ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| persoanăadministrator | — |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Respinge ca neîntemeiată cererea de reexaminare formulată de către contestatoarea BRYSTUDIO MEDIA SRL, împotriva modului de stabilire a taxei judiciare de timbru în cauza având ca obiect litigiu privind achiziţiile publice - contestaţie atribuire, înregistrată pe rolul Tribunalului Vaslui sub nr. 2007/89/2025. Definitivă. Dată în Camera de Consiliu şi pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţii prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 25.09.2025.
Respinge excepţia lipsei calităţii procesual pasive a pârâtului Consiliul Judeţean Vaslui, invocată de pârât prin întâmpinare. Admite în parte acţiunea formulată de reclamanta BRYSTUDIO MEDIA S.R.L., cu sediul în ..., în contradictoriu cu pârâtul Consiliul Judeţean Vaslui, cu sediul în ... şi cu intervenienţii JUDEŢUL VASLUI, cu sediul în ... şi KONSCHAFT S.R.L., cu sediul în ... Anulează Procesul-verbal de evaluare a ofertelor nr. 42/32938/03.09.2025 şi adresa nr. 42/33215/04.09.2025, precum şi adresa nr. 42/34335/12.09.2025. Obligă autoritatea contractantă JUDEŢUL VASLUI la reevaluarea ofertei depuse de reclamanta BRYSTUDIO MEDIA S.R.L., din etapa evaluării conformităţii şi a analizării propunerii tehnice şi a ofertei financiare, continuarea procedurii, analizarea ofertelor depuse şi stabilirea rezultatului procedurii de achiziţie publică, cu respectarea documentaţiei de atribuire şi a dispoziţiilor legale în materia achiziţiilor publice. Respinge celelalte solicitări ale reclamantei, ca neîntemeiate. Obligă autoritatea contractantă la plata către reclamantă a sumei de 2.859 lei cu titlu de cheltuieli de judecată, reprezentând taxă de timbru. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Cererea de recurs se va depune la Tribunalul Vaslui. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 18.11.2025.
Introduce în cauză în calitate de intervenienţi forţaţi Judeţul Vaslui şi KONSCHAFT SRL. Amână judecarea cauzei pentru a da posibilitatea acestora de a exprima punct de vedere.
Pentru a da posibilitatea pârâtului de a exprima punct de vedere cu privire la lărgirea cadrului procesual, în sensul introducerii în cauză a Jude?ului Vaslui şi a societăţii KONSCHAFT SRL, respectiv faţă de cererea de modificare formulată de reclamantă amână judecarea cauzei
Având în vedere Hotărârea nr. 3 din data de 26 august 2025 a Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Tribunalului Vaslui, potrivit căreia activitatea de judecată a fost restrânsă temporar la cauzele având obiectele precizate la art. 2., constatând că dosarele în aceasta materie juridica nu figurează printre cele indicate la art. 2 din Hotărâre, va amâna judecarea cauzei.
Admite recursurile declarate de Consiliul Judeţean Vaslui şi Judeţul Vaslui împotriva sentinţei 373/2025 pronunţate de Tribunalul Vaslui pe care o casează în parte. În rejudecare: respinge acţiunea ca neîntemeiată. Menţine restul dispoziţiilor care nu contravin prezentei. Definitivă. Pronunţată azi 03.02.2026, conform art.402 Cpc teza a doua.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 156.593 RON | 19.695 RON | 49.516 RON | 105.178 RON | 151.314 RON | 206.976 RON | 0 |
| 2024 | 188.526 RON | 17.517 RON | 24.066 RON | 73.528 RON | 137.821 RON | 187.283 RON | — |
| 2023 | 181.240 RON | 21.347 RON | 9.740 RON | 59.423 RON | 120.083 RON | 169.766 RON | — |
| 2022 | 116.600 RON | -16.590 RON | 4.351 RON | 58.167 RON | 94.603 RON | 148.419 RON | — |
| 2021 | 147.650 RON | 31.537 RON | 11.109 RON | 69.471 RON | 106.647 RON | 165.009 RON | — |
| 2020 | 156.915 RON | 913 RON | 19.250 RON | 93.972 RON | 57.836 RON | 132.558 RON | — |
| 2019 | 87.530 RON | 13.293 RON | 4.700 RON | 34.547 RON | 101.798 RON | 131.645 RON | — |
| 2018 | 72.760 RON | 17.286 RON | 4.470 RON | 1.556 RON | 121.266 RON | 118.352 RON | — |
| 2017 | 74.830 RON | 27.113 RON | 3.928 RON | 12.997 RON | 91.997 RON | 101.066 RON | — |
| 2016 | 111.414 RON | 42.152 RON | 4.085 RON | 0 RON | 78.038 RON | 73.953 RON | — |
| 2015 | 47.830 RON | -1.126 RON | 3.785 RON | 452 RON | 35.134 RON | 31.801 RON | — |
| 2014 | 55.560 RON | 19.770 RON | 3.883 RON | 1.964 RON | 34.846 RON | 32.927 RON | — |
| 2013 | 59.970 RON | 13.081 RON | 10.420 RON | 3.476 RON | 20.101 RON | 13.157 RON | 0 |
| 2012 | 96.125 RON | 940 RON | 27.808 RON | 4.988 RON | 22.897 RON | 77 RON | 0 |
| 2011 | 50.926 RON | -1.063 RON | 21.270 RON | 3.988 RON | 16.419 RON | -863 RON | 0 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 156.593 RON | 188.526 RON | 181.240 RON | 116.600 RON | 147.650 RON | 156.915 RON | 87.530 RON | 72.760 RON | 74.830 RON | 111.414 RON | 47.830 RON | 55.560 RON | 59.970 RON | 96.125 RON | 50.926 RON |
| Venituri totale | 157.482 RON | 188.814 RON | 181.240 RON | 123.520 RON | 147.651 RON | 166.676 RON | 87.531 RON | 72.761 RON | 74.831 RON | 111.415 RON | 47.835 RON | 55.561 RON | 59.971 RON | 96.127 RON | 50.928 RON |
| Cheltuieli totale | 134.260 RON | 168.257 RON | 156.468 RON | 136.600 RON | 105.233 RON | 161.003 RON | 71.569 RON | 53.434 RON | 45.473 RON | 65.919 RON | 47.471 RON | 34.142 RON | 45.266 RON | 95.008 RON | 51.974 RON |
| Profit brut | 23.222 RON | 20.557 RON | 24.772 RON | 0 RON | 42.418 RON | 5.673 RON | 15.962 RON | 19.327 RON | 29.358 RON | 45.496 RON | 364 RON | 21.419 RON | 14.705 RON | 1.119 RON | 0 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 13.080 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1.046 RON |
| Profit net | 19.695 RON | 17.517 RON | 21.347 RON | 0 RON | 31.537 RON | 913 RON | 13.293 RON | 17.286 RON | 27.113 RON | 42.152 RON | 0 RON | 19.770 RON | 13.081 RON | 940 RON | 0 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 16.590 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1.126 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1.063 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 105.178 RON | 73.528 RON | 59.423 RON | 58.167 RON | 69.471 RON | 93.972 RON | 34.547 RON | 1.556 RON | 12.997 RON | 0 RON | 452 RON | 1.964 RON | 3.476 RON | 4.988 RON | 3.988 RON |
| Active circulante | 151.314 RON | 137.821 RON | 120.083 RON | 94.603 RON | 106.647 RON | 57.836 RON | 101.798 RON | 121.266 RON | 91.997 RON | 78.038 RON | 35.134 RON | 34.846 RON | 20.101 RON | 22.897 RON | 16.419 RON |
| Stocuri | 0 RON | 8.387 RON | 0 RON | — | 0 RON | 2.718 RON | — | — | — | 0 RON | 5.328 RON | 0 RON | 860 RON | — | — |
| Creante | 133.392 RON | 104.479 RON | 98.273 RON | 77.169 RON | 65.769 RON | 34.769 RON | 23.469 RON | 19.079 RON | 23.594 RON | 19.172 RON | 12.200 RON | 14.800 RON | 11.840 RON | 16.790 RON | 9.670 RON |
| Casa si conturi la banci | 17.922 RON | 24.955 RON | 21.810 RON | 17.434 RON | 40.878 RON | 20.349 RON | 78.329 RON | 102.187 RON | 68.403 RON | 58.866 RON | 17.606 RON | 20.046 RON | 7.401 RON | 6.107 RON | 6.749 RON |
| Datorii totale | 49.516 RON | 24.066 RON | 9.740 RON | 4.351 RON | 11.109 RON | 19.250 RON | 4.700 RON | 4.470 RON | 3.928 RON | 4.085 RON | 3.785 RON | 3.883 RON | 10.420 RON | 27.808 RON | 21.270 RON |
| Capitaluri proprii | 206.976 RON | 187.283 RON | 169.766 RON | 148.419 RON | 165.009 RON | 132.558 RON | 131.645 RON | 118.352 RON | 101.066 RON | 73.953 RON | 31.801 RON | 32.927 RON | 13.157 RON | 77 RON | -863 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
122 de contracte atribuite, in valoare de 266.801 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 96.453 lei.
Achizitii directe
18 contracte
96.435 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
104 contracte
170.366 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.229.449 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 05:03).