GREEN TECH DEVELOPMENT SRL
- J40/2800/2010BUCURESTIdin 17.03.2010
- J23/2541/2015ILFOVdin 22.07.2015
- J40/3371/2016BUCURESTIdin 07.03.2016in vigoare
ONRC · 08.07.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 02.09.2026
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri.
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanănu mai e administrator | 100% |
| persoanăadministratorrevocat în acte, listat în registru | — |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | — | -2.006 RON | 1.013.131 RON | — | 104.569 RON | -908.562 RON | — |
| 2021 | — | -10.658 RON | 1.011.031 RON | — | 104.475 RON | -906.556 RON | — |
| 2020 | — | -3.031 RON | 994.531 RON | — | 359.466 RON | -635.065 RON | — |
| 2019 | — | -39.341 RON | 652.343 RON | — | 344.814 RON | -307.529 RON | 1 |
| 2018 | — | -107.454 RON | 613.233 RON | — | 345.045 RON | -268.188 RON | 2 |
| 2017 | 2.858 RON | -76.484 RON | 527.690 RON | 16.668 RON | 350.247 RON | -160.733 RON | 3 |
| 2016 | -19.132 RON | 50.384 RON | 448.428 RON | 8.668 RON | 355.511 RON | -84.249 RON | — |
| 2015 | 417.294 RON | 593 RON | 692.786 RON | 14.671 RON | 543.481 RON | -134.634 RON | 2 |
| 2014 | 335.066 RON | 5.114 RON | 490.435 RON | 22.675 RON | 384.533 RON | -83.227 RON | 4 |
| 2013 | 297.429 RON | 258.330 RON | 377.824 RON | 30.679 RON | 327.889 RON | -19.256 RON | 4 |
| 2012 | 100.950 RON | -117.313 RON | 337.217 RON | — | 59.631 RON | -277.586 RON | 4 |
| 2011 | 44.007 RON | -162.816 RON | 183.148 RON | — | 22.875 RON | -160.273 RON | 4 |
| 2010 | 11.682 RON | 2.343 RON | 4.562 RON | — | 7.105 RON | 2.543 RON | 1 |
| Indicator | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | — | — | — | — | — | 2.858 RON | -19.132 RON | 417.294 RON | 335.066 RON | 297.429 RON | 100.950 RON | 44.007 RON | 11.682 RON |
| Venituri totale | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 4.056 RON | -16.702 RON | 422.155 RON | 335.191 RON | 297.436 RON | 100.977 RON | 44.087 RON | 11.682 RON |
| Cheltuieli totale | 2.006 RON | 10.658 RON | 3.031 RON | 39.341 RON | 107.454 RON | 80.499 RON | -67.086 RON | 421.562 RON | 327.816 RON | 32.109 RON | 218.290 RON | 206.903 RON | 8.893 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 50.384 RON | 593 RON | 7.375 RON | 265.327 RON | 0 RON | 0 RON | 2.789 RON |
| Pierdere bruta | 2.006 RON | 10.658 RON | 3.031 RON | 39.341 RON | 107.454 RON | 76.443 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 117.313 RON | 162.816 RON | — |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 50.384 RON | 593 RON | 5.114 RON | 258.330 RON | 0 RON | 0 RON | 2.343 RON |
| Pierdere neta | 2.006 RON | 10.658 RON | 3.031 RON | 39.341 RON | 107.454 RON | 76.484 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 117.313 RON | 162.816 RON | — |
| Active fixe (imobilizate) | — | — | — | — | — | 16.668 RON | 8.668 RON | 14.671 RON | 22.675 RON | 30.679 RON | — | — | — |
| Active circulante | 104.569 RON | 104.475 RON | 359.466 RON | 344.814 RON | 345.045 RON | 350.247 RON | 355.511 RON | 543.481 RON | 384.533 RON | 327.889 RON | 59.631 RON | 22.875 RON | 7.105 RON |
| Stocuri | 11.765 RON | 11.765 RON | 2.893 RON | 11.765 RON | 11.765 RON | 8.872 RON | 8.872 RON | 77 RON | -258 RON | — | — | 480 RON | — |
| Creante | 100.738 RON | 100.432 RON | 352.067 RON | 341.039 RON | 341.039 RON | 341.237 RON | 342.093 RON | 503.116 RON | 377.371 RON | 266.958 RON | 52.711 RON | 14.616 RON | 6.820 RON |
| Casa si conturi la banci | -7.934 RON | -7.722 RON | 4.506 RON | -7.990 RON | -7.759 RON | 138 RON | 4.546 RON | 40.288 RON | 7.420 RON | 60.931 RON | 6.920 RON | 7.779 RON | 285 RON |
| Cheltuieli in avans | — | — | — | — | — | 42 RON | — | — | — | 0 RON | — | — | — |
| Datorii totale | 1.013.131 RON | 1.011.031 RON | 994.531 RON | 652.343 RON | 613.233 RON | 527.690 RON | 448.428 RON | 692.786 RON | 490.435 RON | 377.824 RON | 337.217 RON | 183.148 RON | 4.562 RON |
| Capitaluri proprii | -908.562 RON | -906.556 RON | -635.065 RON | -307.529 RON | -268.188 RON | -160.733 RON | -84.249 RON | -134.634 RON | -83.227 RON | -19.256 RON | -277.586 RON | -160.273 RON | 2.543 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | — | — | — | 1 | 2 | 3 | — | 2 | 4 | 4 | 4 | 4 | 1 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
7 contracte atribuite, in valoare de 11.615 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 11.622 lei.
Achizitii directe
7 contracte
11.615 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 213.222 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.648 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.032 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 08:36).