37.938.383 RON | 32.237.455 RON | 27.148.071 RON | 20.901.499 RON | 17.768.494 RON | 13.173.001 RON | 11.437.852 RON | 11.498.754 RON | 1.991.634 RON |
| Venituri totale | 81.785.144 RON | 78.593.883 RON | 73.663.430 RON | 69.578.991 RON | 58.470.429 RON | 42.918.487 RON | 43.675.149 RON | 38.182.712 RON | 32.412.813 RON | 27.284.392 RON | 21.176.116 RON | 17.904.116 RON | 13.384.582 RON | 11.667.141 RON | 11.538.237 RON | 2.002.188 RON |
| Cheltuieli totale | 72.340.697 RON | 66.782.806 RON | 62.394.839 RON | 50.000.090 RON | 41.888.752 RON | 32.804.878 RON | 37.872.592 RON | 33.183.063 RON | 26.457.542 RON | 22.034.541 RON | 18.202.929 RON | 17.087.256 RON | 13.162.256 RON | 11.428.372 RON | 11.319.644 RON | 2.941.410 RON |
| Profit brut | 9.444.447 RON | 11.811.077 RON | 11.268.591 RON | 19.578.901 RON | 16.581.677 RON | 10.113.609 RON | 5.802.557 RON | 4.999.649 RON | 5.955.271 RON | 5.249.851 RON | 2.973.187 RON | 816.860 RON | 222.326 RON | 238.769 RON | 218.593 RON | — |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 939.222 RON |
| Profit net | 7.490.288 RON | 9.696.198 RON | 9.478.933 RON | 16.933.445 RON | 14.645.333 RON | 8.790.868 RON | 5.092.556 RON | 4.657.582 RON | 5.465.031 RON | 4.612.179 RON | 2.667.681 RON | 700.629 RON | 174.083 RON | 238.769 RON | 218.593 RON | — |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 940.872 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 24.580.012 RON | 24.239.648 RON | 26.781.244 RON | 25.982.371 RON | 24.581.185 RON | 11.973.484 RON | 11.542.380 RON | 12.377.177 RON | 8.004.463 RON | 5.559.934 RON | 4.718.482 RON | 3.977.692 RON | 4.128.863 RON | 4.622.478 RON | 4.838.823 RON | 711.017 RON |
| Active circulante | 17.993.226 RON | 24.578.547 RON | 16.171.766 RON | 33.824.926 RON | 16.646.382 RON | 15.865.274 RON | 9.514.444 RON | 5.692.292 RON | 5.360.487 RON | 4.776.315 RON | 4.040.057 RON | 2.292.708 RON | 1.837.143 RON | 2.160.813 RON | 2.028.160 RON | 555.521 RON |
| Stocuri | 643.965 RON | 474.285 RON | 525.106 RON | 391.048 RON | 463.024 RON | 472.085 RON | 236.612 RON | 329.977 RON | 219.123 RON | 127.785 RON | 106.900 RON | 91.624 RON | 122.461 RON | 192.088 RON | 308.500 RON | 99.854 RON |
| Creante | 12.402.942 RON | 12.970.191 RON | 5.559.064 RON | 16.391.980 RON | 2.692.030 RON | 2.363.270 RON | 2.768.151 RON | 2.887.779 RON | 1.650.318 RON | 1.291.007 RON | 2.021.886 RON | 2.157.408 RON | 1.634.062 RON | 1.881.055 RON | 1.654.716 RON | 370.318 RON |
| Casa si conturi la banci | 1.356.664 RON | 850.146 RON | 587.596 RON | 399.555 RON | 491.328 RON | 3.029.919 RON | 594.681 RON | 474.536 RON | 1.972.578 RON | 657.523 RON | 211.271 RON | 43.676 RON | 80.620 RON | 87.670 RON | 64.944 RON | 85.349 RON |
| Cheltuieli in avans | 599.201 RON | 630.489 RON | 178.035 RON | 181.864 RON | 480.625 RON | 910.387 RON | 1.437.438 RON | 2.531.194 RON | 1.904.024 RON | 54.958 RON | 7.883 RON | 3.392 RON | 3.383 RON | 1.773 RON | 52.996 RON | — |
| Datorii totale | 21.721.490 RON | 25.782.442 RON | 16.300.611 RON | 30.080.721 RON | 17.070.459 RON | 10.232.056 RON | 8.608.452 RON | 9.710.918 RON | 6.554.496 RON | 4.524.845 RON | 5.365.483 RON | 5.560.606 RON | 5.941.762 RON | 6.933.021 RON | 7.524.881 RON | 2.176.835 RON |
| Venituri in avans | 35.900 RON | 45.283 RON | 52.402 RON | 61.876 RON | 88.729 RON | 68.569 RON | 95.167 RON | 86.395 RON | 68.709 RON | 80.942 RON | 81.781 RON | 61.710 RON | 76.780 RON | 75.279 RON | 116.377 RON | 29.575 RON |
| Capitaluri proprii | 21.415.049 RON | 23.620.959 RON | 26.778.032 RON | 29.846.564 RON | 24.549.004 RON | 18.448.520 RON | 13.790.643 RON | 10.803.350 RON | 8.645.769 RON | 5.785.420 RON | 3.319.158 RON | 651.476 RON | -49.153 RON | -223.236 RON | -721.279 RON | -939.872 RON |
| Capital subscris varsat | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | — | 1.000 RON | 1.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 305 | 361 | 365 | 318 | 283 | 278 | 324 | 310 | 234 | 179 | 155 | 124 | 102 | 96 | 83 | 71 |
63 de contracte atribuite, in valoare de 1.172.003 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 309.459 lei.
Achizitii directe
48 de contracte
309.411 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
15 contracte
862.592 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 07:02).