ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
satul Colibiţa, comuna Bistriţa-Bârgăului
sc. A, et. P, ap. 2
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
studiere înscrisuri depuse
efectuare expertiză
Termen preschimbat
amână cauza în raport de Hotărârea nr. 4/26.08.2025 a Adunării generale a judecătorilor din cadrul Judecătoriei Bistriţa
Preschimbă din oficiu termenul de judecată din data de 18.09.2025, la data de 17.09.2025, C4, ora 09:00, cu citarea părţilor. Fără cale de atac. Dată în camera de consiliu şi pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 03.04.2025.
În vederea revenirii cu adresă la expert, amână judecarea cauzei la data de 18.09.2025.
efectuare expertiză
efectuare adresă; conformare dispoziţii instanţă
încuviinţează cererea de amânare
amână cauza în raport de Hotărârea Adunării generale a judecătorilor din cadrul Judecătoriei Bistriţa nr. 4/20 iunie 2023
conformare dispoziţii instanţă
recitare pârâtă; efectuare adrese Uniqua pentru depunere dosare de daună
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 567.635 RON | 55.574 RON | 384.250 RON | 611.966 RON | 420.355 RON | 509.972 RON | 3 |
| 2024 | 393.189 RON | -91.743 RON | 414.179 RON | 666.355 RON | 340.322 RON | 454.399 RON | 2 |
| 2023 | 366.316 RON | 95.159 RON | 321.382 RON | 688.187 RON | 179.337 RON | 546.142 RON | 2 |
| 2022 | 363.364 RON | 112.374 RON | 304.438 RON | 398.000 RON | 357.421 RON | 450.983 RON | 1 |
| 2021 | 283.879 RON | 22.442 RON | 353.912 RON | 393.937 RON | 398.585 RON | 438.610 RON | — |
| 2020 | 235.314 RON | 45.095 RON | 323.752 RON | 407.203 RON | 332.717 RON | 416.168 RON | 3 |
| 2019 | 150.922 RON | -1.263 RON | 160.511 RON | 151.310 RON | 362.911 RON | 371.072 RON | 2 |
| 2018 | 211.087 RON | 107.610 RON | 36.663 RON | 126.189 RON | 465.702 RON | 572.335 RON | 2 |
| 2017 | 125.329 RON | 11.695 RON | 40.674 RON | 140.598 RON | 347.694 RON | 464.725 RON | 2 |
| 2016 | 306.420 RON | 159.815 RON | 49.238 RON | 152.318 RON | 332.844 RON | 453.031 RON | — |
| 2015 | 256.948 RON | 70.643 RON | 68.537 RON | 157.873 RON | 189.449 RON | 278.785 RON | 4 |
| 2014 | 199.947 RON | 77.143 RON | 6.767 RON | 66.279 RON | 148.630 RON | 208.142 RON | 4 |
| 2013 | 110.461 RON | 25.074 RON | 2.169 RON | 55.517 RON | 77.650 RON | 130.998 RON | — |
| 2012 | 155.227 RON | 105.572 RON | 13.701 RON | 74.048 RON | 45.578 RON | 105.925 RON | 1 |
| 2011 | 9.000 RON | 153 RON | 1.334 RON | 218 RON | 1.469 RON | 353 RON | 1 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 567.635 RON | 393.189 RON | 366.316 RON | 363.364 RON | 283.879 RON | 235.314 RON | 150.922 RON | 211.087 RON | 125.329 RON | 306.420 RON | 256.948 RON | 199.947 RON | 110.461 RON | 155.227 RON | 9.000 RON |
| Venituri totale | 567.870 RON | 393.254 RON | 463.122 RON | 363.368 RON | 311.507 RON | 235.343 RON | 185.231 RON | 225.906 RON | 248.550 RON | 308.456 RON | 256.948 RON | 199.947 RON | 110.721 RON | 155.412 RON | 9.202 RON |
| Cheltuieli totale | 500.708 RON | 478.657 RON | 364.738 RON | 247.445 RON | 286.425 RON | 187.163 RON | 184.965 RON | 116.186 RON | 235.601 RON | 143.898 RON | 172.849 RON | 116.806 RON | 82.325 RON | 45.183 RON | 8.773 RON |
| Profit brut | 67.162 RON | 0 RON | 98.384 RON | 115.923 RON | 25.082 RON | 48.180 RON | 266 RON | 109.720 RON | 12.949 RON | 164.558 RON | 84.099 RON | 83.141 RON | 28.396 RON | 110.229 RON | 429 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 85.403 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Profit net | 55.574 RON | 0 RON | 95.159 RON | 112.374 RON | 22.442 RON | 45.095 RON | 0 RON | 107.610 RON | 11.695 RON | 159.815 RON | 70.643 RON | 77.143 RON | 25.074 RON | 105.572 RON | 153 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 91.743 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1.263 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 611.966 RON | 666.355 RON | 688.187 RON | 398.000 RON | 393.937 RON | 407.203 RON | 151.310 RON | 126.189 RON | 140.598 RON | 152.318 RON | 157.873 RON | 66.279 RON | 55.517 RON | 74.048 RON | 218 RON |
| Active circulante | 420.355 RON | 340.322 RON | 179.337 RON | 357.421 RON | 398.585 RON | 332.717 RON | 362.911 RON | 465.702 RON | 347.694 RON | 332.844 RON | 189.449 RON | 148.630 RON | 77.650 RON | 45.578 RON | 1.469 RON |
| Stocuri | 0 RON | 5.604 RON | 102 RON | 197.954 RON | 197.924 RON | 170.299 RON | 170.496 RON | 138.210 RON | 124.171 RON | 67.205 RON | 10.033 RON | 992 RON | 2.864 RON | 1.815 RON | 1.047 RON |
| Creante | 352.262 RON | 318.069 RON | 161.399 RON | 106.220 RON | 74.696 RON | 115.384 RON | 99.003 RON | 135.277 RON | 105.569 RON | 187.354 RON | 118.949 RON | 71.332 RON | 51.128 RON | 20.000 RON | 0 RON |
| Casa si conturi la banci | 68.093 RON | 16.649 RON | 17.836 RON | 53.247 RON | 125.965 RON | 47.034 RON | 93.412 RON | 192.215 RON | 117.954 RON | 78.285 RON | 60.467 RON | 76.306 RON | 23.658 RON | 23.763 RON | 422 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | 17.362 RON | 17.107 RON | 17.107 RON | 17.107 RON | — | — | — | — | 0 RON |
| Datorii totale | 384.250 RON | 414.179 RON | 321.382 RON | 304.438 RON | 353.912 RON | 323.752 RON | 160.511 RON | 36.663 RON | 40.674 RON | 49.238 RON | 68.537 RON | 6.767 RON | 2.169 RON | 13.701 RON | 1.334 RON |
| Venituri in avans | 138.099 RON | 138.099 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 509.972 RON | 454.399 RON | 546.142 RON | 450.983 RON | 438.610 RON | 416.168 RON | 371.072 RON | 572.335 RON | 464.725 RON | 453.031 RON | 278.785 RON | 208.142 RON | 130.998 RON | 105.925 RON | 353 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 3 | 2 | 2 | 1 | — | 3 | 2 | 2 | 2 | — | 4 | 4 | — | 1 | 1 |
125 de contracte atribuite, in valoare de 4.399.965 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 4.041.139 lei.
Achizitii directe
111 contracte
4.041.028 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
14 contracte
358.937 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 05:32).
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
ARHICRIS LOGISTIC SRLCUI 30880446 | 49 | ofertant · l-a avut subcontractant | 49 | — | vezi ↗ |
AMICII BUILDING SRLCUI 24060832 | 16 | ofertant · l-a avut subcontractant | 10 | — | vezi ↗ |
PROIECT-CONSTRUCT REGIUNEA TRANSILVANIA SRLCUI 23719545 | 8 | ofertant · l-a avut subcontractant | 4 | — | vezi ↗ |
M.I.S-GRUP SRLCUI 12472562 | 6 | ofertant · l-a avut subcontractant | 4 | — | vezi ↗ |
LUCICOR PROD SRLCUI 17708762 | 5 | ofertant · l-a avut subcontractant | 3 | — | vezi ↗ |
ASCENSOR ADVERTISING SRLCUI 21770894 | 9 | co-subcontractant | 8 | — | vezi ↗ |
CENTRUL DE CONSULTANȚĂ BISTRIȚA S.R.L.CUI 40458377 | 8 | co-subcontractant | 8 | — | vezi ↗ |
LOYAL CENTER SRLCUI 14709305 | 14 | co-subcontractant | 7 | — | vezi ↗ |
| 14 | co-subcontractant | 7 | — | vezi ↗ | |
ARHI BUILD EXPERT S.R.L.CUI 36512044 | 11 | co-subcontractant | 6 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 90 de subcontractanti si terti sustinatori, deschideti pagina de firme partenere.
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.