ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 75% |
| persoanăadministrator | nepublicat |
| persoanăadministrator | nepublicat |
| persoană | 18,3% |
| persoană | 6,7% |
| persoană | nepublicat |
| persoană | nepublicat |
| persoană | nepublicat |
| persoană | nepublicat |
| persoană | nepublicat |
| persoană | nepublicat |
| persoană | nepublicat |
| persoană | nepublicat |
| persoană | nepublicat |
| 3 deținători în act · plus 11 deținători pe care actul nu îi numește | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 181.436.414 RON | 32.809.228 RON | 405.325.168 RON | 29.656.258 RON | 464.863.145 RON | 90.900.408 RON | 113 |
| 2024 | 71.060.663 RON | 6.480.432 RON | 99.502.450 RON | 30.127.515 RON | 125.793.875 RON | 58.074.153 RON | 101 |
| 2023 | 179.717.740 RON | 8.575.026 RON | 95.588.835 RON | 12.866.365 RON | 133.264.092 RON | 51.393.721 RON | 120 |
| 2022 | 153.431.003 RON | 5.388.747 RON | 50.446.114 RON | 26.032.289 RON | 75.143.878 RON | 49.287.013 RON | 113 |
| 2021 | 101.479.936 RON | 4.663.260 RON | 22.652.037 RON | 26.058.739 RON | 41.866.861 RON | 43.898.265 RON | 107 |
| 2020 | 65.402.639 RON | 1.833.705 RON | 17.522.533 RON | 25.650.155 RON | 31.835.416 RON | 39.235.005 RON | 110 |
| 2019 | 48.408.243 RON | 1.128.055 RON | 14.157.430 RON | 25.875.152 RON | 26.608.907 RON | 36.901.301 RON | 141 |
| 2018 | 59.172.547 RON | 860.022 RON | 11.305.391 RON | 16.878.512 RON | 20.877.107 RON | 24.687.807 RON | 185 |
| 2017 | 55.747.346 RON | 7.249.352 RON | 7.725.599 RON | 15.218.119 RON | 23.779.834 RON | 23.637.029 RON | 221 |
| 2016 | 80.299.295 RON | 8.120.991 RON | 21.169.887 RON | 14.046.129 RON | 38.914.761 RON | 24.608.995 RON | 286 |
| 2015 | 74.765.412 RON | 2.463.503 RON | 13.600.863 RON | 13.826.635 RON | 31.731.064 RON | 27.828.437 RON | 332 |
| 2014 | 86.695.436 RON | 7.794.046 RON | 15.488.710 RON | 13.670.954 RON | 29.017.531 RON | 26.704.593 RON | 334 |
| 2013 | 76.623.886 RON | 6.841.653 RON | 28.662.657 RON | 12.701.116 RON | 36.576.437 RON | 22.891.872 RON | 309 |
| 2012 | 47.821.572 RON | 4.745.396 RON | 21.299.525 RON | 10.438.886 RON | 34.427.610 RON | 20.062.791 RON | 303 |
| 2011 | 82.453.313 RON | 12.148.089 RON | 20.310.727 RON | 11.114.405 RON | 27.578.471 RON | 15.010.246 RON | 306 |
| 2010 | 85.189.305 RON | 16.995.599 RON | 20.171.019 RON | 6.858.173 RON | 39.303.181 RON | 19.816.214 RON | 226 |
| 2009 | 48.433.738 RON | 4.148.942 RON | 12.692.721 RON | 8.857.891 RON | 14.216.974 RON | 7.195.268 RON | 197 |
| 2008 | 31.714.821 RON | 2.180.099 RON | 5.229.647 RON | 5.950.918 RON | 6.392.826 RON | 6.175.676 RON | 192 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 181.436.414 RON | 71.060.663 RON | 179.717.740 RON | 153.431.003 RON | 101.479.936 RON | 65.402.639 RON | 48.408.243 RON | 59.172.547 RON | 55.747.346 RON | 80.299.295 RON | 74.765.412 RON | 86.695.436 RON | 76.623.886 RON | 47.821.572 RON | 82.453.313 RON | 85.189.305 RON | 48.433.738 RON | 31.714.821 RON |
| Venituri totale | 187.475.269 RON | 100.683.478 RON | 191.724.511 RON | 172.371.935 RON | 103.161.898 RON | 65.562.008 RON | 52.889.848 RON | 63.808.322 RON | 56.408.574 RON | 80.805.540 RON | 76.219.798 RON | 87.379.033 RON | 72.919.052 RON | 49.073.014 RON | 80.909.091 RON | 90.944.204 RON | 49.715.450 RON | 32.065.741 RON |
| Cheltuieli totale | 149.410.847 RON | 93.635.514 RON | 181.929.869 RON | 166.090.293 RON | 97.780.698 RON | 63.522.564 RON | 51.582.735 RON | 62.911.865 RON | 48.132.077 RON | 71.628.665 RON | 73.402.154 RON | 78.141.538 RON | 64.745.358 RON | 43.318.735 RON | 66.375.172 RON | 70.980.983 RON | 44.824.550 RON | 29.448.408 RON |
| Profit brut | 38.064.422 RON | 7.047.964 RON | 9.794.642 RON | 6.281.642 RON | 5.381.200 RON | 2.039.444 RON | 1.307.113 RON | 896.457 RON | 8.276.497 RON | 9.176.875 RON | 2.817.644 RON | 9.237.495 RON | 8.173.694 RON | 5.754.279 RON | 14.533.919 RON | 19.963.221 RON | 4.890.900 RON | 2.617.333 RON |
| Profit net | 32.809.228 RON | 6.480.432 RON | 8.575.026 RON | 5.388.747 RON | 4.663.260 RON | 1.833.705 RON | 1.128.055 RON | 860.022 RON | 7.249.352 RON | 8.120.991 RON | 2.463.503 RON | 7.794.046 RON | 6.841.653 RON | 4.745.396 RON | 12.148.089 RON | 16.995.599 RON | 4.148.942 RON | 2.180.099 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 29.656.258 RON | 30.127.515 RON | 12.866.365 RON | 26.032.289 RON | 26.058.739 RON | 25.650.155 RON | 25.875.152 RON | 16.878.512 RON | 15.218.119 RON | 14.046.129 RON | 13.826.635 RON | 13.670.954 RON | 12.701.116 RON | 10.438.886 RON | 11.114.405 RON | 6.858.173 RON | 8.857.891 RON | 5.950.918 RON |
| Active circulante | 464.863.145 RON | 125.793.875 RON | 133.264.092 RON | 75.143.878 RON | 41.866.861 RON | 31.835.416 RON | 26.608.907 RON | 20.877.107 RON | 23.779.834 RON | 38.914.761 RON | 31.731.064 RON | 29.017.531 RON | 36.576.437 RON | 34.427.610 RON | 27.578.471 RON | 39.303.181 RON | 14.216.974 RON | 6.392.826 RON |
| Stocuri | 68.056.141 RON | 54.268.878 RON | 38.894.369 RON | 45.112.862 RON | 16.205.170 RON | 8.698.968 RON | 6.887.230 RON | 9.014.479 RON | 880.826 RON | 1.717.096 RON | 1.039.486 RON | 916.811 RON | 553.385 RON | 4.732.427 RON | 4.861.695 RON | 9.447.100 RON | 1.171.927 RON | 15.626 RON |
| Creante | 272.101.874 RON | 31.690.793 RON | 23.443.302 RON | 22.190.708 RON | 18.142.036 RON | 16.058.073 RON | 11.717.907 RON | 6.645.845 RON | 8.173.542 RON | 23.155.022 RON | 9.058.005 RON | 3.710.606 RON | 3.851.046 RON | 19.816.508 RON | 6.420.950 RON | 5.503.741 RON | 5.487.083 RON | 1.478.372 RON |
| Casa si conturi la banci | 124.705.130 RON | 39.834.204 RON | 70.926.421 RON | 7.840.308 RON | 7.519.655 RON | 7.078.375 RON | 8.003.770 RON | 5.216.783 RON | 14.725.466 RON | 14.042.643 RON | 21.633.573 RON | 24.390.114 RON | 32.172.006 RON | 9.878.675 RON | 16.295.826 RON | 24.352.340 RON | 7.557.964 RON | 4.898.828 RON |
| Cheltuieli in avans | 2.390.718 RON | 1.916.653 RON | 1.113.539 RON | 206.493 RON | 274.235 RON | 896.177 RON | 198.882 RON | 234.885 RON | 294.550 RON | 357.145 RON | 1.360.966 RON | 1.970.130 RON | 2.745.234 RON | — | — | 17.484 RON | 38.019 RON | 178.817 RON |
| Datorii totale | 405.325.168 RON | 99.502.450 RON | 95.588.835 RON | 50.446.114 RON | 22.652.037 RON | 17.522.533 RON | 14.157.430 RON | 11.305.391 RON | 7.725.599 RON | 21.169.887 RON | 13.600.863 RON | 15.488.710 RON | 28.662.657 RON | 21.299.525 RON | 20.310.727 RON | 20.171.019 RON | 12.692.721 RON | 5.229.647 RON |
| Provizioane | 684.545 RON | 261.440 RON | 261.440 RON | 1.649.533 RON | 1.649.533 RON | 1.624.210 RON | 1.624.210 RON | 1.997.306 RON | 7.929.875 RON | 7.539.153 RON | 5.489.365 RON | 2.465.312 RON | 468.258 RON | 3.504.180 RON | 3.371.903 RON | 6.191.605 RON | 3.224.895 RON | 1.117.238 RON |
| Capitaluri proprii | 90.900.408 RON | 58.074.153 RON | 51.393.721 RON | 49.287.013 RON | 43.898.265 RON | 39.235.005 RON | 36.901.301 RON | 24.687.807 RON | 23.637.029 RON | 24.608.995 RON | 27.828.437 RON | 26.704.593 RON | 22.891.872 RON | 20.062.791 RON | 15.010.246 RON | 19.816.214 RON | 7.195.268 RON | 6.175.676 RON |
| Capital subscris varsat | 961.625 RON | 961.625 RON | 961.625 RON | 961.625 RON | 961.625 RON | 461.625 RON | 461.625 RON | 461.625 RON | 461.625 RON | 461.625 RON | 230.813 RON | 230.813 RON | 230.813 RON | 230.813 RON | 230.813 RON | 230.813 RON | 230.813 RON | 230.812 RON |
| Nr. mediu salariati | 113 | 101 | 120 | 113 | 107 | 110 | 141 | 185 | 221 | 286 | 332 | 334 | 309 | 303 | 306 | 226 | 197 | 192 |
36 de contracte atribuite, in valoare de 7.162.392.696 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
33 de contracte
7.161.311.786 lei
Achizitii offline
3 contracte
1.080.910 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 07:02).
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
TIAB SACUI 1555115 | 12 | 5 | 3 | — | vezi ↗ |
CONSTRUCTII ERBASU SACUI 430008 | 9 | 3 | 3 | Da | vezi ↗ |
DIMEX-2000 COMPANY SRLCUI 13027407 | 4 | 3 | 1 | Da | vezi ↗ |
SCHINDLER ROMANIA SRLCUI 11530967 | 9 | 3 | 1 | — | vezi ↗ |
UTI CONSTRUCTION AND FACILITY MANAGEMENT S.A.anterior: UTI FACILITY MANAGEMENT S.A., UTI GEMMO SERVICII - S.R.L., UTI GRUP - S.A.CUI 18165761 | 5 | 2 | 2 | Da | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 37 de parteneri, deschideti pagina de firme partenere.
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
SCHINDLER ROMANIA SRLCUI 11530967 | 9 | terț și subcontractant | 3 | — | vezi ↗ |
TIAB SACUI 1555115 | 12 | subcontractant | 3 | — | vezi ↗ |
EUROSKY SRLCUI 14953198 | 2 | subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
METROUL SACUI 426112 | 5 | terț și subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
METRANS ENGINEERING S.R.L.CUI 39543312 | 2 | terț și subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
DANAVI SRLCUI 13062781 | 3 | subcontractant · aceeași ofertă | 2 | — | vezi ↗ |
ALTIMATE S.A.CUI 33870323 | 3 | subcontractant · aceeași ofertă | 2 | — | vezi ↗ |
3TI PROGETTI ITALIA - INGEGNERIA INTEGRATA S.P.A.CUI 07025291001 | 2 | co-terț și subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
SCHINDLER ROMANIA SRLCUI 11530967 | 9 | subcontractant · aceeași ofertă | 1 | — | vezi ↗ |
ERBASU TOTAL CONSTRUCT SACUI 14090259 | 3 | subcontractant · aceeași ofertă | 1 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 92 de subcontractanti si terti sustinatori, deschideti pagina de firme partenere.
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.