ARTVICONS S.R.L.
- TEDINSTAL S.R.L.documentat pana in 2022
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Dosare in care o parte poarta o denumire pe care o au mai multe firme, iar aceasta e unul dintre candidati. Nu sunt confirmate ca dosare ale firmei.
Anulează cererea de chemare în judecată. Cu drept de a formula cerere de reexaminare în termen de 15 zile de la comunicarea prezentei hotărâri. Cererea se va depune la Judecătoria Râmnicu Vâlcea. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 09.06.2026.
lipsă raport de expertiză
Amână cauza în vederea administrării probei cu expertiză contabilă încuviinţată în prezenta cauză
În vederea furnizării relaţiilor solicitate de la pârâţi, amână judecarea cauzei la data de 18.03.2026.
În baza art. 200 alin. 4 C.pr.civ., dispune anularea cererii, acţiune formulată de reclamanta KING INDUSTRY SRL. Cu cerere de reexaminare în 15 zile de la comunicare, care se va depune la Judecătoria Râmnicu-Vâlcea. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 16.04.2025.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.306.479 RON | 23.805 RON | 3.384.087 RON | 2.107.232 RON | 1.421.215 RON | 144.360 RON | 17 |
| 2024 | 3.097.241 RON | 48.712 RON | 3.244.506 RON | 1.425.687 RON | 1.939.375 RON | 120.556 RON | 23 |
| 2023 | 1.083.045 RON | 32.707 RON | 2.351.756 RON | 1.071.603 RON | 1.354.070 RON | 73.917 RON | 16 |
| 2022 | 757.729 RON | -428.941 RON | 1.209.063 RON | 80.731 RON | 1.334.530 RON | 79.731 RON | 12 |
| 2021 | 572.590 RON | 11.601 RON | 612.721 RON | 232.917 RON | 1.157.118 RON | 470.151 RON | 14 |
| 2020 | 1.328.198 RON | 8.585 RON | 844.384 RON | 484.389 RON | 1.248.927 RON | 401.073 RON | 14 |
| 2019 | 571.460 RON | 24.303 RON | 459.222 RON | 618.410 RON | 886.797 RON | 392.488 RON | 17 |
| 2018 | 279.363 RON | 57.193 RON | 218.509 RON | 850.314 RON | 570.573 RON | 368.185 RON | 6 |
| 2017 | — | -59.173 RON | 18.377 RON | — | 329.369 RON | 310.992 RON | 2 |
| 2016 | 395.163 RON | 266.920 RON | 26.319 RON | — | 396.474 RON | 370.155 RON | 5 |
| 2015 | 125.599 RON | 79.880 RON | 5.359 RON | 6.222 RON | 162.351 RON | 163.214 RON | 2 |
| 2014 | 50.601 RON | 30.937 RON | 3.239 RON | — | 86.573 RON | 83.334 RON | 2 |
| 2013 | 56.182 RON | 40.075 RON | 2.937 RON | — | 55.334 RON | 52.397 RON | 2 |
| 2012 | 26.122 RON | 12.122 RON | 2.781 RON | 0 RON | 15.103 RON | 12.322 RON | 3 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.306.479 RON | 3.097.241 RON | 1.083.045 RON | 757.729 RON | 572.590 RON | 1.328.198 RON | 571.460 RON | 279.363 RON | — | 395.163 RON | 125.599 RON | 50.601 RON | 56.182 RON | 26.122 RON |
| Venituri totale | 2.144.299 RON | 2.430.400 RON | 1.509.566 RON | 938.459 RON | 913.309 RON | 1.453.863 RON | 1.072.156 RON | 439.596 RON | 0 RON | 395.163 RON | 125.599 RON | 50.601 RON | 56.182 RON | 26.122 RON |
| Cheltuieli totale | 2.114.928 RON | 2.350.683 RON | 1.464.762 RON | 1.358.015 RON | 895.073 RON | 1.431.078 RON | 1.040.331 RON | 379.157 RON | 59.173 RON | 124.291 RON | 41.951 RON | 18.146 RON | 14.422 RON | 13.216 RON |
| Profit brut | 29.371 RON | 79.717 RON | 44.804 RON | 0 RON | 18.236 RON | 22.785 RON | 31.825 RON | 60.439 RON | 0 RON | 270.872 RON | 83.648 RON | 32.455 RON | 41.760 RON | 12.906 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 419.556 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 59.173 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Profit net | 23.805 RON | 48.712 RON | 32.707 RON | 0 RON | 11.601 RON | 8.585 RON | 24.303 RON | 57.193 RON | 0 RON | 266.920 RON | 79.880 RON | 30.937 RON | 40.075 RON | 12.122 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 428.941 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 59.173 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 2.107.232 RON | 1.425.687 RON | 1.071.603 RON | 80.731 RON | 232.917 RON | 484.389 RON | 618.410 RON | 850.314 RON | — | — | 6.222 RON | — | — | 0 RON |
| Active circulante | 1.421.215 RON | 1.939.375 RON | 1.354.070 RON | 1.334.530 RON | 1.157.118 RON | 1.248.927 RON | 886.797 RON | 570.573 RON | 329.369 RON | 396.474 RON | 162.351 RON | 86.573 RON | 55.334 RON | 15.103 RON |
| Stocuri | 997.991 RON | 292.560 RON | 963.350 RON | 764.300 RON | 626.968 RON | 603.154 RON | 420.150 RON | 100.000 RON | — | — | 30.650 RON | — | — | — |
| Creante | 387.576 RON | 1.072.078 RON | 357.905 RON | 517.210 RON | 362.555 RON | 399.410 RON | 449.279 RON | 176.270 RON | 10.780 RON | 207.894 RON | 14.500 RON | 4.193 RON | 1.700 RON | 9.000 RON |
| Casa si conturi la banci | 35.648 RON | 574.737 RON | 32.815 RON | 53.020 RON | 167.595 RON | 246.363 RON | 17.368 RON | 294.303 RON | 318.589 RON | 188.580 RON | 117.201 RON | 82.380 RON | 53.634 RON | 6.103 RON |
| Datorii totale | 3.384.087 RON | 3.244.506 RON | 2.351.756 RON | 1.209.063 RON | 612.721 RON | 844.384 RON | 459.222 RON | 218.509 RON | 18.377 RON | 26.319 RON | 5.359 RON | 3.239 RON | 2.937 RON | 2.781 RON |
| Venituri in avans | 0 RON | — | — | 126.467 RON | 307.163 RON | 487.859 RON | 653.497 RON | 834.193 RON | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 144.360 RON | 120.556 RON | 73.917 RON | 79.731 RON | 470.151 RON | 401.073 RON | 392.488 RON | 368.185 RON | 310.992 RON | 370.155 RON | 163.214 RON | 83.334 RON | 52.397 RON | 12.322 RON |
| Capital subscris varsat | 230 RON | 230 RON | 230 RON | 230 RON | 230 RON | 230 RON | 230 RON | 230 RON | 230 RON | 220 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 17 | 23 | 16 | 12 | 14 | 14 | 17 | 6 | 2 | 5 | 2 | 2 | 2 | 3 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
20 de contracte atribuite, in valoare de 6.806.582 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 4.756.554 lei.
Achizitii directe
14 contracte
4.756.540 lei
Licitatii publice
1 contract
512.700 lei
Achizitii offline
5 contracte
1.537.342 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 09:27).
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
REIMAR CONSTRUCT S.R.L.CUI 14341245 | 5 | 2 | 0 | Da | vezi ↗ |
GIDAZI PROD COM SRLCUI 8041707 | 1 | 1 | 0 | — | vezi ↗ |
PANADRIA SRLCUI 15926477 | 1 | 1 | 0 | — | vezi ↗ |
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
REIMAR CONSTRUCT S.R.L.CUI 14341245 | 5 | ofertant · l-a avut terț | 1 | Da | vezi ↗ |
DELCAD CONSULTING SRLCUI 32926833 | 1 | ofertant · l-a avut terț | 1 | — | vezi ↗ |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.