ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri.
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
În baza art. 4 alin.4 din Legea nr. 101/2016 şi art. 139 C.pr.civ.conexează prezenta cauză la cauza înregistartă sub nr.106/64/2026.
Respinge ca nefondată plângerea formulată de petenta intimată SC FLASH LIGHTING SERVICES SA, precum şi plângerea formulată de intimata petentă STREET LIGHTING SRL, în cadrul dosarului 113/64/2026 conexat la prezentul dosar, ambele împotriva Deciziei nr. 387/C5/5046,103/10.02.2026 pronunţată de Consiliul Naţional de Soluţionare a Contestaţiilor. Definitivă. Pronunţată, în condiţiile art. 396 alin. 2 C.pr.civ. , prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei, azi, 23.03.2026.
Amână pronunţarea la data de 23 martie 2026. Pronunţarea se va face în condiţiile art. 396 alin. (2) Cod procedură civilă, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, data de 17 martie 2026.
pentru cand se prezintă administratorul societătii debitoarei
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 23.159.035 RON | 9.767.665 RON | 14.345.835 RON | 3.393.320 RON | 30.422.771 RON | 19.584.602 RON | 20 |
| 2024 | 39.455.851 RON | 20.001.267 RON | 3.484.173 RON | 2.488.683 RON | 24.070.947 RON | 23.129.161 RON | 23 |
| 2023 | 16.296.233 RON | 5.067.443 RON | 8.755.989 RON | 2.044.114 RON | 14.256.020 RON | 7.539.308 RON | 14 |
| 2022 | 10.768.929 RON | 2.317.335 RON | 14.356.276 RON | 1.823.266 RON | 15.034.521 RON | 2.473.825 RON | 15 |
| 2021 | 8.220.676 RON | 1.270.722 RON | 11.620.123 RON | 660.240 RON | 12.299.652 RON | 2.001.621 RON | 14 |
| 2020 | 9.134.874 RON | 936.162 RON | 13.537.947 RON | 935.448 RON | 13.657.496 RON | 1.056.162 RON | 15 |
| 2019 | 9.462.181 RON | 4.181.724 RON | 10.123.859 RON | 634.605 RON | 13.789.793 RON | 4.301.724 RON | 17 |
| 2018 | 4.530.126 RON | 2.119.560 RON | 427.450 RON | 528.415 RON | 2.137.540 RON | 2.239.560 RON | 14 |
| 2017 | 3.924.858 RON | 1.466.937 RON | 595.575 RON | 453.545 RON | 1.726.220 RON | 1.586.937 RON | 20 |
| 2016 | 4.613.933 RON | 997.493 RON | 1.646.370 RON | 655.623 RON | 2.664.255 RON | 1.676.120 RON | 28 |
| 2015 | 4.618.731 RON | 607.242 RON | 1.845.285 RON | 525.767 RON | 2.604.718 RON | 1.285.869 RON | 23 |
| 2014 | 1.980.658 RON | 85.740 RON | 752.493 RON | 325.114 RON | 1.105.810 RON | 678.627 RON | 20 |
| 2013 | 1.916.173 RON | 476.766 RON | 492.809 RON | 447.751 RON | 637.821 RON | 592.887 RON | 11 |
| 2012 | 1.410.832 RON | 17.048 RON | 857.350 RON | 562.122 RON | 311.468 RON | 16.621 RON | 12 |
| 2011 | 282.482 RON | -927 RON | 501.210 RON | 286.893 RON | 213.760 RON | -427 RON | 8 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 23.159.035 RON | 39.455.851 RON | 16.296.233 RON | 10.768.929 RON | 8.220.676 RON | 9.134.874 RON | 9.462.181 RON | 4.530.126 RON | 3.924.858 RON | 4.613.933 RON | 4.618.731 RON | 1.980.658 RON | 1.916.173 RON | 1.410.832 RON | 282.482 RON |
| Venituri totale | 23.514.064 RON | 37.817.535 RON | 16.267.500 RON | 11.504.073 RON | 7.588.179 RON | 10.268.849 RON | 11.132.452 RON | 4.594.672 RON | 3.933.158 RON | 4.767.253 RON | 4.624.442 RON | 2.124.997 RON | 2.008.904 RON | 1.618.703 RON | 482.294 RON |
| Cheltuieli totale | 12.318.966 RON | 14.724.397 RON | 10.419.199 RON | 8.743.792 RON | 6.102.791 RON | 9.166.075 RON | 6.522.509 RON | 2.429.140 RON | 2.165.834 RON | 3.532.250 RON | 3.869.893 RON | 2.014.803 RON | 1.448.663 RON | 1.598.376 RON | 483.221 RON |
| Profit brut | 11.195.098 RON | 23.093.138 RON | 5.848.301 RON | 2.760.281 RON | 1.485.388 RON | 1.102.774 RON | 4.609.943 RON | 2.165.532 RON | 1.767.324 RON | 1.235.003 RON | 754.549 RON | 110.194 RON | 560.241 RON | 20.327 RON | 0 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 927 RON |
| Profit net | 9.767.665 RON | 20.001.267 RON | 5.067.443 RON | 2.317.335 RON | 1.270.722 RON | 936.162 RON | 4.181.724 RON | 2.119.560 RON | 1.466.937 RON | 997.493 RON | 607.242 RON | 85.740 RON | 476.766 RON | 17.048 RON | 0 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 927 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 3.393.320 RON | 2.488.683 RON | 2.044.114 RON | 1.823.266 RON | 660.240 RON | 935.448 RON | 634.605 RON | 528.415 RON | 453.545 RON | 655.623 RON | 525.767 RON | 325.114 RON | 447.751 RON | 562.122 RON | 286.893 RON |
| Active circulante | 30.422.771 RON | 24.070.947 RON | 14.256.020 RON | 15.034.521 RON | 12.299.652 RON | 13.657.496 RON | 13.789.793 RON | 2.137.540 RON | 1.726.220 RON | 2.664.255 RON | 2.604.718 RON | 1.105.810 RON | 637.821 RON | 311.468 RON | 213.760 RON |
| Stocuri | 6.059.358 RON | 4.040.183 RON | 7.687.257 RON | 7.540.621 RON | 5.395.718 RON | 8.477.171 RON | 6.411.232 RON | 411.436 RON | 407.059 RON | 423.825 RON | 440.214 RON | 404.569 RON | 14.919 RON | — | — |
| Creante | 20.173.705 RON | 15.266.125 RON | 5.507.123 RON | 5.857.636 RON | 6.190.345 RON | 4.853.215 RON | 6.846.788 RON | 1.063.747 RON | 429.104 RON | 911.986 RON | 1.494.301 RON | 587.408 RON | 618.796 RON | 304.213 RON | 197.124 RON |
| Casa si conturi la banci | 4.189.708 RON | 4.764.639 RON | 1.061.640 RON | 1.636.264 RON | 713.589 RON | 327.110 RON | 531.773 RON | 662.357 RON | 890.057 RON | 1.328.444 RON | 670.203 RON | 113.833 RON | 4.106 RON | 7.255 RON | 16.636 RON |
| Cheltuieli in avans | 114.346 RON | 53.704 RON | 12.976 RON | 1.377 RON | 702.165 RON | 1.165 RON | 1.185 RON | 1.055 RON | 2.747 RON | 2.612 RON | 669 RON | 196 RON | 124 RON | 381 RON | 130 RON |
| Datorii totale | 14.345.835 RON | 3.484.173 RON | 8.755.989 RON | 14.356.276 RON | 11.620.123 RON | 13.537.947 RON | 10.123.859 RON | 427.450 RON | 595.575 RON | 1.646.370 RON | 1.845.285 RON | 752.493 RON | 492.809 RON | 857.350 RON | 501.210 RON |
| Venituri in avans | 0 RON | 0 RON | 17.813 RON | 29.063 RON | 40.313 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 19.584.602 RON | 23.129.161 RON | 7.539.308 RON | 2.473.825 RON | 2.001.621 RON | 1.056.162 RON | 4.301.724 RON | 2.239.560 RON | 1.586.937 RON | 1.676.120 RON | 1.285.869 RON | 678.627 RON | 592.887 RON | 16.621 RON | -427 RON |
| Capital subscris varsat | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 500 RON | 500 RON |
| Nr. mediu salariati | 20 | 23 | 14 | 15 | 14 | 15 | 17 | 14 | 20 | 28 | 23 | 20 | 11 | 12 | 8 |
461 de contracte atribuite, in valoare de 260.918.207 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 28.247.341 lei.
Achizitii directe
373 de contracte
28.246.968 lei
Licitatii publice
22 de contracte
230.567.417 lei
Achizitii offline
66 de contracte
2.103.821 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 22:19).
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
GENERAL ELECTRO PROEXIM SRLCUI 3155700 | 13 | 13 | 6 | — | vezi ↗ |
ELECTROMAGNETICA SACUI 414118 | 6 | 4 | 0 | Da | vezi ↗ |
EUROPLUS CONSTRUCT S.R.L.CUI 352724 | 3 | 3 | 1 | — | vezi ↗ |
| 2 | 2 | 1 | — | vezi ↗ | |
| 2 | 2 | 0 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 21 de parteneri, deschideti pagina de firme partenere.
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
RO-VERDE LANDSCAPING SRLCUI 28503819 | 93 | ofertant · l-a avut subcontractant | 91 | — | vezi ↗ |
GARDEN CENTER GRUP SRLCUI 15148952 | 94 | ofertant · l-a avut subcontractant | 90 | — | vezi ↗ |
CRIS GARDEN SRLCUI 15425816 | 26 | ofertant · l-a avut subcontractant | 15 | — | vezi ↗ |
GECA IMPEX P.M. SRLCUI 15071050 | 11 | ofertant · l-a avut subcontractant | 11 | — | vezi ↗ |
DFS CENTER GRUP SRLCUI 14866091 | 14 | ofertant · l-a avut subcontractant | 5 | — | vezi ↗ |
GENERAL SECURITY SRLCUI 11160619 | 35 | co-subcontractant | 35 | — | vezi ↗ |
TOPO LAND SOLUTIONS SRLCUI 37435039 | 13 | co-subcontractant | 13 | — | vezi ↗ |
CRIS GARDEN SRLCUI 15425816 | 26 | co-subcontractant | 9 | — | vezi ↗ |
FUN ATTRACTION EXPERT SERVICE SRLCUI 37319174 | 16 | co-subcontractant | 8 | — | vezi ↗ |
GREEN PLAN PROJECT S.R.L.CUI 40475190 | 13 | co-subcontractant | 8 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 101 subcontractanti si terti sustinatori, deschideti pagina de firme partenere.
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.