ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| firmă | nepublicat |
| persoanănu mai e administrator | nepublicat |
| persoană | nepublicat |
| persoană | nepublicat |
| firmă | nepublicat |
| firmă | nepublicat |
| persoanăadministrator | — |
| persoanăadministrator | — |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Dosare in care o parte poarta o denumire pe care o au mai multe firme, iar aceasta e unul dintre candidati. Nu sunt confirmate ca dosare ale firmei. Se arata cele mai recent modificate 25.
Dosar nr. 2227/85/2016/a14 Hot. 28.05.2026 Admite excepţia inadmisibilităţii, invocată din oficiu. Respinge, ca inadmisibilă, contestaţia la Raportul de activitate nr. 35, formulată de contestatoarea Agenţia Domeniilor Statului. Cu apel în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii prin BPI, apelul se va depune la Tribunalul Sibiu. Pronunţată, astăzi 03.12.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronun?area la data de 28.05.2026
Ia act de renunţarea la judecată cererii de chemare în judecată formulate de reclamanta în contradictoriu cu pârâta. Cu drept de recurs în termen de 30 zile de la comunicare. Cererea se va depune la Judecătoria Sibiu. Pronunţată în data de 18.06.2026 prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.
Admite cererea formulată de creditoarea COMTRAM SA în contradictoriu cu debitoarea SETRACO HOLDING SA. Obligă pe debitoare sa plătească creditoarei, în termen de 15 zile de la comunicare, suma de 1.264.659,12 lei, cu titlu de debit principal. Obligă pe debitoare să plătească creditoarei penalităţi de întârziere, asupra debitului principal mai sus menţionat, calculate pentru fiecare zi de întârziere, potrivit art. 8.4 din contract, la valoarea dobânzii de referinţă comunicate de BNR, de la data scadenţei debitului, până la data achitării integrale. Obligă pe debitoare să plătească creditoarei cheltuieli de judecată în valoare de 200 lei, reprezentând taxă de timbru. Executorie. Cu drept de cerere în anulare în termen de 10 zile de la data comunicării. În caz de exercitare a căii de atac, cererea în anulare se depune la Tribunalul Bucureşti – Secţia a-VI-a Civilă. Pronunţată astăzi, 07 mai 2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea la data de 07.05.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei azi, 23.04.2026.
Respinge cererea în anulare formulată de creditoarea PPC ENERGIE SA în contradictoriu cu debitorul COMTRAM SA, ca neîntemeiată. Respinge cererea creditoarei de obligare a debitorului la plata cheltuielilor de judecată, ca neîntemeiată. Respinge cererea debitorului de obligare a creditoarei la plata cheltuielilor de judecată, ca neîntemeiată. Definitivă. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei, astăzi, 03.06.2026
Amână pronunţarea în cauză la data de 03.06.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 19.05.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 19.05.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 07.05.2026.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.492.283 RON | -50.851 RON | 3.192.028 RON | 484.700 RON | 4.520.837 RON | 2.144.422 RON | 9 |
| 2024 | 4.242.752 RON | 34.012 RON | 3.996.852 RON | 523.766 RON | 5.389.817 RON | 2.247.644 RON | 11 |
| 2023 | 4.742.569 RON | -1.144.970 RON | 3.881.657 RON | 612.066 RON | 5.160.927 RON | 2.220.698 RON | 29 |
| 2022 | 3.765.965 RON | -1.365.329 RON | 3.008.343 RON | 2.567.053 RON | 5.252.994 RON | 5.210.340 RON | — |
| 2021 | 16.203.642 RON | -978.046 RON | 4.288.334 RON | 2.987.718 RON | 8.453.204 RON | 7.516.620 RON | 64 |
| 2020 | 11.704.732 RON | -1.913.662 RON | 3.117.972 RON | 3.177.339 RON | 8.057.362 RON | 8.494.665 RON | 71 |
| 2019 | 8.948.873 RON | -828.502 RON | 1.660.813 RON | 5.412.467 RON | 6.591.498 RON | 10.723.777 RON | 71 |
| 2018 | 10.379.279 RON | -1.565.643 RON | 1.736.940 RON | 5.834.022 RON | 7.099.143 RON | 11.616.337 RON | 69 |
| 2017 | 13.220.627 RON | -1.751.280 RON | 1.246.690 RON | 6.868.888 RON | 7.139.312 RON | 13.181.980 RON | 88 |
| 2016 | 17.553.677 RON | -232.408 RON | 2.621.134 RON | 7.977.784 RON | 9.054.678 RON | 14.933.261 RON | 99 |
| 2015 | 15.485.210 RON | 118.796 RON | 3.644.631 RON | 8.177.035 RON | 10.164.583 RON | 15.165.669 RON | 104 |
| 2014 | 15.880.619 RON | -796.310 RON | 3.434.018 RON | 8.545.176 RON | 9.501.431 RON | 15.082.344 RON | 112 |
| 2013 | 19.736.598 RON | 275.608 RON | 3.306.232 RON | 8.174.375 RON | 9.167.795 RON | 14.530.597 RON | 121 |
| 2012 | 21.466.036 RON | 182.357 RON | 2.624.739 RON | 5.257.320 RON | 11.597.684 RON | 14.260.297 RON | 133 |
| 2011 | 34.424.163 RON | 10.513 RON | 4.706.545 RON | 5.988.273 RON | 12.763.720 RON | 14.077.940 RON | 138 |
| 2010 | 31.554.996 RON | 619.055 RON | 6.090.095 RON | 5.812.023 RON | 14.278.650 RON | 14.062.485 RON | 135 |
| 2009 | 22.750.913 RON | 3.011.829 RON | 6.830.551 RON | 6.605.171 RON | 13.749.779 RON | 13.443.429 RON | 128 |
| 2008 | 22.124.920 RON | 1.355.941 RON | 4.207.477 RON | 7.866.826 RON | 7.506.854 RON | 10.431.600 RON | 143 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2.492.283 RON | 4.242.752 RON | 4.742.569 RON | 3.765.965 RON | 16.203.642 RON | 11.704.732 RON | 8.948.873 RON | 10.379.279 RON | 13.220.627 RON | 17.553.677 RON | 15.485.210 RON | 15.880.619 RON | 19.736.598 RON | 21.466.036 RON | 34.424.163 RON | 31.554.996 RON | 22.750.913 RON | 22.124.920 RON |
| Venituri totale | 2.214.277 RON | 3.506.485 RON | 7.313.226 RON | 7.843.166 RON | 16.556.526 RON | 13.610.861 RON | 9.955.445 RON | 10.736.940 RON | 13.443.652 RON | 18.641.618 RON | 15.307.319 RON | 15.739.944 RON | 21.086.651 RON | 21.417.319 RON | 33.910.588 RON | 33.426.340 RON | 23.748.785 RON | 22.645.548 RON |
| Cheltuieli totale | 2.265.128 RON | 3.472.473 RON | 8.458.196 RON | 9.208.495 RON | 17.534.572 RON | 15.524.523 RON | 10.783.947 RON | 12.302.583 RON | 15.194.932 RON | 18.874.025 RON | 15.188.523 RON | 16.536.254 RON | 20.759.736 RON | 21.197.090 RON | 33.892.676 RON | 32.705.511 RON | 20.204.662 RON | 21.049.179 RON |
| Profit brut | 0 RON | 34.012 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 118.796 RON | 0 RON | 326.915 RON | 220.229 RON | 17.912 RON | 720.829 RON | 3.544.123 RON | 1.596.369 RON |
| Pierdere bruta | 50.851 RON | 0 RON | 1.144.970 RON | 1.365.329 RON | 978.046 RON | 1.913.662 RON | 828.502 RON | 1.565.643 RON | 1.751.280 RON | 232.407 RON | 0 RON | 796.310 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Profit net | 0 RON | 34.012 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 118.796 RON | 0 RON | 275.608 RON | 182.357 RON | 10.513 RON | 619.055 RON | 3.011.829 RON | 1.355.941 RON |
| Pierdere neta | 50.851 RON | 0 RON | 1.144.970 RON | 1.365.329 RON | 978.046 RON | 1.913.662 RON | 828.502 RON | 1.565.643 RON | 1.751.280 RON | 232.408 RON | 0 RON | 796.310 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 484.700 RON | 523.766 RON | 612.066 RON | 2.567.053 RON | 2.987.718 RON | 3.177.339 RON | 5.412.467 RON | 5.834.022 RON | 6.868.888 RON | 7.977.784 RON | 8.177.035 RON | 8.545.176 RON | 8.174.375 RON | 5.257.320 RON | 5.988.273 RON | 5.812.023 RON | 6.605.171 RON | 7.866.826 RON |
| Active circulante | 4.520.837 RON | 5.389.817 RON | 5.160.927 RON | 5.252.994 RON | 8.453.204 RON | 8.057.362 RON | 6.591.498 RON | 7.099.143 RON | 7.139.312 RON | 9.054.678 RON | 10.164.583 RON | 9.501.431 RON | 9.167.795 RON | 11.597.684 RON | 12.763.720 RON | 14.278.650 RON | 13.749.779 RON | 7.506.854 RON |
| Stocuri | 145.093 RON | 1.655.034 RON | 2.786.425 RON | 1.128.689 RON | 338.830 RON | 288.861 RON | 1.887.734 RON | 2.376.396 RON | 1.739.264 RON | 1.507.006 RON | 671.090 RON | 1.028.938 RON | 1.195.758 RON | 565.697 RON | 1.566.718 RON | 2.347.359 RON | 554.719 RON | 535.179 RON |
| Creante | 3.897.158 RON | 2.894.489 RON | 1.892.040 RON | 3.257.798 RON | 5.018.887 RON | 5.479.247 RON | 2.324.015 RON | 1.138.288 RON | 780.862 RON | 1.527.567 RON | 2.891.036 RON | 2.828.559 RON | 5.005.228 RON | 2.356.096 RON | 3.612.349 RON | 7.194.236 RON | 9.284.130 RON | 4.648.502 RON |
| Casa si conturi la banci | 478.586 RON | 840.294 RON | 482.462 RON | 866.507 RON | 3.095.487 RON | 2.289.254 RON | 2.379.749 RON | 3.584.459 RON | 4.619.186 RON | 6.020.105 RON | 6.602.457 RON | 5.643.934 RON | 2.966.809 RON | 8.675.891 RON | 7.584.653 RON | 4.737.055 RON | 3.910.930 RON | 2.323.173 RON |
| Cheltuieli in avans | 330.913 RON | 330.913 RON | 329.362 RON | 398.636 RON | 364.032 RON | 377.936 RON | 380.625 RON | 420.112 RON | 420.470 RON | 521.933 RON | 468.682 RON | 469.755 RON | 494.659 RON | 30.032 RON | 32.492 RON | 61.907 RON | 53.502 RON | 101.851 RON |
| Datorii totale | 3.192.028 RON | 3.996.852 RON | 3.881.657 RON | 3.008.343 RON | 4.288.334 RON | 3.117.972 RON | 1.660.813 RON | 1.736.940 RON | 1.246.690 RON | 2.621.134 RON | 3.644.631 RON | 3.434.018 RON | 3.306.232 RON | 2.624.739 RON | 4.706.545 RON | 6.090.095 RON | 6.830.551 RON | 4.207.477 RON |
| Provizioane | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 134.472 RON | 836.454 RON |
| Capitaluri proprii | 2.144.422 RON | 2.247.644 RON | 2.220.698 RON | 5.210.340 RON | 7.516.620 RON | 8.494.665 RON | 10.723.777 RON | 11.616.337 RON | 13.181.980 RON | 14.933.261 RON | 15.165.669 RON | 15.082.344 RON | 14.530.597 RON | 14.260.297 RON | 14.077.940 RON | 14.062.485 RON | 13.443.429 RON | 10.431.600 RON |
| Capital subscris varsat | 1.877.273 RON | 1.877.273 RON | 1.877.273 RON | 2.578.282 RON | 2.578.282 RON | 2.578.282 RON | 2.578.282 RON | 2.578.282 RON | 2.578.282 RON | 2.578.282 RON | 2.578.282 RON | 2.578.282 RON | 2.578.282 RON | 2.578.282 RON | 2.578.282 RON | 2.578.282 RON | 2.578.282 RON | 2.578.282 RON |
| Nr. mediu salariati | 9 | 11 | 29 | — | 64 | 71 | 71 | 69 | 88 | 99 | 104 | 112 | 121 | 133 | 138 | 135 | 128 | 143 |
86 de contracte atribuite, in valoare de 130.029.680 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 2.453.298 lei.
Achizitii directe
36 de contracte
2.453.262 lei
Licitatii publice
41 de contracte
126.078.098 lei
Achizitii offline
9 contracte
1.498.321 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 23:07).
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
URS CONSTRUCT ALBA SRLCUI 29737443 | 13 | 4 | 1 | Da | vezi ↗ |
EKO TOP SIB S.R.L.CUI 20695220 | 3 | 2 | 2 | — | vezi ↗ |
ONE CAD STUDIO SRLCUI 32057544 | 1 | 1 | 1 | — | vezi ↗ |
ELECTRIC SERV SRLCUI 18173764 | 12 | 1 | 0 | — | vezi ↗ |
DIMEX-2000 COMPANY SRLCUI 13027407 | 1 | 1 | 0 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 7 parteneri, deschideti pagina de firme partenere.
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
ELECTRIC SERV SRLCUI 18173764 | 12 | subcontractant | 7 | — | vezi ↗ |
ELECTRIC SERVCOM SRLCUI 29643160 | 6 | subcontractant | 6 | — | vezi ↗ |
TI NET SRLCUI 16202243 | 7 | subcontractant | 5 | — | vezi ↗ |
REPCONS SRLCUI 3376230 | 9 | subcontractant | 5 | Da | vezi ↗ |
URS CONSTRUCT ALBA SRLCUI 29737443 | 13 | subcontractant | 4 | Da | vezi ↗ |
INSTAL GRUP SRLCUI 12473347 | 2 | subcontractant · aceeași ofertă | 1 | — | vezi ↗ |
TI NET SRLCUI 16202243 | 7 | subcontractant · aceeași ofertă | 1 | — | vezi ↗ |
REPCONS SRLCUI 3376230 | 9 | subcontractant · aceeași ofertă | 1 | Da | vezi ↗ |
OTIS LIFT SRLCUI 7782044 | 1 | subcontractant · aceeași ofertă | 1 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 22 de subcontractanti si terti sustinatori, deschideti pagina de firme partenere.
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.