BARRIER S.R.L.
- FERESTRE BARRIER SRLdocumentat pana in 2018
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| firmă | 99,99% |
| persoană | 0,01% |
| persoanăadministrator | — |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Dosare in care o parte poarta o denumire pe care o au mai multe firme, iar aceasta e unul dintre candidati. Nu sunt confirmate ca dosare ale firmei. Se arata cele mai recent modificate 25.
Faţă de lipsa procedurii de citare cu parata, acorda termen la data de 18.08.2026, ora 12.
Având în vedere protestul personalului auxiliar de specialitate din cadrul instanţelor, adoptat de Sindicatul Dicasterial prin Hotărârea nr. 2/27.05.2026, protest susţinut de judecătorii din cadrul Judecătoriei Bacău, în perioada 2-5 iunie 2026, cauzele fixate în intervalul orar 8 – 12, se vor amâna la o dată ulterioară, fără a se dispune măsuri procesuale, cu excepţia cauzelor urgente. Faţă de faptul că aceasta cauză nu face parte din categoria celor urgente, va amâna cauza la data de 20.10.2026, ora09:00, Civil 2026-9.
Admite abţinerile declarate de d-nele judecător G V L şi F G L în ceea ce priveşte judecarea apelului obiect al dosarului nr. 21353/211/2022*.Dispune trimiterea dosarului spre repartizare aleatorie către un alt complet de apel care soluţionează cauze în aceeaşi materie.Prezenta încheiere nu este supusă niciunei căi de atac.Pronunţată în şedinţă publică, azi, 25 martie 2026.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 222.913.385 RON | 6.576.681 RON | 66.092.579 RON | 51.675.687 RON | 68.841.202 RON | 47.271.302 RON | 486 |
| 2024 | 193.300.528 RON | 659.105 RON | 68.011.353 RON | 58.494.874 RON | 60.165.207 RON | 40.694.621 RON | 539 |
| 2023 | 177.973.937 RON | 1.469.965 RON | 61.698.494 RON | 61.552.139 RON | 50.718.374 RON | 39.535.099 RON | 507 |
| 2022 | 145.558.656 RON | 5.359.247 RON | 64.872.672 RON | 61.294.605 RON | 59.866.601 RON | 41.105.158 RON | 458 |
| 2021 | 105.021.159 RON | 5.395.141 RON | 31.056.764 RON | 20.163.412 RON | 37.165.535 RON | 26.332.512 RON | 392 |
| 2020 | 98.634.670 RON | 8.489.000 RON | 15.513.947 RON | 9.506.481 RON | 26.847.822 RON | 20.937.371 RON | 393 |
| 2019 | 77.551.432 RON | 3.862.094 RON | 11.597.164 RON | 3.656.272 RON | 20.379.166 RON | 12.448.371 RON | 340 |
| 2018 | 1.666 RON | 1.200 RON | 904 RON | -85 RON | 1.666 RON | 677 RON | — |
| 2017 | — | -853 RON | 854 RON | 17 RON | 313 RON | -524 RON | — |
| 2016 | — | -871 RON | 704 RON | 120 RON | 913 RON | 329 RON | — |
| 2015 | — | -364 RON | 0 RON | 274 RON | 64.047 RON | 64.321 RON | — |
| 2014 | 0 RON | -673 RON | 290 RON | 376 RON | 64.598 RON | 64.684 RON | — |
| 2013 | 66.906 RON | 64.357 RON | 0 RON | 479 RON | 64.878 RON | 65.357 RON | — |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 222.913.385 RON | 193.300.528 RON | 177.973.937 RON | 145.558.656 RON | 105.021.159 RON | 98.634.670 RON | 77.551.432 RON | 1.666 RON | — | — | — | 0 RON | 66.906 RON |
| Venituri totale | 226.633.928 RON | 202.180.119 RON | 186.342.163 RON | 154.667.340 RON | 108.505.101 RON | 103.355.573 RON | 79.907.622 RON | 1.666 RON | 0 RON | 27 RON | 0 RON | 0 RON | 66.906 RON |
| Cheltuieli totale | 219.103.276 RON | 201.358.260 RON | 184.587.041 RON | 149.000.839 RON | 102.535.414 RON | 94.398.312 RON | 75.635.815 RON | 416 RON | 853 RON | 898 RON | 364 RON | 673 RON | 542 RON |
| Profit brut | 7.530.652 RON | 821.859 RON | 1.755.122 RON | 5.666.501 RON | 5.969.687 RON | 8.957.261 RON | 4.271.807 RON | 1.250 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 66.364 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 853 RON | 871 RON | — | 673 RON | 0 RON |
| Profit net | 6.576.681 RON | 659.105 RON | 1.469.965 RON | 5.359.247 RON | 5.395.141 RON | 8.489.000 RON | 3.862.094 RON | 1.200 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 64.357 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 853 RON | 871 RON | 364 RON | 673 RON | 0 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 51.675.687 RON | 58.494.874 RON | 61.552.139 RON | 61.294.605 RON | 20.163.412 RON | 9.506.481 RON | 3.656.272 RON | -85 RON | 17 RON | 120 RON | 274 RON | 376 RON | 479 RON |
| Active circulante | 68.841.202 RON | 60.165.207 RON | 50.718.374 RON | 59.866.601 RON | 37.165.535 RON | 26.847.822 RON | 20.379.166 RON | 1.666 RON | 313 RON | 913 RON | 64.047 RON | 64.598 RON | 64.878 RON |
| Stocuri | 35.658.896 RON | 37.683.969 RON | 35.295.375 RON | 33.143.976 RON | 26.230.658 RON | 15.740.396 RON | 11.895.762 RON | — | — | — | — | — | — |
| Creante | 25.416.388 RON | 21.534.719 RON | 14.013.341 RON | 24.843.936 RON | 9.684.094 RON | 9.470.325 RON | 7.662.841 RON | — | — | — | 64.047 RON | 64.486 RON | 64.486 RON |
| Casa si conturi la banci | 7.424.758 RON | 738.637 RON | 1.400.964 RON | 1.858.602 RON | 1.250.783 RON | 1.612.704 RON | 820.563 RON | 1.666 RON | 313 RON | 913 RON | — | 112 RON | 392 RON |
| Cheltuieli in avans | 1.623.935 RON | 871.847 RON | 1.838.052 RON | 282.612 RON | 64.195 RON | 100.881 RON | 10.097 RON | — | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 66.092.579 RON | 68.011.353 RON | 61.698.494 RON | 64.872.672 RON | 31.056.764 RON | 15.513.947 RON | 11.597.164 RON | 904 RON | 854 RON | 704 RON | 0 RON | 290 RON | 0 RON |
| Venituri in avans | 8.776.943 RON | 10.825.954 RON | 12.874.972 RON | 15.465.988 RON | 3.866 RON | 3.866 RON | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 47.271.302 RON | 40.694.621 RON | 39.535.099 RON | 41.105.158 RON | 26.332.512 RON | 20.937.371 RON | 12.448.371 RON | 677 RON | -524 RON | 329 RON | 64.321 RON | 64.684 RON | 65.357 RON |
| Capital subscris varsat | 18.000.000 RON | 18.000.000 RON | 18.000.000 RON | 18.000.000 RON | 8.586.600 RON | 8.586.600 RON | 8.586.600 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | — | 1.000 RON | 1.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 486 | 539 | 507 | 458 | 392 | 393 | 340 | — | — | — | — | — | — |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
33 de contracte atribuite, in valoare de 986.520 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 959.866 lei.
Achizitii directe
30 de contracte
959.836 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
3 contracte
26.684 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 23:40).