ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Respinge excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a pârâtei AUTORITATEA NAŢIONALĂ SANITAR - VETERINARĂ ŞI PENTRU SIGURANŢA ALIMENTELOR, invocată de către pârâtă prin întâmpinare, ca nefondată. Respinge acţiunea civilă având ca obiect ac?iune în daune contractuale, formulată de reclaman?ii reclamanţii Cabinet Medical Veterinar Puha M. Maria, Cabinet Medical Veterinar Puha G. Adrian Daniel, Cabinet Medical Veterinar Racoviţa M. Ioan, Cabinet Medical Veterinar Ungureanu M. Florin, Cabinet Medical Veterinar Dr. Moldovan I. Ionică Radu, Cabinet Medical Veterinar Tonea I. Ionuţ Mihai, Cabinet Medical Veterinar Sofronariu C. Gheorghe, Cabinet Medical Veterinar Dr. Nistor Narcis, Cabinet Medical Veterinar Comişescu Dumitru, Vet-CMC SRL, Petru Adrian Vet SRL, Serv Vet Plus SRL, Vlej Vet SRL, Tomsanvet SRL, Andy Sluby Vet SRL, Alfa Vet SRL, Ozzy Farmvet SRL, Cabinet Medical Veterinar Ropciuc P. Vasile, Trimag Vet SRL, Oresiafarm SRL, Divilena COM SRL, Teovet SRL, Asthreus SRL, Bonivet SRL, Cabinet Medical Veterinar Individual Dr. Ghebea Cristina Maricica, Păuşeriu Med-Vet SRL, Cabinet Medical Veterinar Ceornei Gheorghe, Cabinet Medical Veterinar Mercus Raul Gheorghe, Cabinet Veterinar Elisvet SRL, Remi-Vet SRL, K&V Medicalvet SRL, Cabinet Medical Veterinar Prelipcean Nicolai, Geo Maria SRL, Margivet SRL, Petrolux C.M. SRL, Medslatina SRL, Cabinet Medical Veterinar Sofian Viorel, Auravet SRL, Quo Vadis Impex SRL, Cabinet Medical Veterinar Melinte Felicia, Biconvet SRL, Dulgheru Farmvet SRL, în contradictoriu cu pârâtele Autoritatea Naţională Sanitară Veterinară şi pentru Siguranţa Alimentelor Bucure?ti şi Direcţia Sanitară Veterinară şi pentru Siguranţa Alimentelor Suceava, ca neîntemeiată. Respinge cererea reclaman?ilor privind acordarea cheltuielilor de judecată, ca nefondată. Cu drept de apel care se depune la Tribunalul Suceava în termen de 30 de zile de la comunicare. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei conform art. 396 alin. 2 Cod procedură civilă, astăzi, 07.10.2022.
Amână pronunţarea la 07.10.2022. Pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei conform art. 396 alin. 2 Cod procedură civilă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 23.09.2022.
Amână pronunţarea la 23.09.2022. Pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei conform art. 396 alin. 2 Cod procedură civilă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 09.09.2022.
Admite exceptia netimbrarii apelului declarat de către apelan?ii SC TOMSANVET SRL Horodnic de Sus, SC ANDY SLUBY VET SRL Siret, SC ALFA VET SRL Pârte?tii de sus ?i SC TRIAMAG VET SRL Arbore invocata din oficiu. Anuleaza ca netimbrat apelul declarat de către apelan?ii SC TOMSANVET SRL Horodnic de Sus, SC ANDY SLUBY VET SRL Siret, SC ALFA VET SRL Pârte?tii de sus ?i SC TRIAMAG VET SRL Arbore. Admite apelul declarat de către apelan?ii: - Cabinet medical-veterinar Puha M. Maria, Cabinet medical-veterinar Puha G. Adrian-Daniel, Cabinet medical-veterinar Racoviţa M. Ioan, Cabinet medical-veterinar Ungureanu M. Florin, Cabinet medical-veterinar Dr. Moldovan I. Ionică-Radu, Cabinet medical-veterinar Tonea I. Ionuţ Mihai, Cabinet medical-veterinar Sofronariu C. Gheorghe, Cabinet medical-veterinar individual dr. Nistor Narcis, Cabinet medical-veterinar individual Comişescu Dumitru, VET-CMC SRL, PETRU ADRIAN VET SRL, SERV VET PLUS SRL, VLEJ VET SRL., OZZY FARM VET SRL., Cabinet medical-veterinar Ropciuc P. Vasile, ORESIAFARM SRL., DIVILENA COM SRL., TEOVET SRL., ASTHREUS SRL.,BONIVET SRL.,Valoanamed SRL ( fostul Cabinet medical-veterinar individual dr. Ghebea Cristina-Maricica, PĂUŞERIU MED-VET SRL., Cabinet medical-veterinar Ceornei Gheorghe, Cabinet medical-veterinat Mercus Raul-Gheorghe, Cabinet Veterinar Elisvet SRL., REMI-VET SRL., K&V MEDICAL VET SRL, Cabinet medical-veterinar Prelipcean Nicolai, GEO-MARIA SRL., MARGIVET SRL., Petrolux C.M. SRL., MEDSLATINA SRL, Cabinet medical-veterinar Sofian Viorel, AURAVET. SRL.,QUO VADIS IMPEX SRL., Cabinet medical-veterinar Melinte Felicia, BICONVET SRL., DULGHERU FARMVET SRL., Schimbă în parte sentin?a apelată. Admite în parte ac?iunea reclaman?ilor : -Cabinet medical-veterinar Puha M. Maria, Cabinet medical-veterinar Puha G. Adrian-Daniel, Cabinet medical-veterinar Racoviţa M. Ioan, Cabinet medical-veterinar Ungureanu M. Florin, Cabinet medical-veterinar Dr. Moldovan I. Ionică-Radu, Cabinet medical-veterinar Tonea I. Ionuţ Mihai, Cabinet medical-veterinar Sofronariu C. Gheorghe, Cabinet medical-veterinar individual dr. Nistor Narcis, Cabinet medical-veterinar individual Comişescu Dumitru, VET-CMC SRL, PETRU ADRIAN VET SRL, SERV VET PLUS SRL, VLEJ VET SRL., OZZY FARM VET SRL., Cabinet medical-veterinar Ropciuc P. Vasile, ORESIAFARM SRL, DIVILENA COM SRL., TEOVET SRL., ASTHREUS SRL., BONIVET SRL., VALOANAMED ( fostul Cabinet medical-veterinar individual dr. Ghebea Cristina-Maricica), PĂUŞERIU MED-VET SRL, Cabinet medical-veterinar Ceornei Gheorghe, Cabinet medical-veterinat Mercus Raul-Gheorghe, Cabinet Veterinar Elisvet SRL., REMI-VET SRL., K&V MEDICAL VET SRL, Cabinet medical-veterinar Prelipcean Nicolai, GEO-MARIA SRL., MARGIVET SRL., Petrolux C.M. SRL., MEDSLATINA SRL,. Cabinet medical-veterinar Sofian Viorel, AURA VET. SRL, QUO VADIS IMPEX SRL., Cabinet medical-veterinar Melinte Felicia, BICONVET SRL., DULGHERU FARMVET SRL., astfel cum a fost precizată, în contradictoriu cu pârâtele AUTORITATEA NAŢIONALĂ SANITARĂ VETERINARĂ ŞI PENTRU SIGURANŢA ALIMENTELOR, denumită în continuare "A.N.S.V.S.A", ?i DIRECŢIA SANITARĂ VETERINARĂ ŞI PENTRU SIGURANŢA ALIMENTELOR SUCEAVA (în continuare "D.S.V.S.A. SUCEAVA"), Obligă parata AUTORITATEA NAŢIONALĂ SANITARĂ VETERINARĂ ŞI PENTRU SIGURANŢA ALIMENTELOR la bugetarea ?i ordonarea către pârâta DIRECŢIA SANITARĂ VETERINARĂ ŞI PENTRU SIGURANŢA ALIMENTELOR SUCEAVA (în continuare "D.S.V.S.A. SUCEAVA"), sumelor datorate reclamantelor de mai sus, reprezentând suma de 10.000 lei/lună pentru perioada 16.12.2019-23. 07.2020. Obligă pârâtele la plata către fiecare reclamant a sumei de 10.000 lei/lună pentru perioada 16.12.2019- 23.07.2020. Obligă pârâtele la plata către fiecare reclamant a dobânzilor legale penalizatoare aferente sumelor de mai sus de la data scaden?ei fiecărei sume lunare până la data plă?ii efective. Respinge ca nefondata cererea reclaman?ilor de obligare a pârâtei DSVSA Suceava la modificarea contractelor de concesiune. Obligă apelantele la plata către fiecare reclamant a cheltuielilor de judecată în sumă de 4461,02 lei din apel . Respinge ca nefondat apelul incident. Definitivă. Pronunţată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin intermediul grefei instan?ei.
Amână pronunţarea la data de 28.09.2023. Pronunţată azi 14.09.2023 prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 282.687 RON | 176.445 RON | 29.400 RON | 968 RON | 195.415 RON | 166.983 RON | 1 |
| 2024 | 220.501 RON | 91.508 RON | 9.237 RON | 2.093 RON | 137.682 RON | 130.538 RON | 1 |
| 2023 | 212.763 RON | 202.304 RON | 13.366 RON | 3.897 RON | 99.614 RON | 90.145 RON | 1 |
| 2022 | 198.893 RON | 126.908 RON | 12.555 RON | 6.627 RON | 23.771 RON | 17.843 RON | 1 |
| 2021 | 139.457 RON | 51.872 RON | 32.699 RON | 12.085 RON | 11.548 RON | -9.066 RON | 1 |
| 2020 | 94.873 RON | 28.496 RON | 164.114 RON | 11.917 RON | 91.259 RON | -60.938 RON | 1 |
| 2019 | 69.430 RON | 21.226 RON | 174.484 RON | 16.250 RON | 68.800 RON | -89.434 RON | — |
| 2018 | 91.604 RON | -109.350 RON | 179.547 RON | 18.000 RON | 50.887 RON | -110.660 RON | — |
| 2017 | 42.518 RON | 3.916 RON | 171.382 RON | 21.186 RON | 148.887 RON | -1.309 RON | — |
| 2016 | 33.896 RON | -15.388 RON | 153.312 RON | 32.806 RON | 115.281 RON | -5.225 RON | — |
| 2015 | 74.688 RON | 7.407 RON | 106.125 RON | 44.495 RON | 71.793 RON | 10.163 RON | — |
| 2014 | 28.770 RON | 2.556 RON | 24.340 RON | 545 RON | 26.551 RON | 2.756 RON | — |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 282.687 RON | 220.501 RON | 212.763 RON | 198.893 RON | 139.457 RON | 94.873 RON | 69.430 RON | 91.604 RON | 42.518 RON | 33.896 RON | 74.688 RON | 28.770 RON |
| Venituri totale | 282.687 RON | 220.503 RON | 315.307 RON | 198.959 RON | 161.207 RON | 100.123 RON | 69.430 RON | 92.168 RON | 44.771 RON | 33.896 RON | 75.320 RON | 28.770 RON |
| Cheltuieli totale | 103.415 RON | 126.298 RON | 109.850 RON | 70.061 RON | 107.941 RON | 70.674 RON | 46.749 RON | 198.770 RON | 39.512 RON | 48.267 RON | 65.652 RON | 25.351 RON |
| Profit brut | 179.272 RON | 94.205 RON | 205.457 RON | 128.898 RON | 53.266 RON | 29.449 RON | 22.681 RON | 0 RON | 5.259 RON | 0 RON | 9.668 RON | 3.419 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 106.602 RON | 0 RON | 14.371 RON | 0 RON | 0 RON |
| Profit net | 176.445 RON | 91.508 RON | 202.304 RON | 126.908 RON | 51.872 RON | 28.496 RON | 21.226 RON | 0 RON | 3.916 RON | 0 RON | 7.407 RON | 2.556 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 109.350 RON | 0 RON | 15.388 RON | 0 RON | 0 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 968 RON | 2.093 RON | 3.897 RON | 6.627 RON | 12.085 RON | 11.917 RON | 16.250 RON | 18.000 RON | 21.186 RON | 32.806 RON | 44.495 RON | 545 RON |
| Active circulante | 195.415 RON | 137.682 RON | 99.614 RON | 23.771 RON | 11.548 RON | 91.259 RON | 68.800 RON | 50.887 RON | 148.887 RON | 115.281 RON | 71.793 RON | 26.551 RON |
| Stocuri | 143.612 RON | 85.776 RON | 5.854 RON | 3.709 RON | 2.400 RON | 24.857 RON | 36.994 RON | 22.022 RON | 145.811 RON | 110.491 RON | 71.164 RON | 23.479 RON |
| Creante | 10.154 RON | 3.719 RON | 6.041 RON | 3.417 RON | 3.417 RON | 500 RON | 960 RON | 1.162 RON | — | — | — | — |
| Casa si conturi la banci | 41.649 RON | 48.187 RON | 87.719 RON | 16.645 RON | 5.731 RON | 65.902 RON | 30.846 RON | 27.703 RON | 3.076 RON | 4.790 RON | 629 RON | 3.072 RON |
| Datorii totale | 29.400 RON | 9.237 RON | 13.366 RON | 12.555 RON | 32.699 RON | 164.114 RON | 174.484 RON | 179.547 RON | 171.382 RON | 153.312 RON | 106.125 RON | 24.340 RON |
| Capitaluri proprii | 166.983 RON | 130.538 RON | 90.145 RON | 17.843 RON | -9.066 RON | -60.938 RON | -89.434 RON | -110.660 RON | -1.309 RON | -5.225 RON | 10.163 RON | 2.756 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — | — | — | — | — | — |
21 de contracte atribuite, in valoare de 157.257 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 49.550 lei.
Achizitii directe
17 contracte
49.533 lei
Licitatii publice
2 contracte
102.694 lei
Achizitii offline
2 contracte
5.031 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 01:24).