ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Respinge excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a pârâtei AUTORITATEA NAŢIONALĂ SANITAR - VETERINARĂ ŞI PENTRU SIGURANŢA ALIMENTELOR, invocată de către pârâtă prin întâmpinare, ca nefondată. Respinge acţiunea civilă având ca obiect ac?iune în daune contractuale, formulată de reclaman?ii reclamanţii Cabinet Medical Veterinar Puha M. Maria, Cabinet Medical Veterinar Puha G. Adrian Daniel, Cabinet Medical Veterinar Racoviţa M. Ioan, Cabinet Medical Veterinar Ungureanu M. Florin, Cabinet Medical Veterinar Dr. Moldovan I. Ionică Radu, Cabinet Medical Veterinar Tonea I. Ionuţ Mihai, Cabinet Medical Veterinar Sofronariu C. Gheorghe, Cabinet Medical Veterinar Dr. Nistor Narcis, Cabinet Medical Veterinar Comişescu Dumitru, Vet-CMC SRL, Petru Adrian Vet SRL, Serv Vet Plus SRL, Vlej Vet SRL, Tomsanvet SRL, Andy Sluby Vet SRL, Alfa Vet SRL, Ozzy Farmvet SRL, Cabinet Medical Veterinar Ropciuc P. Vasile, Trimag Vet SRL, Oresiafarm SRL, Divilena COM SRL, Teovet SRL, Asthreus SRL, Bonivet SRL, Cabinet Medical Veterinar Individual Dr. Ghebea Cristina Maricica, Păuşeriu Med-Vet SRL, Cabinet Medical Veterinar Ceornei Gheorghe, Cabinet Medical Veterinar Mercus Raul Gheorghe, Cabinet Veterinar Elisvet SRL, Remi-Vet SRL, K&V Medicalvet SRL, Cabinet Medical Veterinar Prelipcean Nicolai, Geo Maria SRL, Margivet SRL, Petrolux C.M. SRL, Medslatina SRL, Cabinet Medical Veterinar Sofian Viorel, Auravet SRL, Quo Vadis Impex SRL, Cabinet Medical Veterinar Melinte Felicia, Biconvet SRL, Dulgheru Farmvet SRL, în contradictoriu cu pârâtele Autoritatea Naţională Sanitară Veterinară şi pentru Siguranţa Alimentelor Bucure?ti şi Direcţia Sanitară Veterinară şi pentru Siguranţa Alimentelor Suceava, ca neîntemeiată. Respinge cererea reclaman?ilor privind acordarea cheltuielilor de judecată, ca nefondată. Cu drept de apel care se depune la Tribunalul Suceava în termen de 30 de zile de la comunicare. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei conform art. 396 alin. 2 Cod procedură civilă, astăzi, 07.10.2022.
Amână pronunţarea la 07.10.2022. Pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei conform art. 396 alin. 2 Cod procedură civilă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 23.09.2022.
Amână pronunţarea la 23.09.2022. Pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei conform art. 396 alin. 2 Cod procedură civilă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 09.09.2022.
Admite exceptia netimbrarii apelului declarat de către apelan?ii SC TOMSANVET SRL Horodnic de Sus, SC ANDY SLUBY VET SRL Siret, SC ALFA VET SRL Pârte?tii de sus ?i SC TRIAMAG VET SRL Arbore invocata din oficiu. Anuleaza ca netimbrat apelul declarat de către apelan?ii SC TOMSANVET SRL Horodnic de Sus, SC ANDY SLUBY VET SRL Siret, SC ALFA VET SRL Pârte?tii de sus ?i SC TRIAMAG VET SRL Arbore. Admite apelul declarat de către apelan?ii: - Cabinet medical-veterinar Puha M. Maria, Cabinet medical-veterinar Puha G. Adrian-Daniel, Cabinet medical-veterinar Racoviţa M. Ioan, Cabinet medical-veterinar Ungureanu M. Florin, Cabinet medical-veterinar Dr. Moldovan I. Ionică-Radu, Cabinet medical-veterinar Tonea I. Ionuţ Mihai, Cabinet medical-veterinar Sofronariu C. Gheorghe, Cabinet medical-veterinar individual dr. Nistor Narcis, Cabinet medical-veterinar individual Comişescu Dumitru, VET-CMC SRL, PETRU ADRIAN VET SRL, SERV VET PLUS SRL, VLEJ VET SRL., OZZY FARM VET SRL., Cabinet medical-veterinar Ropciuc P. Vasile, ORESIAFARM SRL., DIVILENA COM SRL., TEOVET SRL., ASTHREUS SRL.,BONIVET SRL.,Valoanamed SRL ( fostul Cabinet medical-veterinar individual dr. Ghebea Cristina-Maricica, PĂUŞERIU MED-VET SRL., Cabinet medical-veterinar Ceornei Gheorghe, Cabinet medical-veterinat Mercus Raul-Gheorghe, Cabinet Veterinar Elisvet SRL., REMI-VET SRL., K&V MEDICAL VET SRL, Cabinet medical-veterinar Prelipcean Nicolai, GEO-MARIA SRL., MARGIVET SRL., Petrolux C.M. SRL., MEDSLATINA SRL, Cabinet medical-veterinar Sofian Viorel, AURAVET. SRL.,QUO VADIS IMPEX SRL., Cabinet medical-veterinar Melinte Felicia, BICONVET SRL., DULGHERU FARMVET SRL., Schimbă în parte sentin?a apelată. Admite în parte ac?iunea reclaman?ilor : -Cabinet medical-veterinar Puha M. Maria, Cabinet medical-veterinar Puha G. Adrian-Daniel, Cabinet medical-veterinar Racoviţa M. Ioan, Cabinet medical-veterinar Ungureanu M. Florin, Cabinet medical-veterinar Dr. Moldovan I. Ionică-Radu, Cabinet medical-veterinar Tonea I. Ionuţ Mihai, Cabinet medical-veterinar Sofronariu C. Gheorghe, Cabinet medical-veterinar individual dr. Nistor Narcis, Cabinet medical-veterinar individual Comişescu Dumitru, VET-CMC SRL, PETRU ADRIAN VET SRL, SERV VET PLUS SRL, VLEJ VET SRL., OZZY FARM VET SRL., Cabinet medical-veterinar Ropciuc P. Vasile, ORESIAFARM SRL, DIVILENA COM SRL., TEOVET SRL., ASTHREUS SRL., BONIVET SRL., VALOANAMED ( fostul Cabinet medical-veterinar individual dr. Ghebea Cristina-Maricica), PĂUŞERIU MED-VET SRL, Cabinet medical-veterinar Ceornei Gheorghe, Cabinet medical-veterinat Mercus Raul-Gheorghe, Cabinet Veterinar Elisvet SRL., REMI-VET SRL., K&V MEDICAL VET SRL, Cabinet medical-veterinar Prelipcean Nicolai, GEO-MARIA SRL., MARGIVET SRL., Petrolux C.M. SRL., MEDSLATINA SRL,. Cabinet medical-veterinar Sofian Viorel, AURA VET. SRL, QUO VADIS IMPEX SRL., Cabinet medical-veterinar Melinte Felicia, BICONVET SRL., DULGHERU FARMVET SRL., astfel cum a fost precizată, în contradictoriu cu pârâtele AUTORITATEA NAŢIONALĂ SANITARĂ VETERINARĂ ŞI PENTRU SIGURANŢA ALIMENTELOR, denumită în continuare "A.N.S.V.S.A", ?i DIRECŢIA SANITARĂ VETERINARĂ ŞI PENTRU SIGURANŢA ALIMENTELOR SUCEAVA (în continuare "D.S.V.S.A. SUCEAVA"), Obligă parata AUTORITATEA NAŢIONALĂ SANITARĂ VETERINARĂ ŞI PENTRU SIGURANŢA ALIMENTELOR la bugetarea ?i ordonarea către pârâta DIRECŢIA SANITARĂ VETERINARĂ ŞI PENTRU SIGURANŢA ALIMENTELOR SUCEAVA (în continuare "D.S.V.S.A. SUCEAVA"), sumelor datorate reclamantelor de mai sus, reprezentând suma de 10.000 lei/lună pentru perioada 16.12.2019-23. 07.2020. Obligă pârâtele la plata către fiecare reclamant a sumei de 10.000 lei/lună pentru perioada 16.12.2019- 23.07.2020. Obligă pârâtele la plata către fiecare reclamant a dobânzilor legale penalizatoare aferente sumelor de mai sus de la data scaden?ei fiecărei sume lunare până la data plă?ii efective. Respinge ca nefondata cererea reclaman?ilor de obligare a pârâtei DSVSA Suceava la modificarea contractelor de concesiune. Obligă apelantele la plata către fiecare reclamant a cheltuielilor de judecată în sumă de 4461,02 lei din apel . Respinge ca nefondat apelul incident. Definitivă. Pronunţată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin intermediul grefei instan?ei.
Amână pronunţarea la data de 28.09.2023. Pronunţată azi 14.09.2023 prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 231.978 RON | 50.833 RON | 76.009 RON | 129.357 RON | 80.551 RON | 134.621 RON | 2 |
| 2024 | 170.848 RON | 71.788 RON | 5.552 RON | — | 88.645 RON | 83.788 RON | 2 |
| 2023 | 180.019 RON | 150.325 RON | 9.912 RON | — | 186.813 RON | 176.901 RON | 3 |
| 2022 | 172.685 RON | 72.157 RON | 7.060 RON | — | 105.556 RON | 98.733 RON | 2 |
| 2021 | 188.199 RON | 107.546 RON | 5.759 RON | — | 139.881 RON | 134.122 RON | 2 |
| 2020 | 82.317 RON | 16.619 RON | 5.628 RON | — | 53.823 RON | 48.195 RON | 2 |
| 2019 | 85.132 RON | 19.333 RON | 5.313 RON | — | 54.262 RON | 48.949 RON | 2 |
| 2018 | 60.189 RON | 4.019 RON | 4.263 RON | — | 37.898 RON | 33.635 RON | 2 |
| 2017 | 70.717 RON | 9.587 RON | 4.401 RON | — | 43.604 RON | 39.203 RON | 2 |
| 2016 | 70.670 RON | 9.921 RON | 4.917 RON | — | 44.454 RON | 39.537 RON | 2 |
| 2015 | 104.498 RON | 40.044 RON | 5.449 RON | — | 75.109 RON | 69.660 RON | 2 |
| 2014 | 88.709 RON | 48.447 RON | 4.619 RON | — | 82.682 RON | 78.063 RON | 1 |
| 2013 | 63.791 RON | 25.404 RON | 2.059 RON | — | 67.079 RON | 65.020 RON | 1 |
| 2012 | 76.947 RON | 22.928 RON | 4.613 RON | — | 67.157 RON | 62.544 RON | 1 |
| 2011 | 92.314 RON | 34.100 RON | 2.540 RON | 12.149 RON | 64.107 RON | 73.716 RON | 1 |
| 2010 | 91.037 RON | 21.815 RON | 3.530 RON | 28.347 RON | 36.614 RON | 61.431 RON | 2 |
| 2009 | 110.463 RON | 49.376 RON | 26.875 RON | 44.545 RON | 51.946 RON | 69.616 RON | 2 |
| 2008 | 109.155 RON | 51.794 RON | 70.916 RON | 61.966 RON | 75.984 RON | 67.034 RON | 2 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 231.978 RON | 170.848 RON | 180.019 RON | 172.685 RON | 188.199 RON | 82.317 RON | 85.132 RON | 60.189 RON | 70.717 RON | 70.670 RON | 104.498 RON | 88.709 RON | 63.791 RON | 76.947 RON | 92.314 RON | 91.037 RON | 110.463 RON | 109.155 RON |
| Venituri totale | 231.983 RON | 184.335 RON | 282.483 RON | 172.706 RON | 188.297 RON | 85.274 RON | 87.832 RON | 63.581 RON | 70.746 RON | 70.739 RON | 104.944 RON | 89.569 RON | 64.686 RON | 78.033 RON | 93.388 RON | 92.222 RON | 114.892 RON | 115.992 RON |
| Cheltuieli totale | 174.888 RON | 110.740 RON | 129.389 RON | 98.857 RON | 78.867 RON | 67.888 RON | 67.621 RON | 58.926 RON | 60.452 RON | 60.110 RON | 61.752 RON | 38.435 RON | 37.341 RON | 52.764 RON | 56.488 RON | 64.524 RON | 61.728 RON | 61.298 RON |
| Profit brut | 57.095 RON | 73.595 RON | 153.094 RON | 73.849 RON | 109.430 RON | 17.386 RON | 20.211 RON | 4.655 RON | 10.294 RON | 10.629 RON | 43.192 RON | 51.134 RON | 27.345 RON | 25.269 RON | 36.900 RON | 27.698 RON | 53.164 RON | 54.694 RON |
| Profit net | 50.833 RON | 71.788 RON | 150.325 RON | 72.157 RON | 107.546 RON | 16.619 RON | 19.333 RON | 4.019 RON | 9.587 RON | 9.921 RON | 40.044 RON | 48.447 RON | 25.404 RON | 22.928 RON | 34.100 RON | 21.815 RON | 49.376 RON | 51.794 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 129.357 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 12.149 RON | 28.347 RON | 44.545 RON | 61.966 RON |
| Active circulante | 80.551 RON | 88.645 RON | 186.813 RON | 105.556 RON | 139.881 RON | 53.823 RON | 54.262 RON | 37.898 RON | 43.604 RON | 44.454 RON | 75.109 RON | 82.682 RON | 67.079 RON | 67.157 RON | 64.107 RON | 36.614 RON | 51.946 RON | 75.984 RON |
| Stocuri | 0 RON | — | 15 RON | 15 RON | 15 RON | 15 RON | 964 RON | 387 RON | 536 RON | 1.113 RON | 940 RON | 1.909 RON | 1.066 RON | 35 RON | 985 RON | 35 RON | 681 RON | 45 RON |
| Creante | 16.675 RON | 11.130 RON | 166 RON | — | — | — | 21.419 RON | — | — | — | — | — | 1.001 RON | 21.755 RON | — | 2.160 RON | — | — |
| Casa si conturi la banci | 63.876 RON | 77.515 RON | 186.632 RON | 105.541 RON | 139.866 RON | 53.808 RON | 31.879 RON | 37.511 RON | 43.068 RON | 43.341 RON | 74.169 RON | 80.773 RON | 65.012 RON | 45.367 RON | 63.122 RON | 34.419 RON | 51.265 RON | 75.939 RON |
| Cheltuieli in avans | 722 RON | 695 RON | — | 237 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 76.009 RON | 5.552 RON | 9.912 RON | 7.060 RON | 5.759 RON | 5.628 RON | 5.313 RON | 4.263 RON | 4.401 RON | 4.917 RON | 5.449 RON | 4.619 RON | 2.059 RON | 4.613 RON | 2.540 RON | 3.530 RON | 26.875 RON | 70.916 RON |
| Capitaluri proprii | 134.621 RON | 83.788 RON | 176.901 RON | 98.733 RON | 134.122 RON | 48.195 RON | 48.949 RON | 33.635 RON | 39.203 RON | 39.537 RON | 69.660 RON | 78.063 RON | 65.020 RON | 62.544 RON | 73.716 RON | 61.431 RON | 69.616 RON | 67.034 RON |
| Capital subscris varsat | 10.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON | — | 10.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 2 | 2 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
9 contracte atribuite, in valoare de 53.100 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 12.001 lei.
Achizitii directe
1 contract
12.000 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
8 contracte
41.100 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 18:47).