ONRC · 22.08.2026
ANAF · 30.08.2026
ANAF · 30.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri.
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| firmăadministrator | — |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Amână judecarea cauzei la data de 14.09.2026, pentru depunerea de înscrisuri.
Admite cererea de repunere în termen. Constată că creditorul BN Business SRL este de drept în termenul de formulare a declaraţiei de creanţă. Dispune verificarea pe fond a cererii de creanţă formulată de creditor, de către administratorul judiciar. Cu apel în termen de 7 de zile de la comunicare, cererea de apel ce se va depune la Tribunalul Dolj. Pronun?ată astăzi, 22.06.2026, prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor de către grefa instan?ei.
Respinge apelul, ca nefondat. Definitivă. Pronunţată azi, 06.07.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Amână pronunţarea la data de 06.07.2026. Pronunţată azi, 30.06.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Conceptarea şi citarea în cauză în calitate de intimată ?i a creditoarei Corelayer Sistems SRL, căreia i se va comunica o copie a apelului formulat în cauză cu men?iunea de a depune întâmpinare în termen de 10 zile de la comunicare. Emiterea unei adrese către Tribunalul Dolj pentru a înainta în copie certificată cererea de deschidere a procedurii insolven?ei formulată de creditoarea Corelayer Sistems SRL ?i înscrisurile ata?ate acesteia. Prorogă punerea în discu?ie a administrării probei cu înscrisul reprezentat de certificatul de furnizare informa?iei eliberat de ORC, depus la dosar urmare a interogării din oficiu efectuată de instan?ă, la următorul termen de judecată. Amână judecarea cauzei la data de 30 iunie 2026, ora 11:00, pentru când părţile vor fi citate prin publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă.
Admite cererile formulate de creditori. În temeiul art. 72 alin. 6 din Legea nr. 85/2014, dispune deschiderea procedurii generale de insolvenţă împotriva debitorului. În temeiul art. 73 şi art 45 alin 1 lit d din Legea nr. 85/2014, numeşte administrator judiciar provizoriu pe OFFICE INSOLVENCY IPURL, ce va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 64 din lege, cu o retribuţie provizorie de 1500 lei lunar. Administratorul judiciar va întocmi şi prezenta judecătorului - sindic până la data de 09.03.2026, raportul prevăzut de art. 58 litera a) şi art. 92 alin. 1 din Legea nr. 85/2014, iar în termen de 40 de zile de la desemnarea sa, un raport privind cauzele şi împrejurările apariţiei stării de insolvenţă a debitoarei precum şi persoanele cărora le-ar fi imputabilă. În temeiul art. 74 din Legea nr. 85/2014, pune în vedere debitorului să depună la dosarul cauzei, în termen de 10 zile de la deschiderea procedurii, actele şi informaţiile prevăzute de art. 67 alin. 1 din lege. În temeiul art. 86 din Legea nr. 85/2014, dă dispoziţie tuturor băncilor la care debitoarea are în conturi disponibil să nu dispună de acestea fără un ordin al administratorului judiciar. În temeiul art. 99 din Legea nr. 85/2014, dispune notificarea deschiderii procedurii debitorului, creditorilor şi Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Dolj, în vederea efectuării menţiunii, conform codului de procedură civilă, urmând a se publica într-un ziar de largă circulaţie şi în Buletinul procedurilor de insolvenţă. În temeiul art. 100 alin 1 lit. b din Legea nr. 85/2014, fixează termenul limită pentru depunerea creanţelor la 02.04.2026. În temeiul art. 100 alin 1lit. c din Legea nr. 85/2014, fixează termenul limită pentru verificarea creanţelor, întocmirea şi publicarea în BPI a tabelului preliminar al creanţelor la 21.04.2026. În temeiul art. 100 alin 1 lit. d din Legea nr. 85/2014, fixează termenul pentru soluţionarea eventualelor contestaţii şi publicarea în BPI a tabelului definitiv al creanţelor 18.05.2026. În temeiul art. 100 alin. 1 lit. e din legea insolvenţei, administratorul judiciar va stabili şi va notifica părţile cu privire la data, locul şi ora primei şedinţe a adunării creditorilor. În temeiul art. 53 din Legea nr. 85/2014, dispune convocarea adunării generale a asociaţilor de către administratorul judiciar în termen de 10 de zile de la deschiderea procedurii, pentru desemnarea administratorului special. În temeiul art. 39 din Legea nr. 85/2014, dispune deschiderea de către debitor a unui cont bancar la banca la care are deschis cont, din care vor fi suportate cheltuielile aferente procedurii, în termen de 2 zile de la notificarea deschiderii procedurii. În cazul neîndeplinirii obligaţiei, contul va fi deschis de către administratorul judiciar judiciar. Dispune comunicarea sentinţei către instanţele judecătoreşti în a căror jurisdicţie se află sediul debitorului şi tuturor băncilor unde acesta are deschise conturi. Executorie. Cu apel în termen de 7 de zile de la comunicare, cererea de apel ce se va depune la Tribunalul Dolj. Stabileşte termen pentru examinarea stadiului procedurii la data de 25.05.2026, ora 09.30, cu citarea părţilor prin BPI. Pronunţată astăzi, data de 16.02.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei
Respinge cererea de deschidere a procedurii de concordat preventiv, formulată de debitoarea S.C. WEB WIN GROUP NET S.R.L. Cu apel în termen de 7 zile de la comunicare la Curtea de Apel Craiova, apel ce se va depune la Tribunalul Dolj. Dată în Camera de Consiliu şi pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei conform art. 402 C. Proc. Civ., azi 18.12.2025.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Procedura deschisa la 16.02.2026
Sentinţă de deschidere a procedurii insolvenţei în formă generală · BPI 5303/2026
Tabel preliminar al creanţelor · BPI 10826/2026
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 8.076.972 RON | 50.757 RON | 9.348.164 RON | 7.996.222 RON | 15.101.955 RON | 5.730.529 RON | 8 |
| 2023 | 6.393.498 RON | 2.988.979 RON | 2.165.944 RON | 2.057.118 RON | 5.843.181 RON | 5.802.002 RON | 7 |
| 2022 | 4.447.010 RON | 2.541.367 RON | 1.521.899 RON | 1.365.863 RON | 2.906.079 RON | 2.817.690 RON | 6 |
| 2021 | 1.300.206 RON | 184.717 RON | 944.947 RON | 228.074 RON | 1.374.625 RON | 657.752 RON | 8 |
| 2020 | 1.107.717 RON | 324.987 RON | 858.689 RON | 288.654 RON | 1.043.070 RON | 473.035 RON | 8 |
| 2019 | 996.546 RON | 77.598 RON | 739.266 RON | 309.477 RON | 581.263 RON | 151.474 RON | 10 |
| 2018 | 663.990 RON | 105.072 RON | 472.833 RON | 173.643 RON | 627.498 RON | 346.037 RON | 10 |
| 2017 | 492.598 RON | 6.156 RON | 188.729 RON | 176.347 RON | 253.347 RON | 240.965 RON | 7 |
| 2016 | 465.661 RON | 118.067 RON | 32.969 RON | 62.668 RON | 205.111 RON | 234.810 RON | 7 |
| 2015 | 375.908 RON | 36.601 RON | 82.828 RON | 17.979 RON | 181.592 RON | 116.743 RON | 5 |
| 2014 | 398.097 RON | 87.483 RON | 131.520 RON | 10.289 RON | 201.373 RON | 80.142 RON | 5 |
| 2013 | 193.670 RON | -3.033 RON | 97.788 RON | 10.076 RON | 80.372 RON | -7.340 RON | 4 |
| 2012 | 71.711 RON | 5.342 RON | 64.028 RON | 35.994 RON | 23.727 RON | -4.307 RON | 3 |
| 2011 | 77.738 RON | 4.146 RON | 46.748 RON | 25.879 RON | 11.220 RON | -9.649 RON | 4 |
| 2010 | 37.719 RON | -33.586 RON | 41.579 RON | 21.392 RON | 6.338 RON | -13.796 RON | — |
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 8.076.972 RON | 6.393.498 RON | 4.447.010 RON | 1.300.206 RON | 1.107.717 RON | 996.546 RON | 663.990 RON | 492.598 RON | 465.661 RON | 375.908 RON | 398.097 RON | 193.670 RON | 71.711 RON | 77.738 RON | 37.719 RON |
| Venituri totale | 8.148.392 RON | 7.094.798 RON | 4.462.481 RON | 1.300.261 RON | 1.123.363 RON | 997.825 RON | 666.640 RON | 492.622 RON | 466.457 RON | 390.707 RON | 398.138 RON | 193.672 RON | 71.738 RON | 77.738 RON | 37.836 RON |
| Cheltuieli totale | 8.026.067 RON | 3.764.260 RON | 1.879.116 RON | 1.102.542 RON | 787.147 RON | 910.249 RON | 554.902 RON | 481.674 RON | 336.385 RON | 343.106 RON | 290.124 RON | 190.820 RON | 65.032 RON | 70.907 RON | 69.772 RON |
| Profit brut | 122.325 RON | 3.330.538 RON | 2.583.365 RON | 197.719 RON | 336.216 RON | 87.576 RON | 111.738 RON | 10.948 RON | 130.072 RON | 47.601 RON | 108.014 RON | 2.852 RON | 6.706 RON | 6.831 RON | — |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 31.936 RON |
| Profit net | 50.757 RON | 2.988.979 RON | 2.541.367 RON | 184.717 RON | 324.987 RON | 77.598 RON | 105.072 RON | 6.156 RON | 118.067 RON | 36.601 RON | 87.483 RON | 0 RON | 5.342 RON | 4.146 RON | — |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 3.033 RON | 0 RON | 0 RON | 33.586 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 7.996.222 RON | 2.057.118 RON | 1.365.863 RON | 228.074 RON | 288.654 RON | 309.477 RON | 173.643 RON | 176.347 RON | 62.668 RON | 17.979 RON | 10.289 RON | 10.076 RON | 35.994 RON | 25.879 RON | 21.392 RON |
| Active circulante | 15.101.955 RON | 5.843.181 RON | 2.906.079 RON | 1.374.625 RON | 1.043.070 RON | 581.263 RON | 627.498 RON | 253.347 RON | 205.111 RON | 181.592 RON | 201.373 RON | 80.372 RON | 23.727 RON | 11.220 RON | 6.338 RON |
| Stocuri | 566.837 RON | 281.586 RON | 110.853 RON | 35.891 RON | 28.681 RON | 10.286 RON | 120.632 RON | — | — | — | — | — | 4.540 RON | — | 1.450 RON |
| Creante | 14.417.354 RON | 4.642.985 RON | 1.990.177 RON | 1.269.904 RON | 902.439 RON | 362.963 RON | 354.836 RON | 164.251 RON | 95.043 RON | 44.038 RON | 48.115 RON | 15.658 RON | 14.982 RON | 11.097 RON | 4.701 RON |
| Casa si conturi la banci | 117.764 RON | 918.610 RON | 805.049 RON | 68.830 RON | 111.950 RON | 208.014 RON | 152.030 RON | 89.096 RON | — | 137.554 RON | 153.258 RON | 64.714 RON | 4.205 RON | 123 RON | 187 RON |
| Cheltuieli in avans | 71.272 RON | 67.647 RON | 67.647 RON | — | — | — | 17.729 RON | — | — | — | — | — | — | — | 53 RON |
| Datorii totale | 9.348.164 RON | 2.165.944 RON | 1.521.899 RON | 944.947 RON | 858.689 RON | 739.266 RON | 472.833 RON | 188.729 RON | 32.969 RON | 82.828 RON | 131.520 RON | 97.788 RON | 64.028 RON | 46.748 RON | 41.579 RON |
| Venituri in avans | 8.090.756 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 5.730.529 RON | 5.802.002 RON | 2.817.690 RON | 657.752 RON | 473.035 RON | 151.474 RON | 346.037 RON | 240.965 RON | 234.810 RON | 116.743 RON | 80.142 RON | -7.340 RON | -4.307 RON | -9.649 RON | -13.796 RON |
| Capital subscris varsat | 20.000 RON | 20.000 RON | 20.000 RON | 20.000 RON | 20.000 RON | 20.000 RON | 20.000 RON | 20.000 RON | 20.000 RON | — | 20.000 RON | 20.000 RON | 20.000 RON | 20.000 RON | 20.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 8 | 7 | 6 | 8 | 8 | 10 | 10 | 7 | 7 | 5 | 5 | 4 | 3 | 4 | — |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
442 de contracte atribuite, in valoare de 27.825.056 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 3.209.151 lei.
Achizitii directe
284 de contracte
3.208.867 lei
Licitatii publice
71 de contracte
23.487.569 lei
Achizitii offline
87 de contracte
1.128.621 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 20:39).
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
INTRAROM SACUI 4879159 | 1 | 1 | 0 | — | vezi ↗ |
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
FABULOSOS S.R.L.CUI 33968578 | 5 | terț și subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
INTELLISOFT SYSTEMS S.R.L.CUI 51052292 | 3 | subcontractant | 1 | Da | vezi ↗ |
PROCESS IT&C SERVICES S.R.L.CUI 36536027 | 5 | ofertant · l-a avut terț | 1 | Da | vezi ↗ |
| 3 | terț susținător | 1 | Da | vezi ↗ | |
LOGIKA IT SOLUTIONS SRLCUI 29597137 | 3 | subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.