LED LIGHTING SOLUTIONS SRL
- M.O.S. CREATIVE - S.R.L.documentat pana in 2013
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri.
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
- În temeiul art. 106 din R.O.I.I.J. dispune trimiterea dosarului completului intial investit, respectiv CN61
Respinge cererea de suspendare a executării silite, ca rămasă fără obiect. Admite, în parte, excepţia tardivităţii formulării contestaţiei la executare, invocată de intimata Led Lighting Solutions SRL, prin întâmpinare. Respinge, ca tardiv formulată, contestaţia la executare formulată de către contestatoarea Comuna Ghimpaţi Prin Primar, cu privire la toate actele de executare efectuate anterior datei de 12.02.2026, în dosarul de executare silită nr. 2378/2023 al SCPEJ Dobra & Căliman. Respinge excep?ia autorită?ii de lucru judecat invocată de intimată, ca neîntemeiată. Respinge, ca neîntemeiată, contesta?ia la executare formulată de contestatoarea. Obligă contestatoarea la plata către intimată a cheltuielilor de judecată constând în onorariu avoca?ial, în cuantum de 10.000 lei. Obligă contestatoarea la plata către Societatea Civilă Profesională de Executori Judecătoreşti Dobra & Căliman a sumei de 2.313,52 lei, reprezentând cheltuieli de fotocopiere a dosarului execuţional nr. 2378/2023. Atrage aten?ia contestatoarei asupra dispozi?iilor art. 187 C.proc.civ. referitoare la abuzul de drept. Cu drept de a formula apel în termen de 10 zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Giurgiu. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei, astăzi, 04.06.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 04.06.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 21.05.2026.
Respinge cererea de suspendare a executării silite, ca rămasă fără obiect. Respinge ca neîntemeiată excepţia inadmisibilităţii, invocată de intimata LED LIGHTING SOLUTIONS SRL, prin întâmpinare. Admite, în parte, excepţia tardivităţii formulării contestaţiei la executare, invocată de intimata LED LIGHTING SOLUTIONS SRL, prin întâmpinare. Respinge, ca tardiv formulată, contestaţia la executare formulată de către contestatoarea COMUNA GHIMPAŢI PRIN PRIMAR în contradictoriu cu intimaţii SOCIETATEA PROFESIONALĂ DE EXECUTORI JUDECĂTOREŞTI DOBRA & CĂLIMAN şi LED LIGHTING SOLUTIONS SRL, cu privire la toate actele de executare efectuate anterior datei de 14.12.2023, în dosarul de executare silită nr. 2378/2023 al SCPEJ DOBRA & CĂLIMAN. Respinge ca neîntemeiată contestaţia la executare formulată de contestatoarea COMUNA GHIMPAŢI PRIN PRIMAR, în contradictoriu cu intimaţii SOCIETATEA PROFESIONALĂ DE EXECUTORI JUDECĂTOREŞTI DOBRA & CĂLIMAN şi LED LIGHTING SOLUTIONS SRL, împotriva Adresei nr. 81447/14.12.2023 prin care se înaintează contestatoarei Publicaţia de vânzare emisă la data de 14.12.2023, Publicaţiei de vânzare nr. 3 din 14.12.2023, înregistrate la nivelul Primăriei comunei Ghimpaţi sub nr. 12418/21.12.2023, Încheierii privind actualizarea cheltuielilor de executare silită din data de 14.12.2023, emisă de SCPEJ Dobra & Caliman şi Procesului – verbal de licitaţie imobiliară din data de 14.12.2023, acte cu privire la care contestatoarea debitoare era în termen să formuleze contestaţie la executare. Respinge ca neîntemeiată cererea intimatei LED LIGHTING SOLUTIONS SRL privind obligarea contestatoarei la plata cheltuielilor de judecată. Obligă contestatoarea la plata către Societatea Civilă Profesională de Executori Judecătoreşti Dobra & Căliman a sumei de 904,40 lei, reprezentând cheltuieli de fotocopiere a dosarului execuţional nr. 2378/2023. Cu drept de a formula apel în termen de 10 zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Giurgiu. Pronunţată astăzi, 08.08.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 08.08.2024. Stabileşte că pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei. Pronunţată astăzi, 25.07.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 25.07.2024. Stabileşte că pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei. Pronunţată astăzi, 17.07.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 17.07.2024. Stabileşte că pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei. Pronunţată astăzi, 04.07.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 04.07.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 20.06.2024.
Amână pronunţarea în cauză la data de 20.06.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 05.06.2024.
Amână pronunţarea în cauză la data de 05.06.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 30.05.2024.
Amână judecarea cauzei la data de 30.05.2024.
conexat la 12838/236/2023
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.578.847 RON | 1.109.116 RON | 1.916.085 RON | 851.426 RON | 2.968.968 RON | 1.904.309 RON | 1 |
| 2024 | 3.993.505 RON | 787.053 RON | 3.919.046 RON | 834.647 RON | 4.289.592 RON | 1.205.193 RON | 1 |
| 2023 | 3.512.281 RON | 876.932 RON | 4.308.383 RON | 3.918 RON | 4.880.391 RON | 575.926 RON | 2 |
| 2022 | 100 RON | -148.198 RON | 591.246 RON | 3.607 RON | 286.633 RON | -301.006 RON | 3 |
| 2021 | 508.300 RON | 102.484 RON | 588.758 RON | 26.240 RON | 913.906 RON | 351.388 RON | 2 |
| 2020 | 236.496 RON | 653 RON | 745.591 RON | 46.352 RON | 996.459 RON | 297.220 RON | 3 |
| 2019 | 1.300.489 RON | 285.732 RON | 812.051 RON | 65.260 RON | 1.032.764 RON | 285.973 RON | — |
| 2018 | 1.099.066 RON | 121.848 RON | 940.080 RON | 85.973 RON | 949.452 RON | 95.345 RON | 7 |
| 2017 | 850.425 RON | 108.962 RON | 638.653 RON | 18.453 RON | 838.400 RON | 218.200 RON | 5 |
| 2016 | 595.674 RON | 108.819 RON | 540.267 RON | 3.160 RON | 646.345 RON | 109.238 RON | 3 |
| 2015 | 594.502 RON | 154.338 RON | 100.205 RON | 1.106 RON | 267.878 RON | 168.779 RON | 2 |
| 2014 | 258.319 RON | 99.017 RON | 114.406 RON | 426 RON | 228.421 RON | 114.441 RON | 1 |
| 2013 | 78.914 RON | 12.696 RON | 25.011 RON | 289 RON | 40.146 RON | 15.424 RON | 1 |
| 2012 | 15.398 RON | 2.528 RON | 2.365 RON | 462 RON | 4.631 RON | 2.728 RON | 1 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2.578.847 RON | 3.993.505 RON | 3.512.281 RON | 100 RON | 508.300 RON | 236.496 RON | 1.300.489 RON | 1.099.066 RON | 850.425 RON | 595.674 RON | 594.502 RON | 258.319 RON | 78.914 RON | 15.398 RON |
| Venituri totale | 2.588.575 RON | 4.358.396 RON | 3.513.644 RON | 198.602 RON | 508.349 RON | 243.936 RON | 1.302.427 RON | 1.122.487 RON | 855.922 RON | 600.024 RON | 595.019 RON | 258.404 RON | 79.027 RON | 15.400 RON |
| Cheltuieli totale | 1.268.078 RON | 3.417.840 RON | 2.629.777 RON | 346.799 RON | 400.781 RON | 240.848 RON | 1.003.682 RON | 989.408 RON | 738.515 RON | 470.477 RON | 411.284 RON | 151.635 RON | 64.049 RON | 12.391 RON |
| Profit brut | 1.320.497 RON | 940.556 RON | 883.867 RON | — | 107.568 RON | 3.088 RON | 298.745 RON | 133.079 RON | 117.407 RON | 129.547 RON | 183.735 RON | 106.769 RON | 14.978 RON | 3.009 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | — | — | 148.197 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Profit net | 1.109.116 RON | 787.053 RON | 876.932 RON | — | 102.484 RON | 653 RON | 285.732 RON | 121.848 RON | 108.962 RON | 108.819 RON | 154.338 RON | 99.017 RON | 12.696 RON | 2.528 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | — | — | 148.198 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 851.426 RON | 834.647 RON | 3.918 RON | 3.607 RON | 26.240 RON | 46.352 RON | 65.260 RON | 85.973 RON | 18.453 RON | 3.160 RON | 1.106 RON | 426 RON | 289 RON | 462 RON |
| Active circulante | 2.968.968 RON | 4.289.592 RON | 4.880.391 RON | 286.633 RON | 913.906 RON | 996.459 RON | 1.032.764 RON | 949.452 RON | 838.400 RON | 646.345 RON | 267.878 RON | 228.421 RON | 40.146 RON | 4.631 RON |
| Stocuri | 173.881 RON | 168.885 RON | 1.138.579 RON | 24.603 RON | 26.562 RON | 23.350 RON | 24.702 RON | 247.405 RON | 119.795 RON | 114.749 RON | 44.190 RON | 27.430 RON | 13.835 RON | — |
| Creante | 1.713.832 RON | 3.588.667 RON | 2.585.006 RON | 226.312 RON | 696.125 RON | 677.764 RON | 663.670 RON | 454.441 RON | 295.731 RON | 209.001 RON | 112.343 RON | 134.521 RON | 1.828 RON | 463 RON |
| Casa si conturi la banci | 1.081.255 RON | 532.040 RON | 1.156.806 RON | 35.718 RON | 191.219 RON | 295.345 RON | 344.392 RON | 247.606 RON | 422.874 RON | 322.595 RON | 111.345 RON | 66.470 RON | 24.483 RON | 4.168 RON |
| Datorii totale | 1.916.085 RON | 3.919.046 RON | 4.308.383 RON | 591.246 RON | 588.758 RON | 745.591 RON | 812.051 RON | 940.080 RON | 638.653 RON | 540.267 RON | 100.205 RON | 114.406 RON | 25.011 RON | 2.365 RON |
| Capitaluri proprii | 1.904.309 RON | 1.205.193 RON | 575.926 RON | -301.006 RON | 351.388 RON | 297.220 RON | 285.973 RON | 95.345 RON | 218.200 RON | 109.238 RON | 168.779 RON | 114.441 RON | 15.424 RON | 2.728 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 1 | 1 | 2 | 3 | 2 | 3 | — | 7 | 5 | 3 | 2 | 1 | 1 | 1 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
92 de contracte atribuite, in valoare de 13.639.316 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
1 achizitie exclusa ca posibil eronata. Vezi tabul in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 9.787.363 lei.
Achizitii directe
80 de contracte
9.787.283 lei
Licitatii publice
3 contracte
3.650.064 lei
Achizitii offline
9 contracte
201.969 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 14:17).
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
AMIRAS C&L IMPEX SRLCUI 917713 | 7 | 7 | 4 | — | vezi ↗ |
SICAL SRLCUI 17365460 | 2 | 2 | 2 | — | vezi ↗ |
POWER DESIGN SRLCUI 18666185 | 2 | 1 | 0 | — | vezi ↗ |
T.R. CONSTRUZIONICUI 0327275042 | 1 | 1 | 0 | — | vezi ↗ |
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
ECOAGROVITA SRLCUI 24061048 | 28 | ofertant · l-a avut subcontractant | 28 | — | vezi ↗ |
ZEN URBAN CONSTRUCT SRLCUI 35236641 | 23 | ofertant · l-a avut subcontractant | 23 | — | vezi ↗ |
| 6 | ofertant · l-a avut subcontractant | 6 | — | vezi ↗ | |
VIBE BUILDING CONSTRUCT S.R.L.CUI 48609521 | 5 | ofertant · l-a avut subcontractant | 5 | — | vezi ↗ |
BUILD WAY DESIGN SRLCUI 30010324 | 5 | ofertant · l-a avut subcontractant | 5 | — | vezi ↗ |
MIRALEX INSTAL COM SRLCUI 24649600 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
SMARTCONS PROJECT S.R.L.CUI 42941539 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
INFRA PLAN SRLCUI 13722381 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
T.M.G.- CONPREST SRLCUI 6826223 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 20 de subcontractanti si terti sustinatori, deschideti pagina de firme partenere.
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.