ONRC · 22.08.2026
ANAF · 31.08.2026
ANAF · 31.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
bloc XXII A, sc. 1, et. 3, ap. 7, sectorul 1 · sectorul 1, bloc XXIIA, sc. 1, ap. 1, camera 3 - parter şi camerele 15 şi 16 - etaj 1 · sectorul 1, bloc XXIIA, sc. 1, et. 1, ap. 4 · sectorul 1, bloc XXIIA, sc. 1, et. 2, ap. 6 · sectorul 1, bloc XXII A, scara 1, etaj 2, ap. 6, camerele 2, 3, 4, 5 · sectorul 1, bloc XXII A, etaj 4, ap. 11, Camerele 2, 9, 16, 17 · sectorul 1, bl. XXIIA, sc. 1, et. 2, ap. 6 · bl. XXIIA, et. 4, ap. 11, camerele 9, 16 şi 17, sector 1
sectorul 1, et. 5, ap. 13 · sectorul 1, et. 5, ap. 14
Imobil teren 3.066 mp, situat în localitatea Abram, jud. Bihor nr. cadastral 51751 (Obiectiv: „Organizare de şantier Abram - Proiectare şi execuţie pentru finalizarea Autostrăzii Braşov Târgu Mureş - Cluj Oradea, Secţiunea 3C: Suplacu de Barcău - Borş, Subsecţiunea 3C1: Suplacu de Barcău - Chiribiş (km 4 + 200- km 30 + 550) relicitare“)
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 57,1% |
| persoanăadministrator | 20% |
| persoanăadministrator | 20% |
| persoană | 1,5% |
| persoană | 0,5% |
| persoană | 0,5% |
| persoană | 0,3% |
| persoană | 0,05% |
| persoană | 0,05% |
| persoanăadministratorfostă | — |
| persoanăadministrator | — |
| 9 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3.011.151.401 RON | 375.261.714 RON | 2.473.985.173 RON | 607.443.041 RON | 2.814.842.702 RON | 897.270.111 RON | 1.714 |
| 2024 | 2.268.409.014 RON | 332.817.307 RON | 1.732.076.077 RON | 396.973.538 RON | 2.092.866.264 RON | 718.364.726 RON | 1.300 |
| 2023 | 2.297.647.110 RON | 283.388.527 RON | 1.230.349.355 RON | 257.044.494 RON | 1.430.525.086 RON | 466.041.146 RON | 1.150 |
| 2022 | 1.009.085.795 RON | 62.984.071 RON | 707.777.446 RON | 207.285.615 RON | 675.085.537 RON | 182.652.619 RON | 865 |
| 2020 | 719.224.991 RON | 21.602.805 RON | 441.761.287 RON | 138.647.752 RON | 466.124.011 RON | 162.031.465 RON | 873 |
| 2019 | 702.506.815 RON | 41.218.564 RON | 395.550.617 RON | 131.519.002 RON | 407.864.308 RON | 140.428.660 RON | 595 |
| 2018 | 335.984.913 RON | 11.041.521 RON | 287.136.342 RON | 100.317.759 RON | 315.660.366 RON | 121.401.090 RON | 453 |
| 2017 | 326.027.667 RON | 10.136.953 RON | 231.833.106 RON | 75.452.055 RON | 268.581.894 RON | 102.993.719 RON | 536 |
| 2016 | 380.271.466 RON | 7.336.911 RON | 245.340.389 RON | 72.643.714 RON | 276.579.497 RON | 92.856.766 RON | 667 |
| 2015 | 406.674.506 RON | 27.457.516 RON | 165.715.939 RON | 59.276.725 RON | 214.173.641 RON | 107.006.638 RON | 519 |
| 2014 | 174.592.309 RON | 11.143.927 RON | 127.053.035 RON | 61.592.455 RON | 154.348.040 RON | 87.629.454 RON | 298 |
| 2013 | 165.822.208 RON | 11.047.358 RON | 136.673.712 RON | 57.998.730 RON | 170.120.881 RON | 89.531.537 RON | 275 |
| 2012 | 459.822.636 RON | 31.179.418 RON | 204.320.644 RON | 57.268.415 RON | 235.745.297 RON | 88.112.419 RON | 400 |
| 2011 | 185.161.688 RON | 29.022.404 RON | 136.371.374 RON | 63.327.667 RON | 150.346.324 RON | 76.613.502 RON | 319 |
| 2010 | 170.602.364 RON | 16.598.185 RON | 80.594.539 RON | 55.905.771 RON | 85.769.979 RON | 60.139.850 RON | 298 |
| 2009 | 148.045.310 RON | 8.648.954 RON | 94.864.719 RON | 73.304.245 RON | 83.808.928 RON | 61.534.655 RON | 360 |
| 2008 | 84.584.968 RON | 3.449.799 RON | 73.189.877 RON | 69.770.411 RON | 60.244.010 RON | 55.717.583 RON | 295 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3.011.151.401 RON | 2.268.409.014 RON | 2.297.647.110 RON | 1.009.085.795 RON | 719.224.991 RON | 702.506.815 RON | 335.984.913 RON | 326.027.667 RON | 380.271.466 RON | 406.674.506 RON | 174.592.309 RON | 165.822.208 RON | 459.822.636 RON | 185.161.688 RON | 170.602.364 RON | 148.045.310 RON | 84.584.968 RON |
| Venituri totale | 3.426.742.674 RON | 2.382.757.230 RON | 2.275.273.244 RON | 1.069.273.897 RON | 733.750.711 RON | 711.502.027 RON | 359.455.477 RON | 316.909.790 RON | 413.049.668 RON | 406.402.915 RON | 175.851.013 RON | 157.339.472 RON | 481.366.080 RON | 187.340.015 RON | 171.459.176 RON | 142.497.017 RON | 88.582.955 RON |
| Cheltuieli totale | 3.004.919.926 RON | 2.005.252.666 RON | 1.954.112.365 RON | 996.888.192 RON | 708.354.653 RON | 664.183.869 RON | 345.753.392 RON | 305.020.827 RON | 404.209.533 RON | 374.571.063 RON | 162.807.141 RON | 144.320.364 RON | 445.620.450 RON | 153.495.703 RON | 151.975.871 RON | 132.435.961 RON | 84.581.025 RON |
| Profit brut | 421.822.748 RON | 377.504.564 RON | 321.160.879 RON | 72.385.705 RON | 25.396.058 RON | 47.318.158 RON | 13.702.085 RON | 11.888.963 RON | 8.840.135 RON | 31.831.852 RON | 13.043.872 RON | 13.019.108 RON | 35.745.630 RON | 33.844.312 RON | 19.483.305 RON | 10.061.056 RON | 4.001.930 RON |
| Profit net | 375.261.714 RON | 332.817.307 RON | 283.388.527 RON | 62.984.071 RON | 21.602.805 RON | 41.218.564 RON | 11.041.521 RON | 10.136.953 RON | 7.336.911 RON | 27.457.516 RON | 11.143.927 RON | 11.047.358 RON | 31.179.418 RON | 29.022.404 RON | 16.598.185 RON | 8.648.954 RON | 3.449.799 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 607.443.041 RON | 396.973.538 RON | 257.044.494 RON | 207.285.615 RON | 138.647.752 RON | 131.519.002 RON | 100.317.759 RON | 75.452.055 RON | 72.643.714 RON | 59.276.725 RON | 61.592.455 RON | 57.998.730 RON | 57.268.415 RON | 63.327.667 RON | 55.905.771 RON | 73.304.245 RON | 69.770.411 RON |
| Active circulante | 2.814.842.702 RON | 2.092.866.264 RON | 1.430.525.086 RON | 675.085.537 RON | 466.124.011 RON | 407.864.308 RON | 315.660.366 RON | 268.581.894 RON | 276.579.497 RON | 214.173.641 RON | 154.348.040 RON | 170.120.881 RON | 235.745.297 RON | 150.346.324 RON | 85.769.979 RON | 83.808.928 RON | 60.244.010 RON |
| Stocuri | 571.415.909 RON | 255.733.279 RON | 104.669.561 RON | 130.428.767 RON | 42.359.304 RON | 40.040.496 RON | 54.866.953 RON | 39.242.618 RON | 58.804.175 RON | 29.432.594 RON | 18.610.504 RON | 13.528.907 RON | 22.897.611 RON | 16.429.878 RON | 11.306.635 RON | 11.457.633 RON | 19.681.439 RON |
| Creante | 1.948.014.712 RON | 1.677.402.726 RON | 943.080.018 RON | 482.178.313 RON | 386.674.081 RON | 289.445.811 RON | 209.288.340 RON | 225.736.080 RON | 215.221.307 RON | 90.525.764 RON | 132.053.453 RON | 148.934.314 RON | 193.216.412 RON | 97.968.526 RON | 50.773.017 RON | 54.688.623 RON | 32.469.206 RON |
| Casa si conturi la banci | 294.774.206 RON | 146.714.705 RON | 382.775.507 RON | 62.478.457 RON | 37.090.626 RON | 78.378.001 RON | 51.505.073 RON | 3.603.196 RON | 2.554.015 RON | 94.214.673 RON | 3.682.473 RON | 7.656.050 RON | 19.629.664 RON | 35.946.310 RON | 23.688.717 RON | 17.661.062 RON | 8.050.608 RON |
| Cheltuieli in avans | 26.487.584 RON | 17.156.203 RON | 13.598.387 RON | 10.251.198 RON | 4.219.896 RON | 3.281.976 RON | 780.609 RON | 477.998 RON | 265.238 RON | 239.236 RON | 195.885 RON | 118.604 RON | 70.996 RON | 288.559 RON | 93.680 RON | 374.235 RON | 42.194 RON |
| Datorii totale | 2.473.985.173 RON | 1.732.076.077 RON | 1.230.349.355 RON | 707.777.446 RON | 441.761.287 RON | 395.550.617 RON | 287.136.342 RON | 231.833.106 RON | 245.340.389 RON | 165.715.939 RON | 127.053.035 RON | 136.673.712 RON | 204.320.644 RON | 136.371.374 RON | 80.594.539 RON | 94.864.719 RON | 73.189.877 RON |
| Provizioane | 52.186.622 RON | 55.766.206 RON | 3.894.979 RON | 1.545.322 RON | 862.402 RON | 516.719 RON | 187.694 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Venituri in avans | 25.331.421 RON | 788.996 RON | 882.487 RON | 646.963 RON | 4.336.505 RON | 6.169.290 RON | 8.033.608 RON | 9.685.122 RON | 11.291.294 RON | 967.025 RON | 1.453.891 RON | 2.032.966 RON | 651.645 RON | 977.674 RON | 1.035.041 RON | 1.088.034 RON | 1.149.155 RON |
| Capitaluri proprii | 897.270.111 RON | 718.364.726 RON | 466.041.146 RON | 182.652.619 RON | 162.031.465 RON | 140.428.660 RON | 121.401.090 RON | 102.993.719 RON | 92.856.766 RON | 107.006.638 RON | 87.629.454 RON | 89.531.537 RON | 88.112.419 RON | 76.613.502 RON | 60.139.850 RON | 61.534.655 RON | 55.717.583 RON |
| Capital subscris varsat | 250.000.000 RON | 60.000.000 RON | 25.000.000 RON | 20.000.000 RON | 6.555.000 RON | 6.555.000 RON | 2.500.000 RON | 1.485.000 RON | 1.485.000 RON | 1.485.000 RON | 1.050.000 RON | 1.050.000 RON | 1.050.000 RON | 1.050.000 RON | 1.050.000 RON | 1.050.000 RON | 1.050.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 1.714 | 1.300 | 1.150 | 865 | 873 | 595 | 453 | 536 | 667 | 519 | 298 | 275 | 400 | 319 | 298 | 360 | 295 |
559 de contracte atribuite, in valoare de 66.854.155.902 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 5.395.332 lei.
Achizitii directe
16 contracte
5.395.316 lei
Licitatii publice
533 de contracte
66.846.966.845 lei
Achizitii offline
10 contracte
1.793.740 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 07:02).
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
CONCELEX SRLCUI 6544184 | 121 | 45 | 17 | Da | vezi ↗ |
EURAS SRLCUI 6661206 | 49 | 33 | 11 | Da | vezi ↗ |
TERRA GAZ CONSTRUCT SRLCUI 10376216 | 67 | 28 | 17 | Da | vezi ↗ |
| 73 | 21 | 10 | Da | vezi ↗ | |
CONEST SACUI 1959695 | 28 | 18 | 6 | Da | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 180 de parteneri, deschideti pagina de firme partenere.
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
ERBASU EDIL CONSTRUCT SACUI 14090275 | 83 | terț și subcontractant | 74 | — | vezi ↗ |
CONECO ROMANIA SRLCUI 386441 | 92 | subcontractant | 68 | — | vezi ↗ |
ERBASU TOTAL CONSTRUCT SACUI 14090259 | 70 | terț și subcontractant | 66 | — | vezi ↗ |
| 74 | terț și subcontractant | 65 | — | vezi ↗ | |
SCHINDLER ROMANIA SRLCUI 11530967 | 90 | subcontractant | 58 | — | vezi ↗ |
SAFE SECURITY & ELECTRIC SRLCUI 38363372 | 3 | subcontractant · aceeași ofertă | 3 | — | vezi ↗ |
CSP PROIECT LINE SRLCUI 29455388 | 48 | subcontractant · aceeași ofertă | 3 | — | vezi ↗ |
| 74 | subcontractant · aceeași ofertă | 3 | — | vezi ↗ | |
ADV HIGH CONSTRUCTION SRLCUI 30495807 | 6 | subcontractant · aceeași ofertă | 3 | — | vezi ↗ |
ROMVERSIS TOP SRLCUI 17029230 | 29 | subcontractant · aceeași ofertă | 2 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 624 de subcontractanti si terti sustinatori, deschideti pagina de firme partenere.
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.