ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.929.947 RON | 845.853 RON | 860.262 RON | 291.147 RON | 1.403.603 RON | 846.093 RON | 7 |
| 2024 | 1.649.205 RON | 785.888 RON | 1.343.330 RON | 487.714 RON | 1.629.831 RON | 786.128 RON | 6 |
| 2023 | 1.580.393 RON | 1.089.954 RON | 218.318 RON | 379.422 RON | 1.015.578 RON | 1.196.842 RON | 5 |
| 2022 | 1.993.615 RON | 1.462.513 RON | 333.501 RON | 131.376 RON | 1.607.613 RON | 1.410.825 RON | 4 |
| 2021 | 793.363 RON | 359.216 RON | 220.632 RON | 106.917 RON | 716.157 RON | 609.309 RON | — |
| 2020 | 611.060 RON | 190.447 RON | 37.869 RON | 125.853 RON | 418.623 RON | 515.418 RON | 1 |
| 2019 | 456.807 RON | 275.106 RON | 28.379 RON | 30.836 RON | 328.865 RON | 332.198 RON | 1 |
| 2018 | 291.180 RON | 197.862 RON | 6.136 RON | 5.965 RON | 196.452 RON | 198.102 RON | 3 |
| 2017 | 100.237 RON | 67.669 RON | 2.820 RON | 7.111 RON | 63.578 RON | 67.869 RON | 1 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.929.947 RON | 1.649.205 RON | 1.580.393 RON | 1.993.615 RON | 793.363 RON | 611.060 RON | 456.807 RON | 291.180 RON | 100.237 RON |
| Venituri totale | 2.002.660 RON | 1.691.859 RON | 1.672.042 RON | 2.075.297 RON | 793.614 RON | 631.959 RON | 477.438 RON | 291.180 RON | 100.237 RON |
| Cheltuieli totale | 952.202 RON | 855.438 RON | 565.502 RON | 592.222 RON | 426.463 RON | 435.397 RON | 197.765 RON | 90.406 RON | 31.291 RON |
| Profit brut | 1.050.458 RON | 836.421 RON | 1.106.540 RON | 1.483.075 RON | 367.151 RON | 196.562 RON | 279.673 RON | 200.774 RON | 68.946 RON |
| Profit net | 845.853 RON | 785.888 RON | 1.089.954 RON | 1.462.513 RON | 359.216 RON | 190.447 RON | 275.106 RON | 197.862 RON | 67.669 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 291.147 RON | 487.714 RON | 379.422 RON | 131.376 RON | 106.917 RON | 125.853 RON | 30.836 RON | 5.965 RON | 7.111 RON |
| Active circulante | 1.403.603 RON | 1.629.831 RON | 1.015.578 RON | 1.607.613 RON | 716.157 RON | 418.623 RON | 328.865 RON | 196.452 RON | 63.578 RON |
| Stocuri | 95.812 RON | — | 86.278 RON | 96.379 RON | 33.449 RON | 32.236 RON | 28.094 RON | 25.379 RON | — |
| Creante | 788.693 RON | 747.732 RON | 645.926 RON | 442.556 RON | 152.294 RON | 63.782 RON | 69.877 RON | 13.763 RON | 3 RON |
| Casa si conturi la banci | 519.098 RON | 882.099 RON | 283.374 RON | 1.068.678 RON | 530.414 RON | 322.605 RON | 230.894 RON | 157.310 RON | 63.575 RON |
| Cheltuieli in avans | 11.605 RON | 11.913 RON | 20.160 RON | 5.337 RON | 6.867 RON | 8.811 RON | 876 RON | 1.821 RON | — |
| Datorii totale | 860.262 RON | 1.343.330 RON | 218.318 RON | 333.501 RON | 220.632 RON | 37.869 RON | 28.379 RON | 6.136 RON | 2.820 RON |
| Capitaluri proprii | 846.093 RON | 786.128 RON | 1.196.842 RON | 1.410.825 RON | 609.309 RON | 515.418 RON | 332.198 RON | 198.102 RON | 67.869 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 7 | 6 | 5 | 4 | — | 1 | 1 | 3 | 1 |
11 contracte atribuite, in valoare de 979.447 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 961.810 lei.
Achizitii directe
10 contracte
961.800 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
1 contract
17.647 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 14:12).
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
MAS-ART DESIGN SRLCUI 28921781 | 2 | 2 | 0 | — | vezi ↗ |
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
ARTATELIERS PROJECT S.R.L.CUI 39905706 | 60 | ofertant · l-a avut subcontractant | 57 | — | vezi ↗ |
FAPACO S.R.L.CUI 14252164 | 44 | ofertant · l-a avut subcontractant | 44 | — | vezi ↗ |
NEBO INSTACONSTRUCT S.R.L.CUI 39041111 | 22 | ofertant · l-a avut subcontractant | 15 | — | vezi ↗ |
| 16 | ofertant · l-a avut subcontractant | 13 | — | vezi ↗ | |
KREEISSTAD CONSTRUCTION SRLCUI 28130949 | 11 | ofertant · l-a avut subcontractant | 11 | — | vezi ↗ |
BLACK SEA SUPPLIERS SRLCUI 8877045 | 52 | co-subcontractant | 47 | — | vezi ↗ |
ANYTA - FALKO SRLCUI 26079840 | 46 | co-subcontractant | 44 | — | vezi ↗ |
AGER CONSTRUCT ACTIV SRLCUI 25849185 | 47 | co-subcontractant | 42 | — | vezi ↗ |
AXY TEHNO TARGOVISTE S.R.L.CUI 40342460 | 44 | co-subcontractant | 42 | — | vezi ↗ |
| 41 | co-subcontractant | 41 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 177 de subcontractanti si terti sustinatori, deschideti pagina de firme partenere.
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.